فناوری Blockchain ابزاری امن تر و کارآمدتر برای تجارت در دنیا فراهم می کند. مدت هاست که نیاز به حریم خصوصی ، امنیت داده ها و سیستم های پیاده سازی آسان در کانون توجه شرکت هایی است که به دنبال خصوصی سازی فعالیت های داخلی شرکت های خود هستند. بخش خصوصی این نگرانی ها را با دنیای شرکت ها دارد.

این تقاضا برای ارتباطات فوری خصوصی به افزایش برنامه های پیام رمزگذاری شده معروف مانند تلگرام و واتساپ دامن زد. اکنون به نظر می رسد که فناوری بلاکچین قرار است انقلابی در نحوه ارتباط ما بار دیگر ایجاد کند. برنامه های پیام رسان Blockchain در حال افزایش است. سیستم عامل های مختلفی امسال وارد بازار شده اند که برنامه ریزی بیشتری برای عرضه آنها در ماه های آینده است. بیایید نگاهی به برخی از امیدوار کننده ترین سیستم عامل های پیام رسانی بلاکچین امروز بیندازیم.

گرد و خاک

گرد و خاک بستر پیام رسانی یکی از اولین برنامه های پیام رسان مبتنی بر بلاک چین بود که وارد بازار شد. برنامه رمزگذاری مستقر در لس آنجلس در تاریخ 1 مارس 2014 راه اندازی شد. این برنامه تحت پوشش رسانه ای قابل توجهی قرار گرفت مارک کوبان یکی از پشتیبانان اصلی سیستم عامل بود.

گرد و غبار چند ویژگی منحصر به فرد به کاربران ارائه می دهد. پیام ها به طور خودکار پس از 24 ساعت از طریق تلفن فرستنده و گیرنده پاک می شوند یا گرد و غبار می گیرند. همچنین ، می توانید پیام های آنها را با تأیید خواندن ، حذف کنید.

Cryptviser

Cryptviser یک پلت فرم غیرمتمرکز است که نگرانی از حملات مرد در میانه (MITM) را از بین می برد. بیشتر پیام رسان ها داده های شما را در یک پایگاه داده متمرکز ذخیره می کنند. این سیستم ها توسط افرادی که به اطلاعات دسترسی دارند به راحتی سانسور ، مسدود یا کنترل می شوند. Cryptvisor با حذف کامل سرورهای متمرکز و اطلاعات کاربر از این معادله ، این خطرات را از بین می برد.

Crypvisor Advantanges از طریق صفحه اصلی Crypvisor

مزایای Crypvisor از طریق صفحه اصلی Crypvisor

در یک مصاحبه با استفاده از مجله توسعه دهنده برنامه ، مارك بابیت ، شركت CCO شركت ، توضیح داد كه تمركز شركت وی بر روی تأمین امنیت روزمره شركتها و دولتها در سراسر جهان برای کاربران روزمره است. وی در ادامه توضیح داد که اینترنت اشیا (IoT) فقط نیاز به حریم شخصی را افزایش می دهد.

اکو

پیام رسان اکو با استفاده از Graphene Blockchain یک تجربه پیام خصوصی و امن را برای شما فراهم می کند. این برنامه قادر به ارسال پیام های چندرسانه ای با بهره گیری از رمزگذاری زنده در همه جریان های صوتی و تصویری است. این پلت فرم غیرمتمرکز است و کاربران را قادر می سازد تا پرداخت های رمزنگاری شده را مستقیماً از داخل برنامه نیز ارسال کنند.

در اخیر مصاحبه, مدیر عامل شرکت ، کریستوف هرینگ ، توضیح داد که اکو از یک پروتکل ویژه طراحی شده به نام File System بین سیاره ای استفاده می کند (IPFS) برای تسهیل پیام رسانی سریعتر. IPFS به جای پروتکل استاندارد HTTP از سیستم مخاطب محتوا استفاده می کند. به طور سنتی ، برنامه های پیام رسان مبتنی بر بلاکچین به گیرنده و فرستنده نیاز دارند تا به طور مستقیم به بلاکچین دسترسی داشته باشد ، که این امر می تواند منابع زیادی را تحمیل کند. اکو با استفاده از مشتری IPFS این نیاز را برطرف می کند.

چت الکترونیکی

چت الکترونیکی برنامه پیام رسان فناوری IPFS همراه با یک سرویس پیام رسانی نظیر به نظیر را ارائه می دهد. برخلاف سایر سیستم عامل های پیام رسان سنتی ، هیچ نقطه ذخیره سازی مرکزی برای داده های شما وجود ندارد. این تمرکززدایی نگرانی های حملات MITM را برطرف می کند. این پلتفرم همچنین به کاربران این امکان را می دهد تا از مردم برای مطالب خود مطلع شوند این ویژگی Cryptolike نام دارد و بخشی از بخش محتواسازان بستر های نرم افزاری است که در آن کاربران می توانند کانال های اشتراک ایجاد کنند..

