بیت کوین کش چیست?

بیت کوین کش به عنوان جایگزینی برای بیت کوین بوجود آمد و در حال حاضر پس از بیت کوین و اتریوم بین سومین و دومین ارز رمزنگاری شده با ارزش بازار در جهان است. بنیانگذاران Bitcoin Cash برای مقابله با افزایش زمان انتظار معاملات و کارمزد در شبکه اصلی Bitcoin ، ارز رمزنگاری شده دیگری را ایجاد کردند. بیت کوین کش تعداد تراکنش های قابل پردازش در هر بلاک را افزایش می دهد.

در این راهنمای “Bitcoin Cash چیست” ، ما تاریخچه Bitcoin Cash ، وضعیت فعلی آن و نحوه مقایسه آن با Bitcoin اصلی را مرور خواهیم کرد..

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

مشکل: چرا Bitcoin Cash ایجاد کنید?

هیچ رازی نیست که بیت کوین یک مشکل مقیاس پذیری.

با افزایش محبوبیت ارز ، تعداد معاملات انجام شده در شبکه نیز افزایش یافته است و بیت کوین در حال حاضر محدودیت نرم افزار خود را افزایش می دهد.

مشکل اصلی بیت کوین محدودیت سختی در اندازه بلوک ، مکانی که اطلاعات معامله در آن ذخیره می شود ، اعمال می کند. در حال حاضر ، بلوک های موجود در بلاکچین بیت کوین به اندازه 1 مگابایت محدود شده اند.

معاملات در بیت کوین با گذشت زمان

معاملات در بیت کوین با گذشت زمان

چرا بیت کوین تعداد معاملات شبکه را می تواند پردازش کند?

خوب ، از آنجا که بیت کوین از یک دفتر توزیع شده استفاده می کند ، هر کاربر در شبکه باید یک نسخه از کل تاریخ معاملات بیت کوین را بارگیری و نگهداری کند. اجازه دادن به معاملات نامحدود به این معنی است که دفتر به اندازه بسیار زیادی رشد می کند و کاربران عادی فضای ذخیره سازی یا پهنای باند را برای استفاده از شبکه ندارند.

اگر معاملات نامحدود مجاز بود, بیت کوین به دامنه چند سازمان متمرکز تبدیل می شود با قدرت پردازش کافی برای انجام ده ها هزار معامله جدید در ثانیه.

از آنجا که بیت کوین برای جلوگیری از نهادهای متمرکز ایجاد شده است ، این گزینه جذابی نیست.

محدودیت 1 مگابایتی در اندازه بلوک که در حال حاضر وجود دارد به این معنی است که دفتر معاملات خیلی سریع بزرگ نمی شود. کاربران جدید می توانند به راحتی تاریخ معاملات را بارگیری کرده و به بیت کوین بپیوندند. با این حال ، این محدودیت بلوک همچنین به این معنی است که تقاضاهای بیشتر برای تراکنش ها بیشتر از فضای موجود در بلوک است تا متناسب با همه آنها باشد.

در نتیجه ، استخراج کنندگان بیت کوین هزینه هایی را می گیرند تا تراکنش های شما زودتر اولویت بندی و لحاظ شود. اگر تصمیم دارید که هزینه ها را پرداخت نکنید ، از نوامبر 2017 ، معامله شما به طور متوسط ​​طول می کشد کمی بیشتر از 2 ساعت تأیید شدن.

به نظر می رسد این هزینه ها و زمان تأیید بر خلاف رسمیت بیت کوین در دموکراتیزه کردن پرداخت ها باشد. با انتقال فیات ، شما هزینه هایی را به یک بانک پرداخت می کنید. برای بیت کوین ، پرداخت شهریه به ماینرها چندان متفاوت به نظر نمی رسد ، اگرچه هزینه ها متغیر است و معمولاً کمتر از انتقال بانکی است.

بنیانگذاران و جامعه Bitcoin Cash معتقدند که اندازه بلوک نیاز به محدودیتی دارد اما محدودیت 1 مگابایتی خودسرانه است. در عوض ، آنها سیستمی را با اندازه بلوک 8 مگابایت پیشنهاد کردند ، هنوز بارگیری آن برای کاربران جدید منطقی است اما به اندازه کافی بزرگ است که سیستم جدید می تواند چندین برابر تعداد تراکنش های ثانیه بلاک چین اصلی Bitcoin را در خود جای دهد.!

Hard Fork: گزینه های بیت کوین و یک جامعه تقسیم شده

قبل از تصمیم گیری برای ایجاد ارز جدید ، افراد پشت Bitcoin Cash از جامعه اصلی بیت کوین درخواست افزایش اندازه بلوک را داشتند. موافقان این افزایش ، دسترسی بیشتر و فضای رشد برای پایگاه کاربر رو به رشد بیت کوین را ذکر کردند.

