Blockchain Art Provenance و آینده هنر دیجیتال

در اوایل هنر ، یک نقاشی ارزش داشت زیرا تنها تصویر در نوع خود در جهان بود. اگر می خواستید یک تصویر را تکرار کنید ، مجبورید یک نقاش را استخراج کنید تا نسخه اصلی را از نو بسازد و حتی در آن صورت هم نیست. اما با ظهور دوربین و اکنون تصویربرداری دیجیتال ، هنر کپی برداری پیش پا افتاده است. سطح جدیدی از جعل نیز وجود دارد. این امر باعث می شود که هنر زنجیره بلوک به یک زمینه امیدوار کننده تبدیل شود.

در عصر دیجیتال ، چالش هنر کپی برداری است. ابتدا دوربین امکان تولید چاپ از هر نقاشی را فراهم کرد. اکنون ، اینترنت این سطح را به سطح جدیدی رسانده است. انجام جستجوی تصویر Google و داشتن نسخه با وضوح بالا از نقاشی یا عکس مورد علاقه خود بدون پرداخت هزینه ای به هنرمند ، امری پیش پا افتاده است. حتی کارهای هنری فیزیکی ، مانند یک نقاشی ، می توانند با زحمت از تصاویر آنلاین تولید کنند.

برای کلکسیونرها ، این مشکل است که آنها می خواهند یک قطعه هنری جدید بخرند. چگونه آنها می توانند از اصالت هنر اطمینان داشته باشند؟ منشأ هنر Blockchain نوید می دهد که مالکیت هنری را به دست بیاورد ، این امکان را فراهم می کند که شما مالک معتبر یک قطعه هنری باشید. همچنین می توانید هنگام فروش قطعه ، آن رمز گواهی را انتقال دهید ، به این معنی که مالک جدید اکنون تنها دارنده اصلی اثر هنری است.

این لازم نیست فقط در هنرهای سنتی اعمال شود. Blockchain همچنین درهای هنر دیجیتال و عکاسی را باز می کند که در آن هنرمندان آثاری را خلق می کنند که قرار است روی صفحه نمایش داده شود. در هنر دیجیتال ، کپی برداری و دزدی دریایی بسیار زیاد است. با این حال ، یک هنرمند دیجیتال می تواند برای تأیید اثرات جعل و اثبات صاحبان واقعی قطعات اصلی و مجازات شده توسط هنرمند ، هنری مجاز و مجوز دار بفروشد..

Blockchain Art Provenance

مونالیزاProvenance به زنجیره نگهداری برای یک قطعه هنری اشاره دارد. به طور سنتی ، مالک منشأ قطعه را حفظ می کند یا خانه های مختلف حراج سوابق خود را حفظ می کنند. ایده این است که هنر ، فروش پس از فروش ، به هنرمند ردیابی شود.

مشکل این است که این اسناد منشأ می تواند به راحتی جعل یا تقلبی شود ، مخصوصاً در صورت عدم وجود سابقه مشترک مرکزی. وقتی خانه های حراج می خواهند اصالت یک قطعه هنری را تأیید کنند ، در مورد اسناد منشأ تحقیق می کنند. آنها همچنین معمولاً یک ارزیاب خبره خارجی را برای ارزیابی اصالت قطعه سفارش می دهند. هنر تقلبی ارزیابی کنندگان را فریب داده است چندین بار.

منشأ هنر Blockchain برای حل این مسئله است. امروز ، چندین شرکت در حال ایجاد یک پایگاه داده دیجیتالی از هنر و صاحبان جهان هستند. این مالکان سپس کلیدهای عمومی و خصوصی دارند تا مالکیت یک اثر اصلی را ثابت کنند.

منشأ هنر بلاکچین می تواند اساساً عملکرد دنیای هنر را تغییر دهد و تصدیق واقعی بودن یک قطعه را آسان تر کند. علاوه بر این ، شما می توانید تاریخچه مالکیت این قطعه را با گذشت زمان در یک دفتر عمومی شفاف ردیابی کنید.

هنر دیجیتال

Pepes نادر و Cryptokitties به عنوان اولین قطعات هنر بلاکچین ذکر شده است. اگرچه برخی ممکن است این مجموعه های هنری را دور از هنر بدانند ، اما برخی از ویژگی های آثار هنری دیجیتال را در خود دارند. آنها بی نظیر ، جالب و بنابراین ارزشمند هستند.

رمزنگاری ها

همان فناوری blockchain توکن در پشت Cryptokitties و Rare Pepes می تواند مالکیت مشابه هنر دیجیتال را تقویت کند. یک هنرمند می تواند یک نسخه واقعی و معتبر از آثار هنری را به خریدار بفروشد که سپس می تواند اصل بودن پرونده خود را ثابت کند. متناوباً ، یک هنرمند می تواند نسخه محدودی از چاپ را انجام دهد ، به عنوان مثال فقط 100 نسخه مجاز را ایجاد کند.

