چرا فناوری Blockchain پاسخی به مشکلات سیستم بانکی جهان است

سیستم بانکی است ناکارآمد در حالت فعلی خود زیرا برای انجام معامله نیاز به استفاده از چندین تأیید شخص ثالث و انتقال خدمات دارد. بلاکچین می تواند نیاز به این سازمان ها را کاهش دهد و راه حل مناسبی برای مشکلات ذاتی جامعه بانکی در اختیار جهانیان قرار دهد. بلاکچین با ارائه توانایی توانایی انجام معاملات ایمن به روش همتا به همتا و بدون نیاز به هیچ واسطه ای ، در حال تغییر شیوه تجارت ما در سطح جهانی است..

وضعیت فعلی سیستم بانکی جهانی در بهترین حالت ناخوشایند است. ما قبلاً شاهد کمک های مالی متعدد دولتی بوده ایم و دقیقاً همین نوع رفتار پر افتخار است که باعث تولد ارزهای رمزپایه شده نه سال قبل شده است. ساتوشی ، خالق ناشناخته بیت کوین ، حتی آنقدر مهربان بود که به ما اطلاع دهد این انگیزه او بود با اشاره به عناوین نجات از لندن تایمز که در بلوک پیدایش BTC قرار گرفته است – صدر اعظم تایمز 03 / ژانویه / 2009 در آستانه کمک مالی دوم برای بانک ها.

تاریخچه مختصری از نحوه فعالیت بانک ها

برای درک مزیت های بلاکچین نسبت به سیستم بانکی فعلی ، باید تاریخچه بانکداری را درک کنید. بانکها از نیاز به ذخیره ایمن طلا تکامل یافتند. اولین “بانکدار” چیزی بیش از یک ذخیره طلا برای افراد ثروتمند نبود.

افراد طلاهای خود را رها می کردند و سپس بانکدار برای آنها رسید می گرفت که می تواند برای خرید اقلام در سطح شهر استفاده شود. سرانجام ، بانکدار متوجه شد که مردم هرگز به طور همزمان به دنبال طلای خود نیستند و بنابراین تصمیم گرفت وام طلای دیگران را با اندکی افزایش یا نرخ بهره شروع کند..

مزایای بلاکچین بانک

Scrooge Mcduck Disney Ducktales

سرانجام مردم نسبت به افزایش سریع ثروت بانکدار مشکوک شدند و یک شب بانکدار توسط جمعیت خشمگین او را متهم به خرج طلاهای خود کرد. آنها بانكدار را مجبور كردند كه آنها را به طاق خود برد و به آنها نشان داد كه طلاهای همه را دارد. او با کمال میل موظف شد زیرا نه تنها تمام طلاهای آنها را دراختیار داشت بلکه اکنون علاقه ای هم به سود خود داشت.

افراد ثروتمند پس از درک آنچه بانکدار انجام داده است ، خواستار اقدام شدند. به همین دلیل است که بانک ها اکنون باید سود کمی از دارایی های شما را نیز به شما پرداخت کنند. از آن زمان در رابطه با هدف بانکها چیز زیادی تغییر نکرده است. این هنوز یک سازمان شخص ثالث است که می خواهد از نگه داشتن وجوه شما سود کسب کند.

یه روز جدید

امروزه به لطف فناوری بلاکچین ، هیچ یک از این مراحل لازم نیست. فناوری پیشرفت کرده است و زمان آن رسیده است که سیستم های بانکی ما نیز همین کار را انجام دهند. دنیا نمی تواند به نجات بانکداران متقلب ادامه دهد یا از سیستم مالی مبتنی بر فیات استفاده کند. بیایید لحظه ای وقت بگذاریم تا ببینیم چگونه فناوری بلاکچین می تواند در سالهای آینده بسیاری از این مشکلات بانکی را برطرف کند.

نظیر به نظیر

کلمات نظیر به نظیر در سیستم فعلی بانکداری مرکزی که برای اطمینان از ارسال وجوه شما به ترکیبی از سیستم های تأیید و نظارت متکی است ، هیچ استفاده ای ندارد. هر بار که کارت بانکی خود را می کشید ، حدود سی سازمان شخص ثالث جداگانه وجود دارد که باید برای انجام معامله شما هماهنگ شوند.

بلاکچین همتا به همتا

معاملات نظیر به نظیر در بلاکچین

بانک شما ابتدا باید موجودی شما را بررسی کند ، تأیید کند که شما واقعاً هزینه های خود را خرج می کنید ، برای اطمینان از صحت آن به حساب محل وجوه اطلاع دهید ، تعامل با شرکت های پردازش بازرگان درگیر ، تعامل با VISA یا MC ، و لیست موجود است بر. به همین دلیل است که می توانید سریعاً وجه کارت نقدی خود را خرج کنید اما پردازش هرگونه بازپرداخت ممکن است یک هفته یا بیشتر طول بکشد.

