برنامه های Blockchain DARPA

در سپتامبر 2017 ، آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاع (DARPA) تحقیق در مورد فناوری بلاکچین را تأیید کرد. از زمان تصویب ، محققان DARPA چندین سیستم مختلف مبتنی بر بلاکچین را مورد بررسی قرار داده اند. این محققان به دنبال برنامه های Blockchain DARPA هستند تا سیستم های امنیتی ، ارتباطی و امنیتی خود را بهبود بخشند. با توجه به جنبه های منحصر به فردی که فناوری بلاکچین روی میز می آورد ، تعجبی ندارد که علایق DARPA در این فناوری همچنان گسترش یابد.

تهدیدهای رو به افزایش

حملات سایبری در سطح جهانی در حال افزایش است. اخیرا مطالعه نشان داد که بیش از هفت میلیون مورد نقض داده بین المللی در طول سال 2017 وجود دارد. این مطالعه همچنین نشان داد که هکرها مکانیسم حمله خود را بسیار سریعتر از اینکه شرکتها اقدامات امنیتی خود را بهبود می بخشند ، بهبود می بخشند..

یکپارچگی داده

یکی از زمینه های اصلی نگرانی که محققان DARPA می خواهند با فناوری بلاکچین بهبود یابند ، یکپارچگی داده ها است. سیستم های یکپارچگی داده ها تأیید می کنند که اطلاعات هنوز در حالت اصلی خود هستند و نشان می دهد چه کسی داده ها را مشاهده کرده است. تأیید بخشی از یکپارچگی داده ها هنگام بحث در مورد دفاع ملی از اهمیت بالاتری برخوردار است. DARPA می خواهد بلافاصله بداند که متجاوزان غیر مجاز به اطلاعات آنها دسترسی دارند.

استراتژی Blockchain DARPA

این روش تفاوت بین تکنیک های هک و استراتژی های دفاعی آنها را نشان می دهد. این نشانه تغییر از روش سنتی تلاش برای متوقف کردن هکرها قبل از حمله آنها است. درعوض ، DARPA می خواهد بداند که آیا کسی به سیستم او دسترسی پیدا می کند یا نه ، و چه تغییراتی در هنگام نفوذ ایجاد شده است. سیستم های توزیع شده دفتر ، توانایی ردیابی و تأیید اعتبار یک سند را در زمان واقعی نزدیک فراهم می کنند.

دفتر دارپا از طریق فوربس

دفتر دارپا از طریق فوربس

دارپا اخیراً قراردادی 1.8 میلیون دلاری را به شرکت امنیت سایبری اعطا کرده است گالوا. این شرکت با تخصص در تأیید کد ریاضی ، کمک مالی را برای انجام تحقیقات بیشتر در مورد ادغام فن آوری های مختلف بلاکچین در کدگذاری دریافت کرد. DARPA می خواهد فناوری تأیید Galois برای آماده سازی برای آینده ، کدهای مبتنی بر بلاکچین را آزمایش کند ، که هک نمی شوند. جنگ های سایبری.

تیموتی بوهر, مدیر برنامه قبلی بلاکچین DARPA توضیح داد که این رویکرد جدید شبیه دیوارهای قلعه میانه رو است. در مصاحبه با کوارتز, بوهر به مصاحبه کنندگان گفت که گرچه دیوارهای قلعه به بیرون نگه داشتن مردم کمک می کند ، اما مهمتر است که بدانید آیا کسی وارد قلعه شده است یا خیر ، و اگر چنین است ، چه کاری انجام داده اند در حالی که آنجا بوده اند.

پیام رسانی بلاکچین

نیروهای مستقر در زمین به راهی برای برقراری ارتباط ایمن با ستاد فرماندهی نیاز دارند. در گذشته ارزیابی دقیق کانال ها یا سیستم های ارتباطی برای ارتش دشوار بوده است. ارتباطات مصالحه می تواند برای سربازان هزینه ای در بر داشته باشد.

DARPA با این اقدام به دنبال تشدید سیستم های ارتباطی ماهواره ای بین دفتری خود است. با غیر متمرکز کردن بخش قابل توجهی از دفتر دفاع وزارت دفاع ایالات متحده (وزارت دفاع) ، می توان داده های معتبر را بلافاصله ارسال کرد ، در نتیجه باعث کاهش قرار گرفتن در معرض هکرها و تأخیرهای انتقال داده می شود.

در ماه آوریل ، وزارت دفاع برنامه های توسعه ای را برای یک سیستم عامل پیام رسانی امن اعلام کرد. طبق گفته عموم اعلامیه, DARPA به دنبال یک “پلت فرم پیام رسانی و معاملات ایمن است که از طریق مرورگر وب یا یک برنامه بومی مستقل قابل دسترسی باشد.”

