استخراج ASIC: روزهای ابتدایی

ژانویه 2013 آغاز دوره جدیدی برای استخراج ارزهای رمزنگاری شده است: ظهور ماینرهای ASIC. تقریباً در این تاریخ عمومی ، سکوهای استخراج ASIC وارد بازار مصرف شدند. قبل از ژانویه 2013 ، بیشتر استخراج کنندگان ارزهای رمزنگاری شده از GPU یا پردازنده های CPU بسیار ارزانتری برای استخراج ارز رمزنگاری شده استفاده می کردند. این عملیات با پشتیبانی از الگوریتم های اجماع اثبات کار ، کسب درآمد ارز رمزنگاری شده را برای علاقمندان فردی آسان تر می کند..

ظهور سکوهای استخراج ASIC نه تنها سد معدنچیان علاقه مند به بازار را افزایش می دهد بلکه کار را برای کار بسیار آسان تر می کند. شرکت ها برای شروع عملیات معدنکاری عظیم.

تأثیر ASIC در پروژه های ارز رمزنگاری شده

از منظر یک پروژه ارز رمزنگاری شده ، این پیشرفت در فناوری استخراج معایب و مزایای روشنی را به همراه داشت.

یکی از مزایای سکوهای استخراج ASIC این بود که ارزهای رمزپایه مبتنی بر الگوریتم اجماع اثبات کار قادر به استخراج با سرعت هش بسیار سریع تر بودند ، و این باعث می شود زمان پردازش تراکنش ها بسیار سریعتر از گذشته باشد. با کاهش زمان تأیید معامله ، پرداخت های رمز ارز P2P کمی عملی تر از روزهای استخراج GPU و CPU شد.

در حالی که سرعت معاملات بالاتر به رمز ارز کمک می کند تا از بازار واقعی در دنیای واقعی استقبال کند ، اما ASIC ها یک نقطه ضعف مهم نیز به وجود آورده اند: متمرکز کردن استخراج. از آنجا که امکان انجام عملیات استخراج ASIC در مقیاس بزرگ وجود داشت ، استخراج راهی برای چند گروه کوچک از مردم شد تا اساساً عرضه پولی ارزهای رمزنگاری شده مختلف را کنترل کنند.

تأثیر ASIC ها بر پذیرش کنندگان ارزهای رمزنگاری شده

این واقعیت که با افزایش سکوهای ASIC ، معدنکاری متمرکزتر شد ، یکی از نگرانی های عمده در بین پذیرندگان اولیه ارزهای رمزپایه بود. به هر حال ، بیشتر افرادی که در ابتدا سکه هایی مانند BTC را تصویب کرده بودند ، این کار را انجام دادند آنها در ابتدا نوید یک سیستم پولی غیرمتمرکز جدید را می دادند. بسیاری از متصدیان اولیه ارز رمزنگاری شده به عنوان سکوی استخراج ASIC تهدیدی برای اصول اصلی بلاکچین و ارز رمزنگاری شده محسوب می شوند.

حتی اگر بعضی از مردم ایجاد مشاغل در اطراف استخراج ASIC و صرف مقدار زیادی وقت ، انرژی و پول برای خرید دستگاه های استخراج ASIC ، بخش زیادی از کاربران ارزهای رمزپایه شروع به س toال کردند که آیا استخراج ASIC به دلیل تمرکز بیشتر عرضه پولی که با ظهور ASIC استخراج ایجاد شده است ، مجاز است یا خیر؟ عملیات.

بازی گربه و موش

از زمان شروع دوره استخراج ASIC در حدود ژانویه 2013 ، پروژه های رمزنگاری مبتنی بر PoW به روش های مختلفی به تغییرات فناوری استخراج نزدیک شده اند. به عنوان مثال ، پروژه هایی مانند Bitcoin (BTC) همچنان این مسئله را نادیده می گیرند.

اساساً ، جامعه بیت کوین (و بسیاری دیگر از پروژه های رمزنگاری) در مورد چگونگی کنترل دقیق افزایش استخراج ASIC اختلاف نظر داشتند. برای جامعه بیت کوین ، این منجر به ایجاد هارد فورک BTC به نام Bitcoin Gold (BCG) در سال 2017 شد ، که از شعار دونالد ترامپ استفاده می کند “Bitcoin را دوباره غیرمتمرکز کنید”

چگونه BCG و سایر پروژه های مهم ارزهای رمزنگاری شده تلاش کردند تا استخراج ASIC را متوقف کنند؟ چندین پروژه شروع به استفاده از الگوریتم های اجماع PoW مقاوم در برابر ASIC کردند که اساساً هرگونه تلاش برای استخراج با سکوهای ASIC به عنوان هرزنامه مشخص شده است. این باعث ایجاد یک بازی گربه و موش شده است. پروژه هایی که الگوریتم های آنها را تغییر نداده اند تا در برابر ASIC مورد بررسی دقیق قرار گیرند از انجمن هایشان.

برای پروژه هایی که به دلیل استخراج در مقیاس گسترده از تمرکز منابع مالی خود می ترسند ، تغییرات الگوریتم بسیار وقت گیر بوده است. به امید توقف استخراج ASIC به سمت الگوریتم های جدید نیز حرکت می کند تنش زیادی بین تولید کنندگان دکل های معدن و تیم های پروژه ارزهای رمزنگاری شده ایجاد کرد. این شکاف در Monero-Bitmain که در مارس 2018 اتفاق افتاد کاملاً آشکار شد. نگرانی حتی بزرگتر این واقعیت است که ماینرها سخت افزار استخراج و نرم افزار استخراج جدیدی را ایجاد می کنند که الگوریتم های جدید مقاوم در برابر ASIC را دور می زنند ، و تمرکز استخراج را دوباره امکان پذیر می کند و تلاش های انجام شده توسط تیم های پروژه ارز رمزنگاری شده اساساً همه برای هیچ کاری نیست.

آنچه در ASIC Mining در سال 2018 و فراتر از آن اتفاق خواهد افتاد?

Bitmain و سایر تولیدکنندگان دکل های استخراج به تولید دکل های استخراج معدنچیانی که می خواهند ارز رمزنگاری شده را استخراج کنند ، ادامه خواهند داد. با این حال ، هنوز مشخص نیست که چه کسی در بحث معدنکاری ASIC / در مقیاس بزرگ حضور خواهد داشت. حتی یکی از بنیانگذاران Bitcoin.org و Bitcointalk نوشت نامه ای سرگشاده در فوریه 2018 درخواست الگوریتم مقاوم در برابر ASIC برای BTC. همانطور که تیم های پروژه بیشتری به روز رسانی الگوریتم های خود را ادامه می دهند و سازندگان دکل های معدنی با این تغییرات سازگار می شوند ، کل صنعت احتمالاً شاهد تغییرات دائمی و بیشتر از همان بازی موش و گربه است.

استخراج GPU و CPU می تواند به تنها گزینه استخراج تبدیل شود ، اما با سودآوری بالای تجهیزات استخراج و استخراج در مقیاس بزرگ ، به احتمال زیاد تولید کنندگان دکل های استخراج همچنان به تلاش برای جلوگیری از تغییرات الگوریتم ادامه می دهند. حتی حرکت از PoW به PoS نمی تواند به سرعت انجام شود. همانطور که تیم پروژه Ethereum نشان داده است ، زمان و برنامه ریزی لازم است. در حال حاضر ، به نظر می رسد که بحث در مورد تمرکز معدن همچنان ادامه خواهد داشت.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me