با توجه به اینکه بلاکچین اکنون در هر بحثی درباره امنیت سایبری از ویژگی های زیادی برخوردار است ، تعجب آور نیست که سازمان های نظامی در سراسر جهان به آن علاقه نشان می دهند. ارتباطات امن یکی از نمونه هایی است که نشان می دهد برنامه های نظامی بلاکچین توانایی های خود را اثبات می کنند.

توانایی انتقال ایمن ارتباطات بین واحدها یکی از اساسی ترین الزامات هر سازمان نظامی است ، خصوصاً در زمان جنگ. بدیهی است که امنیت سایبری یکی دیگر از ملاحظات مهم نیروهای مسلح است. با این حال ، دفترهای غیرمتمرکز ، قراردادهای هوشمند و فناوری های مرتبط نیز فرصتهای جذاب دیگری را برای حل مشکلات موجود در فضای نظامی ارائه می دهند.

برنامه های نظامی Blockchain در عمل

فناوری هواپیماهای بدون سرنشین نظامی

گوگل اخیراً تیتر بزنید به دلیل مشارکت بحث برانگیز آن در پروژه Maven که توسط وزارت دفاع ایالات متحده اداره می شود. هدف این پروژه کمک به ارتش در تجزیه و تحلیل سریعتر تصاویر هواپیماهای بدون سرنشین با استفاده از هوش مصنوعی و فناوری یادگیری ماشین است. کارمندان Google از این شرکت درخواست کردند که از پروژه خارج شود. این شرکت بعدا اعلام کرد که به دنبال تمدید قرارداد فعلی نخواهد بود ، به این معنی که درگیری آن در سال 2019 پایان می یابد.

اختلافات را کنار بگذاریم ، همگرایی هوش مصنوعی و بلاکچین با فناوری هواپیماهای بدون سرنشین ، امکانات بسیار خوبی را در کاربردهای نظامی بلاکچین ایجاد می کند. علاوه بر تجزیه و تحلیل و گزارش از فیلم در زمان واقعی ، AI می تواند هواپیماهای بدون سرنشین مستقل را نیز تأمین کند. اینها می توانند کاملاً مستقل و بدون هیچ گونه مداخله یا کنترلی از جانب انسان پرواز کنند.

بلاکچین می تواند داده های جمع آوری شده توسط هواپیماهای بدون سرنشین مجهز به هوش مصنوعی را بدون تغییر و در زمان واقعی ضبط کند. همچنین می تواند تصمیمات پرواز و اقدامات انجام شده توسط پهپاد را ثبت کند. با استفاده از هر پهپاد به عنوان بخشی از یک شبکه غیرمتمرکز ، اگر بعداً نابود شود ، هر آنچه را که جمع آوری یا انجام داده است همچنان در بلاکچین ضبط می کند.

طی سالهای اخیر هواپیماهای بدون سرنشین دوربین بسیار جریان اصلی شده اند. با این حال ، اولین استفاده آنها در ارتش بود. هواپیماهای بدون سرنشین حملات هوایی و مأموریت های شناسایی را انجام می دهند و از پرسنل نظامی در برابر ورود به مناطق خطرناک محافظت می کنند. با این حال ، تاکنون هر پهپاد به یک اپراتور انسانی احتیاج داشته است.

پهپاد دوربین

هواپیماهای بدون سرنشین بادامک برای مأموریت های شناسایی استفاده می شود

با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین مستقل ، کل دسته ها می توانند همزمان پرواز کنند. خساراتی که حملات هواپیماهای بدون سرنشین کنترل شده توسط انسان می تواند امروز ایجاد کند قابل توجه است. در نظر گرفتن قدرت شلیک یک انبوه از هواپیماهای بدون سرنشین مستقل که می تواند در یک شهر یا پایگاه نظامی به راه اندازد بسیار حیرت انگیز است.

نبردهای Blockchain

جنگ های جنگی به مجموعه وسیعی از تسلیحات مختلف مجهز شده اند. اسلحه هایی با قدرت شلیک متفاوت ، اما همچنین پرتاب موشک ، پرتابگر اژدر و باتری ضد هوایی. در برابر آتش دشمن ، همه این سلاح ها باید یکپارچه با هم کار کنند. این امر به فناوری حسی یکپارچه با سیستم های کنترل سلاح متکی است. کشتی های نیروی دریایی بسیاری از کشورها ، از جمله ایالات متحده ، ژاپن و اسپانیا برای انجام این کار به یک سیستم متکی هستند – سیستم رزمی Aegis. باور کنید یا نکنید ، تکرارهای این سیستم در پنج دهه گذشته نیروگاه ناوهای جنگی نیروی دریایی بوده است.

