یک انقلاب بهداشتی Blockchain در حال انجام است

انقلاب مراقبت های بهداشتی بلاکچین بی سر و صدا اتفاق افتاده است و در طول پنج سال گذشته ، غول های فناوری مانند IBM, منابع قابل توجهی را برای انجام مطالعات جامع برای درک بهتر تأثیرات فناوری بلاکچین در بخش فراهم کرده است. نتایج یک مطالعه واقعاً چشم نواز بوده است که نشان می دهد بیش از نیمی از مدیران بهداشتی که در این پروژه مشارکت داشته اند قصد داشته اند نوعی از فناوری بلاکچین را در سالهای آینده در سیستم تجارت خود پیاده کنند..

فناوری Blockchain ابزار مراقبت های بهداشتی را با وسیله ای کارآمدتر و مطمئن تر برای انجام تجارت فراهم می کند. ماهیت تغییرناپذیر و غیر قابل تغییر فناوری بلاکچین این فناوری را برای صنعت بهداشت مناسب می کند و از ادغام این صنایع پیشرفت های مهیجی حاصل شده است.

Blockchain Tech در مقابل تقلب در حوزه بهداشت و درمان

گزارش اخیر دانشکده پزشکی هاروارد نشان داد که سالانه حدود 455 میلیارد دلار به دلیل کلاهبرداری در مراقبت های بهداشتی جهانی ضرر می کند. در ایالات متحده بیش از 700 میلیون دلار خسارت فقط در سال 2015 رخ داده است. در صنعت نیاز جدی به قابلیت راستی آزمایی و اصالت وجود دارد که فناوری بلاکچین را در بر می گیرد و با پیاده سازی سیستم بلاکچین می توان خدمات بهداشتی جهانی را تغییر داد..

تقلب در مراقبت های بهداشتی بلاکچین - بازرس کل

نمودار نشان دادن هزینه های کلاهبرداری بهداشت و درمان در ایالات متحده

تکه تکه شدن را از بین ببرید

سیستم پزشکی فعلی ما بسیار محلی و پراکنده است. بیمارستان ها ، متخصصان ، کلینیک ها ، پزشکان عمومی ، کلینیک های تشخیصی وجود دارد و این لیست ادامه دارد. همانطور که می توانستید تصور کنید ، چنین مجموعه بزرگی از سازمان های خصوصی و دولتی به خوبی با هم ترکیب نمی شوند. برای بیان این موضوع ، فقط شهر بوستون دارای حدود 26 سیستم مختلف پرونده الکترونیکی پزشکی است که هم اکنون در حال استفاده هستند.

این یک مسئله مهم برای صنعت بهداشت و درمان بوده است و متخصصان با همکاری محققانی از سراسر جهان سعی کرده اند تا روشی را ایجاد کنند که بتواند این هرج و مرج را به یک مکان مختصر برساند. محققان دانشگاه MIT منتشر کرده اند کاغذ سفید که در آن آنها یک سیستم مبتنی بر بلاکچین را توصیف می کنند که می تواند به همه این سازمانها کمک کند تا داده ها را به روشی امن تر و کارآمدتر مبادله کنند. این سیستم از بلاکچین Ethereum و فناوری Smart Contract برای انجام این کار استفاده می کند ، که فقط چند سال قبل غیرممکن بود.

نتایج بیمار

یک شبکه جهانی مراقبت های بهداشتی بلاکچین می تواند اجماع بیشتری را در مورد نتایج بیمار فراهم کند. می توان به هر بیمار اثر انگشت بلاکچین اختصاص داد که اطمینان حاصل کند که بیمار واقعاً همان کسی است که به گفته آنها ، و نتایج درمان وی چه بوده است. هنگامی که داده ها در مقیاس وسیعی بررسی می شوند ، می توانند به متخصصان پزشکی اجازه دهند روندهای نوظهور را با دقت بیشتری مشاهده کنند.

سیستم فعلی مراقبت های بهداشتی جهانی سوابق را بطور محلی ترجمه می کند. در بسیاری از کشورهای در حال توسعه ، سیستم های کاغذی هنوز پابرجا هستند. با توجه به هزینه کم اجرای سیستم ثبت بیمار مبتنی بر بلاک چین ، برای اولین بار در تاریخ ، می توان به توافق جهانی نتیجه بیمار دست یافت. سیستم عامل هایی مانند زنجیره پزشکی در حال حاضر با موفقیت بسیار خوبی این خدمات را به متخصصان مراقبت های بهداشتی ارائه می دهند.

