The Bitmain قدرتمند

Bitmain ، که به طور رسمی به عنوان Bitmain Technologies Ltd. شناخته می شود ، یک استخراج کننده بیت کوین ، طراح تراشه های ASIC و مجری یکی از بزرگترین استخرهای استخراج بیت کوین است که دفتر مرکزی آن در پکن ، چین است..

اگر با اخبار ارزهای رمزپایه همراه باشید ، احتمالاً تاکنون نام Bitmain را شنیده اید. به نظر می رسد برخی از افراد Bitmain را دوست دارند ، برخی می گویند این شرور است ، اما Bitmain دقیقاً چیست?

پس زمینه ای کوچک

Bitmain در سال 2013 توسط جیانان وو و میكری ژان تاسیس شد ، درست زمانی كه اولین افزایش قیمت بیت کوین در اوج خود قرار داشت. بسیاری از شرکت ها مشغول بازی در استخراج بودند ، اما طراحی های Zhan’s ASIC (بعداً در مورد ASIC صحبت خواهم کرد) به سرعت Bitmain را روی نقشه قرار دادند. بلافاصله بعد ، قیمت بیت کوین سقوط کرد و بسیاری از شرکت ها را از فعالیت خارج کرد. Bitmain نگه داشت.

وقتی علاقه به طلای دیجیتال دوباره شروع به افزایش کرد ، Bitmain’s Antminer S5 بهترین سخت افزار موجود بود و به همین دلیل مورد علاقه اکثریت قرار گرفت. و وقتی صحبت از تولید سخت افزار رایانه می شود ، اغلب مقیاس اقتصادی به وجود می آید.

این بدان معناست که هرچه شرکت بزرگتر و قدرتمندتر از سخت افزار آنها باشد ، سرعت رشد و پیشرفت شرکت نیز بیشتر است. این را می توان با شرکت بزرگ نیمه هادی اینتل مشاهده کرد که پردازنده های آن تقریباً در 70٪ کامپیوترهای جهان کار می کنند. هنگامی که سرب به دست آمد ، از دست دادن آن بسیار دشوار است.

این شروع خوب در کیفیت و محبوبیت باعث افزایش Bitmain در بالای بازی ASIC شد ، در حال حاضر در مقیاس غول هایی مانند NVidia به موفقیت دست یافته است.

به طور خلاصه ، Bitmain با نفوذ گسترده و دسترسی و سرمایه گذاری اخیر 50 میلیون دلاری ، یکی از بزرگترین شرکتهای فناوری مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده است. در اینجا کارهایی که آنها انجام می دهند ، نحوه کمک به هدایت فضای رمزنگاری به عنوان یک کل ، و اینکه چه نقشی ممکن است داشته باشند ، رو به جلو است.

Bitmain’s Different Roles

Bitmain یک شرکت چتر است که به عنوان چندین شرکت با اهداف مختلف که مکمل یکدیگرند و در کنار هم یک امپراتوری رمزنگاری را تشکیل می دهند فعالیت می کند. اندازه و اهمیت این نقش ها باعث رسوایی های متعددی در طول ظهور Bitmain شده است.

Antminer: سخت افزار استخراج

نقش اصلی Bitmain به عنوان تولید کننده سخت افزار استخراج ارزهای رمزنگاری شده به صورت ASIC (بسیار کوتاه برای مدارهای مجتمع کاربرد خاص) است. ASIC نوعی کامپیوتر است که فقط برای انجام یک کار طراحی شده است. در مورد Bitmain’s Antminer خط تولید ، ASIC های آنها فقط قادر به استخراج ارزهای رمزپایه هستند ، با محصولات مختلفی برای استخراج سکه های مختلف مانند Bitcoin ، Litecoin ، Ethereum و Dash.

