یک بار گفته شد ، یک شخص لال از اشتباهات خود یاد نمی گیرد ، یک فرد باهوش از اشتباهات خود ، و یک نابغه از اشتباهات دیگران می آموزد. این گفته قدیمی در بازار رمزنگاری همیشه صدق می کند. هیچ کس عالی نیست و اشتباهات Bitcoin شما می تواند هزینه زیادی را برای شما رقم بزند. در مورد زنجیره بلوک BTC هیچ گونه بازپرداخت یا بازگشتی وجود ندارد.

هرکسی اشتباه می کند. از نظر ارز رمزنگاری شده ، آنها می توانند در عواقب مختلف بسیار متفاوت باشند. در بسیاری از موارد ، یک اشتباه بیت کوین برای بهبودی به اندازه کافی کوچک است ، اما همیشه اینطور نیست. همانطور که در شرف یادگیری هستید ، حتی در هنگام معامله با BTC حتی یک اشتباه تایپی کوچک می تواند میلیون ها دلار هزینه داشته باشد. در اینجا هفت مورد از بزرگترین اشتباهات بیت کوین که تاکنون مرتکب شده اند آورده شده است.

کوه حوادث Gox

اکنون بدنام است کوه Gox داستان اهمیت کار با یک تیم از توسعه دهندگان برجسته در پروژه شما را نشان می دهد. در ابتدا, مارک کارپلس موفقیت بزرگی را دید که به عنوان تنها توسعه دهنده آنچه به بزرگترین صرافی BTC در جهان تبدیل شده بود ، کار کرد. متأسفانه برای او ، پس از اینکه یک هکر توانست این شانس را به سرعت تغییر دهد نفوذ کردن سیستم حسابرسی بورس و کاهش قیمت BTC تا پنی. در نتیجه ، قیمت BTC ماه ها پس از این حادثه سقوط کرد.

Mt.Gox یکی از بزرگترین اشتباهات بیت کوین است که تاکنون انجام شده است

Mt.Gox یکی از بزرگترین اشتباهات بیت کوین است که تاکنون انجام شده است

در همان سال نابودی کوه. Gox اما تا زمانی که مشخص شد هکر مرموز دیگری با 340 میلیون دلار BTC کار خود را انجام داده است. متجاوز سایه دار سالهاست که از سیستم عامل رمزنگاری می کند ، بدون اینکه مورد توجه قرار بگیرد. برای بدتر کردن اوضاع ، کوه. سیستم Gox از هک به عنوان سپرده تعبیر کرد. این باعث شد که سیستم سپس اعتبار افراد را با رمزنگاری رایگان آغاز کند. یک کیف پول 40000 BTC اضافی دریافت کرد. در نهایت ، در مجموع 850،000 BTC در حوادث از دست رفت ، که منجر به ورشکستگی صرافی شد.

کوه Gox از گور

به نظر می رسد که شبح کوه Gox درگیر آزار بازار نبود ، و در سال 2014 ، Mt. گوکس دوباره زد. این حادثه بسیار بی گناه تر بود اما باز هم خسارات بزرگی را برای یک فرد به همراه داشت. این خسارات زمانی رخ داد که یک سرمایه گذار ناشناخته رمزنگاری به طور تصادفی 800 BTC را به کیف پول صرافی ارسال کرد. در یک قلب صمیمانه Reddit ارسال فرد توضیح می دهد:

“وقت بزرگ را بهم ریخت. من این آدرس را 800 بیت کوین ارسال کردم:

113MmkyjjH6zS9VMvbwrhBNoMe6upzdvNC. “

همانطور که مشخص شد ، آدرس قبلاً در کیف پول سرمایه گذار ذخیره شده بود زیرا آنها Mt. را ارسال کرده بودند. Gox BTC در گذشته جامعه Reddit به کمک فرد آمد و به او کمک کرد تا آدرس مرموز کوهستان اکنون از کار افتاده را ردیابی کند. Gox ، اما او هرگز نتوانست رمزنگاری خود را بازیابی کند. همه اینها بیشتر به هاله بدشانسی پیرامون این تبادل بدنام دامن زده است.

برای من از طریق کلیدهای خصوصی خود سریع سریع ارسال کنید

اگر کسی ایمیلی برای شما ارسال کند و ادعا کند دوست شماست و کلیدهای خصوصی شما را می خواهد ، چه کاری انجام می دهید؟ احتمالاً بهتر است قبل از ارسال اطلاعات درخواستی ، هویت آن شخص را تأیید کنید. متأسفانه ، همه در برخورد با حفاظت از رمزنگاری خود از سطح عقل سلیم یکسانی برخوردار نیستند.

