زنجیره تأمین و تدارکات صنایعی هستند که نیاز به تغییر واقعی دارند. در چند سال گذشته استارت آپ های بلاکچین همچنان ظاهر شده اند تا شرکت های موجود را با اقدامات لجستیکی عمدتا ناکارآمد به چالش بکشند. پروژه های رمزنگاری مانند VeChain Thor و Waltonchain پیشگام این طرح تدارکاتی بلاکچین هستند. VeChain در تلاش است تا از پیشبرد دو ساله فضای تدارکات بلاکچین استفاده کند.

در نتیجه ، شرکت های موجود در تلاشند تا قبل از اینکه این رقبا خیلی شروع به کار کنند ، به قطار بلاکچین بپردازند (مثل سابق). بسیاری از افراد در صنعت معتقدند که این سیستم های قدیمی و راکد به دلیل ایمنی ، سادگی و صرفه جویی در هزینه های خوب ، باید مورد بازنگری قرار گیرند.

برای دریافت ایده ای از روند تدارکات قدیمی و قدیمی ، به فیلم زیر نگاهی بیندازید:

نگران نباشید ، اگر این مساله شما را گیج کرد ، شما تنها کسی نبودید! وارد بلاکچین شوید ، فرصتی برای فناوری که واقعاً فرآیندهای وقت گیر مانند این را ساده کند. اما آیا پتانسیل تدارکات بلاکچین تمام وجودی است که در آن شکسته شده است؟ اجازه دهید کمی کشف کنیم.

صنایع در شار

تعدادی از شرکتهای مستقر قبلاً علاقه خود را به استفاده از فناوری بلاکچین برای بهبود فرایندهای زنجیره تامین منسوخ خود نشان داده اند. غولهایی از شرکت جنرال الکتریک به De Beers و سامسونگ در حال حاضر پروژه های بلاکچین در دست توسعه دارند.

صنایع از حمل و نقل تا الماس گرفته تا مواد غذایی و الکترونیک همه از اهداف ایجاد اختلال در بلاک چین هستند. فناوری در را می زند و فرزندخواندگی اغلب تفاوت بین با اهمیت ماندن یا عقب ماندن است. در اینجا چند صنعت تدارکاتی وجود دارد که انگشتان انگشتان خود را در آب های زنجیره بلوک فرو می برند:

Blockchain Logistics حمل دریایی

در مارس (2018) GE حمل و نقل اعلام کرد که آنها به Blockchain in Transport Alliance خواهند پیوست. BiTA یک انجمن تجاری برای آموزش و استانداردهای بلاکچین در صنعت حمل و نقل و تدارکات است. مونیکا کالداس ، مدیر ارشد اطلاعات حمل و نقل جنرال الکتریک در مورد این همکاری گفت:

“ما به عنوان یک شرکت ، معنای یک رهبر صنعتی دیجیتال را تعریف کرده ایم – استفاده از این فن آوری ها ابتدا به منظور ایجاد بهره وری داخلی و سپس استفاده از این آموخته ها برای منافع مشتریان ما نیز”

حمل و نقل GE تجهیزات و خدمات را به صنایع ریلی ، معدنی ، دریایی ، ایستگاه های برق و حفاری تأمین می کند. آنها قصد دارند به BiTA در توسعه چارچوب حمل و نقل بلاکچین برای این صنعت کمک کنند.

دارو دارویی

تخمین زده می شود صنعت دارویی سالانه 30 میلیارد دلار به دلیل داروهای جعلی ضرر کند. بلاک چین با ردیابی دقیق دارایی ها در حین جابجایی در زنجیره لجستیک ، توانایی مبارزه با داروهای تقلبی را دارد. مطمئناً یک دفتر حساب تغییرناپذیر که توسط شرکت ها در فضا استفاده می شود ، درجه شفافیت و قابلیت ردیابی بهتری را فراهم می کند.

Blockchain Logistics غذا

یکی از مزایای اصلی بلاکچین در صنایع غذایی یافتن منبع غذاهای آلوده است. 2018 شاهد تجزیه لیستریا در تعدادی از کشورهای جهان بودیم. در یک حادثه اخیر در اروپا که در آن 11 نفر جان خود را از دست دادند ، آژانس استاندارد مواد غذایی انگلیس آلودگی را به کارخانه ای در مجارستان ردیابی کرد. با این حال ، منبع آلودگی هنوز نامشخص است.

یک سیستم مبتنی بر بلاکچین می تواند به طور بالقوه از چنین حادثه ای جلوگیری کند. به نظر می رسد فناوری cryptocurrency نوار را بالا می برد و هدف آن این است که هر بار یک لقمه را برای شما حفظ کند.

