شبکه کیهان (ATOM) چیست | راهنمای مبتدیان برای اینترنت Blockchains

ورود به کاری که شبکه Cosmos انجام می دهد ، حل اجزا و مشکلاتی است که آنها حل می کنند. به طور خلاصه ، Cosmos Network یک اینترنت بلاکچین است.

Cosmos با استفاده از مزایای Tendermint و پروتکل ارتباطات بین بلاکچین (IBC) انواع زنجیره های زنجیره ای را با هم شبکه می کند. پروژه های متصل یا ساخته شده در شبکه Cosmos قادر به تبادل نشانه ها به طور بومی بین یکدیگر هستند. به مبادله اتمی فکر کنید اما برای همه!

در مجموع ، Cosmos شبکه ای برای همکاری بهتر بین انواع زنجیره بلوک است.

نحوه کار شبکه Cosmos

قبل از پرش به آنچه در شبکه Cosmos امکان پذیر است ، مهم است که ابتدا از موارد قابل دستیابی ، Tendermint بازدید کنید.

نعناع فلفلی

Tendermint یک سکوی پرتاب برای ساخت برنامه های کاربردی بلاکچین است. برای درک اندکی از معنی آن ، بدانید که سه لایه مفهومی برای بلاکچین وجود دارد: شبکه ، اجماع و لایه کاربرد. Tendermint لایه های شبکه و اجماع را بسته بندی می کند تا تیم ها بتوانند بر روی برنامه های خود تمرکز کنند و صدها ساعت کد پیچیده را دور بزنند..

Cosmos Network on Tendermint

پشته اصلی نرم افزار Tendermint

Tendermint به خودی خود یک بلاکچین نیست ، بلکه یک ابزار توسعه دهنده منبع باز است. این یک پایه قابل تنظیم برای کاربردهای بلاکچین است.

نکته مهم این است که اتفاق نظر Tendermint یک الگوریتم اثبات سهام (PoS) است. به عنوان مثال ، این می تواند به سایر اشکال PoS مانند توافقنامه مجاز یا توافقنامه اثبات اقتباس پیکربندی شود..


علاقه به مدل PoS بخش عمده ای از قابلیت همکاری Tendermint همراه با نهایی بودن فوری ، هزاران تراکنش در ثانیه و افزایش امنیت است..

اتصال نقاط با IBC

قطعه بعدی در شبکه Cosmos پروتکل ارتباطات بین بلاکچین (IBC) است. این نرم افزار مناطق و مراکز درون شبکه را به هم پیوند می دهد و امکان تبادل نشانه ها را بین زنجیره های ناهمگن فراهم می کند.

لازم به ذکر است که Cosmos از تک تک برنامه ها به عنوان زنجیره های ناهمگن یاد می کند. این بدان دلیل است که هر زنجیره یا برنامه در داخل شبکه حاکمیت و ساختار خاص خود را دارد. به طور خلاصه ، این بدان معنی است که IBC می تواند زنجیره ها را به رغم داشتن پشته نرم افزار خاص خود (ریشه در Tendermint) و حاکمیت مستقل ، به یکدیگر متصل کند..

مزیت اصلی IBC تبادل نشانه ها بین زنجیره ها است. نشانه های یک زنجیره را می توان در زنجیره دیگر نشان داد. در اینجا مثالی آورده شده است ، میا می خواهد 25 نشانه از زنجیره A به زنجیره B ارسال کند. برای انجام این کار ، 25 نشانه Mia در زنجیره A قفل با اثبات ارسال شده به زنجیره B. سپس ، زنجیره B تماشا می کند تا ببینید آیا بیش از دو سوم زنجیره اعتبارسنجان A اثبات اینكه 25 نشانه میا بر روی زنجیره اصلی خود قفل شده را امضا كرده اند. وقتی مدرک معتبر باشد ، میا 25 علامت در زنجیره B می گیرد.

به طور کلی ، IBC تونل زنی و مکانیکی است که به زنجیرها اجازه می دهد تا به یکدیگر متصل شوند.

شبکه: مراکز و مناطق

حالا که به آنچه Tendermint و IBC دارند پرداختیم ، چگونه Cosmos در واقع یک اینترنت از بلاکچین ها ایجاد می کند?

راه حل: هاب های شبکه.

هاب های موجود در شبکه به عنوان دفتر مرکزی برای هر یک از زنجیره های جداگانه عمل می کنند. هاب ها دفترچه ای برای تعویض رمز بین مناطق هستند.

بدون هاب در شبکه ، Cosmos مجموعه ای از بلاکچین های زنجیره ای مروارید خواهد بود. مبادله رمزها بین این بلاکچین ها فشار زیادی را بر اعتماد به منبع رمز ، به ویژه اعتبار سنجی آنها وارد می کند. این مرکب ها هنگام حرکت توکن ها در طول شبکه از زنجیره A به زنجیره B به زنجیره C و غیره ترکیب می شوند. هر بار نیاز به زنجیره دریافت کننده است که به تمام مجموعه های اعتبار سنج قبل از آنها به طور تصاعدی اعتماد کند.

هاب های موجود در شبکه به جای اتصال مستقیم به یکدیگر ، این امر را با اتصال مناطق به آنها کاهش می دهند. اگر مناطق ارتباطات خود را فقط به مراکز دیگر محدود کنند ، خطر یخ زدگی دوبرابر یا توکن ها به طرز چشمگیری کاهش می یابد. مناطق لازم نیست به مناطق دیگر یا مناطقی که قبل از آنها رمزها را منتقل کرده اند اعتماد کنند. آنها فقط باید اعتماد کنند به مراکز.

