ما کوه می سازیم. اما نه شگفتی های طبیعی خیره کننده ای که ممکن است به آن فکر کنید. نه ، در عوض ، ما در حال ساخت کوههای زباله هستیم ، و این بدتر می شود. در حالی که جمعیت کره زمین به صعود ثابت خود ادامه می دهد ، گروه بانک جهانی تخمین می زند که تولید زباله به این مرحله برسد 2.2 میلیارد تن زباله تا سال 2025. متأسفانه ، انسان آن لمس جادویی را که طبیعت دارد ، ندارد.

اگر منظره کافی نبود ، بسیاری از این دفن زباله ها برای مقابله با آنها خطرناک شده اند. محل های دفن زباله قطب سمی است که مواد سمی را به داخل زمین و منابع آب مجاور نشت می کند. آنها همچنین اثرات منفی گلخانه ای ایجاد می کنند.

اکنون ، با ورود فناوری غیرمتمرکز که بیت کوین پیشگام آن بود ، شرکت ها به دنبال بلاکچین برای راه حل های معنی دار هستند. مدیریت زباله بلاکچین یک زمینه در حال ظهور است که می تواند میلیون ها شرکت را نجات دهد و همزمان از محیط زیست مراقبت کنند. پتانسیل سناریوی برد-برد فرا رسیده است. اما پتانسیل فقط یک کلمه است. آیا کسی در آنجا فرصت را به یک راه حل واقعی تبدیل کرده است?

ضایعات پلاستیکی

متاسفانه صنعت پلاستیک کاملاً حول ذهنیت دور ریختنی ساخته شده است. به هر حال ، این چیزی است که پول نقد را به همراه دارد. تحقیقات نشان می دهد که 8.3 میلیارد از اواسط قرن بیستم متریک پلاستیک تولید شده و بسیار حیرت انگیز است 60 درصد از این در محل دفن زباله به پایان رسیده است. واضح است که این نوع مدل تجاری برای کره زمین پایدار نیست.

با این حال ، شرکت های بازیافت زنجیره بلوک مانند بانک پلاستیک, وضعیت موجود را به چالش می کشند. بانک پلاستیک با تشویق به جمع آوری پلاستیک های استفاده شده در ازای دریافت پول و خدماتی مانند زمان پخش تلفن همراه یا ارز رمزپایه ، روندی را در روح بلاکچین دنبال می کند.

به همین منظور ، بانک پلاستیک برای توسعه فناوری بلاکچین مورد نیاز برای ساخت یک راه حل جهانی قابل بازیافت و مقیاس ، با IBM همکاری می کند. در اینجا نگاهی اجمالی به برنامه بازیافت زنجیره بلوک آینده آنها می اندازد:

[youtube https://www.youtube.com/watch؟v=avJsgPu5Hkg]

ضایعات الکترونیکی

براساس اتحادیه بین المللی مخابرات ، تخمین زده می شود که 55 میلیارد یورو (47 میلیارد دلار) به دلیل ضایعات الکترونیکی تلف شده است. بزرگترین عامل ارزش است طلا, که در ساخت طیف گسترده ای از اجزای الکتریکی استفاده می شود.

فناوری با سرعت نگران کننده ای بهبود می یابد و در نتیجه ، محصولات فقط در عرض چند سال منسوخ می شوند. اکثر مشتریان نمی دانند که چگونه زباله های الکترونیکی خود را به درستی دفع کنند. متأسفانه این بدان معناست که بیشتر آن در محل دفن زباله ها خاتمه می یابد.

مدیریت زباله Blockchain

محل های دفن زباله ، گلدان های عسلی بالقوه هستند!

جالب است که از نمودار بالا یادداشت کنید که پلاستیک از نظر ارزشیابی مقام دوم را بدست آورید ، حجم گسترده زباله بار دیگر نیاز و فرصت پروژه های بلاکچین برای ایجاد بزرگترین فشار را برجسته می کند.

همچنین به نظر می رسد که هیچ مدعی جدی بلاکچین به دنبال این فرصت سودآور بازیافت در مواد اولیه نیست. البته ، کارآفرین زنجیره بلوک باید تاکنون بداند که استخراج فلز یک بازی کاملاً متمرکز است. منافع بزرگ مستقر به احتمال زیاد می خواهند ابتدا وارد عمل شوند.

