انتقال اطلاعات در سراسر جهان چیزی است که ما در آن بسیار موفق شده ایم. وقتی حتی یک دهه قبل به گذشته نگاه می کنید ، اولین آیفون به سختی در گردش بود. اکنون همه ما به صفحه نمایش خود اعتیاد پیدا کرده ایم. اما ، ارسال بسته های داده به اطراف استراتوسفر به وضوح بسیار آسان تر از ارسال اشیا physical فیزیکی است. لجستیک هنوز یک کابوس لجستیکی است.

چرا لجستیک چنین مشکلی دارد?

به رایانه ای که روی آن می نویسید ، لیوانی که از آن می نوشید یا اتومبیلی که رانندگی می کنید فکر کنید. فاکتورهای zillion وجود دارد که قبل از اینکه در اختیار شما قرار بگیرند ، وارد عمل می شوند. طبق یک مدیریت لجستیک ، فراتر از طوفان در دریای مرتفع ، اعتصاب رانندگان کامیون فرانسوی و چاله های موجود در جاده گزارش, هشت مشکل اصلی صنعت با این مشکلات روبرو هستند:

هزینه های سوخت

با رونق تجارت الکترونیکی و جهانی شدن (پیش بینی می شود که فروش جهانی تجارت الکترونیکی خرده فروشی تقریباً به دست یابد 5 تریلیون دلار تا سال 2021) تدارکات هرگز به این اندازه ضروری یا پیچیده نبوده است. ما قبلاً محصولات محلی می خریدیم و فقط هنگام بازگشت از تعطیلات اقلام عجیب و غریب را به خانه می آوردیم.

اما اکنون کالاهایی از چین ، اروپا ، آمریکای جنوبی می خواهیم … و این به معنای تغییر دست است. و مقدار زیادی گاز برای رسیدن از A به B باعث می شود پایین نگه داشتن قیمت تحویل در شرایطی که هزینه سوخت خارج از کنترل شما باشد ، چالش برانگیز است.

بهبود فرآیندهای کسب و کار

بسیاری از شرکت ها هنگام ردیابی بسته ها از روش های قدیمی استفاده می کنند. طبق گفته ریچارد اتل ، مدیرعامل کانتینرهای هوشمند ، چیزی به اندازه حمل و نقل یک بسته در اطراف ، می تواند تا 200 ارتباط مختلف بین همه طرفهای زنجیره تأمین داشته باشد!

واضح است که این به معنای هزینه های بالاتر ، کاهش کارایی ، ایجاد شکاف در خطاهای انسانی و احتمال بیشتر برای گم شدن یا سرقت موارد است. در حقیقت ، سرقت های باری به اندازه صنعت لجستیک هزینه دارد 30 میلیارد دلار یک سال.

خدمات مشتری

مشتریان امروز انتظار خدمات بهتر به مشتریان و تحویل سریعتر را دارند. اما آنها همچنین نیاز به شفافیت دارند و می خواهند بدانند بسته آنها كجاست و چگونه می توان آن را پیدا كرد. هرچند اینجا شروع کننده است. انتظارات افزایش یافته است اما تمایل به پرداخت هزینه اضافی برای تحویل سریعتر و کارآمد بیشتر نشده است.

مقداری 64 درصد از مشتریان می گویند که آنها آمادگی پرداخت هزینه اضافی برای حمل و نقل کمتر از دو روز را ندارند. این مسئله کاملاً مشکلی برای صنعت لجستیک به وجود می آورد که انتظارات آنچنانی را برآورده می کند.

اقتصاد

مانند هر صنعت دیگر ، وضعیت اقتصاد به طور گسترده ای بر لجستیک تأثیر می گذارد. قیمت سوخت در اینجا یک عامل مهم است ، اما همچنین افزایش مقررات پیروی ، کاهش تقاضا ، بحران اعتباری رو به رشد و افزایش تورم در ایالات متحده نیز همین است..

قیمت خانه دارای اثر عمده در صنعت تدارکات. در صورت افزایش ، نیاز به مصالح ساختمانی و تولید بیشتر در تمام صنایع از گاز و مواد معدنی تا تولید بیشتر است.

پرسنل

رانندگان کامیون

کمبود راننده کامیون

مطابق با پژوهش توسط انجمن های باربری آمریکایی (ATA) ، صنعت باربری در ایالات متحده با کمبود عمده رانندگان روبرو است. فقط برای حفظ نیروی کار فعلی ، آنها باید در طول دهه آینده حدود 900000 اپراتور جدید استخدام کنند. علاوه بر این ، حفظ راننده یک چالش ثابت برای اپراتورهای تدارکات است.

قوانین و مقررات دولتی

شرکت های لجستیکی باید شرایط فدرال ، ایالتی و محلی را در نظر بگیرند. و هنگام در نظر گرفتن تدارکات در مقیاس جهانی ، این حتی یک چالش بیشتر می شود. مطابق با حرفه ای یو پی اس شرکت های اریک سوزا باید یک برنامه انطباق قوی داشته باشند ، درغیر اینصورت در پایان قرار گرفتن در آب گرم خطرناک است.

