پروژه های کمی بیشتر از Bitcoin Cash (BCH) برای جلب نظر قوی وجود دارد. با وجود درام ، هارد فورکهای بحث برانگیز و شخصیت های رنگارنگ ، تیم های سازنده که روی پروتکل کار می کنند در طول 18 ماه گذشته چندین تغییر اساسی در بلاکچین ایجاد کرده اند.

این پروژه با هدف ارائه نقدی جهانی ، سریع ، ارزان ، نظیر به نظیر (P2P) ، بر ایجاد BCH به عنوان وسیله ایده آل دارایی رمزنگاری مبادله ای متمرکز شده است. منتقدان اغلب تهدیدهای استخراج معادن و عدم تمرکز گره را مطرح می کنند که این بلندپروازی ها وجود دارد.

بر خلاف بسیاری از دارایی های رمزنگاری متمرکز بر پول ، توسعه دهندگان BCH اصرار دارند که مقیاس سازی انبوه بر روی زنجیره برتر است. علاوه بر این ، این پروژه از زمان فروش خود اقداماتی را در جهت افزایش قابلیت ها و قابلیت های انعقاد قرارداد انجام داده است و در عین حال پروتكل را تا حد ممكن تجاری و قابل پرداخت ساخته است. اخیراً نیز برای بهبود حریم خصوصی و قابلیت اجرای پروژه تلاش شده است

امروز ، ما به ویژگی های منحصر به فرد Bitcoin Cash و آنچه انتظار می رود طی ماه های آینده داشته باشیم ، می پردازیم.

مقیاس گذاری بلاکچین

یکی از اولین ویژگی های متمایز Bitcoin Cash افزایش اندازه بلوک آن بود. از نظر جامعه BCH ، توسعه دهندگان بیت کوین مصمم بودند اندازه بلوک بیت کوین را در 1 مگابایت قرار دهند. بسیاری از افراد در انجمن BTC به تعویق انداختن تقاضای معاملات اضافی خارج از زنجیره از طریق راه حل های لایه دوم مانند شبکه رعد و برق دعوت می کنند.

در عوض ، به دنبال هارد فورک بیت کوین در آگوست 2017 ، توسعه دهندگان Bitcoin Cash اندازه بلوک را به 8 مگابایت افزایش دادند.

در ماه مه 2018 ، توسعه دهندگان یک هارد فورک دیگر با افزایش بیشتر از 8 مگابایت به 32 مگابایت برنامه ریزی کردند. با این حال ، این به دلیل عدم توان عملیاتی نبود زیرا بلوک ها در هیچ جای ظرفیت کامل قبل از تغییر نبودند. در عوض ، همانطور که Amaury Séchet ، توسعه دهنده اصلی Bitcoin ABC اشاره کرده است ، این حرکت تا حدی به نشانه تعهد ادامه دار به افزایش اندازه بلوک بود.

اندازه بلوک نقدی بیت کوین

بلاک های بیت کوین کش به طور معمول در هیچ کجای ظرفیت خود قرار ندارند.

فراتر از این ، هدف بلند مدت از توسعه دهندگان است که اجازه می دهد تا بازار برای ایجاد تقاضا تا پایان 1 بلوک سل, اجازه می دهد تا برای بیش از 5 میلیون معاملات در ثانیه.

علی رغم اینکه بسیاری از افراد در جامعه با شبکه لایتنینگ تضاد دارند ، اخیراً ارتقا to بیت کوین کش از طریق درج امضای Schnorr در واقع امکان سازگاری چنین شبکه های پرداخت خارج از زنجیره در بلاکچین BCH را باز می کند.

بهینه سازی برای گره های کامل

با وجود افزایش عظیم در توان عملیاتی که نقشه راه BCH نوید می دهد ، نگرانی های گسترده ای در مورد استخراج و تمرکز گره وجود دارد. با اجازه دادن به بلوک های به طور قابل توجهی بزرگتر ، بلاکچین BCH به طور خطی اندازه می گیرد. از آنجا که گره های کامل نیاز به بارگیری یک نسخه کامل از بلاکچین دارند ، اندازه بزرگ می تواند برای بازیکنان کوچکتر که توانایی تأمین نیازهای سخت افزاری این فضای ذخیره سازی را ندارند ، منع شود. در تئوری ، این امر منجر به یک استخر متمرکزتر از ماینرهای دارای گره های کامل و گره های کامل می شود. به گفته بسیاری از منتقدان ، این یکی از مهمترین دلایل استفاده از بلاکچین عمومی در درجه اول ، یعنی تمرکززدایی و مقاومت در برابر سانسور است..

