در دنیای امروز همه با عجله همه چیز را می خواهند. هرچه سریعتر ، بهتر است. در دنیای پرداخت های دیجیتال ، یک رقابت بزرگ بین بلاکچین و پی پال در جریان است. زنجیره بلوک یک محصول جدید است ، در حالی که PayPal حدود دو دهه است که وجود دارد. در اینجا نگاهی به برخی از جوانب مثبت و منفی هر دو سیستم انتقال پول می اندازد تا به شما کمک کند تا در مورد بحث بلاکچین و پی پال برنده بلند مدت تصمیم بگیرید.

فناوری Blockchain و سایر تغییر دهنده های جهان

فناوری بلاکچین یکی از آن انقلاب های دیجیتالی است که فقط هر نسل یک یا دو بار می آید. این یک اختراع مهم مانند مدار مجتمع (1958) ، ریزپردازنده (1971) ، رایانه شخصی (MITS Altair 8800 ، 1975) ، اینترنت (ARPANET, 1969) ، ویندوز (1985) و تلفن های هوشمند (2007). فناوری دفتر توزیع شده Blockchain (DLT) یک زیرساخت جدید و غیرمتمرکز را برای پردازش پرداخت ، معاملات بازارهای مالی ، کارهای حسابداری و بسیاری دیگر از عملکردهای داده محور ، شخصی و عمومی ارائه می دهد..

پی پال نیز ممکن است در فهرست افتخارات فناوری فوق الذکر گنجانده شود ، زیرا مطمئناً زمینه رشد تجارت الکترونیکی با سرعت سرسام آور را فراهم کرده است. همچنین این گزینه جایگزینی برای خدمات سنتی سیم بانکی ، Western Union و موارد مشابه در اختیار جهانیان قرار داد. PayPal همچنین به مشتریان و مشاغل کمک کرد تا با ایده پول الکترونیکی راحت تر شوند و آنها را از اعتماد به پول نقد دور کند.

جوانب مثبت و منفی پرداخت های Blockchain در مقابل PayPal

مزایای پرداخت بلاکچین:

 • تمرکززدایی: هیچ نقطه خرابی نمی تواند محتویات دفتر را از بین ببرد.
 • تغییرناپذیری: هنگامی که داده ها به زنجیره بلوک وارد می شوند ، نمی توان آنها را تغییر داد مگر در موارد نادر ، و سپس فقط با توافق همه طرف های تحت تأثیر.
 • نظیر به نظیر: پرداخت های مرزی به دلیل کم بودن ایست های بازرسی با بلاکچین زمان کمتری می گیرد.
 • بدون مجوز: پرداخت ها قبل از ارسال به تأیید بانک احتیاج ندارند. پرداخت کننده و دریافت کننده فرآیند معامله را کنترل می کنند ، نه شخص ثالث.
 • بدون محدودیت در اندازه پرداخت: آیا می خواهید به کسی بیت کوین به ارزش پنج میلیون دلار ارسال کنید ، pronto؟ می توانید این کار را روی بلاکچین انجام دهید. فقط مطمئن شوید که از هرگونه هزینه قابل اجرا fiat-to crypto (و بالعکس) مطلع هستید.

بلاکچین در مقابل پی پال

فناوری بلاکچین چیزی است که باعث می شود پرداخت های بین المللی نظیر به نظیر به سرعت و با کارآیی انجام شود. عکس کریگ کوپر در Unsplash

معایب پرداخت بلاکچین

 • سرعت معامله کندتر (تراکنش در ثانیه) در مقایسه با PayPal ، Visa و Mastercard.
 • اشتباهات پرهزینه: اگر اشتباه کردید و بودجه (رمزنگاری) را به آدرس اشتباه ارسال کردید ، به دنبال هیچ تنظیم کننده دولتی برای نجات شما نباشید.
 • هزینه های تبدیل فیات به رمزنگاری: تا زمانی که همه پرداختهای شما در اکوسیستم رمزنگاری انجام نشود ، باید USD ، EUR یا GBP و غیره را به Bitcoin ، Ether و غیره تبدیل کنید. هنگام دریافت پرداخت در رمزنگاری ، برای تبدیل هزینه های معامله نیز متحمل می شوید بودجه به فیات برمی گردد.
 • شفافیت: دفترهای بلاکچین از دانش عمومی برخوردار هستند ، از آنجا که هر کسی که کد دسترسی صحیحی داشته باشد می تواند جزئیات هر معامله را مشاهده کند. افراد و شرکتهای دارای حریم خصوصی ممکن است با آن قرارداد راحت نباشند.

