در حال رشد جامعه Blockchain

NEO’s اولین DevCon بعد از ظهر چهارشنبه گذشته بسته شد. در طی این کنفرانس دو روزه ، گفتگوی بسیار خوبی بین سخنرانان ، اعضای هیئت مدیره و حاضران درگیر شد. هر چند یک مکالمه تکراری بیرون کشید. بارها و بارها ، توسعه دهندگان ، سرمایه گذاران و تازه واردان از موانع ورود بلاکچین برای کاربران جدید ابراز تاسف کردند.

پنل neo devcon

در حالی که این کنفرانس بر روی NEO و توسعه جامعه کاربران و توسعه دهندگان آن متمرکز بود ، بحث تجربه کاربر در سراسر فناوری های بلاکچین اعمال می شود. طی سال گذشته ، بلاکچین در رسانه های جریان اصلی شناخته شده است. همراه با شناسایی ، کاربران جدیدی نیز علاقه مند به بلاکچین هستند ، اما ممکن است به اندازه کافی فنی نباشند تا بدون کمک شروع به کار کنند.

در این صورت ، پذیرش بلاکچین در سال 2018 و بعد از آن به بهبود تجربه پردازنده بستگی دارد. شرکت ها می خواهند بیاموزند که چگونه با فناوری انقلابی شروع کنند. توسعه دهندگان نرم افزار علاقه مند به یادگیری نحوه کدگذاری dapps و قراردادهای هوشمند هستند. کاربران متوسط ​​برای راه اندازی کیف پول و استفاده از dapps به کمک نیاز دارند.

در این مقاله ، نگاهی خواهیم انداخت به بزرگترین مضامین منتشر شده از NEO’s DevCon در زمینه رشد جامعه بلاکچین.

مشکل تجربه کاربری Blockchain

ایجاد کیف پول ، ارسال نشانه ، استفاده از dapps یا کار با یک گره کار دشواری نیست. با این حال ، برای کاربران جدید بسیار سخت است که قوانین اساسی برای شرکت در اکوسیستم بلاکچین را بیاموزند.

بلاکچین مشابه اینترنت در اوایل دهه 90 است. وب سایت ها در مقایسه با برنامه های وب امروزی ضعیف طراحی شده و استفاده از آنها دشوار است. احتمالاً طی چند سال آینده روند مشابهی در قابلیت استفاده و پذیرش انبوه وجود دارد.

در حال حاضر ، تجربه کاربری بلاکچین وجود ندارد و خطاهای کوچک عواقب زیادی را به همراه دارد. به عنوان مثال ، اشتباه نوشتن آدرس کیف پول هنگام ارسال توکن ، می تواند به معنای از دست رفتن این نشانه ها برای همیشه باشد. کاربران جدید معمولاً کلیدهای خصوصی خود را گم می کنند یا نگرانی های امنیتی استفاده از کیف پول های مبادله را اشتباه درک می کنند.

عکس کیف پول o3

این تا حدی یک مسئله آموزش است. با این حال ، این نیز یک مشکل تجربه کاربر است. چندین سخنران ، میزبان و حاضران در NEC’s DevCon این موضوع اصلی را با بلاکچین مورد بررسی قرار دادند. ابتکارات مهیجی وجود دارد که طراحی و استفاده از کاربر را در اولویت قرار می دهد. اینها شامل کیف پولهایی مانند دروازه O3 یا Ethos که برای اولین بار همراه هستند و بصری طراحی شده اند.

هنگامی که به خوبی اجرا شود ، طراحی خوب تجربه کاربری می تواند بصری باشد و بدون آسیب رساندن به امنیت ، کاربران را در برابر اشتباهات محافظت کند. ساده سازی بلاکچین برای اولین بار کاربران ، کلید تصویب رانندگی است.

فقدان اطلاعات بی طرفانه و بدون تبلیغات تبلیغاتی

یکی دیگر از موضوعات اصلی در NEO DevCon عدم وجود اطلاعات بی طرفانه در فضا بود. اغلب ، دشوار است بدانید که به Reddit ، Steemit یا وبلاگ هایی که به نظر می رسد بسیاری از پست ها آخرین ICO را شریک می کنند ، باور داشته باشید.

روحیه در NEO’s DevCon آشکارا کنجکاو بود و به محتوای با کیفیت از رسانه ها و منابع قابل اعتماد علاقه مند بود. منابع خوب روزنامه نگاری مانند اخبار NEO امروز ستایشهای مکرر سخنرانان در این کنفرانس را برای پوشش بی طرفانه تحولات در NEO دریافت کرد. مطمئناً فضای بیشتری برای منابع بیشتری برای بلاکچین به طور کلی وجود دارد.

