یک جامعه بومی در روستای استرالیا.

فروشنده الماس در آنتورپ بلژیک.

فروشنده اتومبیل دست دوم در انگلیس.

یک شرکت دارویی که دفتر مرکزی آن در سوئیس است.

چه چیزی ممکن است مشترک همه آنها باشد?

پاسخ مزایای گسترده ردیابی دارایی های بلاکچین است.

یکی از اساسی ترین ویژگی های بلاکچین توانایی ذخیره ارزش آن است – اساساً برای ایجاد یک دارایی دیجیتال. آنچه که با بیت کوین آغاز شد اکنون به لیست گسترده ای از موارد استفاده تبدیل شده است. بعضی از آنها ظریف تر از بقیه هستند.

مواردی که به زودی از بلاکچین استفاده می کنند و احتمالاً آزمایش زمان را تحمل می کنند ، مواردی هستند که از ابتدایی ترین عملکردهای بلاکچین بهترین بهره برداری را می کنند. ردیابی دارایی ، استفاده از توانایی بلاکچین برای ایجاد ارزش ذخیره شده و ایجاد سابقه تغییرناپذیر مالکیت برای آن مقدار ، یکی از این موارد استفاده است. این مقاله با دقت بیشتری به کاربرد ردیابی دارایی های بلاکچین در برخی از سناریوها می پردازد.

مواردی برای ردیابی دارایی Blockchain

ثبت احوال

فرصتهای زیادی برای بلاکچین در مدیریت املاک و مستغلات وجود دارد که عمدتا مبتنی بر کاهش یا حذف نقش تعداد زیادی از واسطه ها است. کاهش اصطکاک و فروش سریع املاک و مستغلات از مزایای واضح معاملات روزانه ملک است. علاوه بر این ، ثبت زمین های مبتنی بر بلاکچین می تواند باعث ایجاد کارایی در دولت های محلی شود و هزینه دلارهای مالیاتی را کاهش دهد.

با این حال ، مزایای ردیابی دارایی های املاک و مستغلات در بلاکچین می تواند مزایای قابل توجهی برای گروه های بومی داشته باشد. این وسیله قانونی ایجاد می کند که به وسیله آن هرکسی می تواند مالکیت زمین خود را ثابت کند. حقوق زمین یک مبارزه مداوم برای بومیان در سراسر جهان ، از جمله کشورهای پیشرفته است مانند کانادا.

بومی یک پلت فرم بلاکچین است که با هدف محافظت از حقوق و مالکیت گروه های بومی در سراسر جهان انجام می شود. رمز بستر به عنوان یک ارز کمک مالی خدمت خواهد کرد. این شرکت بخشی از سکه های استخراج شده را برای کمک به جمعیت بومی فقیر در سراسر جهان هدایت خواهد کرد. ردیابی دارایی های بلاکچین در زمین های اشغال شده توسط بومیان یکی از اهداف این پروژه است.

بومی

صفحه اصلی Indigen

زنجیره های تأمین

Walmart یکی از نمونه های یک شرکت بزرگ است که قبلاً توانایی زنجیره بلوک را در زنجیره تأمین خود تشخیص داده است. زنجیره های تأمین به طور سنتی بسیار پراکنده هستند. بسیاری از شرکت ها نمی توانند در هر لحظه از زمان دقیقاً مقدار کالای خود را در هر مکان مشخص مشخص کنند. این منجر به عدم کارایی ، و هدر رفتن محصول به دلیل خراب شدن یا سرقت می شود.

برخی صنایع دارای مشکلات بدتری نسبت به از دست دادن محصول هستند. به عنوان مثال صنعت داروسازی ، صنعتی است که از ورود کالاهای تقلبی به زنجیره تأمین ، معمولاً بین تولید کننده و مصرف کننده ، رنج می برد.

دولت ها در کشورهای در حال توسعه اکنون در حال فشردن این مسئله هستند. با این حال ، این جهان در حال توسعه است که متحمل سنگینی می شود. در آفریقا ، برخی گزارش ها چنین می گویند تا 70٪ داروها فروخته شده تقلبی است.

داروسازی

مشکل این است که ، همه آنها یکسان به نظر می رسند …

ردیابی دارایی های بلاکچین می تواند با تقلبی که وارد بازار می شود مقابله کند. برچسب های دیجیتال می توانند محصولات را در کل زنجیره تامین ردیابی و ردیابی کنند تا زمانی که به دست مصرف کننده برسند. این برچسب می تواند شامل تمام ویژگی های لازم باشد. در مورد داروها ، این مواد می تواند شامل مواد تشکیل دهنده ، تاریخ / محل تولید کننده و چک های کنترل کیفیت باشد. این می تواند با مسیری که محصول از طریق زنجیره تأمین طی کرده است در زمان واقعی به روز شود.

تجارت خودرو

جرایم اتومبیل به اندازه اتومبیل بوده است. از وسایل نقلیه و قطعات دزدیده شده گرفته تا اتومبیل های فراری که در دزدان دریایی استفاده می شود تا “برش و بست” که دو نیمه وسایل نقلیه مختلف (که معمولاً به دلیل تصادفات از بین می روند) به طور خطرناکی با هم جوش داده می شوند و به عنوان یک ماشین از بین می روند.

