موارد استفاده عملی متعددی بین بلاکچین و امنیت سایبری وجود دارد و به نظر می رسد همپوشانی فقط بزرگتر می شود. با استفاده از فناوری های جدید ، فرصت های بیشتری برای هک و تهدیدهای امنیت سایبری فراهم می شود. در حالی که شرکت های بیشتری برای هک مدرن و تلاش برای اخاذی دیجیتال آماده می شوند ، بلاکچین و امنیت سایبری موضوع مهمی هستند.

بلاکچین و امنیت سایبری

هر زمان که در مورد بلاکچین صحبت می کنید ، تقریباً همیشه وارد گفتمان فرضیات می شوید. این در رابطه با دولت و تجارت صادق است و همچنین در مورد امنیت سایبری نیز صادق است. اما امنیت سایبری یک مشکل فوری است و برای اقتصاد جهانی تخمین زده می شود 450 میلیارد دلار یک سال.

بنابراین ، به جای اینکه حدس بزنید که چگونه بلاکچین در نهایت می تواند مشکلات این صنعت مشکل ساز را برطرف کند ، اکنون با چه مشکلاتی برطرف شده است؟ و کدام شرکت ها دست خود را کثیف می کنند (به اصطلاح)?

نیک بیلوگورسکی ، استراتژیست امنیت سایبری در ، می گوید: “بلاکچین موارد استفاده واقعی زیادی دارد.” شبکه های ارس, “به عنوان مثال ذخیره سازی غیرمتمرکز ، جلوگیری از کلاهبرداری و سرقت داده ها ، و توزیع زیرساخت های کلید عمومی برای تأیید اعتبار کاربر یا دستگاه.”

احراز هویت چند عاملی

حملات DDoS (انکار عمدی سرویس) یکی از رایج ترین تهدیدهای امنیت سایبری در صنعت امروز است. و عمدتا به دلیل سیستم نام دامنه موجود ما گسترده و گسترده هستند. وقتی داده ها را در یک مکان متمرکز نگهداری می کنیم ، شکستن در آن بی نهایت آسان تر است. با ساختار غیر متمرکز بلاکچین ، توزیع اطلاعات از طریق گره ها ، هک سیستم ها تقریباً غیرممکن خواهد شد.

نیک اسپانوس ، بنیانگذار شرکت Bitcoin Bitcoin NYC. “شركتهایی مانند Equifax و Wells Fargo هرگز دیگر اطلاعات را به روشی كه آنها انجام می دادند اداره نمی كنند. شما مجبورید میلیون ها کاربر آنها را به طور همزمان هک کنید – این کار بسیار دشوارتر است. “

برنده جایزه Microsoft Blockchain انگیزه ، راه اندازی امنیت بلاکچین REMME در حال حاضر از حملات سایبری به شرکتهای کوچک و بزرگ جلوگیری می کند. با حذف جای خطاهای انسانی و سیستم رمز عبور ساده یک مرحله ای که به طور گسترده استفاده می شود ، پنجره هکرهای فرصت طلب را برای جستجوی رمزهای عبور آسان شکست می خوریم.

راه حل قوی REMME بر روی دفتر مرکزی غیرمتمرکز ساخته شده و از طریق احراز هویت چند عاملی ، کاربران و دستگاه ها را مدیریت و احراز هویت می کند. این شانس حمله به آسانترین هدف برای مهاجمان سایبری را از بین می برد (گذرواژه های ضعیف).

این شرکت همچنین با چندین صرافی بیت کوین همکاری می کند تا از این امر جلوگیری کند حملات فیشینگ مانند حمله Bitfinex که 60 میلیون دلار ضرر کرد (120،000 BTC در آن زمان). آنها امنیت یک بستر مجاز مبتنی بر اصول رمزنگاری و کاربر پسند و با یک کلیک 2FA را فراهم می کنند.

بهبود امنیت اینترنت اشیا

یکی از موانع موجود در مسیر رشد اینترنت اشیا ، تهدید مداوم امنیت دستگاه است. مطابق با پژوهش توسط Gemalto ، 96 درصد شرکت ها و 90 درصد مصرف کنندگان معتقدند که دستگاه های اینترنت اشیا آنها ایمن نیست – و باید مقررات دولتی وجود داشته باشد. به نظر می رسد نگرانی اصلی آنها این است که یک هکر کنترل دستگاه آنها را به دست بگیرد یا داده های شخصی آنها به سرقت برود.

