وقتی نوبت به املاک و مستغلات تجاری می رسد ، بسیاری اغلب خود را در خارج از یک جامعه باطنی حبس می کنند و مجبور می شوند در یک منظره دائماً در حال تغییر با اطلاعات ناقص برخورد کنند.

بایا یک بستر تبادل باز برای اطلاعات املاک و مستغلات تجاری ارائه می دهد که همه چیز از املاک ، دارایی ها ، اجاره ها و معاملات را به نمایش می گذارد. این برنامه از blockchian برای ثبت و اعتبارسنجی داده های مالکان ، مستاجر و کارگزاران استفاده می کند و به این احزاب کمک می کند تا از داده های خود کسب درآمد کنند.

جیسون فریدمن یکی از اعضای تیم بایا است و بنیانگذار 42Floors ، یک شرکت برتر داده های املاک و مستغلات تجاری است. جیسون بیش از دو دهه تجربه به عنوان یک کارآفرین با دو خروجی مورد حمایت سرمایه گذاری دارد.

بایا قصد دارد فضای لیزینگ تجاری را به هم بزند. آیا می توانید به ما بگویید که چه مشکلاتی در حال حاضر در آنجا وجود دارد و چه عواملی باعث تصمیم گیری صحیح در این فضا شد?

املاک و مستغلات تجاری یک مطالعه جالب در دردهای پنهان هزینه های بالای معامله است. مستاجرانی که می خواهند یک دفتر کار را اجاره کنند. دلالانی که نماینده آنها هستند و صاحبخانه هایی که می خواهند جای خالی خود را پر کنند ، همه می خواهند یک معامله در کمترین زمان ممکن انجام شود و هر یک از آنها برای انجام معامله به داده های مختلفی نیاز دارند. مشکل این است که این داده ها در بسیاری از سازمان های مختلف نهفته است که صنعت از معضل کلاسیک زندانیان رنج می برد: اگر همه به اشتراک بگذارند همه بهتر خواهند بود ، اما هیچ کس نمی خواهد سهم خود را به تنهایی تقسیم کند.

در حال حاضر پرس و جو و تأیید تمام اطلاعات لازم برای امضای اجاره نامه تقریباً 2٪ از مبلغ اجاره هزینه دارد. این 2٪ اگر صاحب جای خالی اضافی بخاطر اصطکاک زیاد فرآیند معامله که با ماهها جستجو از طرف مستاجر پرداخت می شود ، صاحب خانه درد داشته باشد. این یک درد از طرف کارگزار است ، و به جای اینکه روزها قبل از اینکه حق کمیسیون خود را بپردازند ، یک معامله بسته می شود ماه ها صرف می کنید. یکی از مزایای زیاد بلاکچین این است که به اشخاص متفرق اجازه می دهد بدون اعتماد به یک سیستم عامل متمرکز به یکدیگر اعتماد کنند. به همین دلیل ما در حال ساخت بایا هستیم. ما در حال ایجاد رسانه ای هستیم که در آن موجرها ، مستاجران ، کارگزاران و شرکت های داده می توانند به یکدیگر اعتماد کنند و در جهت یک روند کارآمد تر در املاک و مستغلات تجاری با یکدیگر همکاری کنند.

بزرگترین فرصت برای شما به عنوان مشاغل لیزینگ تجاری چیست?

بزرگترین فرصت به خودی خود این است که بایا می تواند یک پلتفرم تجاری داده های املاک و مستغلات با برنامه های کاربردی و حتی صنایع جدید درست در بالای آن باشد. در اینجا یک مثال ساده از هر یک وجود دارد. کارگزاران دوست دارند برنامه های سفارشی داشته باشند که به کارگزاران آنها اجازه می دهد خدمات بهتری به مشتریان خود ارائه دهند. بایا داده های لازم برای ساخت کتابهای تور لیزینگ ، ماشین حساب قیمت گذاری ، ابزار تجزیه و تحلیل نمونه کارها ، همه مواردی را که آرزو داشته اند آنها را بسازند اما به اطلاعات کامل ارزش بازار دسترسی ندارند ، فراهم می کند..

با استفاده از یک مدل مشارکتی مبتنی بر بلاک چین ، شما همچنین می توانید صنایع جدید خود را تخم ریزی کنید. امروز سرمایه گذاری در املاک و مستغلات تجاری یک صنعت فرامنطقه ای است که شما باید از طریق افرادی در زمین کار کنید که خود ساختمان ها را می شناسند ، که برای یک کلاس دارایی های چند تریلیونی دلاری عجیب است. ایجاد یک منبع قابل اعتماد از داده ها باعث می شود محصولات مالی جدید برای طبقه سرمایه گذار در سراسر جهان ساخته شود که می خواهد بدون نیاز به رابطه زمینی در املاک و مستغلات تجاری سرمایه گذاری کند..

