اعتماد کنید کیفیتی که ذاتاً در غریبه ها غایب است. در حالی که احتمالاً همه ما می توانیم مادران خود را مقصر این امر بدانیم ، واقعیت این است که بیشتر تعاملات با افرادی که نمی شناسیم یک عنصر خطرناک است. و در بازارهای آنلاین ، جهش ایمانی به طور قابل توجهی بیشتر است و هیچ چهره ای برای نام بردن یا تضمین دریافت آنچه که برای آن پرداخت می کنید وجود ندارد. بنابراین ، در مورد بازار بلاکچین چطور؟ چه چیزی در این مورد متفاوت است?

یک جستجوی سریع در بازارها

در حالی که ذهن شما ممکن است به بازارهای مراکش یا بازارهای شناور بانکوک سرگردان باشد, ما در اینجا در مورد بازارهای آنلاین صحبت می کنیم. آنهایی که ظهور کرده ، مزاحمت ایجاد کرده و تقریباً الاغ هر خرده فروش عمده در سراسر جهان را لگد زده اند. مانند آمازون ، eBay ، Etsy و Alibaba.

با 96 درصد از خرید آمریکایی های آنلاین و سایر کشورهای جهان که پاشنه خود را گرم کرده اند ، نه تنها این بازارهای بزرگ تجارت الکترونیکی را امکان پذیر کرده اند. آنها آن را به سطح بعدی رساندند. آنها به ما اجازه می دهند تقریباً هر چیزی را از یک دامنه خریداری کنیم.

و با بالغ شدن و رقابت ، خرید آنلاین راحت و آسان می شد. ما می توانیم پرداخت ها را با یک کلیک یا یک اثر انگشت انجام دهیم. ما می توانیم کالاهایی را سفارش دهیم و آنها را در کمتر از یک ساعت درب منزل تحویل بگیریم یا حتی در صندوق عقب اتومبیل های خود قرار دهیم. راحت ، سریع ، قابل اعتماد (بیشتر).

بله ، وقتی صحبت از بازارهای آنلاین می شود ، خرده فروشان سنتی آن را بسیار سخت می کنند. با 6000 فروشگاه بسته شدن در خیابان بزرگ انگلیس در سال 2017 ، و خرده فروشان عمده تاشو مانند یک عرشه کارت در ایالات متحده ، تمایل مشخص است. از این گذشته ، چرا وقتی می توانید فروشگاه به شما مراجعه کند ، به فروشگاه بروید و در صف بایستید?

و در اینجا متوقف نمی شود. از زمان آغاز “اشتراك اقتصادی” با Uber ، Airbnb ، TaskRabbit و Upwork ، این فقط موارد فیزیکی نیست كه ما در بازارهای آنلاین خریداری و می فروشیم. ما در خدمات نیز تجارت می کنیم. اشتراك سواری ، اجاره محل اقامت ، كار آزاد – وای من! با این حال ، بازارهای آنلاین همه نیروانا نیستند.

مسئله بازارهای آنلاین

اولین مسئله وقتی صحبت از بازارهای آنلاین می شود اعتماد است ، خصوصاً در معامله با فروشنده جدید یا خریدار اولین بار. از آن زمان به بعد ، سیستم های رتبه بندی برای افزایش اعتماد به نفس ما بسیار مفید بوده اند 84 درصد از افراد اکنون به اندازه توصیه های دوستان اعتماد به بررسی های آنلاین دارند.

به نظر می رسد فروشندگان دارای بالاترین امتیاز در سایتهایی مانند eBay مهر تأیید دارند و کارفرمایان به دنبال فریلنسرهای دارای رتبه برتر در Upwork یا Fiverr هستند.

Freelancers دارای رتبه برتر Upwork

Freelancers دارای رتبه برتر Upwork

پس مشکل چیست؟ خوب ، تعداد زیادی رتبه بندی جعلی وجود دارد و محافظات کمی برای جلوگیری از ارسال آنها وجود دارد. بسیاری از فریلنسرها بدشانسیه ارائه خدمات بدون هیچ گونه پرداختی را آورده اند و یا گردشگران به جای قلعه ای زیبا در محل اقامت خود قرار می گیرند..

مطمئناً ممکن است فرد از بازار مورد نظر منع شود ، اما چه چیزی مانع از افتتاح حساب جدید می شود؟ در بسیاری از موارد اینقدر نیست.

ما از این بازارهای متمرکز مقداری آرامش می گیریم که سیستم عامل ها معمولاً پروتکل هایی دارند. کاربران Upwork تحت KYC اساسی قرار می گیرند – حداقل نوعی از هویت را بارگذاری می کنند و روش پرداخت را تأیید می کنند. Airbnb نیز دارد الزامات برای اجاره کنندگان و اجاره ها اما بازارهای کوچکتر ممکن است اینگونه نباشد.

و از قضا آنچه که بسیاری از ما آن را نعمت می دانیم می تواند نوعی شمشیر دو لبه باشد. ما برای افزایش سطح اعتماد خود به منظور تأیید پرداخت ، تضمین تحویل کالا و کمک به بازگشت موارد ، به مرجع متمرکز نیاز داریم. اما در همان زمان ، مرجع متمرکز به سادگی به عنوان یک واسطه غول پیکر عمل می کند.

یک واسطه چاق بزرگ ، کرم را کنار گذاشته و قیمت ها را بالا می برد. هر جا که یک واسطه وجود داشته باشد ، ناکارآمدی در انتظار حذف است.

وارد بازار بلاکچین شوید.