تحقیقات پزشکی

با توجه به همین خطوط فکری ، تحقیقات پزشکی جهانی می تواند با توانایی نظارت مستمر بر نتایج آزمایشات تجربی دارو ، بسیار بهبود یابد. اجرای پروتکل های درمانی جدید ممکن است گران باشد و سیستم فعلی استفاده از داده ها را به موقع غیرممکن می کند.

می توان از زنجیره تأمین بلاکچین برای نظارت بیشتر بر اثرات هرگونه تغییر در ترکیب دارو از جمله مکان یا زمان هایی که مواد شیمیایی خاصی معرفی شده است ، استفاده کرد. تغییرات را می توان از طریق بلاکچین کنترل کرد و همه نتایج غیرقابل تغییر هستند.

بهداشت و درمان Blockchain – داروهای تقلبی

تقلبی بودن داروها بسیار سودآور است و برخی از کارشناسان زیان سالانه آن را تا 200 میلیارد دلار تخمین می زنند. فناوری Blockchain برای کاربردهای زنجیره تامین کاملاً مناسب است و قبلاً به طور گسترده از آن استفاده شده است حمل دریایی شبکه هایی که نگرانی های لجستیکی آنها مشابه است. بیماران می توانند با استفاده از فناوری بلاکچین توانایی تأیید قانونی بودن داروهای خود را بدست آورند. اگر بلاکچین با این داده ها برنامه ریزی شده باشد ، آنها حتی می توانند تاریخ و جزئیات ساخت را ببینند.

سکو MediLedger کارمندان ترکیبی از ویژگی ها شامل انطباق ، ردیابی ، ردیابی و پروتکل های امنیتی. برای تأمین شرکتهای دارویی سیستم تأیید مقرون به صرفه. این پلتفرم سازگار با GS1 است و درگاه ویژه ای برای تنظیم کننده ها فراهم شده است تا در صورت لزوم به اطلاعات مهم شبکه دسترسی داشته باشند.

داروهای تقلبی-مراقبت های بهداشتی blockchain abc

عکس واقعی علیه داروهای جعلی از طریق ABC

پلت فرم MediLedger از زنجیره بلوکی مجاز برای ارائه محافظت از داده ها در برابر سناریوهای استفاده غیر مجاز استفاده می کند. توسعه دهندگان این پلت فرم تصور می کنند که سیستم های زنجیره تأمین مبتنی بر بلاکچین از سال 2020 به الزامات قانونی تبدیل شوند. FDA قبلاً علاقه خود را به این سیستم عامل ابراز داشته است. با توجه به حجم عظیم بودجه ای که سالانه به دلیل کلاهبرداری از دست می رود ، فقط منطقی است که به فناوری های نوظهور نگاه کنیم.

امنیت داده ها

امنیت داده ها بسیار زیاد است نگرانی برای صنعت بهداشت و درمان 140 میلیون مورد نقض داده های بیمار وجود داشته است که فقط در سال 2015 رخ داده است. شبکه های بلاکچین می توانند برای ایمن سازی این اطلاعات ارزشمند و جلوگیری از دستکاری یا حذف هرگونه داده استفاده شوند. مسائل مربوط به امنیت داده ها مهمترین نگرانی ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی است و تنها فناوری بلاکچین می تواند ابزاری را برای محافظت و تأیید اصالت یک سند بصورت آنلاین در اختیار این بخش قرار دهد..

صورتحساب

سیستم های صورتحساب همچنین می توانند از قابلیت اضافه شده سیستم های مبتنی بر بلاکچین بسیار بهره مند شوند. به عنوان مثال ، قراردادهای هوشمند به بیمار امکان می دهد تا پس از اتمام یک روش خاص ، به طور خودکار تعهدات صورتحساب خود را انجام دهد. همچنین یک سیستم تأیید بلاکچین برای محافظت در برابر تقلب در کارت های اعتباری قابل استفاده است.

یک گام به جلوتر برداشته می شود ، یک بستر جهانی مراقبت های بهداشتی می تواند از توکن برای پرداخت کلیه هزینه های پزشکی در آینده استفاده کند. این امکان را به افراد می دهد تا به یک سیستم بهداشتی جهانی دسترسی پیدا کنند که محدودیت های منطقه ای یا ارزهای آن را محدود نکند.

فناوری بلاکچین & مراقبت های بهداشتی

پس از بررسی برخی از مزایای فناوری blockchain برای بخش پزشکی ، به راحتی می توان فهمید که چرا بسیاری از متخصصان مراقبت های بهداشتی به دنبال این فناوری جدید هستند تا در آینده شیوه های بیهوده تجاری را از بین ببرند. اگر به درستی اجرا شود ، به زودی می توانید روزی را ببینید که تقلب در مراقبت های بهداشتی از گذشته است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me