تقریباً هر طبقه سرمایه گذاری دیگر این منبع داده قابل اعتماد اساسی را از بازارهای سهام ، اوراق قرضه ، املاک و مستغلات مسکونی توسعه داده است. املاک و مستغلات تجاری در داشتن صنعت سرمایه گذاری در سراسر جهان کاملاً منحصر به فرد است. بایا قصد دارد مجموعه داده قابل اعتماد جامعی را ارائه دهد که بتواند این رشد را تقویت کند.

چه مزایایی را قصد دارید به مشتریان خود منتقل کنید?

Baya’s یک شرکت تعاونی است که داده های مالکان ، مستاجر ، کارگزاران و سایر شرکت های فناوری را می پذیرد. این پرونده در مورد بلاکچین که چه داده ای را کمک کرده است ، اعتبار سنجی می کند و سپس آن را به صنعت می فروشد. همكاران داده ها اغلب مشتريان خواهند بود. آنها وقتی به سرعت و به درستی داده های ارزشمندی را ارائه دهند اعتبار دریافت می کنند و قادر خواهند بود آن اعتبار را برای داده های اضافی که برای اداره تجارت خود نیاز دارند یا البته آن را به ارز دیگری که می خواهند تبدیل کنند ، هزینه کنند. برای برخی ، بایا یک منبع داده خواهد بود که به آنها امکان می دهد کار خود را با کارآیی بیشتری انجام دهند و برای برخی دیگر ، بایا یک منبع درآمد خواهد بود که به آنها امکان می دهد از کاری که قبلاً انجام داده اند درآمد کسب کنند..

Steve Wozniak اپل برای اینکه سرانجام با یک شرکت بلاکچین که به عنوان املاک و مستغلات توکن تهیه می کند ، وارد مطبوعات شده است. آیا بین این تجارت و کاری که قصد دارید انجام دهید شباهت هایی وجود دارد?

املاک و مستغلات یک طبقه دارایی واقعاً بزرگ است که از هزینه های بالای معاملات چندین طرف متضرر است که در بسیاری از جنبه های مختلف بخش های املاک به یکدیگر اعتماد ندارند. مشکلی که آنها با آن روبرو هستند یک مسئله مهم در طرف دیگر صنعت است اما ارتباط مستقیمی با بازار داده های املاک و مستغلات تجاری Baya ندارد.

چه چالشهایی از نظر قانونگذاری ، مجوزها و قانونی بودن قراردادهای هوشمند پیش رو است؟ به عنوان مثال ، آیا قراردادهای شما در دادگستری ماندگار است?

بایا امروز یک بازار داده است و قراردادهای هوشمند ما مربوط به این است که چه کسی داده ها را سهیم کرده است ، آیا درست بوده و چقدر ارزش داده ها را دارد. در حال حاضر جایگزین عنوان اجاره نامه یا سند معامله نمی شود. به مرور ، بایا روی این مشکلات کار خواهد کرد یا با هر راه حل دیگری که در کاهش هزینه های معامله برای صنعت کمک کند کار خواهد کرد.

ممکن است بسیاری استدلال کنند که این فناوری هنوز برای ارائه خدمات ایمن از طریق قراردادهای هوشمند وجود ندارد. چه حسی در مورد آن داری؟ فکر می کنید چه زمانی کاربردی خواهد بود و برای اطمینان از استحکام قراردادهای هوشمند خود چه مراحلی را برمی دارید?

فکر نمی کنم این برای بازار داده های بایا قابل اجرا باشد. قراردادهای هوشمندی که ما برای انتساب استفاده می کنیم نسبتاً ساده و در حال حاضر کاملاً مستحکم هستند. بایا نمونه ای از یک پروژه بلاکچین است که تقریباً بلافاصله برای تولید آماده است و نیازی نیست منتظر توسعه زیرساخت های جامعه بلاکچین باشید.

چه برنامه ای برای اختلافات قراردادی در نظر دارید?

نسخه ما از اختلافات قراردادی در بازار داده های بایا به اندازه مواردی که مثلاً توکن سازی معامله املاک و مستغلات هستند و فرصتی برای حل اختلافات کاملاً متفاوت در قرارداد دارند ، چالش برانگیز نیست. ما خیلی ساده به کسانی که در ابتدا داده های ارزشمندی کمک کرده اند اعتبار می دهیم. اکنون ، وقتی داده ها به مشارکت بپردازند ، مناقشه ای دارند ، ما یک فرایند تأیید را که وضعیت واقعی اطلاعات را بررسی می کند ، اجرا می کنیم.