نیاز به پردازنده ساده تر Onboarding

سلام جهان اتریوم

بسیاری از شرکت کنندگان در NEO’s DevCon توسعه دهندگانی بودند که تجربه قابل توجهی در نرم افزار داشتند ، اما در زمینه ایجاد بلاکچین تجربه کمی وجود داشتند. در طول حضور در پانل او, شهر صهیون فابیو کانزین ، بنیانگذار مشترک ، س multipleالات متعددی در مورد مشارکت در پروژه های توسعه در بلاک چین NEO دریافت کرده است.

علاقه زیاد است. با این حال ، هنوز یک سری آموزش پردازشی یا راهنمای منبع مشخص برای توسعه دهندگان جدید وجود ندارد که کدگذاری قراردادهای هوشمند را در هر سیستم عامل ، چه Ethereum ، NEO ، Qtum و غیره آغاز کنند. ایجاد چنین منابعی می تواند کمک زیادی به اضافه کردن توسعه دهندگان جدید کند. به اکوسیستم بلاکچین.

همچنین همیشه مشخص نیست که توسعه دهندگان جدید برای یافتن پروژه هایی که می توانند در آن شرکت کنند باید به کجا مراجعه کنند. در حال حاضر ، بهترین شرط ارسال پیام به کانال Discord یا Slack از سیستم عامل موردنظر برای کدگذاری است. یک پایگاه داده از پروژه های معتبر فعلی بلاکچین که به توسعه دهندگان جدید نیاز دارند ، مکان خوبی برای شروع است.

تولید ارزش واقعی در مقابل حدس و گمان

DevCon با مراجعه به ICO پر شده بود که منجر به نتایج واقعی نشد. در واقع ، این یکی از عمده ترین انتقادات به رمزنگاری در حال حاضر است. در اکوسیستم سرمایه زیادی وجود دارد. دسترسی آسان به سرمایه به این معنی است که پروژه ها همیشه در موارد استفاده عملی برای محصول خود فکر نمی کنند.

شهرت بلاکچین به عنوان یک صنعت گمانه زنی باعث ضرر این فناوری اساسی می شود. پتانسیل واقعی در بلاکچین و سایر فناوری های دفتر عمومی برای تغییر طرز فکر ما در مورد هویت ، زنجیره های تأمین و ایجاد اعتماد بین طرفین وجود دارد. چالش این است که هنوز تعداد کمی از پروژه ها نتایج قابل محاسبه و قابل قبولی برای استفاده در دنیای واقعی تولید نکرده اند. وقتی این کار را می کنند ، غرق در صدای بلاکچین به طور کلی می شوند.

با گذشت زمان ، خواهیم دید که پروژه هایی با تأثیر ماندگار قابل اندازه گیری ، از هیاهوی فعلی بیشتر زنده می مانند و بلاکچین را به عنوان یک نوآوری فناوری ارزشمند به جای روند افزایش قیمت ، ایجاد می کنند..

مسیری برای شرکتهای موجود برای شروع استفاده از بلاکچین روشن است

بسیاری از شرکت کنندگان در NEO’s DevCon نماینده مشاغل سنتی بودند که علاقه مند بودند ببینند بلاکچین چگونه می تواند برای آنها کار کند. مشکل؟ آنها نمی دانستند از کجا شروع کنند و چه کسی را بپرسند.

به راحتی می توانید از جستجوی Google یک نمای کلی از فناوری بلاکچین بدست آورید. بسیار دشوارتر است که بتوانید فردی را در زمینه توسعه بلاکچین به اندازه کافی آگاه و مشاوره با شرکت خود پیدا کنید و به شما بگوییم که آیا بلاکچین می تواند برای شما کار کند یا خیر.

با افزایش تعداد و کیفیت توسعه دهندگان بلاکچین ، انتظار می رود شاهد افزایش شیوه های مشاوره بلاکچین باشید که به مشاغل کوچک تا متوسط ​​کمک می کند تا بدانند چگونه راه حل های بلاکچین را در مدل های تجاری خود ادغام کنند..

نتیجه

NEO’s DevCon به ما نشان داد که علاقه جدی و جدی به استفاده از بلاکچین ، توسعه و برنامه های سازمانی وجود دارد. با این حال ، موانع موجود در راه استفاده کاربر و توسعه دهنده وجود دارد. غلبه بر این موانع کلید هدایت زنجیره بلوک طی سالهای آینده خواهد بود.