هنر یک مکان مشهور سخت برای امرار معاش است. برای هر هنرمندی که مشهور می شود ، هزاران هنرمند کوچک در گمنامی نسبی وجود دارند ، در مشاغل دیگری کار می کنند یا به سختی از کار خود تأمین می کنند. به عنوان یک هنرمند کوچک ، رزرو نمایشگاه ، آویختن آثار خود در گالری و یا حتی فروش آثار هنری به عموم افراد دشوار است. تا زمانی که شناخته نشوید ، نمی توانید قیمت های بالاتری را تحویل بگیرید و شناخته شدن کار سختی است.

بازار هنر بلاکچین می تواند شناخت و پرداخت حقوق برای هنرمندان کوچک را آسان کند. این به این دلیل است که یک بازار غیرمتمرکز می تواند هنرمندان کوچک را مستقیماً به مصرف کنندگان بدون دربان و واسطه گالری ها و خانه های حراج متصل کند. علاوه بر این ، هنر بلاکچین می تواند جریان های مالی جدیدی را برای هنرمندان کوچک باز کند و به آنها کمک کند تا به مرور اعتبار خود را بسازند. در حالی که انقلاب هنری بلاکچین فقط در مراحل ابتدایی است و به هیچ وجه چیز مطمئنی نیست ، انتقال دنیای هنر به بلاکچین مزیتی برای سازندگان جدید خواهد بود.

اتصال بیشتر

هنرمند پشت میزDecentralization نام بازی با بلاکچین است. این بدان معناست که واسطه ها و واسطه های مشترک با اعتماد توزیع شده در شبکه همتا blockchain جایگزین می شوند. در مورد هنر ، این بدان معناست که نهادهای دنیای هنر مانند گالری ها و خانه های حراج با گذار به بلاکچین می توانند قدرت کمتری را ببینند.

علاوه بر این ، اگر این صنعت به سمت تأیید و تأیید هنر blockchain پیش رود ، بسیاری از چالش های معامله و احراز هویت هنر را می توان به صورت آنلاین مدیریت کرد. در آینده ، خرید و داشتن یک قطعه هنری گران قیمت می تواند به سادگی انعقاد یک قرارداد هوشمند برای خرید اثر هنری و تأیید دیجیتال همراه آن باشد..

برای هنرمندان کوچک ، این بدان معناست که موانع ورود اکنون کمتر از هر زمان دیگری است. خلق یک قطعه هنری ، تأیید اصالت آن و فهرست گذاری آنلاین آن می تواند ساده تر از همیشه باشد. قراردادهای هوشمند به هنرمندان این امکان را می دهد تا مستقیماً با مشتری معامله کنند و بخش بیشتری از سود را دریافت کنند.

همچنین فضای بیشتری برای هنر دیجیتال وجود دارد که تأیید شده و روی بلاکچین مهر و موم شده است. Blockchain این کار را می کند تا بتوان از هنر دیجیتال کپی یا دزدی دریایی کرد. یک مشتری می تواند یک قطعه هنری اصلی یا چاپ محدودی از قطعه را مستقیماً در بلاکچین بخرد بدون اینکه دیگر نیازی به ترک مرورگر خود داشته باشد.

مدل های جدید بودجه

با استفاده از بلاکچین ، هنر می تواند زندگی خود را نیز به خود اختصاص دهد. مدل هنری سنتی فرض می کند که یک هنرمند یک اثر هنری خلق می کند و سپس یک مجموعه دار آن را خریداری می کند. با این حال ، پروژه های جدید مانند Plantoid و محصول مدل سنتی بودجه هنر را به چالش می کشند.

