بلاکچین امنیت ، ردیابی و تبادل منابع را آسان تر می کند. با بیت کوین ، این منبع یک ارز است. با این حال ، خارج از ارزهای رمزپایه ، پروتکل های بلاکچین آماده است تا تعدادی از صنایع را که صدور گواهینامه و تبادل آنها مهم است ، مختل کند. اخیراً در Coin Central ، ما در مورد هنرهای blockchain ، کشاورزی blockchain و مشاغل مبتنی بر blockchain صحبت کرده ایم. شبکه انرژی بلاکچین ایده دیگری است که قصد دارد طرز فکر ما در مورد استفاده و پرداخت برق را تغییر دهد.

مدل فعلی

شبکه برقبرق بیشتر فناوری هایی را که در زندگی داریم ، تأمین می کند و به طور مداوم در خانه ها و محل کار ما در حال انجام است. با این حال ، مدل فعلی تحویل برق کند ، دست و پا گیر و منسوخ شده است.

به ندرت شرکت های انرژی صورتحساب برنامه شما را در زمان واقعی به روز می کنند. هر ماه رمزگشایی صورتحسابی که دریافت می کنید گیج کننده است. علاوه بر این ، به ندرت میزان انرژی شما در روز یا از کل محل قبض شما تجزیه می شود.

اگر بخواهید قیمت های ارائه دهندگان انرژی مختلف را مقایسه کنید ، مدل فعلی حتی دشوارتر می شود. در واقع ، بسیاری از مصرف کنندگان فقط یک گزینه برای خرید برق خود دارند. علاوه بر این ، اگر می خواهید انرژی تولید شده از منابع تجدیدپذیر را خریداری کنید ، یافتن و تأیید منبع برق شما می تواند یک چالش باشد.

قرار دادن انرژی روی بلاکچین

شبکه انرژی بلاکچین می تواند بسیاری از این چالش ها را برطرف کند. اولین قدم پیگیری تولید و مصرف انرژی در بلاکچین است. ایده این است که داده های انرژی را به یک دفتر عمومی وارد کنید تا منبع و مقصد همه معاملات انرژی شفاف تر باشد.

به عنوان مثال ، یک نیروگاه می تواند زنجیره بلوک را با درج میزان برق تولیدی خود از آخرین بلوک به روز کند. این مقدار انرژی می تواند در بین مصرف کنندگان قابل تقسیم باشد. علاوه بر این ، مصرف کنندگان می توانند در آن پیشنهاد دهند و قیمت های پویایی برای برق ایجاد کنند. به عنوان مثال اگر نیروگاه در شب بیش از حد تولید می کند ، یک شبکه انرژی بلاکچین به هر کسی امکان می دهد ببیند چه میزان برق در شبکه بلا استفاده می شود. در نتیجه ، قیمت بازار در بازار در شب کمتر از روز خواهد بود.

یک بازار انرژی

با ایجاد یک بازار برای انرژی ، شما می توانید یک کارآفرین بی باک را به تولید محصولات در شب ، زمانی که قیمت گذاری پویا انرژی ارزان تر است ، تحریک کنید. یا این ممکن است انگیزه مصرف کنندگان را برای سرمایه گذاری در باتری ها ، خرید برق ارزان در شب و کاهش مصرف شبکه در طول روز فراهم کند..

نکته جالب در مورد ایده بازار انرژی این است که یک برنده باشد. شرکت برق در طول روز با فشار مشابه تولید زیاد مواجه نیست. آنها همچنین شبانه به همین میزان انرژی هدر نمی دهند. در عوض ، چنین سیستمی بار کلی انرژی را با گذشت زمان مساوی می کند.

یک بازار آزاد در شبکه انرژی بلاکچین نیز باعث تقویت رقابت می شود. در حال حاضر ، برخی از شرکت های انرژی تسلط کامل بازار بر یک منطقه جغرافیایی را دارند. با ادامه کاهش هزینه های تولید انرژی از طریق خورشید و باد ، ممکن است مشاهده کنید که تأمین کنندگان انرژی در مقیاس کوچک وارد بازار می شوند. در واقع ، در مقیاس کوچک خورشیدی به این معنی است که افراد می توانند یک آرایه خورشیدی راه اندازی کنند و مستقیماً برق خود را به همسایگان خود در بازار بلاک چین بفروشند. این نوع میکرو شبکه مبتنی بر بلاکچین در بروکلین ، نیویورک در حال آزمایش است. در آنجا همسایگان از پشت بام خود خورشید را به یکدیگر می فروشند.