An Antiminer S9 ، جدیدترین استخراج کننده بیت کوین در Bitmain

An Antiminer S9 ، آخرین استخراج کننده بیت کوین در Bitmain

Bitmain بزرگترین و بزرگترین است موفقیت آمیز تولیدکننده ASIC ها تاکنون ، و آنها اخیراً مدلهای جدید Antminer را برای استخراج Ethereum و Monero منتشر کرده اند (اگرچه جامعه Monero در تلاش است تا “مقاوم در برابر ASIC” باقی بماند). تخمین زده می شود که Antminers تقریبا 70٪ از کل سخت افزار استخراج بیت کوین را تشکیل دهد.

سهم سنگینی از بازار که Bitmain از آن بهره مند است نتیجه طبیعی تولید کارآمدترین و موثرترین سخت افزار است ، تمایزی که اکنون با استقرار در آنها به راحتی از بین نخواهد رفت. همچنین مقدار قابل توجهی از شبکه بیت کوین را در معرض هرگونه اشکال یا مشکلات امنیتی با سخت افزار Bitmain قرار می دهد.

خونریزی خارج

Antbleed یک آسیب پذیری در نرم افزار Antminer است که به Bitmain اجازه می دهد دسترسی مخفی داشته باشد تا دستگاه ها را از راه دور خاموش کند. این در پشت در آوریل 2017 آشکار شد و بخش عظیمی از استخراج کنندگان با استفاده از فناوری Bitmain موضوع را به ویژه نگران کننده نشان دادند. در صورت استفاده ، Bitmain از نظر تئوری می تواند مقدار زیادی از استخراج کنندگان در شبکه را خاموش کرده و ماینرهای خود را فعال نگه دارد. این به آنها امکان می دهد تا به طور موثر شبکه Bitcoin را کنترل کنند و تولید هر بلوک را کنترل کنند.

آنتپول و هاشنست

توزیع Hashrate معدن BTC از 14 آوریل 2017

توزیع Hashrate معدن BTC از 14 آوریل 2017

علاوه بر فروش ASIC برای کمک به دیگران در استخراج ، Bitmain همچنین از فناوری خود برای استفاده از استخراج برای خود و استخرهای استخراج استفاده می کند.

استخرهای استخراج شبکه هایی از رایانه ها هستند که برای استخراج ارزهای رمزپایه با هم کار می کنند ، و متناسب با هر سهم استخراج کنندگان ، جوایز را تقسیم می کنند.

آنتپول و BTC.com, دو استخر بزرگ استخراج در جهان ، تقریباً 50٪ از قدرت استخراج بیت کوین را تشکیل می دهند. هر دو متعلق به Bitmain هستند ، هرچند که میزان قدرت محاسبات سخت افزار آنها در مقایسه با دیگران است که از دستگاه هایشان کمک می کنند ناشناخته است.

هاشنست یک سرویس “استخراج ابری” است که به هر کسی اجازه می دهد سخت افزار استخراج را از Bitmain اجاره کند ، مشابه اجاره فضای ذخیره سازی از Dropbox یا فضای سرور از AWS. این استخراج کنندگان اجاره ای توسط Bitmain به نمایندگی از اجاره کنندگان و معدن به عنوان بخشی از Antpool نگهداری و اداره می شوند.

اگرچه ممکن است Bitmain تقریباً نیمی از شبکه را به خود اختصاص ندهد ، اما آنها نفوذ بیش از حد بزرگ را بر فعالیت رای گیری در استخرهای خود و سایر استخرها کنترل می کنند. تغییرات پروتکل بیت کوین با استخراج گره ها در شبکه “پذیرش سیگنال” یا نشان دادن پشتیبانی آنها از بلوک ها با قالب پروتکل جدید ، اتفاق می افتد. این تأثیر Bitmain را قادر می سازد تا تلاش کند جهت توسعه پروتکل بیت کوین را کنترل کند.

