در مراحل اولیه توسعه بیت کوین ، بیشتر علاقه مندان به ارزهای رمزنگاری تمایل داشتند که ارز دیجیتال اصلی ناشناس بودن کامل را به آنها ارائه دهد و آنها می توانند بدون افشای هویت خود با این نوع “پول جدید” خرید کنند. سطح حریم خصوصی بیت کوین اغلب با مشتریان بانک سوئیس مقایسه می شد. با این حال ، این خیلی دور از قضیه بود.

آیا بیت کوین ناشناس است؟ معاملات بیت کوین در دفتر ثبت می شود و به طور عمومی برای همه افرادی که به بلاکچین دسترسی دارند پخش می شود. این بدان معناست که انتقال وجه شما در معرض ردیابی قرار دارد و برای هکرها یا ساختارهای دولتی ، راه رسیدن به آدرس کیف پول شما می تواند به اندازه ردپای مرطوب به حمام مشهود باشد. راس اولبریخت ، خالق بدنام بازار سیاه جاده ابریشم را به یاد بیاورید?

مقامات معاملات وی را ردیابی کردند و توانستند وی را شناسایی و گرفتار کنند در حالی که وی با رایانه خود در یکی از کتابخانه های سانفرانسیسکو نشسته بود. بنابراین ، فعالیت مالی شما در واقع یک کتاب باز است و باید بیت کوین را بیش از آنکه ناشناس باشد ، یک دارایی مستعار بدانید..

به همین دلیل است که بازار رمزنگاری شاهد پدیده پروتکل های متمرکز بر حریم خصوصی در کنار ابزارها و خدمات مختلف اختلاط سکه بدون سوابق عمومی است که معاملات را به کیف پول مرتبط می کند ، حرکت می کند. به عبارت ساده ، سکه های حریم خصوصی برای پوشاندن آهنگ ها پس از کار با ارزهای رمزپایه طراحی شده اند ، که باعث می شود استفاده از آنها در بین گیک های رمزنگاری بسیار ناچیز باشد..

اما به نظر می رسد اخبار اخیر در مورد ارتقا potential بالقوه بیت کوین با هدف افزایش حریم خصوصی آن ، آینده این دسته از دارایی های دیجیتال را تهدید می کند و حتی ممکن است برخی از آنها را حذف کند تا Monero ، Dash و ZCash را از سبد سهام خود حذف کنند. برای اندازه گیری احتمال تحقق چنین سناریویی ، باید بررسی کنیم که سکه های حریم خصوصی اکنون در کجا قرار دارند.

هیجان کلی ارز رمزنگاری شده در طی همه گیر شدن

داده های آماری ICO Analytics نشان می دهد که سکه های برجسته حفظ حریم خصوصی ، با پیشتازی DASH (به Dash در مقابل بیت کوین مراجعه کنید) ، از 31 ژانویه عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین داشته است ، زیرا حریم خصوصی به یک نگرانی بزرگتر در صنعت تبدیل شده است ، به احتمال زیاد در پاسخ به بانک مردم بیانیه چین در مورد ابتکار عمل یوان دیجیتال متمرکز خود. این اولین بار در 18 ماه گذشته بود که سکه های حریم خصوصی از بیت کوین در افزایش قیمت پیشی می گرفتند ، بیشتر به دلیل عدم ارائه گزاره های ارزش مناسب و نظارت دقیق بر روی آنها.

منبع: ICO Analytics

احساسات صعودی پس از شهادت رئیس فدرال رزرو جروم پاول ، که در آن او ادامه داشت ، قدرت خود را جمع می کرد اشاره شد این که حریم خصوصی برای معاملات با ارزهای دیجیتال و تصویب رمزگذاری جهانی ضروری است: “دفتری که می دانید پرداخت های همه افراد نیست چیزی نیست که در زمینه ایالات متحده جذابیت خاصی داشته باشد.” اهمیت موضع رئیس فدرال رزرو توسط یکی از مشهورترین تأثیرگذار رمزنگاری ، آنتونی پمپلیانو ، برجسته شد که به نوبه خود هیاهویی در جامعه ایجاد کرد و منجر به جهش در معاملات سکه حریم خصوصی شد..