شفافیت

ارزهای رمزپایه این نیاز را برای تأیید شخص ثالث برطرف می کنند. ماهیت شفاف فناوری بلاکچین آن را کاملاً برای خدمات مالی مناسب می کند. فرد می تواند هر کیف پول موجود در بلاکچین را بررسی کند تا از وجود وجوه اطمینان حاصل کند و پس از ارسال ، مستقیماً به شخص دیگری که در معامله درگیر شده است مراجعه کند..

هر مبلغی را فوراً ارسال کنید

آیا تا به حال سعی کرده اید مبلغ زیادی را به صورت بین المللی ارسال کنید؟ این کابوسی است که بسته به مبلغی که تصمیم دارید برای ارسال بفرستید ، ممکن است روزها طول بکشد. در طی این دوره مالی ، وجوه شما برای شما و طرف دیگر درگیر در معامله غیرقابل دسترسی است. معمولاً بیش از یک هفته صبر می کنیم تا یک معامله بزرگ انجام شود.

فناوری Blockchain نیاز به انتظار را برطرف می کند و صرف نظر از میزان رمزنگاری ارسال شده ، زمان انتقال یکسان است. این یک مزیت بزرگ است که رمزنگاری نسبت به سیستم بانکی کنونی دارد.

زنجیره بلوک بالای بانک ها

دفتر مرکزی Google

تصور کنید که شما یک شرکت بزرگ بین المللی هستید که باید میلیون ها دلار سرمایه بین المللی ارسال کند. فناوری Blockchain به شما امکان می دهد این کار را با سادگی بی نظیر انجام دهید. تأخیر اضافی وجود نخواهد داشت و وجوه مطمئن تر از هر نوع انتقال پول موجود در حال حاضر است. همچنین از تبدیل وجوه خود به کشورها از خسارات جلوگیری می کنید.

ثبت سوابق

سوابق ذخیره شده در زنجیره بلوک غیرقابل تغییر هستند و به راحتی قابل ردیابی هستند. هیچ کس نمی تواند این داده ها را هک کند و جستجوی یک معامله آسان است. یکپارچه سازی یک سیستم مبتنی بر بلاکچین به بانک ها امکان می دهد تا به سرعت مسائل مشترک مانند سرقت هویت یا معاملات مناقشه برانگیز را مدیریت کنند. برخی از بانک ها شروع به کشف این گزینه کرده اند و می توان انتظار داشت که در ماه های آینده بسیاری از بانک های دیگر این روند را ادامه دهند زیرا این فناوری همچنان شاهد تصویب است.

دفاتر اعتباری Bye-Bye

ماهیت شفاف بلاکچین ، نیازی به دفاتر اعتباری را از بین می برد. یک سیستم مبتنی بر بلاکچین به هر کسی امکان می دهد تا به سرعت سابقه مالی خود را ببیند و در نتیجه توانایی خود را برای بازپرداخت بدهی ثابت کند.

زنجیره بلوک بالای بانک ها

گزارش اعتبار

در حال حاضر ، شرکتهای اعتباری فقط موظفند سالانه یک گزارش اعتباری بصورت رایگان به شما ارائه دهند. اینها سازمانهای میلیارد دلاری هستند که از یک فناوری که دیگر نیازی به آن نیست رونق می گیرند. با حذف این م wasteسسات بیهوده از سیستم بانکی می توان به زمان و سرمایه قابل توجهی دست یافت.

افزایش امنیت

فناوری بلاکچین از نظر امنیت سال نوری از سیستم بانکی کنونی جلوتر است. ماهیت اضافی پروتکل ، ایمنی وجوه شما را تضمین می کند و به شما امکان ذخیره شخصی وجوه خود را می دهد.

آینده بلاکچین

مزایای فناوری بلاکچین غیرقابل انکار است و برای اولین بار در تاریخ ، یک اقتصاد غیرمتمرکز جهانی یک واقعیت است. دقیقاً به همین دلیل است که سیستم بانکداری مرکزی در مخالفت آنها با ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین بسیار جدی عمل کرده است. شما می توانید انتظار داشته باشید که این سخنان تهاجمی همچنان ادامه یابد زیرا سیستم بانکی همچنان از بحران هویت خود عبور می کند اما در پایان ، ریاضیات و کارآیی آن همیشه برنده خواهد بود.

نظر شما بچه ها چیه؟ آیا زمان آن رسیده که بانک ها در مورد بلاکچین جدی بگیرند؟ از نظرات زیر با ما در میان بگذارید و حتماً برای خبرنامه ما ثبت نام کنید تا در هنگام توسعه در مورد آخرین اخبار رمزنگاری به روز باشید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me