Christie’s ، قدیمی ترین خانه حراج هنر جهان ، قصد دارد با استفاده از فناوری blockchain یکی از بزرگترین مجموعه های هنری مدرنیست آمریکایی را که متعلق به خود است ، ثبت کند. مجموعه Barney A. Ebsworth بیش از 300 میلیون دلار در حراج تخمین زده شده است. این مجموعه پر ستاره شامل آثار کلاسیک مدرنیست آمریکایی توسط هنرمندانی مانند هاپر ، شیلر ، او کیفی ، دی کونینگ ، پولاک و غیره است.

پولاک

یکی از قطعات حراج ، جکسون پولاک (1956-1912) ، ترکیب با سکته های قرمز ، نقاشی شده در سال 1950 ، ارزش تقریبی 50،000،000 تا 70،000،000 $.

اواخر بارنی ابوسورث یکی از بزرگترین مجموعه داران جهان محسوب می شود و در هیئت مدیره چندین موزه از جمله موزه هنر سیاتل ، موزه هنر هونولولو ، موزه هنر سنت لوئیس ، گالری هنر ملی ، واشنگتن و موزه هنرهای آمریکایی اسمیتسونیان خدمت می کند..

این ادغام بلاکچین ابتدا یک صنعت است. استفاده از بلاکچین نه تنها به اطمینان از منشأ قطعات کمک می کند بلکه در تلاش است تا اعتماد به نفس خریدار را دوباره جرقه بزند. 63.7 میلیارد دلار بازار هنر که به تازگی اولین سال رشد خود را پس از دو سال کاهش دیده است.

وحشت خریدن هنرهای تقلبی ، قرن هاست که گردآورندگان هنر را آزار می دهد. Blockchain سرانجام یک راه حل برای کمک به تأیید اصالت هنر و پیگیری مالکیت بدون نیاز به ارزیابی های هنری گران و ناقص ارائه می دهد.

مصاحبه زیر با ننه دکینگ, بنیانگذار و مدیر عامل شرکت زرق و برق دار رجیستری ، دفتر ثبت همکاری هنری با Christie’s برای مجموعه برجسته Barney A. Ebsworth و با ریچارد انتروپ, مدیر ارشد اطلاعات کریستی.

دکینگ از تجربه قبلی خود به عنوان معاون رئیس و رئیس جهانی فروش خصوصی در Sotheby’s New York ، معاون رئیس ویلدنشتین وام گرفته است. & شرکت ، و تاسیس یک شرکت مشاوره هنری گالری و گالری در نیویورک.

قبل از کریستی ، انتروپ در شرکت هایی مانند Disney ABC Television Group ، Time Warner و MoMA در نیویورک نقش های ارشد و اجرایی را بر عهده داشت..

چگونه Christie’s با سایر خدمات هنری و پایگاه داده قابل جمع آوری با Nanne Dekking و Artory همکاری کرد?

[ریچارد – کریستی] کریستی با دقت درباره فروشندگان نوظهور در فضای فناوری بلاکچین تحقیق کرد. تیم Artory یک محصول هنری محور ارائه می دهد که با منافع مشتری ما همسو است. به عنوان متخصصان سابق بازار هنر ، تیم آنها درک ذاتی از بازار ، مشتریان ما و برنامه های آینده فناوری بلاکچین برای صنعت حراج دارد..

نان دکینگ (مدیر عامل شرکت آرتوری) سابقه بازار هنری برجسته ای دارد. جدا از تلاش Artory ، او در حال حاضر رئیس نمایشگاه هنرهای زیبای اروپا (TEFAF) است ، بنابراین به درستی از ویژگی های صنعت ما می فهمد. این یک عامل تعیین کننده قوی در انتخاب Artory برای خلبان ما بود. بسیاری از بازیکنان دیگر در فضا استارت آپ های فناوری و بدون تجربه دنیای هنر هستند. Artory همچنین تکنیک blockchain را به طور کامل در یک پایگاه هنری منحصر به فرد و پایگاه داده قابل جستجو جای داده است و یک ایده نیست اما آماده ثبت مجموعه ای به اندازه مجموعه Ebsworth است..

نان ، شما از طریق Sotheby’s سابقه قوی در صنعت تجارت هنر دارید و رئیس نمایشگاه هنرهای زیبا در اروپا هستید. به نظر می رسد که کاملاً با دنیای بلاکچین فاصله دارد. چگونه شما به عنوان یک راه حل برای حل مشکلات اعتماد و تأیید اعتبار در معاملات هنری به بلاکچین رسیدید?

