Bakkt یک شرکت جدید از Intercontinental Exchange (ICE) است ، سازمانی که مالک و اداره بورس اوراق بهادار نیویورک است. ICE تجربه قابل توجهی در زمینه مبادلات امنیتی دارد و در حال حاضر دارای تعداد زیادی صرافی در سراسر جهان است.

پول نهادی می آید! حداقل این چیزی است که ما در بخش عمده ای از سال جاری از رسانه های ارز رمزنگاری شده شنیده ایم. سرمایه گذاران در سال 2018 دوران سختی را پشت سر گذاشته اند و نمی توان فهمید که چرا بسیاری به دنبال کاتالیزوری برای احیای مجدد گاوها هستند زیرا ما به ماه های آخر سال می رویم. آیا بازیکنان بزرگ ما را از شر این بازارهای آرام نجات خواهند داد؟ به نظر می رسد باکت چنین فکری می کند.

شکار سود

مقدار کل پول (محدودیت بازار) که در بازارهای ارزهای رمزنگاری شناور است در مقایسه با کسانی که در سهام ، اوراق قرضه ، مشتقات و سایر ابزارهای مالی سنتی حبس شده اند ، کم رنگ است. با توجه به پایین بودن نرخ بهره و در برخی از کشورها در سطوح منفی ، سرمایه گذاران به دنبال راه های جدیدی برای کسب درآمد هستند.

Bakkt تخمین می زند که بازار دارایی های دیجیتال ارزش تقریبی داشته باشد 270 میلیارد دلار. بسیاری از سرمایه گذاران اولیه رمزنگاری در موارد خاص بازدهی بیش از 10 یا حتی 100 بار گزارش کرده اند. نوسانات در بازارهای دیگر کم است و قیمت سهام در بالاترین حد ممکن است. به نظر می رسد با اعلام صرافی تنظیم شده و قابل اعتماد فدرال خود ، Bakkt ممکن است سرمایه گذاران بزرگ را در جستجوی بازده جذب ارزهای رمزپایه کند..

باکت چیست?

بیانیه مطبوعاتی اخیر از طریق سیم تجاری در ادامه هدف پروژه را توضیح داد:

“… [باکت] قصد دارد از راه حل های ابری مایکروسافت برای ایجاد یک اکوسیستم جهانی باز و تنظیم شده برای دارایی های دیجیتال استفاده کند.”

همراه با مایکروسافت ، این پروژه از قبل همکاری هایی با استارباکس ، BCG و نام های بزرگ دیگر را نیز به دست آورده است. یکی از اولین خلبانان این است که به مصرف کنندگان اجازه می دهد روزانه مقدار کافئین کافئین خود را در استارباکس با بیت کوین خریداری کنند..

انتظار می رود که پیشنهاد اصلی Bakkt یک معاملات آتی و تهاتر برای یک روز واحد باشد ، قراردادهای بیت کوین برای تحویل فیزیکی. یک اصطلاح نسبتاً سرگرم کننده هنگام در نظر گرفتن ماهیت کاملاً دیجیتالی بیت کوین است. صرف نظر از این ، این خبر به طور کلی برای بازار خبر خوبی است زیرا تجارت شامل خرید و فروش واقعی ارز رمزپایه می شود. در مقایسه ، وجوه قابل معامله در بورس با بیت کوین معامله نمی کنند و در عوض به دلار آمریکا تسویه می شوند.

تخصص Bakkt

Bakkt به نظر می رسد تخصص موجود خود را در عرصه blockchain گسترش دهد

Bakkt همچنین یک راه حل انبارداری ارائه خواهد کرد. در حالی که در آن زمان آنها جزئیاتی ارائه نکردند ، اما احتمالاً سایر صرافی های رمزنگاری را دنبال می کنند و گزینه های ذخیره سازی سرد را در ماه های آینده ارائه می دهند. در بیانیه مطبوعاتی ماه آگوست خاطرنشان شد که پلت فرم آینده و انبارداری به زودی در این ماه (نوامبر 2018) در دسترس خواهد بود.

