فناوری با خلاقیت روبرو می شود

برخی می گویند که فناوری نوعی هنر است. با رونق اخیر بازار هنر بلاکچین ، این روزها به نظر می رسد واقعیت بیش از داستان باشد. از بچه گربه های دیجیتال و کارت های معاملاتی رفتاری که قیمت های بالغ بر 100000 دلار دارند تا کارهای هنری مبتنی بر هوش مصنوعی (AI) ، فناوری بلاکچین رسما وارد دنیای هنر شده است.

هنر بلاکچین شامل مواردی غیر از سیلی زدن آنلاین به یک قطعه هنری است. چند نکته در مورد این بازار در حال ظهور و اینکه چگونه هنر را به سمت بهتر تغییر می دهد باید بدانید.

مردم در حال خلق هنر Blockchain هستند

چند روش مختلف وجود دارد که هنرمندان از آن استفاده می کنند تا زنجیره بلوک را در کار خود بگنجانند. برخی از هنرمندان در حال خلق قطعاتی هستند که در آن بلاکچین موضوع باشد در حالی که برخی دیگر در واقع از این فناوری در خلاقیت خود استفاده می کنند.

کلکسیون ها

در حال حاضر محبوب ترین شکل هنر بلاکچین است ، مانند مجموعه های قابل جمع آوری CryptoKitties و کارت های معاملاتی نادر Pepe پیروان فرقه مانند را به دست آورده اند. این قطعات هنری دیجیتالی به طور مستقیم در سیستم عامل های بلاکچین مانند Ethereum و Counterparty ایجاد ، ذخیره و معامله می شوند.

مانند Beanie Babies ، کمیاب بودن هر کالکشن چیزی است که ارزش و قیمت آن را هدایت می کند. شما می توانید به راحتی و با هزینه ای معادل 5 دلار ، کالاهای قابل جمع آوری زنجیره بلوکی را انتخاب کنید ، اما قیمت برخی از قطعات بیش از 100000 دلار است.

هنر مبتنی بر بلاکچین

آثار هنری اسکاراب

آثار Scarab Experiment فعلی

فراتر از مجموعه های قابل جمع آوری ، هنرمندان در حال یافتن راه های دیگری برای استفاده از فناوری بلاکچین برای کارهای هنری خود هستند. یک نمونه از این موارد آزمایش اسکاراب. آزمایش Scarab با ترکیب هوش مصنوعی (AI) با عضویت های توکنیزه شده یک اثر هنری را از مجموع 1000 مقاله ارسالی اعضای جامعه ایجاد می کند. هنگامی که هنر خود را ارسال می کنید ، یک رمز تجاری Scarab دریافت می کنید که به شما حق رأی دادن در مورد آثار هنری این پروژه را می دهد.

پلانتوئید یک “فرم زندگی” خود-تکرار شونده است که توسط AI و بلاکچین ، به ویژه بیت کوین و اتریوم هدایت می شود. این یک گیاه رباتیک با ساختار DNA در شبکه Ethereum است که با افرادی که به آن اهدا می کنند تعامل دارد. Plantoid پس از دریافت کمک های مالی کافی بیت کوین ، وارد “مرحله تولید مثل” می شود که در آن فراخوان هنرمندان و طراحان برای ایجاد Plantoid دیگر را فرا می گیرد. شخصی که پیشنهاد را دریافت می کند باید Plantoid دیگری را ایجاد کند که از همان قوانین DNA قبل از Plantoid پیروی می کند. در عوض ، سازنده کمکهای بیت کوین را از طریق قرارداد هوشمند از گیاه اصلی دریافت می کند.

هنر مبتنی بر بلاکچین

اگرچه با زنجیره بلوکی ساخته نشده است ، اما آثار هنری بی شماری وجود دارد که از این فناوری به عنوان الهام استفاده می کنند. اخیراً اولین بنای یادبود بیت کوین که به صورت عمومی سفارش داده شد ، در کرانج ، اسلوونی برپا شد. شهروندان این شهر ایده هایی را از طریق فیس بوک برای این بنای یادبود ارسال کردند و مسئولان به دلیل ارتباط منطقه با صنعت ، بیت کوین را انتخاب کردند.

Blockchain همچنین بر هنر نقاشی دیواری بیت کوین ، اجرای Satoshi Nakamoto و حتی شام آخر (بیت کوین) تأثیر گذاشته است..