Blockchain Logistics الماس

در ماه مه (2018) ، شرکت الماس De Beers با موفقیت اولین الماس های خود را ردیابی کرد از طریق زنجیره تأمین از معدن تا خرده فروشی. یک پلتفرم بلاکچین به نام Tracr 100 الماس را دنبال می کرد زیرا آنها از الماس به دستگاه برش ، صیقل دهنده و در نهایت به یک طلا فروشی منتقل شدند. De Beers قصد دارد این پلتفرم را در اواخر سال 2018 راه اندازی کند و ادعا می کند که برای صنعت الماس باز خواهد بود.

این شرکت به دلیل انحصار بازار الماس که تا قرن 21 ادامه داشت ، شهرت نسبتاً منفی دارد. De Beers امیدوار است که Tracr راحتی مصرف کنندگان الماس را که خریداری می کنند و بدون تعارض است ، برای مصرف کنندگان فراهم کند.

الکترونیک الکترونیک

و در آسیا ، غول الکترونیکی سامسونگ در حال بررسی راه حل های blockchain برای ردیابی محموله های جهانی است. پیشگام ترین تولیدکننده تلفن های هوشمند و نیمه هادی های جهان پیش بینی می کند که فناوری رمزنگاری می تواند به اندازه صرفه جویی کند 20٪ از تمام هزینه های حمل و نقل. علاوه بر این ، یک سیستم بلاکچین کارآمد می تواند به شرکت کمک کند تا زمان حمل و نقل کالا را پس از عرضه محصول به شدت کاهش دهد.

برخی از مزایا

کاغذبازی ها را کاهش داد

در جهانی جهانی ، تأمین کنندگان ، حمل کنندگان ، کارگزاران و سایر متخصصان تدارکات باید از سیستم های مختلفی در طول فرآیند حمل و نقل استفاده کنند. بسیاری از این سیستم ها برای امضا ، ارسال و ارسال به تعداد زیادی از نقاط مختلف در سراسر جهان هنوز به مقالات زیادی احتیاج دارند.

تدارکات بلاکچین می تواند این فرآیند را در یک سیستم واحد (یا چندین سیستم کوچکتر) که دارایی ها را هنگام حرکت در زنجیره ثبت و ردیابی می کند ، ساده کند. و همه بدون نیاز به مقادیر زیادی از مدارک غیرضروری.

Blockchain Logistics

بلاکچین برای نجات!

اخیراً کنسرسیومی از چندین سازمان از جمله AB InBev, لهجه, کونه & ناگل و همچنین دیگران یک راه حل بلاکچین را آزمایش کرد در صنعت حمل و نقل اقیانوس. از محموله های واقعی استفاده شد و این گروه نتیجه گرفت که راه حل های دریایی بلاکچین نیاز به اسناد حمل و نقل چاپی را تا حداکثر کاهش می دهد 80٪. در نتیجه ، این نوع پس انداز واقعاً تأثیر ما را بر محیط کاهش می دهد.

نظارت بر سابقه عملکرد تأمین کننده

شرکت ها می توانند تاریخچه گذشته تأمین کنندگان و حمل کنندگان کالاهای خود را که شامل مواردی مانند وانت و تحویل به موقع محموله ها است ، ردیابی کنند. این نوع سیستم پاسخگویی باید سطح خدمات را بالا نگه دارد و مشتریان در تمام نقاط زنجیره تأمین راضی باشند زیرا تامین کنندگان و حامل ها برای سطح خوب خدمات رقابت می کنند.

ظرفیت بار را در زمان واقعی کنترل کنید

در بخش های حمل و نقل سریع مانند کامیون حمل و نقل ، ظرفیت حمل بار می تواند به صورت ساعتی تغییر کند. نظارت بر این تغییرات و ارسال منابع تازه در دسترس به مناطق مورد نیاز ، فقط باعث افزایش بهره وری در طولانی مدت می شود.

مزایای بیشتری

ما در اینجا فقط 3 مزیت معنی دار را که بلاکچین می تواند روی میز بیاورد بررسی کرده ایم. برخی از ویژگی های جالب دیگر عبارتند از:

  • تسویه حساب ساده پرداخت ها
  • تشخیص تقلب
  • پیاده سازی های هوشمند قرارداد

مسائل بالقوه

تاکتیک های بازاریابی صنعت

Blockchain کلمه ای است که در حال حاضر تعدادی از مشاغل نسبتاً بی احتیاط آن را دور می زنند. گرچه این صنعت نوید زیادی می دهد ، اما در ابتدا باید برخی از برنامه های واقعی را ببینیم که از فناوری بلاکچین استفاده می کنند..

یک روش تجاری گسترده (نه تنها در تدارکات) برای شرکت ها وجود دارد که استفاده از بلاکچین را در رسانه های اجتماعی و سایر کانال های بازاریابی ارتقا می دهند. برخی از شرکت ها تا آنجا پیش رفته اند که مکان خود را تعیین کنند بلاکچین به نام آنها احتمالاً به عنوان یک حقه بازاریابی برای افزایش قیمت سهام خود.

