تمام آنچه در مورد آینده مدیریت ثروت Blockchain باید بدانید

حوزه مدیریت ثروت در طول سال با ظهور ابزارهای مالی جدید گسترش یافته است. با این حال ، ظهور مدیریت ثروت بلاکچین دنیایی از فرصت ها و موانع جدید را در بخش مالی ایجاد می کند.

صنعت مدیریت ثروت باید اطمینان حاصل کند که برای ادامه رقابت ، از تغییرات جلوتر است. در همان زمان ، مشتریان به دنبال مشاوران ثروت خود برای کمک به پیمایش ابزارهای دیجیتال مالی جدید ، و درک پیامدهای نمونه کارها هستند..

بنابراین چه چیزی احتمالاً تأثیر مدیریت ثروت بلاکچین را خواهد داشت و چگونه بر نظم وسیع تری در مدیریت ثروت تأثیر خواهد گذاشت?

تحولات در بخش مالی

مدیریت ثروت همان کاری است که بانک ها برای مشتریان با ارزش خالص بالا انجام می دهند. در دهه 1930 توسط بانک های سرمایه گذاری از جمله مورگان استنلی و گلدمن ساکس اختراع شد. بانک ها می خواستند خدماتی را که به ثروتمندترین مشتریان خود ارائه می دهند از خدماتی که به توده مردم ارائه می دهند متمایز کنند.

بازنشستگی شرکت ها و سرمایه گذاری سهام طی دهه های اخیر بیشتر در دسترس بوده است. و به نوبه خود ، مردم از نظر مالی کنجکاوتر شده اند.

بانک ها در ارائه برخی از خدمات مدیریت ثروت به مخاطبان گسترده تر ، مزایایی دیدند. با این حال ، این معمولاً در سطح تعمیم یافته تر ، امکان دسترسی به سمینارها یا تهیه جزوه های اطلاعاتی و در نهایت ، آنلاین.

طی 20 سال گذشته ، با ظهور صندوق های معاملاتی مبادله ای با کارمزد کم (ETF) و تجارت آنلاین به روی توده های مردم ، تقاضا برای این نوع خدمات اطلاعاتی افزایش یافته است. با این حال ، مدیریت سنتی ثروت خصوصی ، به طور معمول بین مشتری و مشاور ثروت آنها ، در حوزه افراد فوق ثروتمند باقی مانده است. این ممکن است شامل هر یک یا همه موارد زیر باشد:

  • برنامه ریزی بازنشستگی
  • خدمات مالیاتی و حسابداری
  • برنامه ریزی حقوقی و املاک
  • مدیریت نمونه کارها
  • مشاوره سرمایه گذاری

از آنجا که بازارهای مالی پیچیده تر شده اند ، نقش مدیر ثروت ممکن است در حال حاضر شامل هماهنگی چندین طرف دیگر مانند کارگزاران یا متخصصان بازنشستگی ، با توجه به نیاز مشتری باشد..

اکنون ، بخش مالی با چالش جدیدی در قالب فناوری دفتر توزیع شده روبرو است. به نظر می رسد مدیریت ثروت تغییر خواهد کرد زیرا صنعت مالی از این فناوری جدید استفاده می کند.

شرکت های بزرگ 4 حسابداری در حال حاضر شروع به انتشار مقالات و مقالات می کنند که جزئیات آنچه آنها فکر می کنند بانک های بزرگ باید در مواجهه با عصر جدید فن آوری بررسی کنند.

آینده چه خواهد بود?

مدیریت ثروت Blockchain – آینده

قرار است سه حوزه اصلی در روند مدیریت ثروت با معرفی مدیریت ثروت بلاکچین مختل شود. اینها پردازنده مشتری ، تسویه حساب در زمان واقعی و خودروهای سرمایه گذاری خودکار است. ارزهای رمزپایه و رمزهای امنیتی نیز فرصت های جدید سرمایه گذاری را ارائه می دهند و ملاحظات بیشتری را به همراه می آورند.

مشتری در حال انجام

بانک ها موظفند KYC طولانی مدت (مشتری خود را بشناسید) و AML (ضد پولشویی) در مورد مشتریان جدید خود چک کنند. در نتیجه ، زمان حضور در یک مشتری جدید می تواند هفته ها یا حتی ماه ها باشد. قبل از اینکه بانک آنها را به عنوان مشتری بپذیرد ، مشتریان باید مدارک شناسایی ، اقامت ، وضعیت تأهل ، منافع تجاری و سیاسی و موارد دیگر را ارائه دهند..

اتوماسیون بسیاری از این چک ها اکنون امکان پذیر است. اسکن بیومتریک می تواند سلفی را با شناسه عکاسی مقایسه کند. تشخیص نوری شخصیت می تواند جزئیات اسناد را پردازش کند.

با این حال ، ثبت نتیجه چنین بررسی هایی در بلاکچین به این معنی است که داده های مشتری تغییرناپذیر شده و به راحتی قابل حمل هستند. بنابراین بلاکچین می تواند به طور قابل توجهی زمان صرف شده برای مشتری جدید را کاهش دهد. همچنین نقش واسطه های موجود در جمع آوری تمام این اطلاعات را از بین می برد.

