آیا Blockchain می تواند هویت ما را از ورطه دیجیتال نجات دهد?

سیستم های مدرن مدیریت هویت ما در حال حاضر در بحران هستند و به نظر می رسد که این فقط وضعیت موجود است ، اما آیا لازم است که چنین شود?

برای یافتن سریع دلایلی که دلیل اصلی آن ایمنی هویت است ، جستجوی آنلاین زیاد انجام نمی شود. ابزارهایی مانند آیا من pwned شده ام? مجموعه ای از نمونه های نگران کننده از نقض عمده نهادی را نشان می دهد که میلیون ها پرونده داده شخصی را درز کرده است. متمرکز کردن پایگاه های داده هویتی ، چه فیزیکی و چه دیجیتالی ، این نقاط شکست ناگزیر را ایجاد می کند که ارزش سیستمیک داده های شخصی ما را از بین می برد.

یک مشکل واضح در مواجهه با هویت وجود دارد که فقط وقتی سیستم های مدیریت داده با درد سعی می کنند تقاضا را برآورده کنند ، بدتر خواهد شد. خبر خوب این است که امیدواریم بلاکچین بتواند کمک کند. نکته تأسف بار این است که البته هنوز خیلی زود است ، و مسئله را بسیار واضح تر از راه حل نشان می دهد.

هویت دیجیتال خود را با ابزارهایی مانند این تماشا کنید

آیا هویت آنلاین شما ثبت شده است?

چرا مدیریت هویت یک مشکل است?

برای درک اینکه چرا امنیت هویت یک مشکل است ، ابتدا درک اینکه چرا هویت ما دارای ارزش است حیاتی به نظر می رسد. ارزش هویت را می توان به روشهای مختلفی در زندگی ما مشاهده کرد ، به عنوان اثبات عضویت در سازمانهای مختلف ما یا ایجاد ارزش را تسهیل می کند در حالی که ما روی خط نقطه گذاری شده دروازه جدیدی از اعتبار را باز می کنیم. هویت ما دارای ارزش است زیرا این قدرت را دارد که هم ثروت آفرینی می کند و هم عضویت ما را اثبات می کند ، خواه خوب باشد یا نه.

هویت ها ارزشمند هستند و ما مدیریت آنها را می خوریم.

بنابراین مشکل امنیت هویت این است که این دارایی بسیار قدرتمند در اطراف هر گوشه آسیب پذیر است. مشکلی برای فرد و نهادهایی که در خدمت ما هستند. به صورت جداگانه ، ما به آگاهی و آموزش بهتری درمورد ارزش هویت خود و به ویژه چگونگی محافظت از خود در هنگام ورود به دنیای دیجیتال نیاز داریم. از نظر نهادی ، سیستم های مدیریت هویت متمرکز فقط کار نمی کنند. تقاضایی برای زیرساخت های هویتی وجود دارد که می تواند مقیاس پذیری اجتناب ناپذیر اعضا را تحمل کند در حالی که در برابر مسائل کلاسیک اطراف خود مانند قابلیت استفاده و متمرکز کردن نقاط شکست محافظت می کند.

در لیست کوتاه بانکداری ، مراقبت های بهداشتی ، برنامه های رفاه اجتماعی ، خدمات آنلاین ، ثبت زمین ، امتیاز دهی اعتبار ، اسناد مهاجرت ، ثبت نام وسایل نقلیه ، مجوز سلاح ، ثبت شکار ، صلاحیت رأی دادن و گواهی تولد به نام چند مورد.

متمرکز کردن هویت به همه ما آسیب می رساند ، اما برخی بیشتر از دیگران آسیب می رساند

در میان کوههای مسائل و چالش های پیش روی مدیریت هویت ، به ویژه چند موضوع وجود داشته است که در بالای صفحه نفوذ کرده اند. در مرحله اول ، شما احتمالاً باید در زیر صخره ای زندگی می کردید تا حداقل مطلع نشوید که دیگر اطلاعات ما در بازداشت سازمان های دیگر ایمن نیست. تیترهای تکان دهنده ای در مورد هک های قابل توجه جدید به طور مکرر در حال نوشتن است و شرکت های دیجیتال همچنان به ساخت مدل های تجاری در اطراف جمع آوری و نظارت بر داده های مشتری ادامه می دهند.

