بیت کوین اتم چیست?

بیت کوین اتم (BCA) یک چنگال بیت کوین فعال SegWit است که در حال کار بر روی مبادلات اتمی روی یک زنجیره و یک مدل اجماع ترکیبی است. یکی از جذاب ترین م ofلفه های Bitcoin Atom مأموریت آن ایجاد تبادل دارایی دیجیتال غیرمتمرکز از طریق استفاده از قراردادهای قفل شده با هش (HTLC) است که امکان تبادل نظیر به نظیر منهای هر واسطه متمرکز را فراهم می کند..

یک مدل اجماع ترکیبی:

در حالی که بسیاری از ارزهای رمزنگاری شده بین PoW (اثبات کار) و PoS (اثبات سهام) یکی را انتخاب می کنند ، Bitcoin Atom از ترکیبی ترکیبی از هر دو با هدف افزایش ثبات شبکه و کاهش تأثیر ماینرها استفاده می کند..

این حمله فرضی است که به عنوان حمله 51٪ شناخته می شود ، زمانی است که یک گروه از استخراج کنندگان بیش از 50٪ هش ریز استخراج شبکه را کنترل می کنند. این ماینرها می توانند از به دست آوردن تأیید معاملات جدید جلوگیری کنند ، در واقع شبکه را بی حرکت می کنند. علاوه بر این ، آنها می توانند معاملات انجام شده را معکوس کنند یا سکه های دو برابر را خرج کنند. همانطور که می توانید تصور کنید ، این امر برای همه طرف های درگیر (به جز خرابکاران) مضر خواهد بود.

مبادله شبکه رعد و برق

یک نقطه کانونی پروژه اتم بیت کوین ، و جایی که به احتمال زیاد نام خود را می بیند ، اجرای LN آن است که امکان مبادله اتمی خارج از زنجیره فوری را فراهم می کند ، همچنین به عنوان “مبادله اتمی میان زنجیره ای” نامیده می شود.

اگر با «مبادله اتمی خارج از زنجیره» آشنا نیستید ، تنها نیستید. مبادله اتمی صرفاً یک قرارداد هوشمند دارای رمزنگاری است که بر ایجاد یک مبادله بی اعتماد و مستقیم متمرکز است.

مبادله اتمی این امکان را برای دو طرف فراهم می کند که رمزهای مختلف را بدون نیاز به واسطه شخص ثالث مانند صرافی تبادل و در عین حال خطر پیش فرض را نیز از بین ببرند..

اتم بیت کوین

“اتمی” نام خود را از برنامه نویسی رایانه به عنوان اشاره به چیزی غیر قابل تقسیم ، مانند اتم ها گرفته است. در این حالت ، این معاملات قابل تقسیم نیستند. بجای مبادله متمرکز یا سپرده گذاری که معامله را مدیریت می کند ، مبادله اتمی یک معامله ساده و مستقیم است.

به عنوان مثال ، اگر مایک و آیک بخواهند از طریق مبادله اتمی تجارت کنند ، یا تجارت انجام می شود و هم مایک و هم آیک نشانه های مربوطه خود را می گیرند ، یا تجارت از بین نمی رود. هیچ موقعیتی وجود ندارد که یک طرف بتواند با معامله وثیقه بگذارد و وجوه را در برزخ مصر رها کند.

همانطور که ممکن است استدلال کرده باشید مبادله اتمی میان زنجیره ای ، مبادله ای بین دو ارز رمزنگاری شده مختلف است که روی زنجیره های مختلف کار می کنند و از الگوریتم هش مشابه استفاده می کنند. این مبادله ها را می توان بدون واسطه شخص ثالث یا هرگونه هزینه مبادله و معامله انجام داد.

اتم بیت کوین

در دنیای ارزهای رمزنگاری شده که هزینه های مبادله در حدود 0.1٪ و 0.25٪ و کارمزد معاملات معلق است معلق در حدود 30 دلار USD برای بیت کوین ، مبادله اتمی یک معامله بزرگ است.

در صورت رایج سازی ، بیت کوین اتم می تواند به طور بالقوه بسیاری از مسائل جلوگیری از استفاده بسیاری از ارزهای رمزپایه را برای معاملات روزانه حل کند..