مسائل زیست محیطی

مقررات ضد بیکاری و سایر کاهش انتشار می تواند هزینه انطباق را افزایش دهد و نیاز به مدیریت دقیق دارد. باز هم ، این از نظر صلاحیت قضایی متفاوت است و خواستار شدیدتر است اقدامات در اتحادیه اروپا از ایالات متحده ، به عنوان مثال.

استراتژی فناوری & پیاده سازی

تقریباً هیچ متخصص لجستیکی وجود ندارد که موافق نباشد زیرساخت های موجود نیاز به به روزرسانی دارند. اما مشکل همچنان در تأمین هزینه سیستمهای جدید و کارآمدتر است.

Blockchain Tech to the Rescue

فناوری Blockchain گلوله ای نقره ای برای حل همه مشکلات جهان نیست (همانطور که تبلیغ می شود). فناوری فعلی بلاکچین باید بالغ شود تا مقیاس پذیری و بهبود قابلیت استفاده فراهم شود. گفته می شود ، برخی از شرکت های بزرگ جهانی ، از جمله Walmart ، در حال حاضر از آن برای ردیابی موثر اقلام و کاهش هزینه استفاده می کنند.

سال گذشته ، غول خرده فروشی با ابتکار IBM ردیابی برخی مواد غذایی را از طریق زنجیره تامین با نتایج دلگرم کننده انجام داد. آنها اکنون در حال ثبت اختراعات blockchain هستند که می تواند شامل کل مدیریت زنجیره تأمین و حتی پرداخت ارائه دهندگان باشد.

اما ، گرچه به نظر می رسد فناوری بلاکچین برای افزایش کارایی و فرآیندهای تجاری مناسب باشد ، چه ارتباطی با قیمت سوخت دارد؟ به طور بالقوه ، بسیار زیاد است.

بلاکچین می تواند عرضه و تقاضا را تنظیم کند

بر اساس مجمع جهانی اقتصاد, یکی از اصلی ترین مشکلات تأثیرگذار بر قیمت های انرژی ، بهره وری انرژی است که نیروهای عرضه و تقاضا را تنظیم می کند و منجر به ثبات قیمت ها می شود.

بلاکچین می تواند به عنوان یک پلت فرم معاملاتی هوشمند عمل کند که به مصرف کنندگان انرژی اجازه می دهد تا “تولیدکننده” شوند ، انرژی اضافی را تولید و فروش دهند و اپراتورهای شبکه را کارآمدتر کنند زیرا آنها می توانند عرضه و تقاضا را در زمان واقعی متعادل کنند.

افزایش کارایی ، کاهش هزینه ، منجر به بهبود خدمات مشتری

هر سال ، برخی 140 میلیارد دلار در اختلافات پرداخت در صنعت حمل و نقل گره خورده است. با اجرای قراردادهای هوشمند پرداخت ها ، این اختلافات به گذشته تبدیل می شوند. علاوه بر این ، توانایی ارسال وجوه تقریباً فوری در ETH ضمن تضمین پرداخت ، هزینه های بانکی و فرآیندهای طولانی را کاهش می دهد.

وینسوتا-بلاکچین-اینفوگرافیک

Winnesota Blockchain Infographic / https://bit.ly/2KMK44h

همه این مزایا به مشتری نهایی منتقل می شود. مطمئناً ، شرکت های تدارکاتی برای مواردی که نمی توانند تمام اطلاعات مربوط به محتوای بسته را فاش کنند ، باید یک بلاکچین خصوصی را اداره کنند. اما ، فناوری بلاکچین این امکان را برای شرکت ها فراهم می کند تا اطلاعات مربوط به انتخاب خود را نمایش دهند. و برای هر اپراتور در هر حلقه از زنجیره تامین اطلاعات مشابه را در زمان واقعی مشاهده کنید.

تا رسیدن فناوری کامل بلاکچین هنوز مسیری طولانی در پیش است. اما اگر در مراحل ابتدایی خود بتواند نیروهای عرضه و تقاضا در صنعت انرژی را تنظیم کند ، آیا ممکن است بتوانیم آن را به مناطق دیگر انتقال دهیم?

استفاده از فناوری های دفتر توزیع شده چگونه بر املاک و مستغلات تأثیر می گذارد ، شکاف های استعدادها را کاهش می دهد و حتی به شرکت ها کمک می کند تا از تعهدات مختلف زیست محیطی پیروی کنند?

مسلماً پتانسیل زیادی برای فناوری بلاکچین وجود دارد که هر صنعتی را در هر مکان متزلزل می کند. بنابراین ، این سوال که چه موقع – به جای اینکه – ممکن است بیشتر مرتبط باشد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me