BitConnect: آیا این Legit است یا یک طرح Ponzi?

BitConnect یک بستر سرمایه گذاری بیت کوین است و یک ارز رمزنگاری شده در ابتدا ، پلت فرم BitConnect سرمایه گذاری بیت کوین را تبلیغ کرد و از نرم افزار ویژه سرمایه گذاری که به بازده کمک می کند تبلیغ کرد. چند ماه پس از ایجاد ، BitConnect ICO را برای ارز خود پیاده سازی کرد تا در سیستم عامل برای اهداف سرمایه گذاری استفاده شود.

طی چند ماه گذشته این پلت فرم مورد بحث و جدال بسیاری قرار گرفته است. بسیاری از کاربران آن ادعا می کنند که با سرمایه گذاری در BitConnect بازده قابل توجهی داشته اند و به شدت برای این سیستم عامل در انجمن ها ، YouTube و نظرات وبلاگ بشارت می دهند. از طرف دیگر ، بدخواهان هشدار می دهند که مدل تجاری BitConnect کاملاً صادقانه به نظر نمی رسد و این می تواند کلاهبرداری طولانی مدت یا تغییر در یک طرح ponzi باشد.

بدخواهان مانع از جذب قابل توجه BitConnect نشده اند. به احتمال زیاد به دلیل پاداش زیاد مراجعه به اعضای موجود ، وقتی دیگران را متقاعد می کنند به سیستم عامل بپیوندند ، پایگاه کاربران BitConnect در حال رشد است. همزمان با رشد ، ارزش سکه Bitconnect (BCC) نیز افزایش می یابد. در طول چندین ماه گذشته رمز BCC به طور مداوم در بالای 20 رمز ارز برتر با محدودیت بازار باقی مانده است ، و کل سرمایه آن به بیش از 1 میلیارد دلار رسیده است CoinMarketCap.

اکثر طرح های Ponzi تا پایان کاملاً موفق به نظر می رسند که به طرز چشمگیری خشک شوند.

در مورد BitConnect ، لازم است با دقت نحوه کار بستر نرم افزاری ، محل بازده و افرادی را که قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری پشت سر شرکت قرار دارند ، بررسی کنید. در این مقاله ، من تمام تلاش خود را می کنم تا هر دو طرف بحث بر سر مشروعیت BitConnect را ارائه دهم ، و در نهایت این شما هستید که می توانید بیشتر تحقیق و تصمیم گیری کنید که در مورد BitConnect چه احساسی دارید.

BitConnect چگونه کار می کند

پیشنهاد اصلی BitConnect یک قطعه از است نرم افزار نوسان قیمت بیت کوین که تصمیمات سرمایه گذاری بیت کوین را از طرف جامعه BitConnect اتخاذ می کند. ایده اصلی پشت BitConnect این است که همه وجوه خود را به صندوق سرمایه گذاری BitConnect وام می دهند و این نرم افزار با مدیریت پیش بینی های بی ثباتی ، این وجوه را مدیریت می کند. در عوض ، وام دهندگان (کاربران) سود روزانه سرمایه های خود را دریافت می کنند.

bitconnect علاقه روزانه

نرخ بهره روزانه برای سرمایه گذاری های BitConnect بین 0.25٪ و 5.0٪ روزانه متغیر است ، بیت کانکت اتصال را تضمین می کند به طور متوسط ​​1٪ در روز. با گذشت زمان ، اگر کاربران علاقه خود را دوباره سرمایه گذاری کنند ، این سود روزانه می تواند به دلیل ترکیب روزانه ، بازده قابل توجهی داشته باشد. به عنوان مثال ، 100 دلار سرمایه گذاری 100٪ در روز با سود 107.21 دلار پس از یک هفته ، 134.78 دلار پس از یک ماه و 599.58 دلار پس از 6 ماه ارزش دارد! پس از یک سال ، بیش از 3700 دلار به لطف سود مرکب از سرمایه گذاری اولیه 100 دلار ، خواهید داشت.