سرمایه گذاران اکوسیستم Bakkt شامل افرادی مانند Pantera Capital ، Susquehanna International و بنیانگذار بسیار جنجالی Galaxy Digital Mike Novogratz است که قبلاً در تعداد کمی پای ارز رمزپایه سهیم بوده است..

موانع ورود

علی رغم خوش بینی مشخص شده توسط این پروژه ، هنوز هم تعدادی از موانع وجود دارد كه سرمایه گذاران نهادی به دنبال مشاركت در رمزنگاری هستند..

خدمات حضانت & مقررات

به دست آوردن و حصول اطمینان از دارایی های رمزنگاری شده به مقدار زیاد هنوز هم نگران کننده بسیاری از خریداران احتمالی است. احتمالاً یک ماه نمی گذرد که خبری از هک یا نقص امنیتی در جایی مشخص نشده باشد. مدیریت پول خود می تواند استرس زا باشد. مدیریت پول صندوق بازنشستگی یا بازنشستگی در کل موضوع دیگری است.

اکوسیستم Bakkt در نظر دارد تا از زمان شروع کار ، خدمات حضانت درجه یک را ارائه دهد. علاوه بر این ، در حالی که سایر پروژه ها و مبادلات از مشکلات نظارتی رنج برده اند ، Bakkt با CFTC و سایر تنظیم کنندگان همکاری خواهد کرد تا به موسسات اطمینان دهد که هرگونه سرمایه گذاری بالقوه قبل از شروع تجارت سازگار خواهد بود.

نقدینگی

هیچ تضمینی وجود ندارد که قراردادها از همان ابتدا به راحتی قابل معامله باشند. اما ، با توجه به تجربه عمیق مبادله ICE ، آنها باید بتوانند تعدادی از سازندگان بازار را به سمت هدف جذب کنند.

انتقادات

تمرکز ICE بر روی پروژه به وضوح در تهیه مقررات مورد نیاز برای بازیکنان بزرگ برای سرمایه گذاری ایمن است. با این وجود Cryptocurrency به عنوان مبادله ای ارزشمند در سطح جهان تنظیم شده است. با این حال ، Bakkt قصد دارد یک ایجاد کند باز اما تنظیم شده اکوسیستم جهانی دارایی های دیجیتال.

به نظر می رسد که این بیانیه با خود متناقض است و مشخص نیست که این شرکت چگونه در سایر کشورهایی که اختیار ندارد ، مقررات را تنظیم می کند. علاوه بر این ، سوالاتی در مورد تفاوت Bakkt با سایر مبادلات کاملاً ثابت باقی مانده است. Coinbase و Gemini به طور قابل توجهی تجربه بیشتری در فضای رمزنگاری دارند و شامل خدمات تجاری نهادی هستند.

در بستن: باکت

آیا واقعاً خریداران نهادی موج بعدی بازار گاو نر راپور را آغاز می کنند؟ با وجود پیش بینی های فراوان از طرف معامله گران ، توییترها و امیدها ، گفتن این تقریباً غیرممکن است. صرف نظر از این ، این هنوز خبر خوبی برای رمزنگاری است. قرار گرفتن بیشتر در معرض ارزهای دیجیتال فقط می تواند چیز خوبی باشد.

ICE بزرگترین بورس سهام جهان را اداره می کند. معرفی این سیستم عامل جدید نشان می دهد که پذیرش جریان اصلی ممکن است در گوشه بعدی باشد. Bakkt چیز خاصی به خصوص در زمینه سرمایه گذاری رمزنگاری ارائه نمی دهد. با این حال ، آنها با نام بسیار معتبر و چندین شرکت بزرگ bakkt هستند. این به تنهایی ممکن است تمام مواردی باشد که برای ترازو کردن به نفع سیل بعدی پول به بازارها لازم است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me