کشاورزی Blockchain باعث تغییر در کشاورزی و غذا خواهد شد

Blockchain معمولاً با ارز رمزپایه ارتباط برقرار می کند ، اما خیلی بیشتر از این است. لازم به یادآوری است که بلاکچین در هسته خود یک پروتکل فناوری است که می تواند انواع داده ها و قراردادها را اداره کند. این بدان معنی است که بلاکچین در بسیاری از صنایع موجود که ردیابی اطلاعات و اجرای قراردادها لازم است ، موارد استفاده دارد. حتی در قدیمی ترین صنعت جهان موارد استفاده دارد: تولید مواد غذایی. انتقال کشاورزی بلاک چین بر عهده ماست.

اگر تا به حال به یک مزرعه رفته اید ، می دانید که آنها اکوسیستم های پیچیده ای هستند که دارای قطعات متحرک ، زمان دقیق و ساختارهای فصلی هستند. با این حال ، پس از خروج غذا از یک مزرعه ، به بخشی از یک زنجیره تأمین گسترده با مهمانی های زیاد تبدیل می شود. خریداران ، فروشندگان ، توزیع کنندگان و زنجیره های مواد غذایی همه می خواهند بدانند که این غذا در طول سفر کجاست. همچنین احتمالاً قبل از سرو غذا روی میز شام می خواهید بدانید غذای شما کجا بوده است.

گرایش به سمت کشاورزی بلاکچین نوید می دهد که هر مرحله از رشد و توزیع مواد غذایی ساده تر شود. این یک منبع حقیقت برای زنجیره تأمین کشاورزی به تمام طرفهای درگیر ارائه خواهد داد. در این مقاله ، ما چهار روش اصلی را تغییر می دهیم که بلاک چین باعث تغییر کشاورزی می شود.

پیگیری تدارکات

یک چالش بزرگ برای صنعت کشاورزی ردیابی و پرداخت هزینه تحویل محصولات است. معمولاً این به شکل یک شرکت بزرگ چند ملیتی است که هزاران تن از یک محصول معین را سفارش می دهد یا دریافت می کند. قیمت هایی که برای خرید و فروش کالا در نظر گرفته می شود ، شامل سایر موارد متفرقه مانند این است تبلیغات برای کاربران موجود 2020 و سایر اتهامات دیده نشده امروزه در بیشتر موارد ، این روند به شخص ثالث محلی بستگی دارد که تحویل کالا را هماهنگ می کند. فروشنده نمایندگی دارد که مطمئن می شود کالا تحویل داده می شود و خریدار نمایندگی دارد که تحویل کالا را بررسی می کند و پیشنهاد پرداخت می کند.

با استفاده از بلاکچین می توان این سیستم نمایندگی های فروش منطقه ای را به یک دفتر توزیع شده ساده تبدیل کرد. خریداران کالا می توانند مستقیماً با تأمین کننده معامله کنند و بلافاصله وجوه را منتقل کنند. این سرعت آنچه روزی مقاله ای مبتنی بر کاغذ بود و تسویه حساب پرداختی هفته ها به طول انجامید را سرعت می بخشد. علاوه بر این ، شرکت ها در هزینه های نمایندگی صرفه جویی می کنند و کشاورز که محصولات زراعی را پرورش داده می تواند سهم بیشتری از درآمد حاصل از فروش را دریافت کند.

بازار تولید

توسط Dungodung – کار شخصی ، دامنه عمومی

شرکت Louis Dreyfus اخیراً اولین تجارت کالاهای کشاورزی بلاک چین را انجام داده است. آنها 60،000 تن سویای آمریکایی را به دولت چین فروختند. به گفته افرادی که از معامله آگاهی دارند ، استفاده از بلاکچین کل زمان را برای تدارکات 80٪ کاهش می دهد. کل معامله فقط یک هفته طول کشید.

علاوه بر این ، این معاملات تحویل اغلب شامل توافق نامه های پیچیده ای با شرایط تحویل و پرداخت است. آنها کاندیداهای کاملی برای مدیریت قراردادهای هوشمند هستند. از آنجا که قراردادهای هوشمند در کشاورزی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد ، ممکن است یک کشاورز بدون نیاز به توزیع کنندگان واسطه ، محصولات را مستقیماً به رستوران یا حتی یک فرد بفروشد..

منشا محصول & زنجیره تامین


از کجا می دانید محصول ارگانیک خریداری شده شما واقعاً ارگانیک است?

ارگانیک usdaسال گذشته ، بازرس کل ایالات متحده دریافت که بالقوه میلیون ها پوند از محصولات ارگانیک تقلبی هر ساله وارد سوپرمارکت های آمریکایی می شوند. این فقط مشکلی برای مصرف کنندگان نیست. این امر همچنین باعث کاهش تلاش کشاورزان تولید کننده محصولات ارگانیک واقعی می شود.