این یک بازی تعویض کننده هنر دیجیتال است ، صنعتی که کنترل توزیع فایلها و تصاویر بسیار سخت است.

بلاکچین & عکاسی

نوع دیگر هنر دیجیتال عکاسی است. باز هم در اینجا ، انتقال هنر بلاکچین می تواند از بسیاری از همان روشهایی که در هنر دیجیتال اعمال می شود ، مفید واقع شود. از این گذشته ، بیشتر عکاسی ها به صورت دیجیتالی آغاز و پایان می یابد. دیگر به ندرت عکس چاپ می کنیم. عکاسی همچنین یک محیط تخت است که به خوبی به شما امکان دیدن روی صفحه را می دهد. با نمایشگرها و نمایشگرهای با کیفیت بالا ، مشاهده چاپ با کیفیت بالا در مقابل مشاهده همان مورد در صفحه نمایش با وضوح بالا دیگر تفاوت چندانی ندارد.

یکی از کاربردهای بالقوه بلاکچین استفاده از محتویات رمز مالکیت هنری برای رمزگذاری پرونده تصویر است. سپس ، رمز به عنوان کلید شما برای دسترسی به پرونده عمل می کند. رمز را از دست دهید و نمی توانید پرونده را رمزگشایی کنید. مطمئناً ، به محض اینکه از صفحه عکس بگیرید یا پرونده را چاپ کنید ، قوانین صدور گواهینامه رمز شده دیگر در مورد خود پرونده اعمال نمی شود. با این حال ، شما هنوز رمز دیجیتالی را دارید که پرونده شما را به عنوان اصلی تأیید می کند.

توکن سازی & صدور گواهینامه

چالش بازار هنر بلاکچین دو برابر است.

اولاً ، غلبه بر موانع فنی کار چندان دشواری نیست. شما برای قطعات هنری به رمز ویژه ای نیاز دارید ، اما می توانید آن را به عنوان یک سکه ERC-20 ایجاد کنید. این رمز به راحتی قابل معامله است. وقتی کسی یک قطعه هنری را خریداری می کند ، شما می توانید رمز را به آدرس عمومی او انتقال دهید ، در واقع مالکیت این قطعه را منتقل کنید.

دوم ، این سوال که چه کسی می تواند یک قطعه هنری را قانونی داند ، دشوارتر است. بدیهی است که هنرمندان باید بتوانند قطعات خود را تأیید کنند. اگر ، اگر می خواستید تمام آثار هنری گذشته را در پایگاه داده بلاکچین خود تأیید کنید ، پس باید قوانین اساسی را برای زمان تأیید یک قطعه هنری تنظیم کنید.

شرکت های هنری Blockchain

چند شرکت زوج در حال حاضر بر روی چالش هنر بلاکچین کار می کنند.

verisart هنر زنجیره بلوک

وریسارت هدف تأیید و تأیید آثار هنری فیزیکی است. آنها چندین سال است که با راه حل صدور گواهینامه برای قطعات هنری موجود و قطعات جدید از هنرمندان در حال فعالیت هستند.

DADA.nyc به کاربران اجازه می دهد آثار هنری دیجیتال با محدودیت حفاظت IP و اثبات مالکیت را خریداری کنند. آنها مستقیماً با هنرمندان همکاری می کنند تا هنر دیجیتال را برای خرید مستقیم در وب سایت خود لیست کنند.

توصیف کردن با هنرمندان همکاری می کند تا به هر قطعه شناسه رمزنگاری منحصر به فرد اختصاص دهد. تاریخچه کامل آن در ردیابی اسناد و محل انتشار آثار هنری در بلاکچین موجود است.

مونگراف به طور کلی برای هر “کارهای خلاق” اعمال می شود. هنرمندان URL تولیدات دیجیتالی خود را ارسال می کنند و اطلاعات در بلاکچین بیت کوین ذخیره می شود.

Archetype.mx بر اقتصاد میم متمرکز شده است اما هر کسی می تواند از آن برای رمزگذاری هر نوع هنر یا دارایی استفاده کند. آنها هنوز راه اندازی نشده اند.

مردم Cryptokitties یا Rare Pepes را هنر می دانند. حداقل آنها امکان صدور گواهینامه و تقاضای دارایی های دیجیتال منحصر به فرد را نشان می دهند.

نتیجه

اینکه آیا هنر برای شما مونالیزا یا پپ های نادر است به معنای واقعی نیست. داستان بزرگتر این است که بلاکچین تأیید و توزیع دارایی های دیجیتال منحصر به فرد را امکان پذیر می کند. در نتیجه ، ردیابی و تجارت آن دارایی ها آسان تر می شود. در نتیجه ، ما در حال ورود به دوره جدیدی از هنر هستیم که هنر چیست و چه چیزی یک قطعه را ارزشمند می کند ، یک سوال باز برای بحث در سالهای آینده خواهد بود.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map