با این حال ، مخالفان زیادی با این افزایش وجود داشتند ، از جمله ماینرهایی که هزینه های مربوط به معاملات را از دست می دهند ، منجر به کاهش استخراج کلی در بلاکچین و در نتیجه کاهش امنیت می شود. مخالفان همچنین معتقد بودند که چنین افزایشی در ظرفیت شبکه هنوز به ذخیره سازی ، پهنای باند و محاسبات مورد نیاز خارج از کاربر عادی منجر می شود..

در حالی که دو اردوگاه به یک مصالحه کوچک در قالب 91 و شاهد جدا, ارتقاdes با هدف کاهش مقدار اطلاعات مورد نیاز در داخل بلوک ، بحث در مورد افزایش اندازه بلوک برای کشیده شده است بیش از دو سال.

سرانجام این دو اردوگاه تصمیم گرفتند که به شکل یک چنگال سخت در شبکه بیت کوین از یکدیگر جدا شوند.

بیت کوین اصلی با محدودیت بلوک 1 مگابایتی خود به وجود خود ادامه می دهد. علاوه بر این ، یک گزینه جدید بیت کوین ، معروف به Bitcoin Cash ، با محدودیت بلوک 8 مگابایت ایجاد می شود. هارد فورک به این معنی است که بیت کوین کش همان تاریخ معامله بیت کوین را تا لحظه چنگال حفظ کرده است. اگر قبل از هارد فورک بیت کوین داشتید ، همچنان مالک آن بیت کوین بودید ، اما اکنون مقدار معادل توکن Bitcoin Cash را در چنگال جدید دریافت کردید.

در حالی که از نظر فنی تقریباً یکسان هستند ، این دو شبکه قابل تعویض نیستند.

Bitcoin Cash جدید از محافظت مجدد و سایر اقدامات برای ایجاد یک دیوار سخت بین چنگال Bitcoin Cash و Bitcoin استفاده کرد ، به این معنی که معاملات فقط در داخل چنگال انجام می شود و نه از طریق شبکه. این دو ارز تا 1 آگوست 2017 تاریخ مشترکی دارند ، اما پس از آن کاملاً از هم جدا هستند.

در نتیجه ، نرخ ارز بیت کوین کش نسبت به بیت کوین متفاوت است و همه کیف پول ها و صرافی ها از زمان راه اندازی Bitcoin Cash پشتیبانی نمی کنند. هنوز هم ، در پایان روز 1 آگوست ، بیت کوین کش بود سومین با ارزش ترین ارز رمزنگاری شده در جهان ، از نظر سقف بازار ، و از 13 نوامبر 2017 همچنان در این موقعیت باقی مانده است (اگرچه مدت کوتاهی از Ethereum به عنوان دومین ارز رمزنگاری شده با کلاهک بازار عبور کرد).

بیت کوین پول نقد

Bitcoin Cash در ابتدای زندگی خود ارزش خود را تا حد زیادی از گمانه زنی ها بدست آورد که اگر و وقتی بحران مقیاس پذیری بیت کوین باعث شود دیگر ارز امکان پذیر نباشد ، به عنوان پادشاه رمزنگاری به سلطنت می رسد. سرسخت ترین مدافعان بیت کوین کش معتقدند که به زودی “بیت کوین” تبدیل خواهد شد و بیت کوین اصلی به عنوان میراث بیت کوین محو خواهد شد.

از طرف دیگر ، بدخواهان بیت کوین کش ، این پروژه را انشعابی غیرضروری برای جامعه می دانند ، و گروه اصلی کوچکی از افراد را که فن آوری بلاکچین را دوست دارند و از آن درک می کنند ، به گروههایی تقسیم می کند..

معدنچیان: نظر آنها واقعاً مهم است

در پایان روز ، بحث در مورد انجمن ها و رسانه های اجتماعی در مورد آینده بیت کوین و بیت کوین کش نسبت به تصمیماتی که ماینرها درباره ارز جدید می گیرند ، برای موفقیت پروژه مهم نیست..

از آنجا که بیت کوین کش تقریباً مشابه بیت کوین است ، جدا از اندازه بلوک ، این دو چنگال اکنون برای کسب استخراج با یکدیگر رقابت می کنند.

ماینرها یک گزینه داشتند: در یک کار جدید ، احتمالاً سودآور با ریسک بیشتر فرصت کسب کنید یا با مدل آزمایش شده در شبکه اصلی استخراج بیت کوین همراه شوید.

در آغاز ، بیت کوین کش با مشکل روبرو شد زیرا سطح دشواری آن هنوز با قدرت استخراج شبکه اصلی بیت کوین کالیبره شده بود. با کاهش ناگهانی قدرت محاسبه استخراج ، استخراج بلوک های Bitcoin Cash در اوایل 10 ساعت طول کشید.