تمرکز اطلاعات شخصی ما هم برای سیستم های ذخیره سازی فیزیکی و هم برای نسخه های دیجیتالی آنها یک مشکل است. برای این سیستم ها که هنوز به کاغذ و جوهر وابسته هستند ، با افزایش بلایای طبیعی در سراسر جهان و ایجاد تغییرات ایدئولوژیکی ، جنبش های رادیکال جمعیتی را به وجود می آورد ، این مسائل آشکار با آنها روبرو هستند. این سیستم هویت کاغذی اغلب از مکانهای آجر و ملات انباشته و استقرار می یابد و تعداد اضافی کار در آنجا ایجاد می شود و آسیب پذیری قابل توجهی ایجاد می کند.

علاوه بر مسائل مربوط به ذخیره سازی هویت ما ، انفجار جمع آوری داده ها و بازاریابی دیجیتال چالش های جدیدی را برای موضوع ایجاد کرده است. جمع آوری داده ها و مدل های تجاری ساخته شده پیرامون آن تقاضای هویت شخصی ما را در سطحی ایجاد می کند که پیشتر از فضای جمع آوری داده های آنالوگ پیشی گرفته بود.

رقابت در بازار برای کسب اطلاعات شخصی با کیفیت بالا شدید است و روند فعلی یک روند سودآور است. بسیاری از مشاغل فنی برای هویت شخصی ما استخراج می کنند و انگیزه های آنها از ایجاد مزیت های رقابتی در محصولات خودشان تا بسته بندی و استفاده از داده ها در درآمد است. با این حال ، مهم نیست که انگیزه ها ، هرچه اطلاعات اطلاعات هویتی افزایش می یابد ، رقابت در بازار برای این منبع ارزشمند ، تلاش های استخراج آنها را در زندگی ما عمیق تر می کند تا از نزدیک ما را بشناسد..

علیرغم تلاش بیشتر علاقه مندان ، عصمت این سیستم های ذخیره سازی که ایمنی هویت شخصی ما را بر عهده دارند ، دست نیافتنی است. نیازی به زیرساختهایی است که می تواند ساخته و مدیریت شود و ما را به پیگیری امنیت کامل پیرامون هویت خود نزدیک کند.

جای تعجب نیست که کسانی که بیشتر تحت تأثیر این مسئله قرار دارند ، جمعیت و افرادی هستند که به دلایل مختلفی در حال حاضر بیشترین آسیب پذیری را دارند. سیاسی ، اقتصادی ، طبیعی یا موارد دیگر. با رسیدن به سیستم های هویت قوی تقاضای زیادی دارند بالاترین نقطه جابجایی انسان در رکورد و نقاط مرکزی اقتدار با نوسانات متزلزل می شوند

به نظر منصفانه است که بگوییم مسائل مربوط به مدیریت هویت مستقیماً و غیره همه را تحت تأثیر قرار می دهد. با این حال ، نقاط ضعف ذخیره سازی متمرکز داده ها و نوسانات امنیت هویت برای جمعیت های آسیب پذیر ، دو موضوع به ویژه مهیج است که می تواند از بین بردن قدرت بهبود زنجیره بلوک راحت باشد..

آیا Blockchain می تواند این مسئله را حل کند?

قابلیت انعطاف پذیری و تغییر پذیری: این دو مفهوم ، قابلیت انعطاف پذیری و تغییر پذیری بسیار با معنای اصلی و ارزش هویت پیوند دارند. برای اینکه هویت کار کند و ارزش آن را تأمین کند ، باید در برابر تکثیر آسیب ناپذیر باشد و هیچ تغییری در سطح فردی دارنده یا مقیاس جمعی که داده ها ذخیره و نگهداری می شوند ، نداشته باشد..

غیر مسخره بودن به این معنی است که فقط یک نوع از آن می تواند وجود داشته باشد. به کارت های کلکسیونی مانند کارت های بیس بال Magic the Gathering یا O-Pee-Chee فکر کنید. و مانند هر ارزش کمیاب دیگر ، فردیت آن مهم بوده و توسط شیادی یا کپی برداری خراب می شود. هویت غیرقابل سرایت در بسیاری از زمینه ها می تواند کمک بزرگی باشد که به عنوان دروازه بان عمل می کند ، به عنوان مثال دسترسی به نوشیدنی زیر سن قانونی در صورت تکرار I.D بسیار دشوارتر می شود. بازار در دانشگاهها در همه جا خشک می شود. به طور جدی تر ، غیر قابل انعطاف بودن هویت همچنین می تواند به جلوگیری از بروز مواردی در سطح بالاتری از کلاهبرداری در گذرنامه و سو such استفاده از خدمات اجتماعی مانند مراقبت های بهداشتی یا آموزش کمک کند..

