برای درک ارز رمزپایه ، ابتدا باید تاریخچه سکه مجازی را درک کنید. سکه مجازی یا ارز دیجیتال با ارز فیات سنتی متفاوت است زیرا هیچ نمایش فیزیکی برای همراهی هر واحد ارزش وجود ندارد. مدت ها قبل از دیوانگی رمزنگاری سال 2017 ، پیشگامان پول نقد الکترونیکی بودند.

این آزاد اندیشان مالی اولیه بازار را شکل داده و جهان را برای رقمی سازی اقتصاد آماده کردند. سریع به بازار رمزنگاری امروز می روید و به لطف کارایی فناوری بلاکچین ، اکنون شاهد افزایش پول پذیرش دیجیتال در سطح جهانی هستیم..

سکه مجازی قبل از بیت کوین

طی بیست سال گذشته ، سیستم های پرداخت ارز مجازی شکوفا شده اند. این سیستم ها مدت ها قبل از این بود که فناوری پیشرفته بلاکچین امروزه سکه های مجازی مانند بیت کوین را به یک نام خانوادگی تبدیل کند.

به دلایل زیادی ارزهای مجازی در بیشتر کشورها پول قانونی محسوب نمی شوند. دولت ها این سکه ها را صادر نمی کنند. در عوض ، ارزهای مجازی توسط توسعه دهندگان سیستم عامل صادر می شود. امروزه روش های زیادی وجود دارد که شرکت ها سکه های مجازی را آزاد می کنند. پیش از ارزهای رمزپایه ، پاداش ها محبوب ترین شکل صدور ارز دیجیتال بودند.

مشکلات اولیه سکه مجازی

مشکل این سکه های مجازی اولیه این بود که آنها بیش از حد مستعد حمله هکرها یا کلاهبرداران بودند. بعلاوه ، فقدان هر نوع تأییدیه ، بسیاری از مشاغل را نسبت به ارزش واقعی این مفاهیم بدبین می کند. به یاد داشته باشید ، این 20 سال قبل از ظهور فناوری بلاکچین بود. در حال حاضر بسیاری از افراد حتی رایانه ندارند.

هلند ، دهه 1980

یکی از اولین نمونه های تلاش برای ایجاد پول نقد دیجیتال از اواخر دهه 1980 از هلند است. دارندگان پمپ بنزین از سرقت از مشاغل خود خسته شدند. این مشکل آنقدر بد شد که کسی تصمیم گرفت یافتن راهی برای قرار دادن پول روی کارت های هوشمند مطمئن تر باشد. دارندگان شرکت های حمل و نقل می توانند این کارت ها را بارگیری کرده و در اختیار رانندگان خود قرار دهند. سپس رانندگان از کارت ها در پمپ بنزین های شرکت کننده استفاده می کنند.

Flooz.com

مثال دیگر استفاده از سکه مجازی قبل از ارز رمزپایه ، ارز اینترنتی Flooz است. Flooz.com این سکه های مجازی را به عنوان بخشی از یک کار بازاریابی در سال 1998 صادر کرد. ارزش هر Flooz برابر با یک دلار بود.

کاربران سکه Flooz را برای خریدهای انجام شده در وب سایت Flooz.com دریافت می کنند. سپس کاربران می توانند Flooz خود را برای خرید محصولات بیشتر در سایت خرج کنند ، یا می توانند درآمد جایزه خود را بگیرند و از بسیاری دیگر از فروشندگان شرکت کننده خرید کنند.

این مفهوم خیلی قبل از زمان خود بود و علیرغم یک کار تبلیغاتی چند میلیون دلاری ، Flooz هرگز به سطح مورد نیاز برای ادامه پروژه نرسید. این پلتفرم پس از خرید ترکیبی از هکرهای روسی و فیلیپینی با استفاده از کارت های اعتباری مسروقه ، ضررهای زیادی نیز متحمل شد. این شرکت اکنون از بین رفته است ، اما الهام از پروژه آنها در ارزهای دیجیتال امروزی ادامه دارد.

وجه نقد کور

در سال 1981 ، یک رمزنگار آمریکایی به نام دیوید چائوم مقاله معروف خود را با عنوان منتشر كرد نامه الکترونیکی غیرقابل ردیابی ، آدرس های بازگشت و نام مستعار دیجیتال. Chaum یک سیستم ارز دیجیتال ناشناس را توصیف کرد. در سال 1989 ، Chaum پروتکل خود را به عنوان یک سکه مجازی فعال به نام DigiCash توسعه داد.

دیوید چوم از طریق کوارتز

دیوید چوم از طریق کوارتز

این پروتکل انقلابی بود و جهان را با مفهوم امضاهای کور. امضاهای کور محتوای پیام را پنهان می کنند و از ترکیبی از رمز عبور عمومی و خصوصی برای تأیید اعتبار شرکت کنندگان استفاده می کنند. امروزه از این مفهوم در ارزهای رمزپایه اصلی به صورت کلیدهای عمومی استفاده می شود.