نان: بعد از کار در بسیاری از موقعیت های بازار هنر ، فهمیدم که تنها راه رشد بازار داشتن شفافیت بیشتر است. وقتی TEFAF از من خواست که رئیس شوم ، می دانستم که این شرکت چتر در دنیای هنر است که می تواند برای شفافیت بیشتر فشار بیاورد ، زیرا TEFAF نمایشگاه هنری با شفاف ترین و دقیق ترین روش های بررسی است. شفافیت همان چیزی است که ما به Artory نیز اعتقاد داریم. با استفاده از بلاکچین ، سرانجام یک راه حل فناوری برای ایجاد شفافیت مطلق وجود دارد. کلید کار با شرکایی مانند کریستی برای تأیید اعتبار است.

Artory در زمینه فروش مجموعه Barney A. Ebsworth با Christie’s همکاری می کند. می توانید کمی بیشتر در مورد اهمیت مجموعه بگویید?

[Nanne Dekking – Artory] مجموعه Barney A. Ebsworth بزرگترین مجموعه خصوصی هنر مدرنیست آمریکایی است که تاکنون به بازار آمده است. آقای Ebsworth علاوه بر اینکه یک مجموعه قابل توجه بود ، به نوآوری علاقه داشت ، و این مجموعه را به عنوان اولین همکاری ایده آل برای Artory Registry.

Christie’s سابقه پذیرش فناوری را دارد ، از جمله استفاده از پخش جریانی مستقیم ، تجارت الکترونیکی و پیشنهادات تلفن همراه به نام چند مورد. به شرط اینکه خلبان Artory پاداش دهد ، می توانید نحوه استفاده Christie’s برای استفاده از بلاکچین را در آینده بگویید?

ریچارد: رهبری کریستی در فروش جهانی با سرمایه گذاری مداوم در سیستم عامل های دیجیتال و ابتکارات مشتریان ما منعکس و پشتیبانی می شود. به همین دلیل روزهای اولیه است و این یک طرح آزمایشی است.

همکاری برای خریداران احتمالی آثار هنری این مجموعه به چه معناست؟ در مقایسه با این که به طور سنتی آثار هنری خریداری کرده اند ، چه تفاوتی برای آنها خواهد بود?

Nanne: حراج مجموعه Ebsworth درست مانند هر حراجی که قبلاً دیده ایم رخ خواهد داد. با این حال ، برای اولین بار در تاریخ ، پس از خرید ، نمایندگی فروش کریستی با مالک جدید پیگیری می کند و به آنها یک کارت صدور گواهینامه می دهد. سپس این کارت “کلید” یک مالک جدید برای رفتن به Artory Registry ، استفاده از کارت برای ورود به سیستم و دیدن آثار هنری ، تاریخچه و مستندات تاریخی اضافی آنها می شود ، همه در حالی که کاملاً برای Artory ناشناس هستند. به عنوان صاحب رکورد Digital Artory ، آنها همیشه قادر به اثبات مالکیت خواهند بود.

آیا می توانید این گفته خود را بیان کنید که همکاری با Artory “نشان دهنده علاقه روزافزون صنعت ما برای کشف مزایای ثبت رجیستری دیجیتال از طریق فناوری blockchain است.”

ریچارد: این در واقع یک نقطه شروع برای Blockchain در بازار حراج است ، که برای ایجاد پایه ای برای پذیرش آینده فناوری طراحی شده است. کریستی همیشه حامی ابتکاراتی بوده است که باعث افزایش شفافیت در بازار هنر می شود.

یکی از مزایای بالقوه Blockchain این است که با گذشت زمان ، یک “دفتر” مرکزی از همه معاملات بازار هنر و آثار هنری ایجاد می کند – وقتی که آنها رد و بدل می شوند ، چقدر برای آنها و منشأ آنها. این گواهی مربوط به شی the است نه مالک. این دفتر کل صنعت به مشتریان امکان دسترسی به داده های تلفیقی را می دهد ، بنابراین روند بازار را ساده می کند و اطمینان و امنیت آنها را افزایش می دهد..

اعتماد و اصالت در معاملات هنری چقدر مشکل دارد؟ تا چه اندازه بر اندازه بازار و تعداد معاملات تأثیر می گذارد?