طرح توپی شبکه Cosmos

نگاهی ساده به مرکز و مناطق Cosmos

اولین مرکز شبکه Cosmos هاب Cosmos است که یک بلاکچین اثبات سهام است و روی Tendermint قرار گرفته است. برای سوخت رسانی به Cosmos Hub ، دو علامت وجود دارد ، اتم و فوتون. نام های جالب کنار ، Atom سکه ای است که برای حکمرانی در Cosmos Hub استفاده می شود. سکه هزینه در اکوسیستم Photon است که برای جابجایی نشانه ها در سراسر شبکه و همچنین پرداخت هزینه استفاده می شود.

پیوند گمشده

ممکن است تا این مرحله فکر کنید که هر چیزی در شبکه Cosmos مجبور است طبق قوانین هسته Tendermint عمل کند. یعنی فقط بلاک چین های PoS می توانند در شبکه شرکت کنند زیرا Tendermint در هسته اصلی هر یک از مناطق قرار دارد.

خبر خوب این است که تیم Cosmos نیز به این فکر کرده و کاری در این باره انجام داده است. برای درک اینکه این چالش چیست ، دو دسته زنجیره وجود دارد که شبکه Cosmos بر اساس آنها تعریف می کند نهایی بودن.

اولا ، زنجیره های سریع نهایی. این زنجیره های آسان هستند زیرا زنجیره های سرعت نهایی از قبل با IBC سازگار هستند. بلاک چین های PoS می توانند همانند Tendermint از IBC استفاده کنند و مستقیماً به مراکز و مناطق متصل شوند.

زنجیرهایی که از سهولت کمتری برخوردار هستند ، زنجیره های احتمالی و نهایی هستند. این زنجیره های زنجیره ای ، مانند زنجیره های PoW ، در عوض بر سر یک اجماع سریع مانند Tendermint Core لایه بندی شده و یک منطقه Peg-Zone ایجاد می کنند. تاکنون شبکه Cosmos قصد دارد یک منطقه Ethereum Peg-Zone به نام ایجاد کند گوجه فرنگی و اذعان می کند که ایجاد Peg-Zones برای هر بلاکچین با احتمال نهایی “از لحاظ تئوری امکان پذیر است” اما چالش برانگیز است.

درباره شبکه Cosmos

کمی عقاید در مورد Cosmos Network وجود دارد. با این حال ، نسخه متراکم این است که شبکه تا حد زیادی توسط همان تیمی ساخته شده است که م componentلفه بنیادی آن ، Tendermint Core را مهندسی کرده است..

همه در Bits ، شرکت پشت Tendermint ، اکنون در حال ساخت شبکه Cosmos در زیر چتر بنیاد بین زنجیره ای (ICF) ICF برای کمک به “تسهیل نسل بعدی فناوری بلاکچین” با هدف ساخت یک اینترنت از بلاک چین تاسیس شد.

تیم کار در شبکه Cosmos نسبتاً وسیع است و توسط بنیانگذاران Ethan Buchman و Jae Kwon رهبری می شود (اصلاً وابسته به رپر نیست جی-کوون, با ناراحتی).

توزیع توکن شبکه Cosmos

توزیع توکن Cosmos Hub Atom

هر دو ICF و All in Bits پیشنهاد شده است که با راه اندازی شبکه اصلی ، بخشهایی از رمزهای Atom را دریافت کنند. توکنهای All in Bits و ICF دریافت می کنند ، توسعه شبکه را راه اندازی می کنند و رشد آن را در طی یک برنامه دو ساله واگذاری تقویت می کنند..

عرضه سکه و پایداری

در حال حاضر ، سکه اتم تا قبل از آن قابل معامله نخواهد بود راه اندازی شبکه اصلی. با این حال ، دورهای عمومی و خصوصی از جمع آوری کمک مالی نتیجه گیری شده است اما هنوز در مورد توکن تصمیم گیری نشده است. توزیع توزیع پیشنهادی 75٪ برای Fundraisers ، 10٪ برای بنیاد Interchain ، 10٪ برای All in Bits Inc و 5٪ برای سرمایه گذاران بذر است..

*** لطفا توجه داشته باشید که در حال حاضر علامت $ ATOM و $ CMOS معامله می شود نیستند نشانه های بومی شبکه Cosmos. من در مورد تجارت این دو سکه با کلاه کم ، احتکار احتمالی احتیاط می کنم.

نتیجه

مدتی مانده به راه اندازی شبکه اصلی ، شبکه Cosmos در حال دستیابی به اهداف خود است و مولفه هایی مانند حاکمیت زنجیره ای را در شبکه آزمایشی خود آزمایش می کند. جاه طلبی پروژه چشمگیر است ، با این حال ، به نظر می رسد آنها به هیچ چیز عجله ندارند. آنها اقدامات لازم را برای اتصال قطعات مختلف مانند Tendermint و IBC انجام می دهند.

تصویب Tendermint Core توسط توسعه دهندگان برای رشد شبکه بسیار حیاتی است. همچنین سکه های مشهور دیگری که در اکوسیستم نقش بسته اند.

به طور کلی ، این پروژه هنوز نوپا است و پیاده روهای زیادی در نقشه راه آنها باقی مانده است. شبکه های Cosmos می خواهد در زنجیره های سیل زده جهان به یک اینترنت زیبا با بلاکچین تبدیل شود. این یک هدف عالی است اما ممکن است یک ایده حیاتی برای پیشرفت بلاکچین به مرحله دیگری از استفاده و استفاده از آن باشد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map