با این حال ، مبادله های اتمی همه آفتاب و رنگین کمان نیستند. آنها کاربرپسندترین موارد نیستند. فقدان واسطه شخص ثالث هزینه دارد. برای انجام یک مورد ، باید این کار را از طریق خط فرمان انجام دهید و این به دانش برنامه نویسی نیاز دارد.

همانطور که می توانید تصور کنید ، این برای اکثر قریب به اتفاق مردم مانع بزرگی در برابر فرزندخواندگی است. مبادله اتمی هنوز یک فناوری کاملاً جدید است که در سطح اساسی و برای تصویب جریان اصلی اصلاح و آزمایش می شود.

Bitcoin Atom را وارد کنید

بیت کوین اتم به عنوان یکی از بالقوه بالقوه قانونی بالقوه بیت کوین با هدفی بدیع و کاربردی توانسته توجه نسبتاً مثبتی را به خود جلب کند. با نگاهی به انبوه چنگال های اخیر و آینده بیت کوین ، این یک نفس تازه است.

دلیل اینکه بسیاری با خوش بینی به اتم بیت کوین نگاه می کنند ، پتانسیل آن برای حل یک مشکل بزرگ در دنیای ارزهای رمزپایه است. اجرای Swaps Lightning Network اساساً نیاز به مبادلات متمرکز ، خطر هک تبادل را از بین می برد و همچنین به کاربران امکان می دهد تا از ارز دیجیتال رایگان نظیر به نظیر استفاده کنند..

Bitcoin Atom تنها پروژه ای نیست که با استفاده از نوعی مبادله اتمی کار می کند. به عنوان مثال ، کومودو به جای نشانه های پروکسی ، در اکوسیستم خود مبادله اتمی انجام می دهد.

بیت کوین اتم قصد دارد تا از مبادلات اتمی از طریق قرارداد Hashed Timelock (HTLC) روی زنجیره استفاده کند و قصد دارد به محض توسعه بیشتر ، از شبکه خارج از زنجیره لایتنینگ (LN) استفاده کند..

فرایندهای مبادله ارزهای رمزپایه از طریق مبادله اتمی در مقایسه با مبادلات متمرکز بسیار ساده و سریع است:

  1. سفارش خود را در داخل گره خود قرار دهید.
  2. ارز رمزنگاری شده خود را دریافت کنید.

خودشه. این فرایند همچنین معاملات سریع تری را انجام می دهد ، تاخیرها را برطرف می کند ، کلیدهای خصوصی شما را حفظ می کند ، هویت شما را خصوصی نگه می دارد و هزینه های تجارت را به حداقل می رساند.

تیم بیت کوین اتم

در حال حاضر اطلاعات عمومی در مورد تیم Bitcoin Atom در دسترس نیست. اگر نماینده پروژه Bitcoin Atom هستید و اطلاعاتی دارید که می خواهید ما در اینجا قرار دهیم ، ایمیل کنید [ایمیل محافظت شده].

در اینجا چند کانال اضافی برای انجمن Bitcoin Atom آورده شده است:

از کجا می توانم اتم بیت کوین تهیه کنم?

قبل از چنگال ، بهترین شرط شما برای گرفتن مقداری بیت کوین اتم این است که بیت کوین خود را در صرافی یا کیف پولی که با BCA همکاری کرده است ، داشته باشید. لیست فعلی سازمان های شریک شامل: Okex ، YObit.net ، Exrates (صرافی ها) و Coinomi ، Atom Wallet و ESR (کیف پول ها).

افکار نهایی

آیا بیت کوین اتم بیت کوین بعدی است؟ احتمالا نه. با این حال ، این یک اجرای جالب از یک مدل اجماعی PoW / PoS ترکیبی است که می تواند به طور بالقوه بسیاری از کمبودهای بالقوه Bitcoin را برطرف کند.

اگر بیت کوین اتم حتی بتواند یک یا برخی از کمبودهای بیت کوین را برطرف کند ، بازهم نیاز به تصویب قابل توجهی دارد تا واقعا بخاطر معاملات نظیر به نظیر خود بخار بخشد. تا آن زمان ، این یک مطالعه موردی جالب ارز رمزنگاری شده در مورد یک فناوری در حال توسعه خواهد بود که می تواند نقش بزرگی در پیشرفت تصویب ارز رمزنگاری شده در مقیاس بزرگ داشته باشد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me