Blockchain Logistics

قیمت سهام Plc آنلاین پس از افزودن بلاکچین به نام خود ، اوج می گیرد

اعتماد هنوز هم یک مشکل است

بیشتر مزایای پیشنهادی در تدارکات بر اساس ایده ایجاد شده است RFID (شناسه فرکانس رادیویی) و سایر اشکال ردیابی. چند مسئله بسیار جدی با این رویکرد وجود دارد:

  • ردیابی محصول
  • حریم خصوصی

چگونه از قرار دادن اشتباه برچسب توسط یک کارمند جلوگیری می کنید؟ بعلاوه ، چگونه می توانید از قرار دادن تقلبی برچسب توسط یک کارمند / مدیر ناراضی یا بدخواه جلوگیری کنید؟ یا در لحظه ای مناسب در جایی از زنجیره تامین برچسب را عوض کنید. این ضعف از نظر فنی در بلاکچین نیست. نقطه ضعف ، طبق معمول ، به انسان بستگی دارد.

Blockchain Logistics

برچسب RFID که در یک کیسه قهوه استفاده می شود. عکس از جیمز بو

شرکت ها ممکن است تصمیم بگیرند تراشه ها را به طور ایمن در داخل محصولات ادغام کنند تا از دستکاری بازیکنان ناشناخته در آنها جلوگیری کند. اما اگر این اتفاق خوب رخ دهد ، مسئله حریم خصوصی مطرح می شود.

این یک موقعیت کلاسیک 22 است. اگر برچسب ها در حین حمل و نقل خیلی راحت پاک شوند ، آیا واقعاً می توانیم به امنیت و اصالت آنها اعتماد کنیم؟ اگر برچسب ها برداشته نشوند ، آیا این بدان معناست که شرکت ها توانایی ردیابی حرکات ما را از طریق محصولات خود دارند؟ می توانید ببینید که این موضوع در بین عموم مردم و به طور قطع چندین ناظر قانونی چندان خوشایند نخواهد بود.

چه کسی سیستم را توسعه می دهد?

سرانجام ، علی رغم ادعای عدم تمرکز ، باید به طور مهم بپرسیم کدام شرکت برای ایجاد بلاکچین تدارکات آماده می شود؟ آیا شرکتی با بیشترین منابع یا توسعه دهندگان پیش قدم می شوند؟ آیا توسعه دهندگان در یک مکان مستقر خواهند شد یا در سطح بین المللی همکاری خواهند کرد؟ بلاک چین های قوی مانند بیت کوین دقیقاً به این دلیل کار می کنند که قدرت در دست افراد معدودی متمرکز نیست. آیا واقعاً می توانیم به زنجیره بلوکی اعتماد کنیم که در آن 1 یا 2 مدیر در شرکت های بزرگ تصمیم بگیرند?

افکار نهایی: Blockchain Logistics

بسیاری از “نوآوری” های پیشنهادی در مورد فناوری بلاکچین توسط شرکت های بزرگ تاسیس با ساختارهای بسیار متمرکز هدایت می شود. بسیار بعید است که شرکت هایی مانند General Electric ، De Beers یا Pfizer بخواهند داوطلبانه از شبکه های خود استفاده کنند. انجام این کار احتمالاً به سود آنها لطمه می زند. آنها دقیقاً به این دلیل شرکتهای قدرتمندی ایجاد کرده اند که شیوه های تجاری غالب بیشترین سود را ایجاد می کنند.

متأسفانه ، این تا حد زیادی با تعریف دقیق بلاکچین مغایرت دارد. چشم انداز Satoshi Nakamoto برای بیت کوین یک شبکه باز ، توزیع شده و غیرمتمرکز بود که به طور گسترده در دسترس همه کاربران شبکه بود. به گفته این عبارت ، دفترهای توزیع شده مجاز ممکن است برای این شرکت ها ارزش فوق العاده ای داشته باشد. هیئت منصفه هنوز در مورد این که دفترهای باز این کار را انجام دهند ، حضور ندارد.

عدم شفافیت برای افراد خارج از حلقه داخلی ممکن است باعث شود مشتریان تجارت خود را به سمت شبکه های واقعاً غیرمتمرکز آینده سوق دهند. امیدواریم که بازیگران مستقر در صنعت تدارکات و زنجیره تأمین در حال بهبود خدمات برای هر کس. در غیر این صورت ، ممکن است طی چند سال خود را با دست استارت آپ های تدارکات بلاکچین منقرض کنند. صرف نظر از خطرات ، بلاکچین مسلماً اوضاع را متزلزل می کند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me