وقتی کودک مانیتور می کند و تجهیزات پزشکی به بدافزار آلوده شده اند و تولیدکنندگان بزرگ خودرو کنترل خودروهای خود را از دست می دهند ، نگرانی عمومی قابل درک است. تصور از دست دادن کنترل ماشین یا تجهیزات تنفسی در واقع ایجاد وحشت است. اما در اینجا نیز بلاکچین شروع به نشان دادن نتایج می کند.

IBM دارای سابقه طولانی در زمینه نوآوری است. بنابراین جای تعجب نیست که وقتی صحبت از فناوری بلاکچین می شود ، آنها از این طریق هزینه های بیشتری را به عهده دارند. IBM Watson IoT Platform به دستگاه های اینترنت اشیا allowing اجازه می دهد تا داده ها را به دفترهای بلاکچین منتقل کنند. این داده ها سپس در معاملات و سوابق اشتراکی که در برابر دستکاری مقاوم هستند و از طریق قراردادهای امن و هوشمند تأیید می شوند ، قرار می گیرد.

غول مخابرات استرالیا تلسترا همچنین با تأیید هویت افراد از طریق داده های احراز هویت بیومتریک ذخیره شده ، با استفاده از بلاکچین برای ایمن سازی اکوسیستم IoT “خانه هوشمند” خود موفقیت کسب می کند. و IOTA همچنین از طریق فناوری Tangle نویدبخش مقیاس IoT را نشان می دهد.

پر کردن شکاف استعداد

شاید فکر کرده باشید که بیش از تعداد کافی مهندس کامپیوتر برای دور زدن وجود دارد. اما معلوم می شود که وقتی صحبت از امنیت سایبری می شود ، استعداد کاملاً کمی وجود دارد.

بیکاری در این صنعت حدود صفر است. این بدان معنی است که وقتی موقعیت های جدید جمع می شوند ، پر کردن آنها بسیار سخت است. و با چالش های همیشگی فناوری های نوظهور (و همراه با آنها ، تهدیدهای سایبری بیشتر) تا سال 2020 ، فراست & سالیوان حداقل پیش بینی می کند 1.8 میلیون موقعیت های خالی در صنعت امنیت سایبری.

شرکت هایی مانند PolySwarm, یک بازار آنتی ویروس غیرمتمرکز ، باعث ایجاد انگیزه در سطح جهان برای کمک به مبارزه با جرایم اینترنتی می شود. این نه تنها به استعداد درخشان ، بدون توجه به موقعیت ، تحصیلات یا سابقه ، فرصتی برای درخشش می دهد ، بلکه به تشخیص سریعتر جرایم اینترنتی نیز کمک می کند..

اوقات ساکن (مدت زمانی که ویروس قبل از فعال شدن در داخل سیستم به حالت خوابیده قرار دارد) یکی از جدی ترین تهدیدات امروزی است ، به این معنی که سرعت ضروری است. با CIO سابق McAfee Antivirus Mark Tonnesen به عنوان مشاور تیم PolySwarm ، متوقف کردن مجرمان سایبری در مسیر خود و جلوگیری از حملات به واقعیت تبدیل شده است..

همه با هم توافق ندارند

البته بحث در مورد بلاکچین و امنیت سایبری و مناسب بودن آنها به عنوان یک فناوری در سراسر صنعت امنیت سایبری نیز بیداد می کند. علی رغم افزایش تعداد موارد استفاده و جمع آوری حرکت برای بلاکچین ، همه در مورد پتانسیل آن توافق ندارند.

مدیر عامل شرکت فناوری Gunner کودی سوان می گوید ، “ما با درخواست های برنامه های بلاکچین از کارآفرینان پر شده ایم. متأسفانه ، هیچ یک از این محصولات آن را از آلفای بلاکچین عبور نداده است. چرا؟ زیرا در اکثریت قریب به اتفاق موارد ، بلاکچین انتخابی فرومایه نسبت به اکثر فناوری ها است. “

پرداخت جهانی معاون رئیس جمهور و رئیس دفاع سایبری جهانی & استراتژی امنیتی ، پیتر تران ، همچنین تاکنون کمتر با فناوری بلاکچین شیفته شده است. وی معتقد است که هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی در مبارزه با جرایم اینترنتی حرف اول را می زنند. و همچنین اینکه بازسازی زیرساخت های موجود ممکن است یک واقعیت اقتصادی نباشد.

چالش در اینجا استفاده از فناوری بلاکچین و امنیت سایبری برای استفاده راحت تر ، موثرتر و ارزان تر است. اما دلگرم کننده است که بدانید بلاکچین در حال حاضر بسیاری از مشکلات ما را حل می کند و فقط از اینجا می تواند بالا برود.