نان: خریداران امروز بیشتر بدبین هستند و از ریسک پذیری رنج می برند. آنها می خواهند با اطمینان مطلق خرید کنند – بیش از 60٪ از خرید قطعه تقلبی ترس دارند ، تقریباً 90٪ گواهینامه اصالت استاندارد می خواهند و بیش از نیمی از آنها اطلاعات منشأ بهتر را برای پشتیبانی از خرید می خواهند. Artory ایجاد شده است تا در پرداختن به این چالش ها شریک بازار هنر باشد. اگر بتوانیم اطلاعات مرتبط و مورد اعتماد بیشتری از بازار هنر را به افراد بیشتری بدهیم ، آنها می توانند تصمیمات بهتری بگیرند. این امر متعاقباً خریداران بیشتری را در بازار ایجاد می کند که از اطلاعات بهتری برخوردار هستند.

استفاده از بلاکچین به عنوان منبع اعتماد فقط به اندازه کیفیت داده های وارد شده قوی است. آیا می توانید روند بررسی را که از طریق Artory برای فروشندگان هنر اعمال می شود ، توضیح دهید?

نان: ضرب المثل قدیمی “Garbage in، Garbage out” همیشه برای ما جالب توجه است. در Artory ، ما فقط داده های با بالاترین کیفیت را از بهترین منابع و شرکا دریافت می کنیم. فرایند “دامپزشکی” برای اینکه این داده ها دقیق باشد و برای یک اثر هنری خاص اعمال شود ، توسط موسساتی مانند کریستی تأیید می شود. ما نهاد بررسی کننده نیستیم. ما به سادگی در حال دسترسی به داده های تأیید شده هستیم که توسط متخصصان این حوزه امضا شده اند.

با بیت کوین و بسیاری از بلاکچین های دیگر ، توکن وجود دارد که خود بلاکچین را هدایت می کند ، به عنوان پاداش برای گره های شبکه. آیا می توانید درباره نحوه کار بلاکچین Artory توضیح بیشتری دهید?

Nanne: ما بلاکچین اختصاصی نداریم اما در بلاکچین ethereum می نویسیم. ما هیچ نشانه ای ایجاد یا انتقال نمی دهیم اما گواهینامه های رمزنگاری دیجیتال صادر می کنیم که دارنده را قادر می سازد مالکیت خود را بر یک اثر هنری تأیید کند.

اجلاس Art + Tech در مراسم افتتاحیه Christie’s دارای سخنرانی با عنوان بود Blockchain – واقعیت و داستان حقوقی. چگونه عامل ابهام قانونی بلاکچین در مشارکت با Artory همکاری کرد?

ریچارد: روزهای آغازین پذیرش بلاکچین توسط صنعت هنر است. اجلاس Christie’s Art + Tech مجمعی را ارائه داد که درخشانترین رهبران اندیشه فناوری را گرد هم آورد و گفتگوهای جالب درباره روندهای نوظهور و پیش بینی های آینده تجارت ما را تسهیل کرد. ما این را به عنوان پایلوت اجرا می کنیم و هیچ خطری وجود ندارد یا این کار را نمی کنیم.

Christie’s تمام اطلاعات مربوط به خریدار را حفظ خواهد کرد. این گواهی مربوط به شی the است نه مالک.

برای Christie’s ، یک برنامه آزمایشی موفق چگونه است؟ کریستی چگونه امیدوار است که موفقیت یا مشارکت در این همکاری با آرتوری را بسنجد?

ریچارد: کریستی همیشه حامی ابتکاراتی بوده است که باعث افزایش شفافیت در بازار هنر می شود. مثل همیشه ، هر تغییری بر اساس نیازهای مشتری ما انجام می شود. ما در پایان پروژه استفاده بعدی Blockchain را در تجارت خود در نظر خواهیم گرفت.

جدا از همکاری با Christie’s ، چه چیز دیگری برای Artory در دست ساخت است?

نان: ما در طی شش ماه آینده چندین ویژگی و اطلاعیه جالب ارائه کرده ایم. اهداف ما در این زمان ادامه امضای شرکای همکاری ، توسعه خدمات و ویژگیهای بیشتر در Artory Registry و رشد قدرت پایگاه داده با سوابق تأیید شده است. در پایان روز ، ما می خواهیم Artory دفتر اصلی همه آثار تاریخ هنر و کلکسیون باشد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me