ب پول

یک دهه پس از ورود DigiCash به بازار ، توسعه دهنده ای به نام وی دای پس از انتشار مقاله ای به نام B-Money Anonymous ، سیستم نقدی الکترونیکی توزیع شده ، در جامعه رمزنگاری موج زد. این مفهوم سکه مجازی از یک شبکه غیرمتمرکز استفاده می کرد که شامل قابلیت های ارسال خصوصی و قراردادهای قابل اجرا به صورت خودکار بود. در حالی که جنبه های فنی این سکه مجازی از فناوری بلاکچین فاصله زیادی داشت و این پروژه هرگز به اندازه کافی برای پرواز پرواز نکرد ، این مفهوم بر بازار ارزهای رمزنگاری آینده تأثیر زیادی گذاشت..

بیت طلا

مدافع قدیمی سکه مجازی, نیک سابو, پیشگام سیستم اثبات کار است که امروزه توسط ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین با پروتکل Bit Gold خود استفاده می شود. بیت طلا به سیمانی کردن مفهوم یک شبکه غیرمتمرکز و حذف سیستم های تأیید شخص ثالث کمک کرد. Satoshi بسیاری از مفاهیم Bit Gold را وام گرفته است. تا آنجا که بسیاری از مردم معتقد بودند ساتوشی ناکاموتو نیک سابو است. عموم مردم را گرفت انکار توسط Szabo تا سرانجام مردم را در غیر این صورت متقاعد کند.

@ socrates1024 نه ساتوشی ، اما متشکرم.

– نیک سابو (@ NickSzabo4) 7 جولای 2014

HashCash

بسیاری از علاقه مندان به رمزنگاری HashCash را الهام مستقیم بیت کوین می دانند. HashCash در سال 1997 توسط رمزنگار معرفی شد آدام بک. بک برای تأیید اعتبار یک معامله پروتکل اثبات کار را در آن گنجانده است. پروتکل اثبات کار HashCash قبلاً قبل از اینکه برای سکه های مجازی سازگار شود ، به عنوان یک روش کاهش هرزنامه مورد استفاده قرار می گرفت. این مفهوم ناکاموتو را تحت تأثیر قرار داد تا جایی که او در مقاله سفید بیت کوین از بک استناد کرد. با این حال ، HashCash به دلیل افزایش ازدحام شبکه ، ارتباط خود را از دست داد پس از مشکلات مقیاس پذیری.

وارد Bitcoin و Wonders of Blockchain شوید

Satoshi Nakamoto ، خالق ناشناس بیت کوین ، موفق ترین ارز رمزپایه جهان را “سیستم نقدی الکترونیکی نظیر به نظیر” می نامد. برخلاف سکه های مجازی قبل از بیت کوین ، Satoshi از فناوری جدید و قدرتمند بلاکچین پشتیبانی می کرد.

فناوری Blockchain اطلاعات را به صورت کپی از طریق شبکه گسترده ای از رایانه ذخیره می کند. قبل از هرگونه تغییر در زنجیره بلوک ، پنجاه و یک درصد از گره ها باید در مورد اعتبار زنجیره توافق کنند. این فرآیند اعتبارسنجی به بلوک های قبلی مراجعه می کند. طولانی ترین زنجیره معاملات قابل تأیید همچنان زنجیره معتبر است. به این ترتیب ، فناوری بلاکچین نیاز به سیستم های تأیید شخص ثالث مانند بانک ها را از بین می برد.

مزایای سکه های مجازی

ظهور فناوری بلاکچین مزایای سکه های مجازی را به میزان قابل توجهی افزایش داد. کاربران می توانند ارز رمزنگاری شده را در زمان فوری و با نرخ بسیار ارزان تری نسبت به روش های سنتی انتقال پول جهانی انتقال دهند. ارزهای رمزنگاری شده دیگر نیازی به سیستم های تأیید ندارند که باعث صرفه جویی در وقت شما می شود.

برای قرار دادن سطح پس انداز تجربه شده توسط کاربران رمزنگاری ، به روش های سنتی انتقال پول بین المللی نگاه کنید. امروز ، وجوه شما هنگام ارسال جهانی نیاز به تأیید سی و شش سازمان مختلف شخص ثالث دارد. و ، هر سازمان هزینه خدمات خود را پرداخت می کند.

سکه های مجازی برای ماندن در اینجا هستند

اکنون ، جهان چندین گزینه ارز مجاز مجاز را در نظر گرفته است. این ارزهای دیجیتالی همچنان اقتصاد آینده را شکل می دهند. امروزه سکه های مجازی بیش از هر زمان دیگری رایج است و برای اولین بار در تاریخ ، پول دیجیتال از شرکت های مالی سنتی به رسمیت می شناسد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me