به منظور کاهش برخی از این تأثیرات ، در نوامبر 2018 تغییر دیگری تحت عنوان سفارش معاملات متعارف (CTOR) انجام شد. در بیت کوین ، از طریق چیزی به نام سفارش معاملات توپولوژیک (TTOR) ، معاملات در یک توالی و ساختار تقریباً تصادفی ساخته می شوند. با ادغام CTOR ، معاملات به صورت عددی روی هم قرار می گیرند. تأثیر همه اینها این است که اعتبار سنجی معاملات را امکان پذیر می کند. این ، به نوبه خود ، اجازه می دهد تا اعتبار و انتشار بسیار سریعتر بلوک های بزرگتر.

موازی سازی یکی از سازوکارهای اصلی است که توسعه دهندگان در حال برنامه ریزی برای کاهش فشارهایی هستند که بلوک های بزرگ تحمیل می کنند. فراتر از این ، برنامه های دیگری برای موازی سازی با پروتکل ای به نام وجود دارد گرافن قول ارائه پیشرفت های بیشتر.

گرافن

گرافن و CTOR امکان موازی سازی جرم را فراهم می کنند

یک پروتکل قابل توسعه

Bitcoin Cash علاوه بر اینکه پول نقد نظیر به نظیر است ، قابلیت توسعه قابل توجهی را به پروتکل اصلی اضافه کرده است. از زمان تأسیس آن ، توسعه دهندگان چندین کد کد را اضافه کرده اند که در اصل بخشی از بیت کوین بود.

وجود دارد دو کد کد بخصوص که قابلیتهای مهمی را اضافه کرده اند ، یعنی OP_CHECKDATASIG و OP_CHECKDATASIGVERIFY. این تغییرات باعث می شود پیام های خارجی امضای خود را در یک معامله تأیید کنند. در اصل این امکان ایجاد بلوک زنجیره ای بیت کوین کش و داده های خارجی از طریق اوراکل را فراهم می کند. این افزایش عمده عملکرد است زیرا اجازه می دهد تا طیف وسیعی از حوادث و انتقال ارزش در بلاکچین رخ دهد.

چشم انداز این قابلیت توسعه یافته این است که طیف گسترده ای از دارایی ها را در بلاکچین معامله کنید و در عین حال امکان استفاده از بیشتر موارد استفاده از مشاغل را فراهم سازد. در این راستا ، بیت کوین کش با ایجاد امکان انعقاد قرارداد هوشمند پیشرفته و قابلیت همکاری با سیستم های غیر بلاکچین در حال حمله به قلمرو پروتکل های پلت فرم است. یک انتقاد که اغلب از چنین عملکرد پیشرفته ای شنیده می شود این است که سطح حمله پروتکل و آسیب پذیری های آن را در برابر اشکالات افزایش می دهد. اگرچه این تا حدودی درست است ، اما با حفظ زبان برنامه نویسی ، در مقابل جایگزینی زبان کامل تورینگ ، این بردارهای حمله هنوز باید نسبتاً کوچک نگه داشته شوند.

راحتی و تجربه کاربری

صرف نظر از تغییرات مقیاس پذیری ، زمان بلوک Bitcoin Cash در ده دقیقه آن را برای پرداخت های سریع و مطمئن نامناسب می کند. به همین ترتیب ، انجمن توسعه دهندگان برنامه هایی را برای پرداخت تأیید صفر نزدیک به لحظه و به روشی مطمئن ترسیم کرده اند. در حال حاضر ، برنامه دستیابی به این هدف با معرفی سازوکار اجماع ثانویه رایگان به نام بهمن است. این در کنار سیستم موجود اثبات کار (PoW) کار خواهد کرد.

جفت شدن با بهمن

بهمن یک پروتکل متحمل به عیب بیزانس است که راهی متفاوت برای دستیابی به اتفاق نظر در گره ها ارائه می دهد. در این سیستم ، گره ها از گروهی دیگر از گره ها به طور تصادفی می پرسند كه كدام تراکنش را معتبر می دانند. گره س quال کننده نظر اکثریت این گروه را می پذیرد. این روند سپس در چندین دور تکرار می شود. تأثیر این است که در طول این دوره ها ، شبکه به اجماع می رسد.

