در منبع ، کاوش در حوزه Blockchain GitHub

“بیت کوین یک ارز برتر است زیرا متن باز.”

منظورتان کد Ethereum چیست عمومی در GitHub؟ “

یک کلمه سریع درباره شرایط فنی

پروژه های بلاکچین / ارز رمزنگاری شده & همیشه مرموز متن باز. اگر از یک زمینه غیر فنی هستید ، احتمالاً دقیقاً متعجب شده اید که دقیقاً چه چیزی است متن باز به معنای؛ به خصوص اگر در اطراف برنامه نویسان دور و برتان بوده اید ، حتی ممکن است در مورد قدرتمندان نیز چیزی شنیده باشید GitHub & دنیای مخازن. اگر با کنسول ترمینال آشنا نیستید ، احتمالاً با اصطلاحات قبلی آشنایی ندارید.

با این حال درک نحوه کار کردن مخازن منبع باز و همچنین بررسی اصول اولیه آن GitHub پلت فرم ، احتمالاً یکی از موثرترین راه هایی برای درک ارزهای رمزپایه & جوامع مربوطه در سطح عمیق تر.

گفتگوهای کد و یادگیری نحوه مشاهده کد منبع برای پروژه های ارزهای رمزنگاری شده توسط خودتان ، صرف نظر از مهارت برنامه نویسی (یا فقدان) ، یک ابزار ضروری است.

در این مقاله ، دقیقاً به معنای منبع باز است & چگونه بلاکچین را بررسی کنید & تیم های رمز ارز از GitHub استفاده می کنند. در طول زمان ، ما برخی اصطلاحات اصطلاحات مرتبط را تجزیه خواهیم کرد ، به طوری که دفعه دیگر که دوست توسعه دهنده شما می گوید “shitcoin شما به من گفتید به معنای واقعی کلمه صفر در مخزن خود است ، به وضوح کلاهبرداری است” “شما دقیقاً می دانید که او چیست صحبت کردن در مورد.

متن باز

یک پروژه منبع باز (بلاکچین) یک پروژه نرم افزاری با کد منبع است که هرکسی می تواند آن را بازرسی ، اصلاح کند, & تقویت کردن دنیای پروژه های نرم افزار منبع باز بسیار بیشتر از دنیای بلاکچین ها (سلام لینوکس!) گسترش می یابد ، با این حال اکثریت بلاکچین ها هستند منبع باز با طراحی.

در مقابل ، اکثر پروژه های نرم افزاری دارای کد منبع هستند که فقط شخص ، تیم یا سازمانی که آن را ایجاد کرده است ، کنترل انحصاری بر آن را حفظ می کند. به فیس بوک ، ادوبی فکر کنید & دیگر شرکت های خصوصی جناحی. به این نرم افزار اختصاصی یا نرم افزار منبع بسته می گویند زیرا فقط نویسندگان اصلی نرم افزار اختصاصی می توانند به طور قانونی دسترسی پیدا کنند ، کپی کنند & تغییر نرم افزار گفت.

نرم افزار منبع آزاد منبع خود را در دسترس عموم قرار می دهد – برای همه برای مشاهده ، کپی ، تغییر ، یادگیری از & اشتراک گذاری. با طراحی ، نرم افزار منبع باز باعث پیشرفت همکاری ، شایستگی می شود, & اشتراک گذاری زیرا به افراد دیگر امکان می دهد کد منبع را تغییر دهند, & اگر افراد کافی موافقت می کنند ، تغییرات گفته شده را در کد منبع عمومی اضافه می کنند. هیچ شخص ، نهاد یا سازمانی منفرد نسبت به یک پروژه منبع باز دارای حقوق انحصاری یا انحصاری نیست. دامنه عمومی ، از طریق مجموعه قوانین حاکم بر پروژه (که معمولاً a نامیده می شود) پروتکل) ، به صورت غیرمتمرکزتر به اجماع می رسد.

با ساختن نرم افزاری که در سطح جهانی با چارچوب منبع باز استفاده می شود ، پایه و اساس یک جهش به جلو در چگونگی حفظ سیستم های مقیاس بزرگ تنظیم می شود: غیرمتمرکز. برای احراز صلاحیت اظهارات خود ، پیش می روم & مقدمه ای که تمرکز در مقابل عدم تمرکز است نه یک مقایسه باینری با هر اندازه گیری – بلکه مقیاس کشویی است. شما احتمالاً قبلاً با این اصطلاحات ارتباط صحیحی داشته اید: یک دولت اقتدارگرا منعکس کننده تمرکز قدرت است ، در حالی که یک دموکراسی مستقیم ، عدم تمرکز قدرت را به تصویر می کشد.

ساخت پروژه های blockchain که در درجه اول منبع باز هستند نتیجه جالبی به همراه داشته است: نرم افزار قدرتمند غیرمتمرکز که * توسط یک سیستم متمرکز مانند دولت یا شرکت ساخته نشده است *.

ما می توانیم به تمرکز زدایی در مقابل تمرکز برسیم. با این حال ، در حال حاضر ، کافی است بدانید که نرم افزار منبع باز یکی از عوامل اصلی در گسترش سریع همه چیز غیرمتمرکز است.

