ظهور اخبار جعلی

با سهولت رو به رشد ارتباطات ، اخبار جعلی و داستان های دروغین سریعتر از همیشه در حال انتشار هستند. مقدار زیاد محتوای به اشتراک گذاشته شده در هر روز باعث می شود که محتوای معتبر B.S از بین برود. و ، بیشتر مردم وقت این کار را ندارند. با توجه به مطالعه MIT در اخبار جعلی در توییتر ، کاربران 70٪ بیشتر از حقایق واقعی ، اقدام به بازتوییت دروغ می کنند. به زبان ساده ، اخبار جعلی سریعتر منتشر می شوند و مخاطبان بیشتری از حقیقت را به خود جلب می کنند.

مطالعه MIT در توئیتر نشان دادن گسترش دروغ در مقابل حقیقت است

فناوری بلاکچین به عنوان ذخیره داده ای تغییرناپذیر ، این امکان را دارد که اخبار جعلی را برای همیشه ریشه کن کند. با استفاده از هویت های دیجیتال و یک سیستم اعتبار قابل تأیید ، رسانه های اجتماعی مبتنی بر بلاکچین برای ترویج اطلاعات دقیق در حین دفن باطل کار می کنند.

او گفت ، او گفت

در مبارزه با اخبار جعلی ، بلاکچین به پدیده ای متکی است که “خرد جمعیت” نامیده می شود. ایده پشت این پدیده این است که نظر جمعی از افراد معمولاً دقیقتر از نظر یک متخصص است. با تأیید صحت مقالات خبری توسط خوانندگان متعدد ، اطلاعات نادرست با صحت بیشتری از آنچه که یک منبع یا هیئت قضات کار مشابهی را انجام می دادند ، ظاهر می شود. این فرم تأیید غیرمتمرکز کاملاً منطبق با سیستم های بلاکچین است.

برخی از پروژه های بلاکچین در حال حاضر از خرد جمعیت برای اهداف مختلف استفاده می کنند. اوگور یک بازار پیش بینی قوی ساخته است که از خرد جمعی برای پیش بینی وقایع آینده بهره می برد. و ، Cindicator از استراتژی مشابهی برای انجام تجزیه و تحلیل پیچیده مالی استفاده می کند.

شهرت، آبرو

شاید از خود بپرسید: “در سیستمی مانند این ، چه چیزی من را از تأیید اخبار جعلی برای کمک به انتشار اطلاعات نادرست منع می کند؟” اینجاست که هویت و شهرت دیجیتالی وارد عمل می شود. هر پلت فرم محتوا می تواند این را تنظیم کند و هویت ها را به روش های مختلف تأیید کند ، اما اصل اساسی یکسان است. شما به عنوان یک مصرف کننده اخبار ، دارای هویت دیجیتالی در بلاکچین هستید. شما همچنین دارای یک امتیاز شهرت مرتبط با این هویت هستید. وقتی اطلاعات دقیق را تبلیغ می کنید ، اعتبار شما افزایش می یابد. هنگام اشتراک برخی موارد نادرست ، عکس این قضیه صادق است.

وقتی مقاله ای با خبرمایه شما روبرو می شود ، چند گزینه دارید:

  • اشتراک گذاری + بررسی مقاله. اگر اکثر افراد دیگر مقاله ای را که از طریق این اقدامات تبلیغ می کنید تأیید کنند ، امتیاز شهرت شما افزایش می یابد. در طرف مقابل ، ترویج مقاله ای که به نظر مردم اخبار جعلی نمره شما را کاهش می دهد.
  • گزارش مقاله. همچنین می توانید مقالاتی را گزارش کنید که به نظر شما نادرست است. اگر اکثر خوانندگان دیگر با شما موافق باشند ، اعتبار شما یک بار دیگر افزایش می یابد. گزارش مقالات تأیید شده به اعتبار شما لطمه می زند.
  • هیچ کاری نکن. این به هیچ وجه اعتبار شما را تحت تأثیر قرار نمی دهد.

هرچه اعتبار شما بالاتر باشد ، تعداد پست ها و اشتراک های شما به افراد بیشتری می رسد. هرچه اعتبار شما افزایش می یابد ، نفوذ شما نیز افزایش می یابد. از آنجا که شهرت نفوذ را تعیین می کند ، کاربران مخرب به سرعت امتیاز شهرت خود را از دست می دهند و هرگونه نفوذ خود را از دست می دهند.

