هواپیماهای بدون سرنشین Blockchain قرار است به سرعت خودکار اتوماسیون در سراسر جهان ادامه دهند. دیدن عکسهای فوق العاده زیبا از مناظر عجیب و غریب که با موج جدید ورود هواپیماهای بدون سرنشین به بازار امکان پذیر است ، غیرمعمول نیست ، اما بلاکچین از کجا وارد می شود و شرکت ها چگونه این دو فناوری را برای تأثیرگذاری بر جوامع آینده ادغام می کنند؟?

تحویل هواپیماهای بدون سرنشین

مزمن

واضح ترین راه حلی که بسیاری از خوانندگان به آن علاقه مند می شوند ، تحویل بسته درب منزل است. در سال 2016 Chronicled (در حال حاضر TrustedIoTAlliance) نمونه اولیه خدمات تحویل هواپیماهای بدون سرنشین را طراحی و توسعه داد. مشکل اصلی خدمات تحویل هواپیماهای بدون سرنشین ایجاد دسترسی قابل اعتماد در مواقعی است که هواپیمای بدون سرنشین نیاز به ورود به یک مکان امن مانند خانه یا انبار دارد.

برای رسیدن به این هدف ، یک هواپیمای بدون سرنشین می تواند با یک تراشه خوان در یک نقطه دسترسی متصل به اینترنت اشیا (اینترنت اشیا) مانند درب یا پنجره ارتباط برقرار کند. هنگامی که تراشه خوان هویت موجود در بلاکچین را که پهپاد وارد آن می شود و می تواند تحویل را تأیید کند ، تأیید می کند. نمونه اولیه را در عمل مشاهده کنید اینجا:

دورادو

دورادو یکی دیگر از شرکت های زنجیره بلوک است که قصد دارد صنعت تحویل درخواستی 215 میلیارد دلاری را مختل کند. بنیانگذاران از زمینه کسب و کار تحویل غذا می آیند. در نهایت ، تیم امیدوار است که به مشتریان کمک کند تقریبا هر چیزی را که یک پهپاد حمل می کند ، تحویل دهند. دورادو در مه 2018 ICO را راه اندازی کرد و حدود 21 میلیون دلار برای تأمین اعتبار این ایده جمع آوری كرد.

آمازون

با وجود بسیاری از پروژه ها که بلند پروازانه راه حل های تحویل هواپیماهای بدون سرنشین خود را راه اندازی می کنند ، پذیرفتن پادشاه تحویل آسان نخواهد بود. آمازون ایر پرایم از سال 2013 در حال توسعه است و جف بزوس در این زمینه پیشتاز سالم است. وی همچنین بودجه لازم را برای راه اندازی ارز رمزنگاری شده خود در صورت شروع سایر پروژه ها در اختیار دارد. هنوز هیچ صحبتی در مورد اینکه آیا ثروتمندترین مرد جهان قصد دارد بلاکچین را در برنامه های تحویل آتی خود ادغام کند ، وجود ندارد.

آمازون Prime Air در تحویل هواپیماهای بدون سرنشین شروع اساسی دارد اما آیا از زنجیره بلوک استفاده می کند؟

آمازون پرایم ایر در تحویل هواپیماهای بدون سرنشین شروع اساسی دارد اما آیا از زنجیره بلوک استفاده می کند?

امنیت

مورد استفاده منطقی دیگر که هواپیماهای بدون سرنشین بیشترین معنا را دارند ، در صنعت امنیت است. هواپیماهای بدون سرنشین ممکن است سطح بعدی خدمات دوربین موبایل را ایجاد کنند که از مکان های بسیار حساس محافظت می کنند. روش دیگر ، آنها ممکن است به عنوان نسل بعدی محافظان رباتیک عمل کنند. این موارد برای ادغام بلاکچین تا حدودی سوال برانگیز است. حادثه ای در سال گذشته در فرودگاه گاتویک نشان می دهد که این مسئله چگونه می تواند تغییر کند.

در دسامبر (2018) ، هزاران نفر پروازها زمین گیر شدند در فرودگاه شلوغ انگلیس وقتی هواپیماهای بدون سرنشین در نزدیکی باند های تجاری مشاهده شدند. بیش از 1000 پرواز زمین گیر شد و در برنامه سفرهای تعطیلات حدود 140،000 نفر تأثیرگذار بود و در این روند هرج و مرج ایجاد کرد. مقامات از احتمال فعالیت های تروریستی هراس داشتند ، هرچند هیچ حادثه بزرگی گزارش نشده است. این درام منجر به ضرر 15 میلیون پوندی (19 میلیون دلار) فقط برای یکی از شرکت های حمل و نقل فرودگاه ، EasyJet شد..

