خودروسازانی که با فناوری رمزنگاری نوآوری می کنند

شرکت ها به طور مداوم در حال کشف روش های خلاقانه استفاده از فناوری بلاکچین هستند ، فقط به Oscar Mayer’s Bacoin نگاه کنید. شرکت های اتومبیل سازی نیز از این قاعده مستثنی نیستند ، زیرا آنها همیشه به دنبال فناوری نوآورانه هستند تا آنها را از رقابت جدا کند. در کنار این رقابت ، تولیدکنندگان خودرو به دنبال استفاده از ارز رمزنگاری شده برای حل برخی از مشکلات زندگی روزمره ما هستند. در اینجا فقط چند غول خودرویی است که پدال را با رمزنگاری روی فلز قرار می دهند.

تلاش فورد برای حل مشکلات ترافیکی ما

مطابق با شرکت داده اینریکس, مسافر متوسط ​​ایالات متحده سالانه 42 ساعت را در ترافیک می گذراند. خوشبختانه ، فورد در حال کار بر روی یک راه حل احتمالی برای این آمار ناامید کننده است. سازنده خودروی آمریکایی حق ثبت اختراع سیستمی را شامل می شود که شامل مبادله رمزهای رمزگذاری شده و ارتباطات خودرو به خودرو است.

حق ثبت اختراع فورد اظهار می دارد که تراکم ترافیک زمانی اتفاق می افتد که “جریان روان به دلیل روانشناسی رانندگان انسانی که بر تنظیمات شخصی خود در سفر تمرکز دارند ، افزایش می یابد.” حق ثبت اختراع طرحی را پیشنهاد می کند که با استفاده از سیستم “CMMP)” با هم ادغام و عبور مدیریت شود.

از طریق تبادل نشانه های CMMP ، اولویت در ترافیک از نرخ جریان فردی به گروه تغییر می یابد. به عنوان مثال ، یک اتومبیل می تواند خطوط ترافیکی کندتری را اشغال کند در حالی که اتومبیل دیگر در لاین خود ادغام می شود و عبور می کند. اتومبیلی که زمان شخصی خود را فدا کند ، از سایر وسایل نقلیه شرکت کننده نشان دریافت می کند.

ترافیک بد مدتهاست شهرهای سراسر جهان را آزار می دهد و به نظر نمی رسد که هیچ کجا به راه حل نزدیک شده باشیم. اما استفاده فورد از فناوری بلاکچین یک گام دلگرم کننده در مسیر درست است.

ردیابی مسافت پیموده شده گیمینگ BMW

جالب توجه دانستن اقدام خسته کننده ردیابی مسافت پیموده شده برای رانندگان یک چالش است. به همین دلیل شرکت هایی مانند BMW به دنبال استفاده از سیستم های پاداش توکنیزه هستند بازیگونهسازی.

امسال, آزمایشگاه نوآوری BMW برای راه اندازی مسئله ردیابی مسافت پیموده شده ، با راه اندازی رمزنگاری DOVU همکاری کردند. BMW با حفظ ارزش بازار وسایل نقلیه اجاره ای بیشترین درآمد خود را کسب می کند و جداسازی مسافت پیموده شده اتومبیل مهمترین عنصر برای تعیین ارزش فروش مجدد است.

آ پست وبلاگ از DOVU توضیح داد که چرا سیستم های موجود بی اثر هستند ، با بیان:

“در حال حاضر سیستم ردیابی مسافت پیموده شده خودرو در ناوگان داخل BMW از طریق کارت سوخت انجام می شود. قرار است وقتی یک راننده به وسیله نقلیه خود سوخت می دهد ، جایگاه سوخت باید مسافت پیموده شده وسیله نقلیه را وارد کرده و آن را ذخیره کند ، همچنین مسافت پیموده شده را روی رسید سوخت چاپ می کند. به دلایلی از جمله اشتباه تایپ کردن اعداد ، نظارت یا حتی فقط خیلی شلوغ بودن ، این داده ها در بهترین حالت متناقض است اما اغلب بی فایده است. “

در سیستم gamified BMW و DOVU ایجاد شده ، رانندگان به دلیل گرفتن عکس فوری از داشبورد خود در هر هفته ، به DOV پاداش می دهند. همچنین رانندگان برای حفظ استفاده منظم ، رگه هایی دریافت می کنند و رمزهای بیشتری به دست می آورند. آنها حتی برای کاربران ثابت یک جدول رده بندی در نظر گرفتند ، اما وقت کافی برای اجرای این برنامه را نداشتند.