منبع: CoinMarketCap

با بحران COVID-19 ، حریم خصوصی نیز به یک میدان نبرد جدید برای مبارزه با بیماری تبدیل شده است. Monero ، ZCash و Dash همه شاهد بودند افزایش معاملات, در حالی که دومی توانست به بالاترین سطح خود برسد و بیش از 60 درصد از بیت کوین عملکرد بهتری نسبت به ابتدای سال داشته باشد. علاوه بر این ، Dash از دارایی هایی بود که پس از فروپاشی بازار “پنجشنبه سیاه” در ماه مارس به سرعت بهبود یافت. جالب اینجاست که تقاضای این سکه عمدتا توسط ونزوئلایی ها ایجاد شده است ، برخی از آنها برای خرید روزانه استفاده می کنند.

با وجود چنین دستاوردهای چشمگیر ، در آغاز سه ماهه دوم سال 2020 تنها یک سکه حفظ حریم خصوصی بیشتر از بیت کوین بود. سکه مورد بحث Monero است (به راهنمای Monero vs. Bitcoin مراجعه کنید) ، که بهبود یافته است عملکرد آن در حدود 5٪ است. برخی از کارشناسان فکر می کنند این افزایش ناگهانی نتیجه چندین پیشرفت مثبتی بود که برای بهبود اجرای معامله و نحوه کار Monero با شبکه های خصوصی Tor و I2P انجام شده است. علاوه بر این ، ارزهای رمزنگاری شده مورد توجه بسیاری از چهره های شناخته شده در صنعت رمزنگاری مانند مدیر عامل Coinbase برایان آرمسترانگ ، که بیان امید او برای دیدن سکه های حفظ حریم خصوصی در میان روند اصلی سال 2020 و توسعه دهنده جنجالی نرم افزار ضد ویروس جان مک آفی است که تحت عنوان مونرو به عنوان رمز ارز انتخابی خود از نظر حفظ حریم خصوصی. به نظر می رسید بسیاری از معامله گرانی که این دیدگاه را دارند ، بلافاصله به مراکز مبادلات دیرینه ای که مطابق با ایده های ناشناس بودن نیز کار می کنند ، سرازیر می شوند و باعث می شوند که جفت معاملات XMR / USDT در HitBTC به مایع ترین بازار تبدیل شود.

منبع: Coin360

با چنین حاشیه قابل توجهی برای نقدینگی ، اشتباه نخواهد بود که بگوییم صرافی دارای یکی از محیط های مناسب برای تجارت سکه های حریم خصوصی با قیمت های عادلانه در کنار بیش از 500 دارایی دیگر است.

نگرانی های غیرقانونی بیت کوین و گفتمان “نه چندان خصوصی”

همه در حریم خصوصی صعود نمی کنند. مخالفان سکه های حریم خصوصی بر مشارکت آنها در معاملات غیرقانونی انجام شده در بازارهای تاریک تأکید می کنند و تأکید می کنند که این بیش از همه استدلال های مدافعان حریم خصوصی است. اکثر بازارهای موجود در وب تاریک حریم خصوصی غیرقابل ردیابی را می پذیرند ، در نتیجه الزامات ضد پولشویی و مبارزه با تروریسم را تأمین می کنند. رگولاتورهای ژاپنی و کره جنوبی از جمله کسانی هستند که علیه سکه های ناشناس به سختی می جنگند و حتی مبادلات محلی را برای حذف لیست آنها اعمال می کنند.

به عنوان مثال ، صرافی کوربیت با استناد به سخنان دولت کره جنوبی ، در ماه مه 2018 سکه های حریم خصوصی را حذف کرد ممنوع کردن در معاملات ارز رمزنگاری شده ناشناس. بعداً ، CoinCheck مستقر در توکیو پشتیبانی از چندین سکه حفظ حریم خصوصی را متوقف کرد, از جمله Monero ، Dash و ZCash ، هنگامی که نیم میلیون دلار از مبادله به سرقت رفت ، با وجود این واقعیت که هیچ یک از ارزهای رمزپایه برای ارتکاب جرم استفاده نشده است.

در واقع ، گزارش ماه مه از شرکت رند نشان داد که اکثر معاملات غیرقانونی (59٪) با darknet از بیت کوین استفاده می کنند ، در حالی که وجود سکه های حریم خصوصی به اعتقاد عمومی “ارزهای مجرمان” بسیار کمرنگ است.

منبع: RAND DWO

و آنچه حتی جالب تر است موارد اخیر است اعلامیه از Chainalysis با جزئیات پشتیبانی خود از Dash و ZCash. این بدان معناست که اکنون تقریباً تمام معاملات انجام شده با این دو دارایی ، که خود را ناشناس و غیرقابل ردیابی می دانند ، به راحتی قابل پیگیری هستند. به نظر می رسد این حرکت ناگهانی شرکت تجزیه و تحلیل رمزنگاری مستقر در ایالات متحده وظیفه آژانس های اجرای قانون را کاهش می دهد و سکه های تمرکز بر حریم خصوصی را عملاً بی فایده می کند.