مزایای پی پال

 • برای هر کسی با حداکثر 26 ارز مختلف (فیات) پول ارسال کنید با آدرس ایمیل. خوب ، به شرطی که آنها حساب بانکی داشته باشند و در پی پال ثبت نام کرده باشند ، یعنی.
 • تنظیم و نظارت: کاربران PayPal حداقل توسط برخی از قوانین و مقررات حاکم بر بانک های سنتی محافظت می شوند ، مانند مقررات E و قانون میهن پرستی ایالات متحده آمریکا. پرداخت از طریق کارت اعتباری در حساب PayPal شما محافظت از مصرف کننده را بسیار بیشتر از پرداخت از طریق کارت نقدی یا مانده نقدی PayPal می کند.
 • معاملات سریع: PayPal به کاربران امکان انتقال وجوه PayPal خود را به حساب بانکی خود در کمتر از 30 دقیقه را از طریق کارت نقدی ارائه می دهد..
 • هزینه های ثابت: دریافت هزینه برای کالاها و خدمات شما هزینه ای صاف 2.9 درصدی به اضافه 30 سنت در هر معامله برای شما دارد. با این وجود ، خرید کالاها و خدمات از طریق PayPal هزینه صفر دارد. ارسال پول به خانواده و دوستان نیز رایگان است. با این وجود ، در صورت ارسال وجوه در سطح بین المللی ، هزینه تبدیل ارز اعمال خواهد شد.
 • بررسی کنید: این یکی دیگر از گزینه های پرداخت رایگان پی پال است. این کار مشابه معامله ACH در یک بانک سنتی است اما انجام آن ممکن است چندین روز بیشتر طول بکشد. این یک انتخاب عالی برای گیرنده هایی است که می خواهند با پرداخت هزینه 2.9 درصدی از آسیب دیدن جلوگیری کنند. شما همیشه می توانید از پرداخت کننده خود بخواهید که به جای پرداخت منظم PayPal از eCheck استفاده کند.

بلاکچین در مقابل پی پال PayPal OneTouch

PayPal همچنان به رشد مشتری خود ادامه می دهد که اکنون کاربران 200 کشور را با میلیون ها وب سایت تجاری متصل می کند. تصویر: mohamed_hassan در Pixabay

معایب پی پال

 • نرخ تبدیل ارز: PayPal نرخ ارز دریافتی شما را تعیین می کند. هنگام محاسبه هزینه های نهایی معاملات PayPal باید این هزینه اضافی را در نظر بگیرید.
 • محدودیت پرداخت: شما می توانید در هر معامله PayPal حداکثر 10،000 دلار ارسال کنید.
 • وجوه در انتظار: هنگام دریافت وجوه از طریق eCheck ، انتظار داشته باشید که پول شما حداقل برای چند روز کاری در بلاتکلیفی باقی بماند. این نکته منفی دریافت وجوه شما بدون هیچ گونه هزینه ای است. همچنین برای PayPal یک پول ساز بزرگ است ، زیرا آنها سود شناور را جمع می کنند.

Blockchain در مقابل PayPal یا New Hybrid?

امروزه PayPal هنوز می تواند سریعتر از بلاکچین تراکنش ها را پردازش کند ، اما ممکن است در آینده چنین نباشد. در واقع ، PayPal قطعاً به بلاکچین و پتانسیل آن علاقه مند است قطع در دنیای مالی.

آیا ممکن است پرداخت های PayPal از طریق DLT در آینده نزدیک ارسال شود؟ هیچ کس نمی داند ، اما مطمئناً این احتمال قابل تأمل است که این دهه به سرعت به پایان می رسد. برای همه کسی که می داند ، بلاکچین در مقابل PayPal ممکن است به چیزی مانند BlockPal یا PayChain تبدیل شود.

کارت وحشی در میکس

نرخ هش بیت کوین همچنان در حال افزایش است ، البته از اوایل سال 2019 به کندی. بازرگانان بیشتری مایل به قبول رمزهای رمز به عنوان پرداخت هستند. با احتمال بروز رکود اقتصادی بزرگ ایالات متحده (در سراسر جهان؟) در 2019-2020 ، این امکان وجود دارد که خرده فروشان تشنه درآمد از هر نوع پرداختی که می توانند دریافت کنند ، از جمله رمزنگاری های بزرگ ، استقبال کنند..

با این وجود ، چه اتفاقی می افتد اگر 100 میلیون آمریکایی تصمیم بگیرند روزانه از رمزنگاری برای انجام معاملات شخصی و تجاری خود استفاده کنند؟ بعلاوه ، اگر بیشتر آن دسته از مصرف کنندگان به سادگی تصمیم بگیرند که وجوه خود را در اکوسیستم رمزنگاری نگه دارند ، هرگز دیگر سکه های خود را به فیات تبدیل نکنند ،?

خوش بین باشید ، اما همیشه هوشیار باشید

به طور کلی ، آینده برای بلاکچین و پی پال به عنوان سیستم های پرداخت در سطح جهانی ، در سراسر جهان عالی به نظر می رسد. با این حال ، همیشه از احتمال محدودیت های دولت در استفاده از رمزنگاری (در خریدهای مصرف کننده ، نه در تجارت واقعی رمزنگاری) آگاه باشید. اگر خریدهای رمزنگاری شده توسط فرمان دولت محدود شوند ، بلاکچین نیز تحت تأثیر قرار خواهد گرفت و توسعه آن می تواند کند شود.

به نظر می رسد PayPal از چنین سرکوبی فرضی مصون است ، مگر اینکه شروع به ارائه رمزنگاری به عنوان ارز اضافی کند. صرف نظر از وقایع آینده ، حماسه بلاکچین در مقابل پی پال باید ثابت شود که یک رقابت جالب در دهه 2020 و بعد از آن است.