با این حال ، نرم افزار Bitcoin (و از این رو ، Bitcoin Cash’s) برای تنظیم مشکل استخراج هر 2،016 بلوک نوشته شده است. اگر ماینرهای بیشتری به شبکه بپیوندند ، مشکل افزایش می یابد بنابراین مدت زمان بلوک تقریباً یکسان باقی می ماند (10 دقیقه برای بیت کوین و بیت کوین کش). اگر تعداد ماینر در شبکه کمتر باشد ، مشکل کاهش می یابد.

مشکل این بود که Bitcoin Cash قبل از تنظیم مشکل وقت نداشت منتظر بماند تا 2016 بلوک برود. در عوض ، آنها یک تنظیم دشواری اضطراری (EDA) را اجرا کردند که به طور خودکار مشکل را تغییر می دهد اگر hashrate استخراج (hashrate قدرت محاسبه تمام رایانه های استخراج در شبکه است) درصد کمی از آنچه انتظار می رود باشد.

طی چند هفته اول بیت کوین کش ، به لطف EDA مشکل بلوک به سرعت کاهش یافت. در نتیجه ، استخراج Bitcoin Cash سودآورتر شد و مهاجران از استخراج Bitcoin به Bitcoin Cash مهاجرت کردند. برخی از این استخراج کنندگان ایده آلیست بودند و به ایده راه حل مقیاس پذیری Bitcoin Cash اختصاص داده شده بودند. با این حال ، دیگران علاقه مند بودند Bitcoin Bitcoin Cash را به عنوان وسیله نقلیه سرمایه گذاری خریداری کنند ، با افزایش قیمت ها. سرانجام ، برای برخی از استخراج ها Bitcoin Cash یک فرصت تجاری بود و آنها می توانند بین استخراج Bitcoin و Bitcoin Cash بسته به اینکه کدام یک در آن زمان بیشترین سود را داشته باشد ، تغییر مکان دهند..

SegWit2x و وضعیت فعلی بیت کوین کش

پس از راه اندازی اولیه و پمپ ارزش آن ، ارزش Bitcoin Cash در حدود 400 دلار / BCH تثبیت شد.

با این حال ، در هفته های اخیر بیت کوین کش در حال افزایش است و اخبار مربوط به ناکامی در برنامه مقیاس پذیری بیت کوین از 9 نوامبر فقط به تقاضای بیت کوین کش دامن زده است.

بیت کوین کش یک پاسخ به مشکل مقیاس پذیری بیت کوین است ، اما جامعه بیت کوین سخت تلاش می کرد تا به روش های دیگری برای بهبود مقیاس پذیری فکر کند. اولین مورد با اجرای Segregated Witness (SegWit) ایجاد شد ، یک ساختار بلوک جدید که جدا از امضای تأیید اطلاعات معامله موجود در بلوک ، فضای مورد نیاز در هر معامله را کاهش می دهد و معاملات را در هر بلوک افزایش می دهد. SegWit به عنوان یک به روزرسانی اختیاری و کاربر محور اجرا شد. این بدان معناست که ماینرها می توانند انتخاب کنند که بلاک های سنتی یا SegWit را استخراج کنند. هنگامی که فرزندخواندگی به 95٪ برسد ، SegWit کاملاً تصویب شده در نظر گرفته می شود. در حال حاضر ، تصویب SegWit است حدود 12٪.

بعد از اینکه SegWit فعال شد ، گام بعدی در افزایش مقیاس پذیری بیت کوین افزایش اندازه بلوک بود ، نه به 8 مگابایت مانند Bitcoin Cash ، بلکه به 2 مگابایت ، و به طور موثر اندازه بلوک را دو برابر کرد. این دو برابر شدن با نام SegWit2x شناخته می شد و به عنوان راه پیش رو برای بیت کوین در نظر گرفته می شد ، کاربران با آماده سازی یک چنگال سخت برای معرفی این فناوری در ماه نوامبر. با این حال ، گروهی از مشاغل و مزارع استخراج از پشتیبانی SegWit2x دست کشیدند ، و اساساً امیدها را برای تصویب راه حل مقیاس پذیری قطع کردند..

در مقابل ناتوانی بیت کوین در ایجاد اجماع در مورد مقیاس پذیری, سرمایه گذاران به بیت کوین کش مراجعه کردند, با افزایش قیمت آن در معاملات اخیر به بیش از 1250 دلار / BCH. اگر بیت کوین همچنان با مشکلات مقیاس پذیری خود دست و پنجه نرم کند ، بیت کوین کش آماده است تا گوشته را به دست بگیرد. سرمایه گذاران در بیت کوین کش معتقدند که این سناریو محتمل است ، در حالی که منتقدان معتقدند تسلط بیت کوین بر بازار ادامه خواهد داشت. در نهایت سرمایه گذاری و استفاده از بیت کوین کش در مورد این است که آیا شما معتقدید مشکلات مقیاس پذیری بیت کوین جدی هستند و یا فکر می کنید بیت کوین می تواند این مشکلات را حل کند.