بلاکچین املاک و مستغلات زودتر از آنچه فکر کنید می آید

معاملات ، سوابق و بازارهای املاک و مستغلات بلاکچین می تواند طرز تفکر ما درباره ملک را کاملاً تغییر دهد. در حالی که شرکت های بالای آن را دوست دارند Spring Hill TN مسکن قبلاً برای اطمینان از کارایی خود از فناوری بلاکچین در تجارت خود استفاده کرده اند ، هنوز چند شرکت وجود دارد که نسبت به آن تردید دارند و به استفاده از روشهای ردیابی ناکارآمد قدیمی اعتماد دارند. یک فرصت عظیم برای بلاکچین وجود دارد تا داده های املاک را استاندارد و ایمن کند. سوابق زمین ، لیست املاک ، اجاره ها و وام های رهنی و دفاتر مالیات بر املاک دولتی همگی می توانند از یک انقلاب مستغلات بلاکچین بهره مند شوند.

البته چالش این است که املاک و مستغلات یک صنعت عظیم است که بسیاری از بازیگران از جمله وام دهندگان ، دلالان ، دولت های محلی و شهروندان خصوصی در آن فعالیت دارند. تغییر به یک سیستم املاک و مستغلات مبتنی بر بلاکچین به سادگی یک سوئیچ زدن نیست. گفته شد ، احزاب مختلف در حال آزمایش بلاکچین در طول زنجیره ارزش املاک و مستغلات برای یافتن راه هایی برای تلفیق فناوری جدید هستند.

سوابق زمینی

سوابق زمین پایه و اساس املاک و مستغلات است. عناوین و افعال روشن می کند که چه املاکی متعلق به چه کسی است. آنها هر چیز دیگری را که در املاک و مستغلات اتفاق می افتد تأمین می کنند. با این حال ، آنها بسیار پراکنده هستند. هر حوزه قضایی محلی قوانین خاص خود را در مورد سوابق املاک دارد. بعضی اوقات ، این سوابق حتی به صورت آنلاین در دسترس نیستند.

همه چیز در حال تغییر است. Chicago’s Cook County از سال 2016 یک پروژه آزمایشی برای سوابق زمینی اجرا کرد که تمام اطلاعات را دیجیتالی می کرد و راه حل های بلاکچین را آزمایش می کرد. South Burlington، Vermont پروژه آزمایشی مشابهی را در ژانویه 2018 آغاز کرد. سوئد اخیراً مرحله دوم انتقال خود را به ثبت زمینی بلاکچین با استفاده از قراردادهای هوشمند در یک بلاکچین خصوصی برای تسهیل معاملات انجام داده است. این پروژه در زمان تحقق کامل ، مالیات دهندگان سوئدی حدود 100 میلیون دلار در سال پس انداز می کند.

هنگامی که سوابق املاک را در بلاکچین ذکر و ایمن کردیم ، درها زیادی باز می شود. اکنون ، این سوابق به راحتی می توانند دست عوض کنند. ما می توانیم از قراردادهای هوشمند برای مدیریت و تجارت آن سوابق نیز استفاده کنیم.

لیست های املاک

در حال حاضر ، اگر می خواهید یک ملک را بفروشید ، بهترین شرط شما این است که آن را نزد یک بنگاه محلی املاک بنویسید. به عنوان مثال این است خانه فروشی در Hua Hin تایلند. مطمئناً ، شما می توانید ملک را برای فروش توسط مالک لیست کنید ، اما به سرویس چند لیست (MLS) که بنگاه های املاک و مستغلات برای خرید ملک از خریداران جدید استفاده می کنند ، دسترسی ندارید.

MLS شهرت زیادی دارد ، دیوار کشی شده و درک آن دشوار است. انتقال لیست املاک به بلاکچین به معنای باز کردن دسترسی به تمام دارایی های موجود برای بررسی هر کسی است. همراه با لیست ، می توانید شرایط و ضوابطی را که برای فروش موفقیت آمیز باید رعایت شود ، ذکر کنید. در آینده خرید برای خانه یا فضای اداری می تواند به سادگی بازدید از یک وب سایت تجارت الکترونیکی و افزودن ملک به سبد خرید شما باشد. قراردادهای هوشمند در پشت صحنه می توانند بقیه معاملات را انتقال دهند – انتقال وجوه در ازای عنوان بلاکچین به ملک.