هنوز هیچ مظنونی در حادثه گاتویک شناسایی نشده است که این امر لزوم ردیابی کافی هواپیماهای بدون سرنشین را در آینده نشان می دهد. راه حل احتمالی می تواند از طرف IBM ارائه شود ، ثبت اختراع در سال 2017 چگونگی ادغام بلاکچین با هواپیماهای بدون سرنشین (UAV) را بیان کرد. به گفته توسعه دهندگان این شرکت ، یک بلاکچین مجاز می تواند زمان بلوک شبکه را افزایش دهد و داده های مربوط به پهپادها و اپراتورها را به کنترل کننده های فضای هوایی ارائه دهد.

حفاظت

شاید جالب ترین منطقه ای که هواپیماهای بدون سرنشین بلاکچین می توانند تفاوت واقعی ایجاد کنند ، در زمینه حفاظت است. پارک های ملی برای مقابله با شکار غیرمجاز در بسیاری از مناطق آفریقا از هواپیماهای بدون سرنشین استفاده می کنند. پارک های ملی بدیهی است که برای استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین عمومی محدودیتی ندارند. با این حال ، هواپیماهای بدون سرنشین در مناطق دیگر مجاز هستند و یک شرکت به دنبال استفاده از رشد جهانی هواپیماهای بدون سرنشین شخصی است.

اوج گرفتن, یک شرکت خارج از استرالیا می خواهد برای بهبود صنایع مانند کشاورزی هوشمند ، برنامه ریزی شهری ، امداد رسانی در برابر بلایا و مدیریت منابع طبیعی ، عکاسی هوایی را جمع آوری کند. کاربران به طور سنتی برای تهیه فناوری نقشه برداری به شرکتهای جهانی مانند Google اعتماد می کردند. امیر فرهند ، مدیرعامل Soar معتقد است که روزهای نقشه برداری ایستا به پایان رسیده است و این عموم مردم هستند که مجموعه جدیدی از قابلیت های فوق العاده نقشه برداری پویا را ارائه می دهند. تمام داده های موجود در بلاکچین است و سازندگان به دلیل مشارکت در سیستم اعتبار و جبران می شوند.

چالش ها

رقابت برای آسمان ها

یک یا دو هواپیمای بدون سرنشین در آسمان ممکن است مشکلی ایجاد نکنند. اما هنگامی که صدها نفر برای همان فضای هوایی رقابت می کنند ، مطمئناً برخی از مسائل وجود دارد. فضای عمومی عمومی چیست؟ آیا هواپیماهای بدون سرنشین می توانند از بالای خانه دیگران پرواز کنند یا باید به جاده بچسبند؟ چگونه شرکت ها از برخورد در هوا جلوگیری می کنند؟ آیا بشریت با نوع جدیدی از آلودگی هوا روبرو خواهد شد?

اگر قرار باشد هواپیماهای بدون سرنشین به ویژگی منظم آسمان ما تبدیل شوند ، شرکت ها باید به این موارد و سایر موارد بپردازند. پروژه ها باید از نزدیک با سازمان های دولتی محلی ، نهادهای نظارتی و البته عموم مردم همکاری کنند. در غیر این صورت ، آنها ممکن است فقط خود را در حال غرق شدن در پای بزرگ در آسمان و نه هواپیماهای بدون سرنشین در آسمان ببینند.

نقض حریم خصوصی

در حال حاضر باید بدیهی باشد که هواپیماهای بدون سرنشین می توانند تهدیدی جدی برای حفظ حریم خصوصی باشند. برای جلوگیری از این مسئله ، بلاک چین های عمومی به جای خصوصی (مانند IBM پیشنهاد می کنند) می توانند جواب دهند. اگر عموم مردم به بلاکچین رجیستری هواپیماهای بدون سرنشین دسترسی داشته باشند ، قادر به تأیید یا رد هواپیماهای بدون سرنشین هستند که وارد محله های آنها می شوند. البته این امر در وهله اول به هواپیماهای بدون سرنشین که سیگنال عمومی را منتقل می کنند متکی است.

آیا Blockchain Drones در آینده است?

پاسخ به این س particularlyال به ویژه دشوار است. فناوری یک شمشیر دو لبه است. از یک طرف ، امکانات جدید جالبی را به همراه می آورد و از طرف دیگر ، مجموعه ای کاملاً جدید از مشکلات را بهمراه خود می افزاید. برخی از برنامه های کاربردی مانند قطره داروهای اورژانسی و اقدامات ضد شکار غیرقانونی از شرایطی هستند که فواید آن فوراً مشهود است.

به طور خاص ، مکان های از راه دور به دلیل تأثیر محدود در آنجا ، می توانند بیشترین رشد را داشته باشند. معرفی هواپیماهای بدون سرنشین در مناطق شهری پرجمعیت کاملاً متفاوت است. اگر ممکن است جامعه نیاز به اتکا به راه حل های blockchain داشته باشد تا این ربات های پر پرواز را کنترل کند.