به همین ترتیب ، تغییرناپذیری بالقوه بلاکچین می تواند یک دارایی عظیم برای ذخیره و مدیریت داده ها باشد. هویت موجود در یک بلاکچین تغییرناپذیر به معنای آن است که از تغییرات سوicious یا حتی تخریب محافظت می شود ، چه عطف به ماسبق و چه غیرمستقیم. یک هویت غیرقابل تغییر دارای مزایای زیادی است که هم از کاربران در برابر سیستم و هم از سیستم در برابر کاربر محافظت می کند.

تمرکززدایی همه مشکلات را حل نمی کند ، اما این یک شروع عالی است

ایده تمرکززدایی به عنوان یک اقدام امنیتی بسیار ساده است ، و تنها یک نقطه از شکست را ندارد. به هویت به ندرت ، هرگز ، این ویژگی طول عمر واقعی فراهم شده است که در برابر همه بیماریهای سنتی که امروزه ذخیره اطلاعات شخصی را رنج می دهد ، محافظت شود. تمرکززدایی به جای اینکه عمدتا به متولیان متفاوتی که اطلاعات ما در اختیار دارد ، کنترل و ارزش هویت ما را به فرد برگرداند..

Civic یک نمونه عالی از موارد استفاده است که ارائه راه حل های بلاکچین به هر دو طرف بازار مبادله داده های شخصی است. Civic از بلاکچین استفاده کرده است که به کاربران امکان می دهد داده های هویت خود را حفظ و حفظ کنند و نیازی به تمرکز و به خطر انداختن هویت شرکت ها و سازمان ها نیست. برای کشف اینکه چگونه و چرا فناوری مانند Civic امیدوار کننده است ، در راهنمای مبتدی ما برای تأیید هویت بلاکچین غرق شوید.

علاوه بر راه حل های خلاقانه برای بازار داده های شخصی ، قالب غیرمتمرکز blockchain برای کمک به پرورش راه حل های جدید برای بحران مدیریت هویت در جمعیت های آسیب پذیر بسیار مناسب است. اخیراً ، بلاکچین در موقعیت های پناهندگی مفید واقع شده است ، مانند آن در اردوگاه پناهندگان Zaatari اردن ، جایی که فناوری بیومتریک مرتبط با مدیریت داده های هویت بلاکچین توسط برنامه جهانی غذا و آنها مهار می شود بلوک های ساختمان ابتکار عمل.

WFP برای محافظت و کمک به هویت از بلاکچین استفاده می کند

برنامه جهانی غذا – بلوک های سازنده

Blocks Building توسط WFP استفاده از “بلاکچین به عنوان ابزاری برای کارآمدتر ، شفاف تر و مطمئن تر انتقال پول” است و با این کار ، مالکیت یک مالیات و هویت شخصی پناهندگان را به آنها بازگردانید.

پروژه های Blockchain که در اطراف ذخیره سازی بهتر و مدیریت هویت هستند ، در مراحل ابتدایی انکارناپذیری هستند. اما به نظر می رسد که علائم اولیه به دنبال مثبت شدن و مفید بودن بلاکچین هستند زیرا تقاضا همچنان ادامه دارد. راه حل های Blockchain برای هویت به کندی اجرا می شوند زیرا ادغام و جایگزینی زیرساخت های قدیمی کار بزرگی است که در حال حاضر یک بستر کوچک برای راه اندازی دارد. مناطق عظیم و جمعیت آسیب پذیر در موقعیت خوبی قرار ندارند که بتوانند توسط یک فناوری دیجیتالی که بسیار به برق و اینترنت متکی است ، کمک کنند..

بسته بندی کردن

ارزش هویت ما در حال افزایش است و در حال حاضر ، سیستم های ذخیره سازی که از آن محافظت می کنند ، در تلاش برای مقیاس گذاری هستند ، کوبیده می شوند. علاوه بر این ، اعتماد به هویت ما نسبت به دیگران به سرعت در حال فرسایش است و تقاضای ملموس برای راه حل های جدید برای مدیریت هویت وجود دارد که نیاز به تغییر گسترده در نحوه تفکر ما درباره هویت و نحوه ارزیابی آن دارد. ما می توانیم به دنبال بلاکچین برای امید باشیم اما واقعیت این است که هنوز خیلی زود است که بگوییم چگونه می تواند به بهترین شکل کمک کند و کجا.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me