بازار بلاکچین چیست?

بازار بلاکچین یک سیستم کاملا همتا به همتا است که با افزودن شفافیت دفتر و لایه اعتماد ، واسطه را از بین می برد. در بازار بلاکچین ، معامله یکی از یک است ، از من به شما ، بدون اینکه هیچ مرجع متمرکز هزینه آنها را بگیرد.

بازار بلاکچین

یک بازار Blockchain

و این برای اولین بار در تاریخ امکان پذیر است زیرا اکنون ما یک فناوری داریم که مسئله اعتماد را از بین می برد. با ماهیت شفاف خود ، هر معامله ای دیده می شود – همه جزئیات مربوط به یک ارائه دهنده خدمات و یک فروشنده. هیچ نظری قابل جعل یا دستکاری نیست. آنها اصیل ، تغییرناپذیر و برای همیشه در زنجیره بلوک زندگی می کنند.

علاوه بر این ، مشکلی در پرداخت وجود ندارد ، زیرا بازار بلاکچین از قراردادهای هوشمند استفاده می کند. پس از توافق شرایط ، معامله انجام می شود. ساده و بدون دردسر.

بلاکچین ذاتاً می تواند در KYC ساخته شود زیرا نمایه فروشنده و خریدار شفاف است و یک بازار بلاکچین می تواند اطلاعات را تأیید کند. بنابراین ، می دانید وقتی خانه ای را در دهکده ای در فرانسه اجاره می کنید ، ملک واقعاً وجود دارد. شما قرار نیست به انبوهی از آجرهای در دست ساخت تبدیل شوید.

مستاجر همچنین می داند که آنها دارایی خود را به یک مجرم یا یک گروه راک با اعتبار برای خرد کردن مبلمان اجاره نمی دهند.

و از آنجا که این معامله واقعاً نظیر به نظیر است (نه آنطور که خود بازارهای اشتراکی اقتصاد فعلی وجود دارد) ، قیمت ها در اطراف پایین تر هستند و ماهیت غیرمتمرکز بلاکچین ها به این معنی است که هیچ نقطه شکست یا ضعفی وجود ندارد.

بازار بلاکچین از این اجزای اصلی تشکیل شده است:

  • اعتماد کنید
  • پرداخت تضمینی
  • شفافیت
  • قیمت ارزان تر
  • تمرکززدایی

بلاکچین را می توان تقریباً در هر صنعت از کار مستقل گرفته تا امور مالی ، خرید مواد غذایی و اجاره محل اقامت استفاده کرد.

بنابراین چه Caveat است?

درست مثل Uber ماشین خودران و آزمایش جیپ با فناوری IoT ، بلاکچین کاملاً بی عیب و نقص نیست. اغلب اوقات در مراحل ابتدایی نامیده می شود ، ممکن است یک بازار بلاکچین را پیدا کنید که قبل از راه رفتن سعی در راه اندازی آن دارد.

از آنجا که ثابت شده است که فناوری بلاکچین قوی و ایمن است ، این مشکل اغلب در سطح نرم افزار ثانویه وجود دارد – از طریق مبادلات ، کیف پول ها و برنامه های ساخته شده در بالای دفتر. بنابراین ، اجازه پرداخت از طریق بازار بلاکچین می تواند با عنصری از خطر همراه باشد و برای هکرها باز باشد.

قراردادهای هوشمند نیز کامل نیستند. در واقع ، DAO Hack به دلیل وجود یک خلاoph در یک قرارداد هوشمند بوجود آمد. علاوه بر این ، برخلاف قراردادهای حقوقی که امروزه آنها را می شناسیم ، این عناصر انسانی تفسیر یا حسن نیت را مجاز نمی دانند.

برای مثال بگویید ، فروشنده A با حسن نیت به خریدار B یک ساعت عتیقه می فروشد که کالا اصل است. اما خریدار B بعدا متوجه می شود که چنین نیست. چه اتفاقی می افتد؟ قراردادهای هوشمند برگشت ناپذیر هستند ، بنابراین نحوه بازپرداخت بدون بازنویسی کد و افزودن چنگال سخت چگونه تنظیم می شود?

بازپرداخت یکی از اصلی ترین موضوعاتی است که خرده فروشی با بلاکچین مواجه خواهد کرد. اما تعداد معدودی از شرکتها در حال کار بر روی این راه حل هستند که اجازه ارتقا در قراردادهای موجود را می دهند و یا قضاوت انسان برای حل منازعات.

مقیاس پذیری مسئله دیگری است که ما اغلب در مورد آن می شنویم. در حال حاضر Ethereum فقط می تواند 15 تراکنش را در ثانیه انجام دهد. بلاک چین های جدید مانند NEO می توانند 10 هزار عمل در ثانیه را انجام دهند. DAG یک گزینه بسیار گسترده تر است ، اما بدون مشکل هم نیست ، یکی از آنها امنیت است – هک کردن DAG راحت تر است.

بنابراین ، بازار بلاکچین مزایایی به همراه خواهد داشت ، اما رسیدن به هدف نهایی ممکن است بیشتر از یک دوی سرعت یک ماراتن باشد.

افکار نهایی

بازارها چیزهای زیادی برای بهره مندی از بلاکچین دارند. اما به طور حتم عواقبی رخ خواهد داد. بدون هیچ قیمت واسطه ای و نه نیاز به یک بدنه متمرکز ، بازار بلاکچین اخلالگران را مختل می کند. اگرچه بعید است Airbnb و Uber در جایی از آستین خود راه حلی نداشته باشند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me