در نتیجه ، علاقه به سیستم هایی که می توانند صحت زنجیره تامین محصول را تأیید کنند ، افزایش یافته است. Blockchain یک انتخاب عالی برای این برنامه است. مزارع می توانند از بلاکچین برای افزودن محصولات ارگانیک تأیید شده به دفتر استفاده کنند. سپس ، مصرف کنندگان می توانند با استفاده از یک برنامه تلفن همراه تاریخچه قطعه ای از محصولات را در زمان واقعی بررسی کنند.

با ردیابی بلاکچین ، اگر تأمین کننده ای ادعا کند که دانه های قهوه از یک مزرعه اخلاقی در کنیا می آیند ، هرکسی می تواند به راحتی این ادعا را تأیید کند. کشاورزی Blockchain به شما امکان می دهد حبوبات را از مزرعه تا کافی شاپ مستقیماً از تلفن خود هنگام ردیف در صف ردیابی کنید.

از منظر نظارتی ، این کار مشاغل USDA و FDA را نیز بسیار آسان می کند. اگر آلودگی به مواد غذایی وجود داشته باشد ، ردیابی محل تولید آن و فراخوان محصول مرتبط با آن بسیار راحت تر می شود. در نتیجه ، تنظیم کننده ها می توانند بیماری های ناشی از غذا را خیلی سریع جدا کنند.

تمرکز قدرت شرکت های چند ملیتی

شرکت های چند ملیتی بر صنعت کشاورزی کنونی تسلط دارند. آنها اغلب بزرگترین خریداران بازار هستند ، بنابراین می توانند قیمت ها را تعیین کنند و به کشاورزان بگویند که در یک فصل مشخص چه چیزی رشد دهند. با این حال ، کشاورزی بلاکچین می تواند بنگاه های کوچک و کشاورزی تحت حمایت جامعه را بیشتر شیوع دهد.

بشقاب csa سبزیجات

توسط thebittenword.com – Clagett Farm CSA Week 11، CC BY 2.0

در حال حاضر همکاری های کشاورزی در سطح مقیاس کوچک با حمایت جامعه در سراسر کشور وجود دارد. ایده این است که شما یک سهم مزرعه خریداری می کنید و سپس کشاورز محصول را در طول فصل به طور مستقیم به شما تحویل می دهد. مزایای این روش دو راه دارد. نخست ، کشاورزان در ابتدای فصل بودجه دریافت می کنند ، که به آنها امکان می دهد در مزرعه سرمایه گذاری کرده و امور مالی خود را در طول سال تثبیت کنند. دوم ، مصرف کنندگان کشاورزان خود را می شناسند و از محصولات ارزان قیمت ، فصلی و محلی بهره مند می شوند.

کشاورزی بلاکچین می تواند برخی از چالش های حاکمیت ، توزیع و سهامداری را برای اجرای یک طرح کشاورزی تحت حمایت جامعه حل کند. با مشارکت سهامدارانه توزیع شده و توزیع مبتنی بر قراردادهای هوشمند ، کشاورزی تحت حمایت جامعه می تواند بسیار موثرتر مقیاس بندی کند ، و کشاورزان را مستقیماً به مصرف کنندگان متصل کند. این کل انتقال کشاورزی تحت حمایت جامعه حتی می تواند به صورت خودکار انجام شود و در سراسر جهان مزرعه های بدون مالک وجود داشته باشد.

برابر کردن قیمت گذاری

در حال حاضر ، بازارهای خرید کالاها توسط شرکت های بزرگ کنترل می شوند و شفاف نیستند. در نتیجه ، بسته به تقاضا ، آب و هوا ، سطح تولید منطقه ای و روابط با واسطه ها ، قیمت گذاری می تواند نوسانات شدیدی داشته باشد. کشاورزی بلاک چین می تواند قیمت کالاهای عمده را برای کشاورزان و خریداران شفاف تر کند.

یک بازار مبتنی بر بلاکچین به خریداران و فروشندگان این امکان را می دهد تا مذاکرات فعلی خود را با اطلاعات مربوط به معاملات مشابه اخیر مقایسه کنند. کشاورزان در سراسر جهان می توانند ارزش محصول خود را تعیین کنند و فروش را در زمان واقعی انجام دهند.

کشاورزی Blockchain می تواند طرز فکر ما درباره غذا را تغییر دهد

هرچه تولید مواد غذایی شفاف تر شود ، اطلاعات بیشتری به مصرف کنندگان برای تصمیم گیری هوشمندانه در مورد مواد غذایی احتیاج دارد. کشاورزی بلاکچین می تواند غذا را ارزانتر کند ، اما همچنین ردیابی محل تهیه غذای ما را آسان تر می کند. بلاکچین می تواند کلید ایجاد مقرون به صرفه و در دسترس تولیدات واقعی ، ارگانیک و با منبع محلی برای همه باشد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map