این مکانیسم قادر به محافظت در برابر اکثر گره های مخرب است که وانمود می کنند همکاری می کنند. با این حال ، برای ایجاد این محافظت ، لازم است تعداد زیادی دور انجام شود. این به نوبه خود بر خلاف هدف پرداخت سریع تأیید صفر است. بنابراین ، پیشنهاد توسط کریس پاشیا ، توسعه دهنده BCH استفاده از مکانیسم موجود PoW برای جلوگیری از این حمله Sybil در حالی که تعداد دورهای بهمن را محدود می کند.

توسعه دهندگان امیدوارند که این پیشرفت ها بتواند در طی سه ثانیه تراکنش های تأیید صفر را ایمن کند.

بهمن

پروتکل بهمن دریچه ای را برای معاملات سریع و ایمن تأیید صفر باز می کند.

در صورت موفقیت ، این تغییرات Bitcoin Cash را برای معاملات حساس به زمان بسیار مناسب تر می کند.

حریم خصوصی & قابل انعطاف پذیری

حریم خصوصی و قابلیت استفاده دو ویژگی هستند که به طور فزاینده ای به عنوان پیش نیاز پول صوتی در فضای رمزنگاری شناخته می شوند. در حالی که ما در حال حاضر بلاکچین های متمرکز بر حریم خصوصی مانند Monero و ZCash داریم ، پروتکل های دیگر مانند Bitcoin و Litecoin توجه بیشتری را به این ویژگی ها اختصاص می دهند.

در حالی که نه حریم خصوصی و نه قابلیت انعطاف پذیری بخشی از نقشه راه رسمی Bitcoin Cash نیست ، این پروتکل اخیراً Schnorr Signatures را ادغام کرده است. این طرح امضا جایگزینی برای آرایش معمول ECDSA است. مهمتر از همه ، این اجازه می دهد تا داده های موجود در قراردادهای هوشمند با معاملات منظم یکسان به نظر برسند. در نتیجه ، این مرز بین معاملات منظم بیت کوین کش ، مبادله اتمی و معاملات خارج از زنجیره را محو می کند. توجه به این نکته مهم است که این به هیچ وجه مقادیر معاملات یا آدرس های بلاکچین را پنهان نمی کند. در نتیجه ، پروتکل از قابلیت انعطاف پذیری مناسب کوتاه است.

در حال حاضر هیچ برنامه ای برای ارتقا further حریم خصوصی بیشتر در سطح پروتکل وجود ندارد. این امر تا حدی از نگرانی در مورد مبادلات مقیاس پذیری که ممکن است به دنبال داشته باشد ، است. گفته می شود کاربران می توانند استفاده از تغییر نقدی برنامه ای که امکان مخلوط کردن سکه ها را فراهم می کند ، بنابراین تماشاگران نمی توانند خروجی Bitcoin Cash را شناسایی کنند.

بنابراین در حالی که تلاش هایی برای ارائه برخی از گزینه های حفظ حریم خصوصی صورت گرفته است ، بیت کوین کش نسبت به دارایی های رمزنگاری پولی دیگر تمرکز کمتری بر روی قابلیت استفاده و حفظ حریم خصوصی دارد. در حال حاضر ، مطمئناً به نظر می رسد که مقیاس بندی و توسعه پذیری زنجیره ای برای جامعه و تیم های سازنده از اهمیت بیشتری برخوردار است.

آینده ای روشن?

12 ماه آینده احتمالاً برای بیت کوین کش بسیار مهم است. با پیشرفت شبکه رعد و برق ، سرانجام خواهیم دید که آیا مقیاس بندی درون زنجیره ای می تواند از روشهای خارج زنجیره ای همخوانی داشته باشد.

با ادغام Avalanche ، Graphene ، افزایش اندازه بلوک بیشتر و کدهای اضافی ، پروتکل یک نوار بالا برای خود تعیین کرده است. دیدن اینکه تصمیم بگیرد آیا Bitcoin Bitcoin Cash برای یک ارز رمزنگاری شده با زنجیره P2P جهانی می تواند جایگزین مسیر محافظه کارانه تری باشد که دوقلوی آن در پیش گرفته است بسیار جالب خواهد بود..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me