شرکت بیت کوین های کانادایی سال گذشته 149 BTC را از دست داد وقتی فردی ناشناس درخواست ساده دسترسی به سرور را ارسال کرد. هنگامی که وی با مرکز داده شرکت تماس گرفت ، هکر ادعا کرد که مدیر عامل بیت کوین کانادا ، جیمز گرانت است. در آن زمان ، داده های شرکت در حال انتقال به یک ارائه دهنده جدید ، مرکز داده راجرز بود. تنها یک ایمیل لازم بود و شرکت داده جدید اطلاعات را ارسال کرد.

آیا برخی از Mastercoin را دوست دارید؟?

پلت فرم Fyfe به عنوان نسخه غیرمتمرکز اینترنت معرفی شد. این پروژه طی هشت سال گذشته شاهد توسعه گسترده ای بوده است و امسال شاهد مرحله دوم ICO آنها بود. علاقه مندان می توانند با استفاده از BTC یا Mastercoin در سیستم عامل سرمایه گذاری کنند. این مورد اخیر یک اشتباه بزرگ بود. Mastercoin یک آلت کوین کوچک است که از تاریخ ICO مقدار زیادی از ارزش بازار را از دست داده است.

آرم Mastercoin

MaidSafe قسمت قابل توجهی از سرمایه خود را از دست داد زیرا قیمت Mastercoin به صفر رسید.

Maidsafe ، شرکت سازنده پروژه Fyfe موفق به جمع آوری میلیون ها نفر شد ، اما ، از آنجا که بیشترین رمزنگاری جمع آوری شده Mastercoin بود ، اکنون بودجه شرکت کاهش یافته است. تا به امروز ، هیچ کس نمی تواند توضیح دهد که چرا یا چگونه Mastercoin درگیر این ICO شد اما یک چیز مطمئناً است ، Maidsafe یک درس گران قیمت در مورد پذیرش altcoins ناشناخته و مبهم آموخت.

هرگز از هزینه ها شکایت نکنید

هزینه های بیت کوین از زمان بروز مسائل مقیاس پذیری در سال 2016 موضوع بحث در جامعه رمزنگاری ها بوده است. در اوج هیستری و حجم ، کاربران BTC هزینه های قابل توجهی را برای انتقال خود پرداخت می کردند. هیچ یک از این موارد با آنچه یک ساکن انگلستان در سپتامبر 2013 انجام داد مقایسه نمی شود: به طور تصادفی ورودی 80 BTC به عنوان هزینه معامله وی.

برای افزودن توهین به آسیب ، فرد فقط می خواست 0.01 BTC را به آدرس مورد نظر ارسال کند. این اشتباه بیش از آن است که تصور کنید. یک حادثه مشابه در ژوئیه سال 2013 اتفاق افتاد که یک سرمایه گذار دیگر BTC به طور تصادفی اتفاق افتاد ورودی 30 BTC به عنوان هزینه معامله آنها. درباره الهام صحبت کنید تا معامله خود را قبل از فشار دادن ارسال دوباره بررسی کنید.

Trashcoin

ماهیت غیرمتمرکز BTC مهم است که شما کنترل خود را بر کلیدهای خصوصی خود حفظ کنید. اگر این کدهای مهم را از دست دهید می توانید برای همیشه دسترسی به BTC خود را از دست بدهید. این دقیقاً همان اتفاقی است که برای جیمز هاولز ، بومی ولز افتاد ، هنگامی که او به طور تصادفی یک دیسک سخت را بیرون انداخت که حاوی کلیدهای خصوصی 7،500 BTC بود.

تصویر محل دفن زباله در انگلستان

تصویر محل دفن زباله در انگلستان

آقای هاول از سال 2009 تا 2013 BTC را استخراج کرد. در سال 2013 بود که لپ تاپ او ناگهان کار را ترک کرد و مجبور شد آن را کنار بگذارد. در مصاحبه با تلگراف, او توضیح می دهد که چگونه به طور تصادفی هارد دیسک (HD) را در حین تمیز کردن فنر در زباله ها قرار داده است. داستان بین المللی شد تیترها, و جیمز حتی اگر بتوانند محل HD را بیابند جایزه ای را به محل دفن زباله پیشنهاد کردند. با توجه به اینکه ارزش این سکه ها امروز 48 میلیون و 975 هزار دلار است ، خرید جریمه دفن زباله برای جیمز بسیار ارزان تر بود.

درس های آموخته شده

در پایان ، اگر افراد درگیر در هنگام برخورد با رمزنگاری خود ، از پروتکل سختگیرانه تری پیروی کنند ، می توان از همه این حوادث جلوگیری کرد. ماهیت تغییرناپذیر و غیرقابل تغییر فناوری بلاکچین آن را برای اکثر کارهای مالی عالی می کند. با این حال ، همین نقاط قوت همچنین می توانند به ضعف هایی تبدیل شوند که با خطای انسانی و شیوه های کسب و کار غیرطبیعی همراه شوند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me