GitHub

با تفکر از نقطه نظر تدارکات ، یک پروژه نرم افزاری غیرمتمرکز ، هرچند غیرمتمرکز ، هنوز هم برای همه همکاران پروژه (توسعه دهندگان) به یک مکان واحد برای مشاهده ، تغییر ، مقایسه نیاز دارد. & در نهایت کد را به روز کنید. اینجاست که GitHub وارد می شود:

GitHub یک بستر همکاری در زمان واقعی برای توسعه دهندگان است که به طور همزمان بر روی همان کد منبع کار می کنند بدون اینکه کار یکدیگر را زیر پا بگذارند.

GitHub تاریخچه تغییرات در کد منبع پروژه را دنبال می کند ، از جمله آنچه به طور خاص تغییر کرده است ، چه کسی چه چیزی را تغییر داده است & چه زمانی. از یک پروژه نرم افزاری در GitHub به عنوان a استفاده می شود مخزن. به هر بروزرسانی پروژه نرم افزاری a می گویند مرتکب شدن. توجه داشته باشید ، هرگونه تغییر در پروژه به عنوان یک تعهد در نظر گرفته می شود ، نه تغییر دقیق در برنامه. نوشتن به روزرسانی برای مستندات پروژه ، مانند Vitalik اینجا را در مخزن سازمان Ethereum انجام می دهد, همچنین تعهد محسوب می شود.

قبل از اینکه در اینجا جمع شویم ، باید ادعا کنم که من خیلی سریع GitHub را با هدف ناب تحقیق در پروژه های بلاکچین تعریف می کنم. GitHub عملکرد بسیار بیشتری ارائه می دهد & این اغلب یک تصور غلط رایج است که GitHub ابزاری دقیقاً برای توسعه دهندگان است. هرچه بیشتر به سیستم عامل بروید ، پویایی اجتماعی بیشتری را خواهید شناخت & قابلیت های به اشتراک گذاری منابع که شباهت زیادی به شبکه اجتماعی دارد. در واقع ، در همین لحظه ، جامعه پر رونق GitHub ادعای عظیم الجثه را مطرح می کند 12 میلیون + عضو این مخازن “موردعلاقه” که آنها دوست دارند ، ایجاد می شوند ، نظارت می کنند & مشترک نویسندگان مختلف شوید & مخازن پروژه برای به روز رسانی.

در زیر تصویری از آنچه “صفحه اصلی” هر یک از این مخازن به نظر می رسد ، ارائه شده است.

این مخزن واقعی GitHub Bitcoin است – جایی که همه کد منبع با گذشت زمان مرتکب می شود ، مسائل را باز می کند, & اسناد زندگی می کند:

پیمایش مخزن

برای این اولین عکس صفحه با مستطیل قرمز ، گزینه های پیمایش در مخزن GitHub وجود دارد. همانطور که مشاهده می کنید ، می توان این مخزن را با کلیک روی برگه Issues ، Pull Requests ، Projects یا Insights بیشتر کشف کرد..

بخش Issues به طور خاص یک زیرمجموعه جذاب از یک مخزن است که دقیق ترین و فشار آورترین مسائل را برای جامعه مخزن نمایش می دهد. خواندن از طریق این موضوعات باز یک روش خارق العاده برای درک نقشه راه فوری برای پروژه های منبع باز بدون هیچ گونه سوگیری روزنامه نگاری است – گفتگوهای کد.

معیارهای کد منبع

عکس صفحه نمایش numero dos در بالا شاخص های اصلی برای مخزن کل بیت کوین را برجسته می کند. هر مخزنی در آهنگ های GitHub & چهار شکل زیر را نشان می دهد: تعهدات ، شاخه ها ، انتشارات & همکاران.

ما در مورد تعهدات بالا بحث کردیم – هر تغییر ، اسناد یا کد ، در مخزن اصلی پذیرفته شده است. همانطور که مشاهده می کنید ، در یک تعهد عظیم 17K ، مخزن بیت کوین کاملاً فعال است. علاوه بر این ، می توان افراد واقعی را که در این مخزن کار می کنند با کلیک بر روی بخش “همکاران” بررسی کرد.

مشارکت کننده در مخزن فردی است که با موفقیت تغییراتی را انجام داده است که توسط انجمن مخزن پذیرفته شده است & در کد منبع ادغام شد.

اینها افرادی هستند که باید برای به روزرسانی پروژه به آنها مراجعه کنید. مشارکت کنندگان معامله واقعی هستند ، کسانی که برای ساخت این پروژه های عظیم تلاش می کنند.

خلاصه کردن

پیمایش در مخازن GitHub بهترین راه برای دیدن دست اول از آخرین پیشرفت ها است & کد منبع برای پروژه های بلاکچین. در نهایت ، این رمزنگاری & پروژه های بلاکچین به طور خاص با زیرساخت توزیع شده و غیرمتمرکز ساخته شده اند: به منظور جلو بردن ذهنیت جامعه منبع باز. حالا شما می دانید. دفعه بعدی که آخرین سکه هفته را کاوش کردید ، ابتدا خلاصه را اینجا بخوانید ، اما سپس به سمت مخزن GitHub بروید تا منبع را خودتان شانه بزنید.