آخرین شام بیت کوین

شما می توانید هنر را در بلاکچین ردیابی و تأیید کنید

شاید مهمتر از خلق هنر ، تأیید صحت هنری است که خریداری می کنید. موسسه متخصصان هنرهای زیبا (FAEI) در ژنو در سال 2014 اظهار داشت که بیش از 50٪ از کارهای هنری که آنها بررسی می کنند ، جعلی است یا به هنرمندان نادرست نسبت داده نشده است. با فروش قطعاتی در بازار هنرهای زیبا به ده ها یا حتی صدها هزار دلار ، مهم این است که آنچه را که فکر می کنید خریداری می کنید.

مشابه استفاده از زنجیره بلوک در کشاورزی و زنجیره تامین ، شما می توانید از قدرت تغییرناپذیری عمومی برای حفظ صداقت هنر استفاده کنید. برای انجام این کار ، برخی از پروژه ها در تلاشند تا منشأ هنر را به دست آورند. منشأ هنر Blockchain روشی برای اثبات مالکیت خلاقیت های اصلی از طریق بلاکچین است. این مانند این عمل می کند:

  1. یک هنرمند قطعه جدیدی را خلق می کند و آن را با نشانه روی بلاکچین تأیید می کند.
  2. هنگامی که شما آثار هنری را از هنرمند خریداری می کنید ، آنها رمز مرتبط را به شما منتقل می کنند.
  3. هنگام فروش قطعه ، رمز را به خریدار منتقل می کنید.
  4. و به همین ترتیب ، و غیره.

معاملات رمز به صورت عمومی ذخیره می شود ، بنابراین شما به عنوان یک خریدار می توانید به راحتی کل سابقه مالکیت را به هنرمند پیگیری کنید. اگر این رمز از کیف پول هنرمند نشات نگیرد ، این اثر هنری جعلی است.

شما می توانید برای کارهای هنری و همچنین کارهای دیجیتالی از این روند استفاده کنید. از آنجا که آثار دیجیتالی به راحتی قابل تکرار هستند ، ارتباط آنها با نشانه ها نادر بودن آنها را حفظ می کند که به نوبه خود ، ارزش آنها را حفظ می کند.

بلاکچین در هنر ، میانه رو را از بین می برد … یک بار دیگر

همانند اکثر صنایع ، بازار هنر بلاکچین در منسوخ شدن واسطه ها بهترین است. گالری های هنری غیرمتمرکز به چپ و راست ظاهر می شوند و بیشتر (اگر نه همه) درآمد فروش را به هنرمندان ارائه می دهند.

کارت های Curio تصاویر GIF و تصاویر مرتبط با Ethereum هستند که در آن هنرمندان 100٪ فروش خود را دریافت می کنند. از آنجا که کارت ها روی بلاکچین است ، شما به عنوان یک هنرمند می توانید دقیقاً تعداد فروش خود را انتخاب کنید. دیگر نیازی به نگرانی در مورد کپی برداری ، جعل یا هزینه های کلان نیست. این دنیای جدیدی از کسب درآمد را برای هنرمندان دیجیتال باز می کند.

حتی با وجود کارهای هنری فیزیکی ، گالری ها از بلاکچین استفاده می کنند. ماسینا یک پلت فرم غیرمتمرکز است که هنرهای زیبا را دموکراتیک می کند. اگر می خواهید با سرمایه گذاری هنری درگیر شوید اما برای خرید یک قطعه چند هزار دلاری اعتبار مالی ندارید ، این سیستم عامل مناسب شماست. در Maecenas ، می توانید با استفاده از نشانه های ART پلتفرم در بخشی از آثار هنری سرمایه گذاری کنید. علاوه بر این ، برای تأمین مالی قطعات جدید ، گالری ها می توانند آثار هنری خود را با کسری از هزینه ای که یک حراج دهنده یا وام برای آنها هزینه می کند ، برای کاربران Maecenas لیست کنند..

در بازار هنر Blockchain شرکت کنید

خواه یک مجموعه دار ، خالق یا فقط یک ناظر معمولی باشید ، انقلاب blockchain هنر احتمالاً به نوعی بر شما تأثیر می گذارد. حتی در این صنعت جوان ، هنوز روش های زیادی برای درگیر شدن و کشش عضلات خلاق وجود دارد.

اجازه ندهید کمبود توانایی هنری شما را متوقف کند. پروژه هایی مانند Slothicorn که درآمد اساسی جهانی را برای همه هنرهای رمزنگاری (از جمله) فراهم می کند “GIF های گنگ”) ، پشتیبانی شما را هنگام شروع کار به شما ضروری می دهد.

چه کسی می داند؟ شما فقط می توانید اولین میلیونر سازنده الگوی رفتاری رفتاری شوید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me