Bitmain <3 AsicBoost

در آوریل سال 2017 ، حدود زمان رسوایی Antbleed که در بالا ذکر شد ، Segregated Witness و AsicBoost هر دو در اخبار بودند. Segregated Witness (SegWit) یک تغییر بحث برانگیز پروتکل بیت کوین با هدف مقیاس گذاری شبکه بود. AsicBoost نوآوری جدیدی در سخت افزار استخراج بیت کوین بود که امکان افزایش کارایی انرژی تا 30٪ را فراهم کرد. با این حال ، SegWit و AsicBoost سازگار نیستند.

مدتی بود که Bitmain روی فناوری AsicBoost کار کرده بود و کسانی هم معتقد بودند که با بهره وری بیشتر می توان سهم سالم شبکه خود را از این طریق حتی سالم تر کرد و به آنها کنترل بیشتری داد. Bitmain همچنین از مخالفان سرسخت SegWit بود ، و بر این اساس گره های استخراج و استخرهای آنها برای رد ارتقا protocol پروتکل تنظیم شد.

بسیاری از افراد جامعه علیه Bitmain مخالفت کردند و آنها را به جلوگیری از SegWit متهم کردند تا بتوانند با استفاده از AsicBoost درآمد بیشتری کسب کنند. Bitmain از خود در برابر این ادعاها دفاع کرد پست وبلاگ. دلیل واقعی رد آنها از SegWit (به عنوان بنیانگذار ژان وو) گفت مجله Bitcoin) مجبور شد پیشنهادی را که طرفدار آن بودند ، یعنی افزایش اندازه بلوک ها از طریق چنگالی به نام Bitcoin Unlimited.

Sophon: سخت افزار هوش مصنوعی

Bitmain با استخراج کامل در دست ، به آینده و نوآوری بعدی خود نگاه می کند. این نوآوری به شکل سوفون, شرکتی ارائه دهنده سخت افزارهای تخصصی با هدف کاربردهای هوش مصنوعی.

تاکنون ، Sophon پردازنده های ASIC را ارائه می دهد که به جای رمزنگاری های من ، شبکه های عصبی را آموزش می دهند ، سیستم های پایگاه داده مخصوص داده های هوش مصنوعی و حتی یک ربات خانگی مجهز به هوش مصنوعی که می تواند با بچه های شما بازی کند.

Bitmain و Sophon از اولین کسانی هستند که وارد ساخت سخت افزارهای ویژه طراحی شده برای هوش مصنوعی می شوند و انتظار می رود سهم مناسبی از تحقیقات AI را که در دهه آینده انجام می شود ، انجام دهند..

بنابراین Bitmain مانند Bitcoin مالک آن است?

تأثیر Bitmain فقط افزایش یافته است. با گذشت زمان ، ممکن است ما ببینیم Bitmain از وزن خود برای راهنمایی بیشتر و بیشتر بیت کوین استفاده می کند. ترکیبی از تولید سخت افزار استخراج Bitcoin درجه یک ، عملیات گسترده استخراج و استخر استخراج ، Bitmain را به سنگین ترین هیتر در مورد قدرت هش در شبکه Bitcoin تبدیل می کند. در حالی که آنها ادعا می کنند منافع شبکه بیت کوین را در سر دارند ، تنها زمان نشان می دهد که چگونه آنها از این قدرت بزرگ و مسئولیت ناشی از آن استفاده می کنند.

# حذفBitmain یا نه?

بدون شک Bitmain در فضای رمز ارز و به طور کلی در فضای محاسبات یک بازیگر اصلی است. آنها هنوز (به نظر من) باید نشان دهند که واقعاً بد فکر هستند ، اما احتمال سو an استفاده از قدرت همیشه وجود دارد. آیا Bitmain پیشروی خود را در حوزه ASIC و استخراج معدن حفظ کرده است یا خیر ، باید منتظر ماند.

آنچه می توانیم امیدوار باشیم این است که با افزایش فرزندخواندگی ، رقبا برای به چالش کشیدن وضعیت آنها ظهور می کنند. چه کسی می داند شاید Bitmain بعدی را شروع کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me