مزایای بلاکچین اغلب هر بار به یک موضوع دوم تبدیل می شود قیمت ها از طریق یک حباب جدید دور می زنند. چشم های عمومی از مزایای بلاکچین و به سمت مزایای سوداگری دور می شوند. خبر خوب این است که یک حباب پشت سر هم در بازار اغلب توجهات را به سمت موضوعات جالب تر جلب می کند.

حباب است یا نه ، مبادلات رمزنگاری هنوز هم تنها مورد استفاده قوی برای فناوری های دفتر توزیع شده هستند. اما در طرح بزرگ پتانسیل بلاکچین ، گمانه زنی ها و معاملات ارزشی خسته کننده به نظر می رسد ، کاملاً علامت را از دست می دهد.

پزشکی و مراقبت های بهداشتی

سیستم پزشکی تحت تنش عظیم است تا خواسته های جمعیت در حال رشد را متناسب کند. هویت پزشکی هنوز با شبکه های به اشتراک گذاری سوابق قدیمی و پایگاه های داده ناامن عقب است. با این حال ، فیل موجود در اتاق زنجیره تأمین پزشکی است: جنازه ای از مسئله ای که هست فعال ترمیم می شود.

زنجیره تأمین

به دلایلی که باید روشن باشد ، زنجیره تأمین صنعت مراقبت های بهداشتی در مقایسه با سایر زنجیره های تامین حساسیت ویژه ای دارد: سلامتی شما در معرض خطر است. با این حال ، موضوعاتی که با زنجیره تأمین پزشکی روبرو هستند تقریباً مانند بسیاری از زنجیره های تأمین بزرگ دیگر است. مسائلی که همه از یک عامل بنیادی نشات می گیرند: اعتماد.

مزایای بلاکچین در اعتماد

اعتماد سازی در زنجیره تأمین پزشکی

هدف افزایش اعتماد به یک زنجیره تأمین و بهبود کلیه م componentsلفه هایی است که به قدرت اقتصاد اعتماد کمک می کنند. به عنوان مثال ، ارتباطات قوی تر و سطح شفافیت و پاسخگویی بالاتر به اعتماد سازی کمک می کند.

مزایای بلاکچین به خوبی برای موضوع اعتماد مناسب است ، زیرا این یکی از راه حل های جدیدی است که فناوری دفتر کل توزیع می کند. به طور سنتی ، اعتماد به یک سیستم گسترده از طریق کنترل دسترسی و شرکت کنندگان کاملاً تأیید شده حاصل می شود. اما در مورد یک سیستم در حال رشد پویا مانند یک زنجیره تامین پزشکی ، استفاده از نقاط کنترل سیلندر مانند این می تواند بسیار ناکارآمد و ناکارآمد باشد.

بلاکچین به جای این نقاط اعتماد و کنترل متمرکز در سراسر زنجیره تأمین ، جایگزینی و پراکندگی کامل آنها را فراهم می کند. اعتماد به انسانهای دیگر با الگوی غیرمتمرکز اعتماد به محاسبه جایگزین می شود.

“در اینجا مهمترین تأثیر این مدل اعتماد جدید محاسبه اعتماد وجود دارد: هیچ بازیگری قابل اعتماد نیست ، و هیچ کس نیازی به اعتماد ندارد. هیچ مرجع مرکزی یا شخص ثالث قابل اعتمادی در یک شبکه توافق توزیع شده وجود ندارد. “

– آندریاس ام آنتونوپولوس | مدل امنیتی بیت کوین: با محاسبه اعتماد کنید

هویت پزشکی و سوابق

در اقتصاد اقتصاد داده پزشکی عدم تعادل منافع وجود دارد ، بی شباهت به آنچه در فیس بوک دیده می شود. اطلاعات كاربران پزشكي متمركز ، هويت و سوابق ما ، غالباً ناخواسته در مطالعات تحقيقاتي بزرگتر مورد استفاده قرار مي گيرد. اگرچه استفاده از داده های پزشکی ما مطمئناً مفهومی ناخوشایند نیست ، اما با کسب درآمد ، مشکلات شروع به آشکار شدن می کنند. مانند سیستم جمع آوری داده های انتفاعی فیس بوک ، کاربر مشتری بودن را متوقف می کند و در عوض محصول می شود. داده هایی که ما با میل خود تهیه می کنیم سو mis مدیریت شده و به یک کاربر نهایی جدید فروخته می شوند.

می توان از یک پایگاه داده که دارای زنجیره بلوکی است ، استفاده کرد تا دینامیک نیرو را از جمع کننده های داده دور کرده و به تأمین کنندگان داده برگرداند. با این حال ، داده های انبوه هنوز هم برای تحقیق سودمند است یا خیر. بلاک چین به جای استفاده مجدد از داده های پزشکی شخصی بدون رضایت مستقیم یا حتی دانش ما ، از ابزارهایی برخوردار است که می تواند قدرت انتخاب را به کاربر و ایجاد انگیزه های اقتصادی جدید برای مشارکت در تحقیقات بدهد..