البته نرخ بهره روز به روز و فقط سایت BitConnect متفاوت است قول بازگشت سالانه 120٪ را می دهد, نه 3700٪ که ما الان محاسبه کردیم با این وجود ، نوید دادن به این نوع نتایج باید شما را بدبین کند. اگر سود سالانه 120٪ درست باشد ، BitConnect یکی از بهترین مکانهایی است که می توانید پول خود را سرمایه گذاری کنید. با این حال ، وعده های بازدهی بزرگ مانند اینها معمولاً نشانه یک طرح هرمی است ، و شما عاقلانه خواهید بود که هر زمان برنامه ای را مشاهده می کنید که “بازده تضمین شده” را تبلیغ می کند ، احتیاط کنید. سرمایه گذاری ذاتاً مخاطره آمیز و ناپایدار است و هرگونه سرمایه گذاری مشروع باید انتظار داشته باشد که در طول زمان ضرر و سود داشته باشد ، نه فقط سود.

مشخص نیست که نرم افزار نوسان قیمت BitConnect چگونه کار می کند یا حتی وجود دارد. BitConnect ادعا می کند که نرم افزار قیمت دارایی معنوی متعلق به این شرکت است و بنابراین آنها ترجیح می دهند عملکرد آن را مخفی نگه دارند. جای س askingال است که چرا BitConnect انتخاب کرده است که اگر می تواند چنین بازدهی را بدست آورد ، نرم افزار خود را به صورت عمومی استقرار دهد. آیا با استفاده از این نرم افزار برای بازی در بازار با سرمایه گذاری های خصوصی یا پشتیبانان موسسه خود ، از بنیانگذاران BitConnect بهتر استفاده نمی شود؟ در بسیاری از موارد ، شرکتهایی که ادعا می کنند دارای نرم افزار همه چیز دان هستند ، داستانهایی را تعریف می کنند که برای درست بودن بسیار خوب هستند.

سکه BitConnect

رمز bcc

به منظور تسهیل بستر معاملات BitConnect ، توسعه دهندگان BitConnect اقدام به ایجاد آن کردند رمز BCC. شما می توانید BCC را با بیت کوین خریداری کنید و رمز برای استفاده وام در سرمایه گذاری ها یا سهام در سیستم اثبات سهام سکه در بستر BitConnect مفید است. رمز BCC با استفاده از یک مدرک ترکیبی از کار و سیستم اثبات شرط بندی ، با یک پاداش استخراج و سهام برای تأیید کنندگان. در مجموع ، بیش از 3.1 میلیون توکن BCC در گردش وجود دارد که ارزش هرکدام از زمان نوشتن بیش از 400 دلار است.

رمز BCC در خارج از اکوسیستم BitConnect مفید نیست. تعداد کمی از فروشندگان BCC را قبول می کنند و شما به راحتی نمی توانید آن را با سایر رمزها عوض کنید. به طور کلی ، شما BCC را مستقیماً از BitConnect با استفاده از Bitcoin خریداری می کنید ، به این معنی که شرکت پشت BitConnect به طرز متناقضی ، بیت کوین را در ازای توکن ایجاد شده جمع می کند تا کاربران بتوانند در سیستم عامل خود که در بیت کوین سرمایه گذاری می کند سرمایه گذاری کنند. با این حال ، به دلیل محبوبیت BitConnect ، ارزش رمز BitConnect در حال افزایش است.

هنگام خرید BitConnect ، پول خود را در بیت کوین پرداخت می کنید ، اما درآمد خود را در بیت کوین دریافت نمی کنید. در عوض ، آنها در BCC واریز شده اند که اگر می خواهید درآمد خود را از سیستم خارج کنید ، باید آنها را تبدیل کنید. اگرچه این یک عمل کاملاً استاندارد برای اکثر ICO ها است ، اما در صورت خاموش شدن BitConnect چقدر راحت می توانید پول خود را برداشت کنید زیر سوال می رود. بعید به نظر می رسد که بیت کوینی که در ابتدا سرمایه گذاری کرده اید به شما بازگردانده شود و در صورت خاموش شدن رمز توافقنامه بی ارزش نیست.

جوایز ارجاع & سایر جوایز

گذشته از نرم افزار بی ثبات قیمت مشکوک ، عامل اصلی اقتصادی BitConnect بازاریابی شرکت های وابسته است. کاربران فعلی برای جذب کاربران جدید برای پیوستن به BitConnect بسیار تشویق می شوند. برنامه بازاریابی وابسته BitConnect سه طبقه را ارائه می دهد پاداش برای استخدام. ردیف اول مستقیماً به دوستی که شما استخدام کرده اید اعمال می شود و 5٪ از هر آنچه دوست شما با BitConnect سرمایه گذاری می کند دریافت می کنید. اگر دوست شما شخصی را استخدام کند ، 3٪ از هر آنچه که آن شخص سرمایه گذاری می کند دریافت خواهید کرد. و اگر آن شخص شخصی را استخدام کند ، 2٪ از سرمایه های شخص سوم را دریافت خواهید کرد.