با وجود قدمت ، Aegis یک قطعه بسیار پیشرفته از فناوری نظامی است. این سیستم از یک سیستم پیچیده رادار و رایانه های قدرتمند برای تصمیم گیری در ثانیه ثانیه استفاده می کند. این برنامه استقرار سلاح را کنترل می کند ، تصمیم می گیرد چه موقع و در چه جهتی شلیک کند – در پاسخ ثانیه به تهدیدات خارجی. با این حال ، این یک ضعف اساسی دارد – این یک سیستم متمرکز است ، یک نقطه واحد از شکست است. Aegis را پایین بیاورید ، و می توانید کشتی را پایین بیاورید.

کشتی جنگی

به نظر می رسد غیرقابل تخریب است ، اما به اندازه کشتی جنگی بلاکچین غیرقابل تخریب نیست

عدم تمرکز سیستم های کنترل سلاح

بلاکچین امکان تمرکز زدایی از قدرت محاسبات را در چندین گره فراهم می کند. تمرکززدایی مزایای روشنی برای تأمین انرژی سیستمی مانند Aegis دارد, منجر به حدس و گمان می شود که بلاکچین آینده سیستم های کنترل جنگی است. با استفاده از توانایی blockchains برای تأیید اینکه همه گره ها از یک مجموعه داده کار می کنند ، سیستم می تواند کنترل سلاح را برای خنثی کردن تهدیدها هماهنگ کند.

لاکهید مارتین تامین کننده دفاعی است که سیستم رزمی Aegis را تولید می کند. در سال 2017 ، این شرکت با همکاری کرد گارد تایم فدرال, که در سال 2014 تشکیل شد تا “به طور انحصاری از امنیت سایبری و الزامات مربوط به وزارت دفاع ، انجمن اطلاعاتی ایالات متحده ، سایر ادارات دولت ایالات متحده و جامعه صنعتی حمایت کننده از این سازمان های دولت ایالات متحده پشتیبانی کند.”

مشارکت فعال کرده است لاکهید مارتین می تواند زنجیره بلوک را در مدیریت ریسک زنجیره تأمین ، توسعه نرم افزار و فرایندهای مهندسی سیستم خود بگنجاند. این شرکت اولین پیمانکار دفاعی ایالات متحده است که فناوری دفتر کل توزیع شده را پیاده سازی می کند. به نظر می رسد با این سرعت سریع توسعه و پذیرش ، “نبردهای بلاکچین” به زودی می تواند یکی از کاربردهای نظامی بلاکچین در استفاده گسترده تر باشد.

ساخت مواد افزودنی

ساخت افزودنی (AM) اصطلاح نظامی برای آنچه بیشتر ما به عنوان چاپ سه بعدی می شناسیم است. ارتش آمریكا با استفاده از روش های AM نمونه های اولیه و قطعات سلاح ها و وسایل نقلیه را می سازد. یک سال پیش ، نیروی دریایی آمریکا پرینت سه بعدی یک کل شناور فقط در چهار هفته.

زیردریایی

تصور کنید چاپ سه بعدی یکی از این موارد است

با این حال ، تصور می شود که یک دلیل عدم موفقیت AM در تصویب گسترده در سراسر زنجیره تأمین تولید ، عدم وجود “رشته دیجیتال” باشد. آ 2016 Deloitte مقاله موضوع دیجیتال را به عنوان سه م coreلفه اصلی تعریف می کند: توانایی نامحدود در ذخیره و مرجع داده ها ، روش شناسایی اینکه آیا طرحی به درستی کار نمی کند یا به پیشرفت نیاز دارد و مقیاس پذیری برای تغذیه در روند تولید ، استفاده از پیشرفت های فرآیند با استفاده از داده از هر مرحله قبل جمع شد.

نیروی دریایی ایالات متحده قبلاً پتانسیلی را دیده است که بلاکچین می تواند برای فرآیندهای AM ایجاد کند. از سال 2017, مرتکب شده است برای ادغام بلاکچین در هر مرحله از عملیات AM. استفاده از یک شبکه غیرمتمرکز به این روش نیازهای رشته دیجیتال را برآورده می کند. این یک ذخیره اطلاعات امن و از نظر نظری نامحدود فراهم می کند. همچنین به اشتراک گذاری داده ها در کل فرآیند AM با استفاده از گره های موجود در شبکه امکان پذیر است.

بلاکچین همچنین می تواند اثبات کننده استفاده گسترده AM از زنجیره های تأمین تولید عمومی طی سالهای آینده باشد.

افکار نهایی

برنامه های نظامی بلاکچین که در اینجا شرح داده شده اند ، برخی از دیدگاه ها را در مورد مسیری که عملیات های نظامی ممکن است طی چند سال آینده انجام دهند ، ارائه می دهند. مناطقی که بلاکچین می تواند ارزش داشته باشد احتمالاً ظهور می کند – برخی از آنها ممکن است برای غیرنظامیان افشا نشود. پذیرش بلاکچین در بسیاری از بخشهای مختلف مورد توجه قرار گرفته است. اجتناب ناپذیر است که سازمانهای نظامی در سرتاسر جهان بخواهند اطمینان حاصل کنند که از خط منحنی خود جلوتر هستند.