برعکس ، این سهولت در پردازنده ممکن است وفاداری مشتری را کاهش دهد. اگر تغییر آنها برای آنها آسان تر باشد ، احتمال انجام این کار بیشتر است.

شرکت های بلاک چین از قبل توانایی های موجود در این زمینه را تشخیص داده اند. زنجیره KYC یک شرکت ارائه دهنده راه حلهای انطباق خارج از جعبه به بانکها و سایر م institutionsسسات مورد نیاز برای انجام چک های KYC است.

تسویه حساب های زمان واقعی

سیستم مالی فعلی به شدت برای واسطه و تأیید معاملات به واسطه ها متکی است. استفاده از بلاکچین می تواند نقش واسطه را کاهش داده یا از بین ببرد ، اجازه می دهد معاملات و نقل و انتقالات در زمان واقعی انجام شود. بورس سهام استرالیا قبلاً اعلام کرده است یک حرکت به سمت بلاکچین که امکان شهرک سازی در زمان واقعی خودکار را به صورت 24/7 امکان پذیر می کند.

بندرگاه سیدنی

بندرگاه سیدنی – خانه بورس سهام استرالیا

افزایش سرعت معامله مزایای متعددی به همراه دارد. این می تواند سریعتر سرمایه را برای سرمایه گذاری مجدد در دسترس قرار دهد و هزینه های معامله را کاهش دهد. بلاکچین می تواند طرفین یک معامله را تأیید کند و بنابراین هرگونه خطر مرتبط را کاهش می دهد.

کاهش هزینه ها مزایای واضحی را برای مشتریان فراهم می کند. با این حال ، کارمزدها همچنین جایی است که مدیران ثروت می توانند درآمدزایی کنند. ممکن است این باشد که بانک ها باید به دنبال راه های دیگری برای ایجاد ارزش تولید کارمزد برای مشتریان با ارزش خالص بالا باشند.

وسایل نقلیه سرمایه گذاری خودکار

قراردادهای هوشمند می توانند روند سرمایه گذاری را مدیریت کنند. برای مشتری که می خواهد نمونه کارهای متعادلی از سرمایه گذاری را بین کلاس های دارایی حفظ کند ، ممکن است یک قرارداد هوشمند نقش مدیر نمونه کارها را بر عهده بگیرد. اگر یک کلاس دارایی خاص در یک نمونه کارها از یک آستانه خاص ارزش خود را افزایش دهد ، قرارداد هوشمند می تواند توزیع مجدد وجوه را به سایر طبقات دارایی برای تعادل پرتفوی خودکار کند..

کلاسهای دارایی دیجیتال

ارزهای رمزپایه خود یک کلاس دارایی اضافی برای سرمایه گذارانی که مایل به تنوع در سبد سهام خود هستند ، ارائه می دهند. صندوق های شاخص Crypto شامل Iconomi و Crypto20 جایگزینی برای صندوق های شاخص استاندارد ارائه می دهند. بانکهایی که مایل به ایجاد صندوق شاخص جدید در کلاس رمزنگاری هستند اکنون می توانند از ابزارهای بلاکچین مانند Blackmoon استفاده کنند.

رمزهای امنیتی یکی دیگر از تحولات جدید مهیج است. آنها این فرصت را برای دیجیتالی کردن هر دارایی فیزیکی فراهم می کنند و مالکیت جزئی را به سرمایه گذاران می دهند. تصور کنید که یک قطعه هواپیمای جت یا یک سوپر قایق خود را در اختیار داشته باشید.

Superyacht

فقط با 150 هزار دلار ، 0.0005٪ از این مقدار می تواند به شما تعلق گیرد!

مدیران دارایی باید اطمینان حاصل کنند که از سرعت چنین رویدادهایی در مدیریت ثروت بلاکچین مطمئن هستند تا اطمینان حاصل کنند که می توانند به طور مناسب از مشتریان و فرصت ها و خطرات مشاوره بگیرند..

چالش هایی برای پذیرش مدیریت ثروت Blockchain

در حال حاضر دو مسئله مانع از پذیرش گسترده بلاکچین در بخش مالی است. آنها سرعت معامله و انطباق با چارچوب های پیچیده قانونی و نظارتی هستند.

دارایی های دارایی دیجیتال قرار است صنعت مالی را با فناوری دفتر توزیع شده که برای دامنه به صورت سفارشی طراحی شده است ، متحول کند. کوردا, پلتفرم منبع باز بلاکچین که توسط کنسرسیوم مالی R3 ساخته شده است ، همچنین می تواند برای غلبه بر برخی از این مسائل مفید باشد.

اکنون به نظر می رسد که بیشتر از زمان ، بخش مالی دفترهای توزیع شده را به طور کامل تصویب می کند. مدیریت ثروت ، مانند هر حوزه ای از صنعت ، باید آماده باشد زمانی که اینترنت با ارزش حضور خود را احساس می کند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map