با تأیید یا گزارش مقاله توسط کاربران ، امتیاز شهرت مقاله نیز تغییر می کند. مقالاتی که شهرت خوبی دارند در معرض دید قرار می گیرند. علاوه بر این ، سیستم عامل ها می توانند از امتیاز شهرت شما برای دادن وزن بیشتر (یا کمتر) به تأیید صحت و اشتراکاتی که مقالات ارائه می دهید ، نیز استفاده کنند.

از آنجا که مقالات و شهرت آنها در دفتر عموم و به عنوان دفتر تغییرناپذیر ذخیره می شود ، می توانید مستقیماً ببینید که مقاله ای که به آن علاقه دارید در کجای مقیاس حقیقت قرار می گیرد. با گذشت زمان ، مقالات واقعی به اشتراک گذاشته شده توسط کاربران قانونی به بالاترین سطح می رسند در حالی که مقالاتی که توسط اخبار جعلی هدایت می شوند ، روز را نمی بینند.

مشوق ها

علاوه بر دسترسی بیشتر ، سیستم عامل ها می توانند با انگیزه های دیگر به کاربران با اعتبار بالا پاداش دهند. چه به صورت پولی ، چه از طریق تابلوی امتیازات و چه با انواع دیگر امتیازات ، فرصت های زیادی برای تشویق رفتار خوب هنگام ایجاد و به اشتراک گذاری محتوا وجود دارد.

یک سیستم پاداش داخلی حتی می تواند با استفاده از قراردادهای هوشمند در کنار شناسه های دیجیتالی و اعتباراتی که قبلاً در بلاکچین استفاده شده است ، رمزگذاری ، خودکار و اجرا شود..

Blockchain to the Rescue

اگرچه هنوز در دسترس نیست ، اما دو تیم وجود دارد که در حال تهیه راه حل برای مقابله با اخبار جعلی هستند.

فیدهای کاربر یک پروتکل برای ارائه اطلاعات مربوط به خوانندگان است تا آنها بتوانند توجه خود را به طور موثرتری اختصاص دهند. به عنوان یک بستر رسانه های اجتماعی ، می توانید پروتکل Userfeeds را ادغام کنید تا اطمینان حاصل کنید که کاربران شما در معرض اخبار جعلی قرار نمی گیرند. این پروتکل شامل انواع پیام های “اثبات ارزیابی” برای اندازه گیری اهمیت پیام های مختلف روی پروتکل است. علاوه بر این ، از ارزهای معروف برای ایجاد سیستم شهرت مشابه سیستمی که قبلاً ذکر شد ، استفاده می کند.

عمومی یک بنیاد غیرانتفاعی است و همچنین از طریق فناوری بلاکچین با نبرد خوبی مبارزه می کند. پلتفرم PUBLIQ بدون سانسور است اما بر اساس نمره PUBLIQ به نویسندگان پاداش می دهد. این امتیاز به واسطه شهرتی که نویسنده از بازدید ، اشتراک ، لایک و گزارش خوانندگان دریافت می کند شکل می گیرد. علاوه بر این ، PUBLIQ به کانالهایی که مقالاتی را که دارای ترافیک با کیفیت هستند ، به اشتراک می گذارد پاداش می دهد. تمرکز بر نماهای با کیفیت ، مانع از بازی ربات ها و سایر حساب های جعلی برای ایجاد داستان های نادرست در سیستم می شود.

هنوز هیچ پروژه ای پیشتاز نبوده و ممکن است پروژه ای وجود نداشته باشد. گرچه با بدبختی های اخیر فیس بوک و توییتر ، کاملاً واضح است که باید به زودی راه حلی برای آن ارائه شود.

خداحافظ اخبار جعلی ، سلام خواننده آگاه

حتی با استفاده از فناوری blockchain برای دفن اخبار جعلی ، برخی از داستان ها از بین می روند. این به عنوان خواننده وظیفه ماست که نسبت به آنچه با آن روبرو می شویم تردید داشته باشیم و فقط مقالاتی را که می دانیم واقعی هستند ، به اشتراک بگذاریم. با کمی تلاش و تردید در خواندن ، می توانیم دستکاری اخبار جعلی را یک بار برای همیشه ریشه کن کنیم.