بستر گفتگوی الکترونیکی شامل یک سیستم پرداخت داخلی برای پرداخت های NFC و QR بدون تماس نیز می باشد. با این کار می توانید پول یا ارزهای رمزپایه را در پیام های خصوصی انتقال دهید. این پلتفرم همچنین از نرم افزار داخلی تبدیل رمزنگاری تشکیل شده است که به شما امکان می دهد رمزنگاری را مستقیماً از کیف پول تلفن آنها مبادله کنید. شما روش های مختلفی برای دسترسی به اطلاعات خود دارید از جمله اسکنر اثر انگشت ، تشخیص چهره و کلیدهای خصوصی برای دسترسی به کیف پول خود.

تلگرام

برنامه پیام رسان بسیار محبوب تلگرام با موفقیت بزرگ شده امسال بیش از 1.7 میلیارد دلار از طریق پیشنهاد اولیه سکه (ICO) آنها. مدت هاست که تلگرام خدمات پیام رمزگذاری شده ای را ارائه می دهد ، اما اکنون این شرکت قصد دارد بخار کامل را به سمت ادغام های رمزپایه دوستانه منتقل کند. اولین مورد از این ادغام ها در ماه جاری تحت برنامه جدید تأیید شناسایی آنها ، گذرنامه آغاز شد.

گذرنامه به شما امکان می دهد اسناد شخصی و حساس خود را در شبکه بلاک رمزگذاری شده تلگرام ذخیره کنید. این شرکت از رمزگذاری انتها به انتها استفاده می کند و مقامات شرکت ادعا می کنند که به داده های شما دسترسی ندارند.

وضعیت

وضعیت با استفاده از بلاکچین کاملاً پیشرفته Ethereum اطمینان حاصل می کند که اطلاعات مشتریانشان از چشم کنجکاو محافظت نمی شود. این پلتفرم برای همه پیام ها رمزگذاری به پایان را ارائه می دهد. علاوه بر این ، می توانید از طریق مرورگر داخلی پلت فرم ، به انتخاب گسترده ای از برنامه های غیرمتمرکز (Dapps) بپردازید.

ویژگی های وضعیت از طریق صفحه اصلی شرکت

ویژگی های وضعیت از طریق صفحه اصلی شرکت

کاربران وضعیت از بسیاری از ویژگی های منحصر به فرد از جمله بازار کار غیرمتمرکز ، مبادله ، سیستم پیش بینی و سرویس شناسه دیجیتال محرم هستند. این پلتفرم همچنین به هنرمندان امکان می دهد تا از طریق بلاک چین Ethereum محتوای خود را ایمن تبلیغ و به اشتراک بگذارند.

برنامه های پیام رسانی Blockchain برای تماشای در آینده

مسابقه برنامه پیام رسان بلاکچین همچنان گرم می شود و هر هفته سیستم عامل های بیشتری اعلام می شود. چندین سیستم عامل برای عرضه در سال جاری برنامه ریزی شده است. در زیر چند برنامه پیام رسان بلاکچین وجود دارد که هنوز در دست توسعه هستند اما قابل ذکر است.

کاکائو

برنامه بسیار محبوب کره جنوبی پیام رسان Kakao ایجاد شده است تیترها هنگامی که آنها برنامه های خود را برای ایجاد یک شرکت تابعه مبتنی بر بلاکچین به نام Ground X اعلام کردند. بحث کاکائو با 94 درصد سهم بازار در حال حاضر بزرگترین برنامه پیام کره جنوبی است. توسعه دهندگان Ground X علیرغم کنترل بر بازار کره جنوبی ، ژاپن را به عنوان پایگاه اصلی خود انتخاب می کنند زیرا قوانین رمزنگاری ژاپن بیشتر از قوانین کره جنوبی تعریف شده است. توسعه دهندگان هیچ اطلاعات بیشتری در مورد ادغام منتشر نکردند ، اما تحلیلگران با دقت این تحولات را مشاهده می کنند.

پرنیان

پرنیان این پلتفرم قول می دهد سرویس پیام رسانی قوی تری نسبت به رقبا به کاربران ارائه دهد. این پلت فرم شامل برخی از ویژگی های منحصر به فرد مانند تماس تصویری سه طرفه است. همچنین می توانید صفحه و مکان خود را از طریق Dapp به اشتراک بگذارید. اشتراک مکان از طریق برنامه های رمزگذاری شده ویژگی مهمی است که مصرف کنندگان از آن استفاده می کنند. ویژگی منحصر به فرد دیگری که این پلتفرم ارائه می دهد ، امکان ضبط یادداشت به گپ ها است.

مسنجرهای Blockchain: حریم خصوصی واقعی در Horizon

فناوری Blockchain همچنان آینده صنعت پیام رسانی را تغییر می دهد. اکنون هنگام در نظر گرفتن یک برنامه حریم خصوصی مبتنی بر بلاکچین ، گزینه های مختلفی دارید. همانطور که هک های مقیاس بزرگ همچنان در سراسر جهان به عنوان خبرها تبدیل می شوند ، باید انتظار داشته باشید که بخش رمزگذاری در سالهای آینده نیز شاهد رشد باشد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me