اقدام به منظور پیگیری مسافت پیموده شده شما فقط یک آزمایش کوچک برای فناوری بلاکچین بود. DOVU و BMW هنوز به دنبال روش های دیگری هستند که می توانند از طریق توکن سازی بر رفتار راننده تأثیر بگذارند.

مرسدس بنز سازنده سازگار با محیط زیست

خسته شده اید از اینکه دوستدار محیط زیست باشید بدون اینکه هیچ شناختی کسب کنید. خوب دایملر AG, شرکت مادر مرسدس بنز شما را تحت پوشش قرار داده است.

در جریان کنگره جهانی موبایل 2018 در بارسلونا ، Daimler AG برنامه پاداش خود را بر اساس ارز رمزنگاری شده جدید خود ، MobiCoin ارائه داد. این برنامه به رانندگان پاداش عادت های رانندگی سازگار با محیط زیست را می دهد. این شامل عاداتی مانند ساحل ایستادن ، تغییر موتور به حالت Eco و حفظ سرعت پایین است.

این وسیله نقلیه این عادت های سازگار با محیط زیست را با یک برنامه به اشتراک می گذارد ، و این امر به شما نشان می دهد که چه تعداد MobiCoins راننده به دست آورده است. با داشتن تعداد مشخصی از MobiCoins ، راننده واجد شرایط برنده شدن جوایز می شود. جوایز از سفر به هفته مد برلین گرفته تا سفر به فینال MercedesCup است.

تمرین مداوم عادتهای سازگار با محیط زیست سخت است. با این حال ، پاداش ارز رمزنگاری شده از سوی شرکت هایی مانند Daimler AG انگیزه خوبی برای احساس مسئولیت محیط زیست در مورد رانندگان است. شاید روزی حتی به دلیل عادت های خوب بازیافت پاداش دریافت کنید ، پس این کار را به عنوان جنگجویان بوم گرد ادامه دهید.

پورشه فیوزینگ اتومبیل و بلاکچین با هم

پورشه به جای تمرکز بر حل یک مشکل واحد ، به دنبال چندین روش برای پیاده سازی فناوری بلاکچین است. استراتژیست مالی پورشه ، الیور دورینگ ، در a بیانیه مطبوعاتی پتانسیل عظیم فناوری بلاکچین در اتومبیل ها:

“ما می توانیم از Blockchain برای انتقال سریعتر و ایمن داده ها استفاده کنیم ، به مشتریان خود در آینده آرامش بیشتری می دهیم ، خواه شارژ کنند ، پارک کنند یا نیاز به دسترسی شخص ثالث مانند نمایندگی تحویل بسته به صورت موقت داشته باشند. وسیله نقلیه ، “Döring توضیح داد. “ما فن آوری نوآورانه را به مزایای مستقیم مشتری تبدیل می کنیم”

برخی از برنامه های Porsche شامل قفل کردن و باز کردن قفل درها با یک برنامه ، اعطای دسترسی موقت به مهمانان برای باز کردن وسیله نقلیه شما و بهبود ثبت اطلاعات است. این فناوری حتی می تواند تا حد بهبود توانایی های اتومبیل های بدون راننده نیز پیش رود.

پورشه معتقد است خدمات توسعه یافته در بلاکچین سریع و ایمن هستند. اتومبیل متصل به بلاکچین می تواند یک اتصال آفلاین مستقیم ایجاد کند – یعنی بدون تغییر مسیر از طریق سرور. روند قفل و باز کردن قفل ماشین با یک برنامه شش برابر سریعتر از قبل است. داده های اتومبیل نیز به صورت ایمن در بلاکچین ذخیره می شوند ، یعنی مجوز دسترسی مهمان.

پورشه اولین شرکتی است که فناوری بلاکچین را کاملاً با خودروها سازگار می کند. آنها طیف گسترده ای از قابلیت ها را از طریق Crypto tech مورد بررسی قرار می دهند و جالب است که ببینند آنها چه ایده هایی ارائه می دهند.

افکار نهایی

فناوری بلاکچین در اتومبیل ها قبل از استفاده گسترده هنوز راهی برای پیش بردن دارد ، اما ما بیش از هر زمان دیگری به هم نزدیک هستیم. این شرکت ها فقط چند مورد از قابلیت های مفید ارائه شده توسط فناوری رمزنگاری را نشان داده اند. با موفقیت شرکت هایی که از این فناوری استفاده می کنند ، مطمئنا شاهد خواهیم بود که خودروسازان بیشتری در آینده از آنها الگو می گیرند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me