Plantoids آثار هنری رباتیک هستند که در فضاهای عمومی زندگی می کنند. هنگامی که کسی به اندازه کافی گیاه گیاه را تحریک می کند تا نزدیک شود ، پلاکی را مشاهده می کند که نشان می دهد می تواند با بیت کوین به پروژه کمک کند. کمک مالی باعث می شود که نباتات به روش دیگری روشن شود یا به آن واکنش نشان دهد. وقتی کسی کمک مالی کرد ، در پروژه Plantoid رأی می آورد. بودجه کمک مالی ایجاد گیاهان جدید مروارید است و اهدا کنندگان می توانند در مورد چگونگی شکل ظاهری و هنرمندانی که باید برای ساخت گیاه جدید گیاه استخدام کنند رای دهند..

به این ترتیب ، گیاهان زراعی پیشگام قلمرو هنر خود بودجه هستند که زندگی خود را دارد. آسان است که تصور کنید یک نقاش کاری مشابه انجام دهد ، جایی که بینندگانی که از این هنر در یک فضای عمومی لذت می برند می توانند به پروژه کمک مالی کنند و به نقاشی های آینده هنرمند رای دهند.

Harvest یک پروژه هنری دیگر است که بودجه را دوباره تصور می کند. با این حال ، Harvest به کمک های مالی اعتماد نمی کند. این یک توربین بادی است که همچنین یک نصب هنری است. توربین یک دکل استخراج Zcash را تأمین می کند و درآمد حاصل از استخراج برای تأمین بودجه تحقیقات آب و هوا تأمین می شود.

این روند هنری که هزینه های خودش را می پردازد و هزینه هنرهای جدید را می پردازد ، در حال رشد است. این ایده جالبی با پتانسیل بسیار زیاد است. هنرمندان کوچک می توانند از این روند بهره مند شوند زیرا این مدل های جدید به جای پرداخت های یک باره ، جریان نقدی مداوم را فراهم می کنند.

اعتبار شهرت هنرمندان کوچک

هنرمند گرافیتیاعتبار همه چیز در دنیای هنر است. به عنوان یک هنرمند کوچک ، اگر یک گالری ، موزه یا کلکسیونر اصلی آثار شما را دوست داشته باشد ، می تواند فروش بالایی داشته باشد. زنجیره بلوک هویت و شهرت را در مقیاس جدید امکان پذیر می کند. هنرمندان می توانند از طریق بلاکچین ردیابی کنند که چه کسی قطعات آنها را خریده است و این قطعات کجا سفر کرده اند یا به نمایش گذاشته اند. با گذشت زمان ، هنرمندان کوچک می توانند اعتبار خود را بسازند و در بازار بدنام شوند.

قیمت گذاری پویا

یک مزیت و اشکال در بازار هنر بلاکچین قیمت گذاری پویاست. در صورت گران شدن آثارشان ، این می تواند به هنرمندان کمک کند. با این حال ، بسیاری از منتقدان نگران این هستند که بازار آزاد هنر می تواند قیمت ها را کاهش دهد. نتیجه این امر کالایی سازی بیشتر خلاقیت است.

قیمت های پایین برای هنر می تواند برای معرفی مصرف کنندگان متوسط ​​به دنیای هنرهای هنری بسیار مناسب باشد. با این وجود ، این برای هنرمندان کوچکی که قبلاً از کارهای خود چیز زیادی نمی گیرند ضرر خواهد داشت. ایجاد یک بازار مبتنی بر بلاکچین برای هنر نیاز به ملاحظات دقیق دارد که از هنرمند و خلاقیت محافظت می کند و از ارزان سازی هنر جلوگیری می کند.

نتیجه

بلاکچین می تواند برای هنرمندان کوچک سودآوری داشته باشد ، اما به زودی ظهور یک بازار واقعی هنر بلاکچین به وجود نخواهد آمد. در حالی که بازارهای کوچک دوست دارند dada.nyc همچنان پدیدار خواهد شد ، انتظار نداشته باشید که گالری ها و سایر سنگرهای هنری سطح بالا بی سر و صدا پیش بروند. در نهایت ، ممکن است یک سیستم ترکیبی برای محافظت از هنر در برابر کالایی سازی بهترین باشد در حالی که هنر را بیشتر در دسترس قرار می دهد و گزینه های جدید مالی را برای فعالیت های هنری باز می کند.