تصادف ماشین

قسمت جلویی ممکن است خراب باشد ، اما نیمه عقب هنوز خوب است ، درست است?

این در کنار برخی از اقدامات غیراخلاقی یا غیرقانونی اتخاذ شده توسط نمایندگی های فروش اتومبیل مانند این موارد است “طعمه و سوئیچ” و دستکاری کیلومتر شمار برای کاهش مسافت پیموده شده نشان داده شده در ساعت. خرید اتومبیل ، به ویژه خودروی دست دوم ، می تواند با مشکلات زیادی همراه باشد. خریدار چاره ای جز اعتماد به اصل مقاله های ارائه شده با وسیله نقلیه ندارد.

با این حال ، ردیابی دارایی های بلاکچین می تواند روند خرید یک ماشین دست دوم را بسیار ایمن تر کند. با سابقه مبتنی بر بلاکچین از هر وسیله نقلیه از جمله قطعات ، تعمیر و نگهداری ، تصادف و تاریخچه مالکیت آن ، خریداران می توانند اعتماد بیشتری به روند کار داشته باشند. آنها می دانند که اتومبیل جدید آنها یک مدل اصلی با سابقه نگهداری تمیز است.

علاوه بر این ، فناوری هوش مصنوعی می تواند برای هر وسیله نقلیه ارزش منصفانه و سازگار تعیین کند و از این رو ، میزان معامله گران خودروهای دست دوم برای قیمت بیش از حد خودروها را کاهش دهد.

ردیابی سنگهای قیمتی

صنعت سنگهای قیمتی است سالانه 23 میلیارد دلار ارزش دارد, با الماس مسئول مهمترین نسبت آن است. با این حال ، الماس درگیری یا “خون” مشکلی است که همچنان گریبانگیر معامله گران سنگ های قیمتی است. الماس های خشن در مناطق درگیری مانند آنگولا یا جمهوری آفریقای مرکزی فروخته می شوند. آنها از کشور قاچاق می شوند ، بریده و صیقل داده می شوند و به عنوان قانونی شناخته می شوند.

بسیاری از دولت ها در کشورهای در حال توسعه قوانینی را تصویب کرده اند که از فروش الماس درگیری در حوزه قضایی آنها جلوگیری می کند. بنابراین ، جواهرسازان و بازرگانان علاقه دارند که اطمینان حاصل کنند که الماس خون خریداری نمی کنند.

حلقه الماس

چطور زن و شوهر خوشبخت تشخیص می دهند که الماسشان حلال است?

De Beers ، بزرگترین تولید کننده الماس در جهان است ، اکنون به دنبال ردیابی دارایی های بلاکچین است تا از ورود الماس خون به بازار جلوگیری کند. شرکت در ماه مه گزارش شده است که آنها بلاکچین را با موفقیت سه گانه برای ردیابی ده گوهر از معدن تا برش و صیقل دهنده و سپس به جواهر فروشی برای فروش ردیابی کرده بودند. دی بیرز قصد دارد برای از بین بردن تجارت غیرقانونی الماس خون ، این سیستم را در کل صنعت الماس در دسترس قرار دهد.

ملاحظات بیشتر

دو عنصر مشترک دیگر در همه این ویژگی ها وجود دارد. اینها انتقال فوری و علامت گذاری دارایی است.

انتقال فوری

ثبت دارایی ها در بلاکچین با فشار یک دکمه – و بدون نیاز به واسطه ها – بین طرفین قابل انتقال است. قراردادهای هوشمند همچنین می توانند شامل نگه داشتن وجوه در سپرده تا زمان پرداخت کامل باشند. با دریافت پرداخت ، مالکیت جدید بلافاصله اعمال می شود. این می تواند حقوق مالکیت یک ماشین ، یک قطعه املاک و مستغلات ، یک سنگ قیمتی یا یک محموله دارویی بین طرفین قرارداد هوشمند را پوشش دهد.

علامت گذاری دارایی ها

ایجاد رمزهای امنیتی که نشان دهنده مالکیت جزئی دارایی های فیزیکی است ، امکانات مهیجی را ارائه می دهد. برخی از دارایی های مشهود که می توانند در طول زمان قدردانی کنند ، مانند املاک و مستغلات ، هزینه یک فرد یا حتی خانواده برای سرمایه گذاری در یک واحد کل بسیار زیاد است.

به عنوان مثال ، شخصی که مایل به سرمایه گذاری در یک سنگ قیمتی است ، مجبور است سنگی به اندازه اندازه خود را در بودجه خود انتخاب کند. اما هرچه نگین بزرگتر باشد ، ارزش هر قیراط نیز بالاتر است. اگر بتوانید در کسری از یک سنگ قیمتی بزرگ و بسیار ارزشمند سرمایه گذاری کنید ، چه می کنید؟ توکن سازی این امکان را فراهم می کند.

جهان تازه شروع به کشف هنر ممکن برای ردیابی دارایی های بلاکچین کرده است. در این مقاله فقط برخی از فرصت هایی که در حال گشودن است ، بیان شده است. این باور باور است که در طی ده یا بیست سال آینده ، بلاکچین تنها وسیله ضدعفونی کننده اثبات مالکیت و ثبت ارزش است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me