مدیریت املاک قرارداد هوشمند

یکی از جالب ترین کاربردهای بلاکچین املاک و مستغلات ، مدیریت قرارداد هوشمند است. در حال حاضر ، هر معامله در زمینه املاک و مستغلات مستلزم انجام کارهای اداری و ساعتها هماهنگی بین بانک ، کارگزار ، فروشنده ، خریدار و دولت محلی است. ممکن است جهانی را تصور کنید که در آن قراردادهای هوشمند بیشترین بار را بر دوش بکشند.

نه تنها این ، بلکه اگر قراردادهای هوشمند قراردادهای اجاره ، اجاره املاک و مستغلات تجاری و سایر انواع معاملات املاک و مستغلات را انجام دهند ، چه می شود؟. بررسی ارائه دهنده گارانتی منزل اظهار می دارد که ضمانت نامه خانه نیز می تواند با این قراردادهای هوشمند ارتباط برقرار کند و پیشرفت را به راحتی ردیابی کنید. قراردادهای هوشمند همچنین می تواند به کارگزاران کمک کند تا دقت لازم را در مورد خریداران / مستاجر بالقوه خودکار کنند. املاک و مستغلات بلاکچین می تواند باعث ایجاد اعتماد بین طرفین در سطحی شود که در حال حاضر وجود ندارد.

مالکیت جمعیت & سرمایه گذاری

ایده هیجان انگیز دیگر در املاک و مستغلات بلاکچین ، مالکیت جمعیت ملک است. با استفاده از مدل های مدیریت بلاکچین ، گروهی از مردم می توانند برای خرید ملک گرد هم آیند و سپس در مورد تصمیم گیری در مورد اینکه با آن ملک چه کار کنند رای دهند. شرکت کنندگان اساساً صاحب سهمی از املاک هستند که می توانند در هر زمان بفروشند.

یک قدم جلوتر بروید ، اعتماد سرمایه گذاری در املاک و مستغلات (REITs) و سایر وسایل نقلیه سرمایه گذاری توسعه املاک و مستغلات می توانند از هزینه کمتری در نتیجه بلاکچین بهره مند شوند.

آنچه برای Realtors اتفاق می افتد & کارگزاران?

صنعت املاک و مستغلات به کندی تغییر می کنند و با انتقال زنجیره بلوک تفاوتی نخواهد داشت. واقعیت این است که وام دهندگان ، بیمه ها و سایر احزاب سود زیادی را از ناکارآمدی ها و چالش های پیمایش در سیستم فعلی کسب می کنند. بلاکچین تهدیدی جدی برای این شرکت های اداری و نظارتی محسوب می شود.

با این گفته ، همیشه مسکن و دلالان در املاک و مستغلات نقشی دارند. حتی با داشتن املاک و مستغلات بلاکچین ، مردم مایل به دیدن خانه ها یا دفاتر مورد نظر خود برای خرید هستند. آنها همچنان به کمک یک متخصص در این زمینه نیاز دارند تا بتوانند چنین معامله بزرگی را انجام دهند و مطمئن شوند دارایی فیزیکی آنها در حال خرید هستند. حتی اگر معامله بسیار ساده و سریعتر باشد ، خریداران همیشه به یک راهنمای متخصص نیاز دارند.

نتیجه

بسیاری از روندهای املاک و مستغلات همزمان تغییر می کنند. قیمت مسکن در شهرها سرسام آور است. مالکیت خانه در بین جوانان از بین رفته است. خرده فروشی آجر و ملات با تهدید خرید آنلاین روبرو است. محله های ما در اطراف ما در حال تغییر هستند و املاک و مستغلات بلاکچین آماده است که به بخشی از این تغییرات تبدیل شوند و آن را تسریع کنند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me