خرید قابل تمدید

بسیاری از مصرف کنندگان و شرکت ها می خواهند در مورد نوع انرژی مورد استفاده خود مسئولیت اجتماعی داشته باشند. با این حال ، الکترون ها به یک خط برق وارد می شوند ، غیر قابل تشخیص هستند – خواه از یک آرایه خورشیدی یا از یک کارخانه ذغال سنگ تولید شوند.

برای حل این مشکل ، سازمان حفاظت محیط زیست سیستمی برای صدور گواهینامه انرژی های تجدید پذیر (REC) ایجاد کرده است. با این حال ، سیستم اغلب گیج کننده است و استفاده از آن دشوار است. یک تأمین کننده انرژی تجدیدپذیر مجبور است یک صفحه گسترده داده در مورد انرژی تولیدی خود ایجاد کند. سپس ، آنها صفحه گسترده را به آژانس تأیید کننده ارسال می کنند که اطلاعات را بررسی می کند. در صورت رضایت آژانس ، آنها REC ها را برای شرکت انرژی ارسال می کنند. سپس شرکت می تواند آن REC ها را به شرکت ها و مصرف کنندگان دیگر بفروشد تا اثبات کند از انرژی سبز استفاده می کنند. کل این روند ممکن است 6 تا 8 هفته طول بکشد.

با استفاده از شبکه انرژی بلاکچین می توان بلافاصله موضوع صدور گواهینامه را حل کرد. آرایه های خورشیدی ، توربین های بادی و سدهای برق آبی می توانند دارای کنتورهای انرژی باشند که مستقیماً در شبکه انرژی بلاکچین نوشته می شوند. هرچیزی که این کنتورها می نویسند می تواند با یک گواهینامه که می گوید انرژی تجدید پذیر است ، برچسب گذاری شود. در نتیجه ، تولید کننده انرژی می تواند انرژی و گواهینامه را بلافاصله بفروشد. نتیجه کاهش هزینه های کلان و تقلب در بازار انرژی های تجدیدپذیر است.

مدیریت شبکه هوشمند قرارداد

یکی دیگر از مزایای شبکه انرژی بلاکچین ، مدیریت قرارداد هوشمند است. هنگامی که تولید و مصرف انرژی را به یک دفتر حساب غیرمتمرکز منتقل می کنید ، مصرف کنندگان می توانند به تولیدکنندگان انرژی در زمان واقعی پرداخت کنند. پرداخت ها از طریق قراردادهای هوشمند انجام می شود که هر کیلووات فوراً تأیید و پرداخت می شود.

شرکت های تاسیساتی درآمد ثابتی دارند که متناسب با برق تولیدی آنها در یک زمان مشخص است. اگر معامله بهتری در بازار انجام شود ، مصرف کنندگان همچنین می توانند بین تأمین کنندگان انرژی جابجا شوند. به جای دریافت صورتحساب هر ماه از همان شرکت آب و برق ، می توانید برق را به عنوان یک سرویس به صورت پرداخت به عنوان کار خود خریداری کنید..

انتقال به یک شبکه انرژی Blockchain

این یک انتقال سریع و آسان برای شرکتهای انرژی نخواهد بود. با این حال ، مزایای آن می تواند بسیار زیاد باشد. نتیجه از میزان ردیابی سربار و زمان واقعی وضعیت شبکه کاسته می شود. علاوه بر این ، مصرف کنندگان می توانند از افزایش رقابت و قیمت گذاری پویا بهره مند شوند. شبکه انرژی ما با کاهش قیمت خورشیدی و افزایش شیوع باتری در خانه های مصرف کنندگان ، در حال حاضر در آستانه تغییر اساسی قرار دارد. بلاکچین می تواند در مدیریت شبکه پیچیده انرژی آینده نقش اساسی داشته باشد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me