یکی از نیازهای سیستم عامل این است که باید از زنجیره بلوکی موجود مانند Bitcoin یا Ethereum استفاده کند. علاوه بر این ، برنامه باید مقیاس پذیر باشد و تحت آزمایش تجاری قرار گیرد.

سیستم های سخت افزاری

سخت افزارهای نظامی ماهیت کاملاً فنی پیدا کرده اند. سلاح های جنگ امروز به ارتباط موفقیت آمیز سیستم های الکترونیکی متعددی بستگی دارد. بسیار مهم است که همه این سیستم ها به درستی با هم کار کنند. خرابی یک سیستم ، مانند GPS ، می تواند منجر به تلفات تصادفی شود.

طبیعت غیر قابل اعتماد زنجیره بلوک می تواند محافظت این سیستم ها در آینده با ایجاد جو شفاف که در آن تمام تعاملات شبکه مهر و موم شده و کنترل می شود.

لجستیک نظامی

ارتباطات الکترونیکی و امنیت سایبری تنها سناریوهایی نیستند که DARPA ادغام بلاکچین را در نظر می گیرد. یک گزارش منتشر شده در دسامبر 2017 نشان داد که قانون مجوز دفاع ملی (NFAA) برای سال 2018 شامل ماده ای است که به وزارت دفاع دستور می دهد تحقیقات بلاکچین را در مورد پیاده سازی های لجستیکی افزایش دهد.

زنجیره تامین

یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه The Defense Acquisition خاطرنشان کردند که حملات زنجیره ای تأمین درصد زیادی از کل حملات سایبری ایالات متحده را تشکیل می دهد. در بیشتر موارد ، مهاجمان داده ها را در فرآیند زنجیره تأمین تغییر داده ، جعل می کنند یا آلوده می کنند. با استفاده از سیستم های فعلی ، قرار دادن یک مهاجم در این دریا از داده ها یک چالش است.

دفتر مدیر اطلاعات ملی اظهار داشت که زنجیره های تأمین ایالات متحده مورد حملات مداوم دشمنان و عوامل خارجی قرار دارند. متداول ترین حملات مربوط به سرقت مواد حساس برنامه تحقیق و توسعه ، قرار دادن بدافزار در سیستم ها و جمع آوری اطلاعات قابل شناسایی در مورد عوامل بود..

چاپ سه بعدی زنجیره ای

نیروی دریایی ایالات متحده می خواهد از فناوری بلاکچین برای ایمن سازی سیستم های چاپ 3 بعدی در حال رشد استفاده کند. ساخت افزودنی ، همانطور که در نیروی دریایی شناخته شده است ، تجهیزات مهمی را برای نیروهای مستقر ایجاد می کند. در یک مصاحبه با پشتیبانی دریایی ، جانشین فرمانده جان مک کارتر توضیح داد که “فناوری پایه ارز رمزنگاری شده بیت کوین احتمالاً انقلابی در بسیاری از راه های تجارت ما ایجاد خواهد کرد.” وی همچنین اظهار داشت که ممکن است “همچنین در تولید مواد افزودنی دریایی انقلابی ایجاد کند.”

پیمانکاران دفاعی با استفاده از بلاکچین

DARPA در کنار تعداد زیادی از پیمانکاران دفاعی به جاه طلبی های زنجیره بلوکی خود ادامه می دهد. لاکهید مارتین ، بزرگترین پیمانکار دفاعی کشور, اعلام کرد یک همکاری استراتژیک با شرکت تدارکات بلاکچین ، Guardtime Federal در آوریل سال جاری. این توافق نامه در نوع خود اولین بود. وظایف شرکت شامل پرداختن به تهدیدات سایبری مربوط به سیستم های مدیریت ریسک زنجیره تامین ، فرآیندهای مهندسی ، توسعه نرم افزار و سیستم های تسلیحاتی است.

فناوری Blockchain DARPA

تعجب آور نیست که DARPA به دنبال افزایش استفاده از فناوری بلاکچین است. آنها در این آرزو برای استفاده از فناوری بلاکچین تنها نیستند. خطر در میدان جنگ ، جایی که اطلاعات برندگان را حکم می کند ، زیاد است.

این آخرین تحولات ، ادغام روزافزون فناوری بلاکچین در برنامه های نظامی را به نمایش می گذارد. DARPA به دنبال این است که در این زمینه یک رهبر جهانی باشد. اکنون به نظر می رسد که نتیجه درگیری های نظامی آینده می تواند به میزان استفاده از بلاکچین در سطح کشورها بستگی داشته باشد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map