ایده های نوآورانه Blockchain

ابتکارات تقسیم زباله

مدل کنونی مدیریت پسماند ما به این معنی است که ما زباله ها را در محل دفن زباله متمرکز می کنیم. این باعث ایجاد غلظت زباله می شود که متان را به عنوان محصول جانبی تولید می کند. متان است برای محیط زیست مضرتر است در واقع تا 25 برابر دی اکسید کربن. اگر بخواهیم زباله های خود را بین مردم توزیع کنیم ، می توانیم به مزایای اصلی دست پیدا کنیم: زباله ها سریعتر تجزیه می شوند و ما می توانیم کود را برای پروژه های باغبانی محلی ایجاد کنیم.

بلاکچین برای محیط زیست لزوماً فقط یک راه حل مبتنی بر فناوری نیست. با به اشتراک گذاشتن مسئولیت و دانش در مورد تلاش های بازیافت ، می توانیم از آنچه قدرتمندترین شبکه های ارز رمزپایه در حال انجام آن هستند ، تقلید کنیم.

از طرف دیگر ، لگد زدن به سطل زباله ضرب المثل در جاده باعث نمی شود که زباله های ما از بین بروند ، بلکه به راحتی باعث اجتناب ناپذیری می شود.

تحویل پسماند

یک رویکرد غیرمتمرکز بدون شک باعث منسوخ شدن برخی از شرکت های موجود خواهد شد. اما این قیمت پیشرفت است. و بیایید صادق باشیم ، بسیاری از آنها برای گوشه گوشه گرفتن ، و نه مراقبت از محیط زیست یا جامعه به طور کلی پرداخت می شوند.

با ناپدید شدن این بازیکنان می توان انتظار داشت فرصت های جدیدی به جای آنها ظهور کند که یکی از آنها تحویل پسماند است. این ممکن است به نظر یک کار مشاغل ابتکاری نباشد اما با توجه به حجم عظیمی از زباله هایی که قبلاً ایجاد کرده ایم ، پروژه های زنجیره بلوکی هوشمند می توانند زباله های این مناطق قبلاً متمرکز را توزیع و غیرمتمرکز کنند و بخش عمده ای از تغییرات را در روند ایجاد کنند..

مدیریت زباله Blockchain

بازیافت انبوه واقعاً از بین خواهد رفت زیرا بلاکچین به انگیزش روند کمک می کند.

برای دستیابی به این ایده ها باید آنها را با انگیزه های قهرمانان بلاکچین مرتبط کنیم: پرداخت برای انجام کار. ما در یک دنیای کاملا نوع دوستانه زندگی نمی کنیم ، اما اگر مردم به خاطر انجام کار خوب پاداش دریافت کنند ، آنها مطمئناً ادامه کار را حفظ می کنند!

افکار پایانی: مدیریت زباله بلاکچین برای توده ها

تعدادی از بخش های مدیریت پسماند وجود دارد که پروژه های مبتنی بر بلاکچین می توانند سود واقعی داشته باشند. علاوه بر این قابل توجه است زباله های خانگی و صنعتی بخش در حالی که تعدادی از ICO ها در حقیقت برای حل این مسئله راه اندازی می شوند ، جامعه ارزهای رمزنگاری شده همچنان محتاط هستند. انقلاب ها بر اساس عمل ساخته شده اند ، نه وعده ها.

اگر عادت های خود را تغییر ندهیم ، جهان ما با یک فاجعه درگیر است. بلاکچین قطعاً نقش مهمی در کمک به ما در رسیدن به آنجا خواهد داشت. اما بلاکچین فقط یک فناوری است و از فناوری می توان برای بدی های بزرگ یا منافع عمومی استفاده کرد. در نتیجه ، اگر بلاکچین واقعاً بخواهد جهان را تغییر دهد ، به نظر می رسد که ابتدا باید خودمان را تغییر دهیم.

کشورهایی مانند سوئد هستند هدایت بسته زیرا تقریباً 100 درصد زباله های خانگی را بازیافت می کنند. کارخانه های بازیافت آنها چنان کارآمد هستند که حتی برای کار با حداکثر ظرفیت مجبورند زباله وارد کنند. با ترکیب هر دو تغییر ذهن برای بازیافت با فناوری که راه حل های مدیریت زباله بلاکچین می تواند ارائه دهد, ما ممکن است فقط فرصتی برای جلوگیری از نوعی آینده آخرالزمانی داشته باشیم که اغلب در تلویزیون می بینیم.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me