سطوح وابسته bitconnect

این طرح بازاریابی هرمی دارای مزایایی تا بالاترین سطح است و این فرهنگ را برای استخدام های سنگین و بشارت تشویق می کند. همچنین تضمین می کند که بودجه جدید به اکوسیستم تزریق می شود و تقاضا برای رمز BCC را افزایش می دهد و ارزش آن را در بازار افزایش می دهد. BitConnect حتی در ابتدا سرمایه گذاری مبالغ بیشتری را در سیستم عامل پاداش می دهد. ماهیت بازاریابی وابسته BitConnect همان چیزی است که بسیاری از منتقدان را برچسب زدن به آن را یک طرح ponzi می کند ، همانطور که در بخش “انتقادها” در این مقاله خواهیم دید.

ضمانت بهره bitconnect

چه کسی BitConnect را اجرا می کند?

وب سایت BitConnect اطلاعات مربوط به تیم پشتیبان را لیست نمی کند و مشخص نیست که چه کسی شرکت را مدیریت می کند یا نرم افزار را توسعه می دهد. Bitconnect گروهی از آنها را لیست می کند سازمانهای شریک در وب سایت خود ، و آنها نمایندگانی دارند که در کنفرانس های صنعت شرکت کنید. حامیان ادعا می کنند BitConnect یک شرکت خصوصی است و حق حفظ حریم خصوصی درباره رهبری خود را دارد. منتقدان معتقدند عدم شفافیت در رهبری نشانه دیگری از اقدامات مشکوک تجاری است.

انتقادات

چارلی لی bitconnect vitalik buterin bitconnect

ارقام مورد احترام در ارز رمزنگاری شده مانند Vitalik Buterin از Ethereum و Charlie Lee از Litecoin BitConnect را به عنوان یک طرح ponzi محکوم کرده اند. برنامه های Ponzi برای پرداخت سود سهام به اعضای موجود به هجوم اعضای جدید از طریق استخدام متکی هستند. این شکل از طرح هرمی تا زمانی که پایگاه کاربری آن رشد کند ، ادامه خواهد یافت. اگرچه رشد پایگاه کاربر متوقف شود ، دیگر پول نقد دریافتی برای پرداخت سود وجود نخواهد داشت و این طرح برای همیشه خاموش خواهد شد.

این مورد در مورد BitPetite ، یک بستر سرمایه گذاری مشابه بود که در اوایل سال جاری به طور ناگهانی بسته شد ، و کاربران را از حساب های خود قفل کرد در حالی که رهبری از بین رفت. Reddit موضوعات, استیم مقالات و هشتگهای توییتر پر از هشدارهای مشابه در مورد BitConnect است. کارشناسان بیشتری در حال آمدن هستند نگرانی در مورد سیستم عامل. 99 بیت کوین اخیراً یک بررسی عالی و عمیق در مورد اینکه BitConnect بودجه خود را از کجا تأمین می کند و چرا مردم فکر می کنند کلاهبرداری است ، انجام داد.

حتی اگر اهداف BitConnect خالص باشد ، باز هم می توان شرکتی را که به طور مداوم بازدهی 120٪ ایجاد می کند ، اداره کرد. BitConnect احتمالاً زودتر از این در برآورده سازی این اهداف با مشکل روبرو خواهد شد. همچنین می تواند با چالش های نظارتی روبرو شود. دولت انگلیس اخیراً تهدید به تعطیلی و انحلال الف شرکت BitConnect در رجیستری خود ، و از آنجا که رمز BCC به وضوح یک وسیله سرمایه گذاری است ، BitConnect باید انتظار مداخله از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده را داشته باشد.

نتیجه

BitConnect طرفداران مشتاق بسیاری دارد که آماده دفاع از پلتفرم و نمایش درآمد خود در فیلم ها و توییت های YouTube هستند. با این حال ، نادیده گرفتن انتقادها دشوار است ، به ویژه هنگامی که از معتبرترین کارشناسان رمزنگاری وارد می شوند. من شخصاً در BitConnect سرمایه گذاری نخواهم کرد. اگر فکر می کنید ، قبل از تصمیم گیری ارزش این را دارد که دو بار در مورد نگرانی های متخصصان فکر کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me