نشان یک نمونه فعال از پروژه است که در حال حل مسئله اطلاعات شخصی سوابق بهداشتی است. زنجیره بلوکی Embleema ، ساخته شده بر روی Ethereum ، یک راه حل مطمئن برای تهیه انتخاب داده های بهداشتی به پروژه های تحقیقاتی که پشتیبانی می کنند ، به کاربران ارائه می دهد. در حال حاضر ، این پروژه با نام PatientTruth می تواند برای جمع آوری انواع داده های پزشکی ، از شرایط مزمن جدی تر و علائم حیاتی گرفته تا داده های فعال تر مانند مراحل روزانه و قرائت ضربان قلب ، مورد استفاده قرار گیرد..

مزایای بلاکچین ، مانند استفاده از قراردادهای هوشمند توسط Embleema ، می تواند کلید ایجاد یک فضای بهتر برای بیماران ، پزشکان و محققان باشد. بیماران شفافیت و کنترل بیشتری بر سوابق پزشکی خود کسب می کنند ، مسئولیت رضایت و سازگاری با اینترنت از نظر پزشکان کمتر است و محققان به داده های بهتر و مطمئن تر دسترسی پیدا می کنند.

پروژه های بشردوستانه

فناوری Blockchain در حال گسترش به تلاش های بشردوستانه در سراسر جهان است و قبلاً شروع به استفاده از خط مقدم کرده است. پناهندگان با استفاده از بیومتریک و مدیریت داده های بلاکچین پشتیبانی می شوند تا تصمیمات مالی خود را تقویت کنند. به همین ترتیب ، بلاکچین با استفاده از قدرت پردازش بیکار رایانه اهدا کننده ، روش های جدید جمع آوری کمک مالی را امکان پذیر می کند.

Blockchain در انجمن های پناهندگان

به تازگی, بلوک های ساختمان, یک پروژه آزمایشی برنامه جهانی غذا (WFP) ، موفقیت در کمک به تسهیل و ایمن سازی انتقال پول با استفاده از فناوری بلاکچین را دیده است. این برنامه بخشی از هدفی است برای افزایش ایمن و قابل اعتماد میزان انتقال مستقیم پول پناهندگان و آوارگان.

این نوع انتقال پول به عنوان گزینه مطلوب برای توزیع مستقیم کالاهایی مانند غذا و آب در حال افزایش است. در عوض ، دریافت کنندگان می توانند از نقل و انتقال پول خود استفاده کنند زیرا آنها نیازهای فردی و خانواده خود را مناسب می دانند. غالباً استفاده از پول نقد قدرت بیشتری نسبت به سهمیه بندی محصولات یا خدمات خاص دارد. انتقال پول به عنوان نوعی تسکین بحران می تواند وسیله قدرتمندی برای بازیابی اعتماد به نفس و بازگرداندن فعالیت اقتصادی محلی به جوامع باشد..

بلوک های سازنده ، پس از موفقیت در دو برنامه آزمایشی دیگر در پاکستان و اردن ، در تلاشند خدمات خود را به جامعه دیگری متشکل از بیش از 500،000 پناهنده سوری در اردن گسترش دهند. علاوه بر استفاده از بلاکچین برای انتقال پول ، برنامه WFP امیدوار است که بتواند فناوری را در زمینه های دیگری مانند مدیریت تأمین و هویت های دیجیتال نیز گسترش دهد..

تغییر مدل های جمع آوری کمک مالی

مزایای بلاکچین در پروژه های بشردوستانه می تواند در صورت دستیابی به پتانسیل جدید جمع آوری سرمایه ، بیشتر درک شود. یونیسف استرالیا در حال حاضر یک برنامه جمع آوری کمک مالی منحصر به فرد را اجرا می کند که از قدرت پردازش رایانه ای اهدا کننده کاملاً استفاده می کند.

مزایای بلاکچین در جمع آوری سرمایه

با قدرت پردازش رایانه های خود در Hopepage یونیسف استرالیا منفعلانه اهدا کنید

بازدید کنندگان از صفحه اصلی یونیسف استرالیا می توانند برخی از رایانه های شخصی خود را برای پردازش قدرت انتخاب کنند. سپس از قدرت پردازش برای استخراج ارزهای رمزپایه استفاده می شود و درآمد آن به طور خودکار به یونیسف استرالیا برای تأمین بودجه برنامه های مختلف آنها اهدا می شود.

به عنوان وسیله نقلیه جدیدی برای جمع آوری کمک مالی ، اهدای قدرت پردازش هنوز خیلی زود در صحنه است. انجام این کار هنوز مزایای مشابهی را که معمولاً روش های متداول تر برای آن دارند ، برای اهدا کنندگان به دست نمی آورد. از همه قابل توجه تر ، اهدای قدرت پردازش شما مزایای مالیاتی ندارد ، بنابراین یونیسف استرالیا هنوز هم می خواهد که مستقیماً به آنها کمک مالی کنید.

با این حال ، اهدای قدرت پردازشی رایانه بسیار عالی در دسترس است و ورود افرادی که در رایانه هستند موانع کمی دارد.