به عنوان مثال ، اگر کارگزار لیست را به عنوان نمایندگی انحصاری خود اشتباه معرفی کند ، در حقیقت ، در دنیای آفلاین توسط کارگزار دیگری نشان داده می شود ، ما فرآیند ارسال تأیید نمایندگی انحصاری صاحبخانه توسط کارگزار خاص را داریم. این فرآیند تأیید هزینه ای دارد که پس از آن باید توسط مشارکت کننده اصلی داده های جعلی تأمین شود و همچنین جریمه ای برای همکار بابت جعل داده ها در آینده باقی مانده است. ساختار انگیزشی Baya نسبت به کسانی که داده های صحیحی را ارائه می دهند بسیار سخاوتمندانه است و به سرعت در کسانی که الگوی ارسال داده های نادرست را دارند تغییر می کند.

کاغذ Lite شما در مدل کسب و کار شما به یک رمز بومی اشاره نمی کند. آیا قصد دارید از ارز شخصی خود برای معاملات استفاده نکنید یا با USD ، BTC و ETH بمانید?

ما در اینجا در حال بررسی دو گزینه هستیم و تا زمانی که مطمئن نشویم که از تصحیح صحیح برخوردار هستیم ، از انتشار تصمیم نهایی خودداری کرد. برخی از پروژه های بلاکچین خیلی سریع برنامه های خود را اعلام می کنند ، یک توکن صادر می کنند و از طریق ICO به جمع آوری کمک می پردازند. ما برعکس عمل کرده ایم. ما بسیار متمرکز بر ایجاد یک ائتلاف مشترک با نام های برتر در املاک و مستغلات تجاری و کمک به همه آنها برای درک ارزش همکاری با یکدیگر هستیم.

در صنعت املاک و مستغلات تجاری ، مشکل این است که همه بازیکنان بزرگ با هم کار کنند. قسمت ساده تر ساخت واقعی فناوری بلاکچین است. من فکر می کنم صنعت املاک و مستغلات تجاری و جامعه بلاکچین هر دو تحت تأثیر پیشرفتی که در صنعت و بخش داده ها ایجاد کرده ایم تحت تأثیر قرار خواهند گرفت و فقط در این صورت است که می خواهیم به مسئله رمز ویژه بپردازیم.

شما هنوز نباید تصویر سفید خود را منتشر کنید. در حال حاضر روی چه چیزهایی کار می کنید ، پلتفرم تا چه اندازه پیشرفته است و موارد بعدی در لیست چیست?

جدول زمانی ما برای انتشار مقاله سفید این سه ماه است که در حال پیگیری آن هستیم. ما از نظر تعداد داده هایی که اکنون در سیستم عامل داریم ، شرکای صنعتی که گرد هم آمده اند و همچنین نحوه ذخیره سازی داده ها و مشوق مشارکت ها ، اعلامیه های بسیار بزرگی را باید در راستای انتشار مقاله سفید ارائه دهیم. و استفاده.

کمی درباره تیم بگویید. چه چیزی آنها را به دنبال این کار علاقه مند کرد?

این تیم از زمان انتشار مقاله سفید رشد چشمگیری داشته است. آنها شامل مهندسین داده های املاک و مستغلات تجاری هستند که از 42Floors ساخته شده اند ، مهندسان بلاکچین که در چند سال گذشته بر روی برخی از برترین محصولات بلاکچین کار کرده اند و گروهی از مشاوران که بزرگان صنعت هستند ، نمایندگی هر دو موسسه بزرگی را که مدیریت می کنند ، به عنوان و همچنین گروهی از رهبران متعهد به صنعت بهتر هستند. می توانید اطلاعات بیشتر در مورد هر یک از آنها را در Baya.io مطالعه کنید.

آیا می توانید با زمین آسانسور خود جمع بندی کنید?

بایا تبادل علنی اطلاعات املاک تجاری است. املاک ، قابلیت های موجود ، اجاره ها و معاملات. با استفاده از فناوری بلاکچین و یک بازار تأیید صحت ، بایا منبع واحدی برای کسب اطلاعات در مورد املاک و مستغلات تجاری خواهد بود.

هر چیز دیگری که دوست دارید خوانندگان ما بدانند?

با تشکر از همه شما.

با تشکر از شما ، بیش از حد!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me