Chainalysis اظهار داشت که سکه های ناشناس کسری از افزایش حریم خصوصی است ، اما چیزی نزدیک به ناشناس بودن کامل نیست. این شرکت دریافت که تنها در حدود 1٪ از معاملات انجام شده در شبکه ZCash می تواند حداکثر حریم خصوصی را داشته باشد ، حتی با رمزگذاری پیشرفته در نظر گرفته شده. در مورد Dash ، این نرخ به زیر 0.7٪ می رسد ، که از نظر فنی ، جنبه های حفظ حریم خصوصی سکه را در همان سطح Bitcoin قرار می دهد.

قابل ذکر است که تقریباً دو ماه قبل محققان دانشگاه کارنگی ملون تولید شده نتایج مشابه از طریق آزمایش آزمایشی ردیابی ZCash و Monero. این آمار ناامید کننده است: 99.9٪ از معاملات ZEC و 30٪ از معاملات XMR به راحتی قابل پیگیری هستند.

با در نظر داشتن همه این موارد ، افزایش حریم خصوصی بیت کوین تهدیدی وجودی برای ارزهای رمزپایه ناشناس است که در نهایت ممکن است رشد کمتری داشته و حمایت جامعه را از آن خود کنند ، زیرا ارز رمزنگاری شده برای اولین بار هنوز منابع بسیار بیشتری دارد و علاقه بسیار بیشتری نسبت به سایر آلت کوین ها دارد..

چشم انداز رقابت “بیت کوین در مقابل سکه های حریم خصوصی”

البته ، فناوری هایی که از حریم خصوصی و کارآیی بیت کوین بهره مند می شوند مانند پروتکل Taproot و امضاهای Schnorr ، بسته شدن تعاونی ها را به نظر می رسد مانند معاملات منظم است و به طور کامل برای افراد از خارج پنهان است ، ممکن است برخی از لبه های ارزهای رمزپایه ناشناس را از بین ببرد. رایان هاور ، توسعه دهنده Bitcoin Core حاکی از اینکه پایگاه کاربری گسترده تر BTC قادر خواهد بود آن را نسبت به رقبای متمرکز بر حریم خصوصی ، خصوصی کند: “به زبان ساده ، تعداد کاربران Bitcoin بیشتری وجود دارد و از موارد استفاده می کنید. بنابراین اگر می توانید در میان جمعیت کاربران بیت کوین “پنهان” شوید ، جمعیت بسیار بیشتری نسبت به ZCash است. ”

وضعیت سکه های حریم خصوصی با سرکوبی علیه آنها که در نقاط مختلف جهان در حال شتاب گرفتن است ، مخدوش شده است. در مارس 2020 ، رئیس کمیته مالی مجلس ملی فرانسه ، اریک وورت, ادعا کرد, “همچنین پیشنهاد پیشنهاد ممنوعیت انتشار و تجارت دارایی های رمزنگاری برای تضمین بی هویتی کامل با جلوگیری از ، با طراحی آنها ، از هرگونه روش شناسایی پیشنهاد می شد.”

با این حال ، این بدان معنا نیست که Monero ، ZCash ، Dash و سایر سکه های مشابه در نهایت در تیرگی محو خواهند شد ، زیرا بازار رمزنگاری یک بازی با جمع صفر نیست که فقط یک دارایی بتواند محبوبیت آن را حفظ کند. این نوع رمزنگاری با ارزشمندترین سکه حریم خصوصی از نظر محدودیت بازار ، XMR ، همچنان مورد تقاضا است, افزایش قیمت از ابتدای سال تقریباً 86٪. به روزرسانی های مربوط به حفظ حریم خصوصی BTC هنوز در پیش است و در حالی که هنوز هیئت منصفه داوطلب نیست ، دارایی های حریم خصوصی می توانند از فقدان بی هویتی و قابلیت استفاده فعلی بیت کوین استفاده کرده و تلاش های خود را برای به دست آوردن قلمرو بیشتر تسریع کنند.

بحث Bitcoin درباره حفظ حریم خصوصی همچنان ادامه خواهد داشت ، بنابراین حتماً به روزرسانی های موجود در شبکه و هرگونه آزمایش ناشناس بودن را در آینده دنبال کنید..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me