سرگرمی و هنر

مزایای بلاکچین در سرگرمی و هنر بیشتر به صورت رمز ERC-721 در بلاک چین Ethereum دیده می شود. نشانه های ERC-721 غیرقابل سرگرمی هستند به این معنی که هر نشانه برای خود خاص است و هرگز تکرار نمی شود.

در دنیای دیجیتال ، کاربردهای توکن های غیرقابل سرهم بندی کمی بی پایان به نظر می رسند. تقریباً هر دارایی دیجیتالی که به معنای کمیت باشد می تواند به عنوان ERC-721 ساخته شود و بر روی زنجیره بلوکی که از آن پشتیبانی می کند نظارت شود. مواردی که به ذهن خطور می کنند: کتابهای الکترونیکی ، هنرهای دیجیتالی ، موارد درون بازی ، دارایی های طراحی خلاقانه ، کتاب های صوتی ، فیلم ها و اساساً هر چیز دیگری که به معنای داشتن نوعی محافظت از حق چاپ است.

حق چاپ و مالکیت دیجیتال

بدون شک ، ذکر لیست پتانسیل های توکن های غیرقابل استفاده مانند ERC-721 بسیار آسان تر از وظیفه واقعی زنده کردن آنها است. با این حال ، تعدادی از پروژه ها وجود دارد که در حال حاضر از مزایای بلاکچین و توکن های غیرقابل استفاده استفاده می کنند.

ثبت نام دارایی های غیرمتمرکز

با راه اندازی شبکه اصلی آنها در ماه جولای گذشته اتفاق می افتد ، پروتکل Codex هنوز جوان است این سیستم عامل به عنوان زنجیره بلوکی برای ثبت دارایی های دنیای واقعی مانند اتومبیل یا شراب خوب شناخته شده است. همراه با ایجاد یک اکوسیستم اعتبارسنج و جوایز ، Codex قصد دارد به مسئله منشأ در مجموعه های قابل جمع آوری بپردازد. “Provenance (تاریخچه مالکیت یک مورد و اسناد مرتبط) تقریباً کل ارزش پولی یک مورد را تشکیل می دهد زیرا مهمترین شاخص اصالت است” مطابق با مقاله سفید Codex.

مزیت بلاکچین به عنوان یک سرویس کپی رایت

Binded یک سرویس کپی رایت با پشتیبانی بلاکچین برای تصاویر شما است

حق چاپ در بلاکچین

متعهد است ، شرکتی که پشتوانه حق چاپ کپی رایت تصویر در مورد بلاکچین است ، برای دستیابی به اثبات مالکیت خود از توکن غیرقابل انعطاف استفاده نمی کند ، بلکه با استفاده از بلاک چین بیت کوین, مقید می تواند از حق چاپ عکس های منفرد محافظت کند. این سرویس رایگان حتی با حساب های توییتر و اینستاگرام ادغام می شود و می تواند برای کپی رایت فوری یک تصویر جدید با استفاده از #binded استفاده شود.

علاوه بر این ، Binded در سQالات متداول خود اشاره می کند که هنگامی که شروع به توسعه قراردادهای هوشمند می کنند ، می توانند به Ethereum منتقل شوند. در حال حاضر ، هش هر تصویر دارای حق چاپ دارای بسته و در بلاکچین بیت کوین ثبت شده است. هر رکورد حاوی پرونده هش و تصویر به همراه نام و ایمیل مالک است.

مزایای بلاکچین در بازی های ویدیویی

Zombie Battleground یک بازی کارت بازرگانی در بلاکچین Loom است.

بازی های روی زنجیره

تعدادی بازی وجود دارد که دارایی های درون بازی را به یک بلاکچین متعهد می شوند. قابل توجه ترین موارد در حال حاضر Cryptokitties معروف است ، با این وجود تعدادی پروژه وجود دارد که کمبود بلاک چین را افزایش می دهد. Zombie Battleground اخیراً بیش از 320،000 دلار جمع آوری کرد در Kickstarter برای ایجاد دیدگاه خود در مورد یک بازی به سبک Hearthstone. این پروژه در شبکه Loom و توسط آن ساخته شده و در حال حاضر برای پذیرندگان اولیه دسترسی بسته است.

کجا به بعدی?

گمانه زنی ها به عنوان مورد استفاده غالب ، ادامه خواهد یافت در حالی که برنامه های جایگزین رشد می کنند و محبوبیت بیشتری پیدا می کنند. در حالت ایده آل ، حدس و گمان ها و اقدام قیمت ها باعث افزایش تصویب کلی می شود. اگر فرزندخواندگی در سراسر دنیا رشد کند ، ممکن است توسعه و نوآوری بیشتری همراه باشد.

بلاکچین برای بهتر کردن زندگی ما فراتر از حدس و گمان و تجارت بسیار مناسب تر است. درست مثل ایمیل و مرور وب اولین برنامه های اینترنت. ارزهای رمزپایه اولین استفاده از بلاکچین است. واقعاً چیزهای هیجان انگیز بعدی است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me