برنامه Blockchain’s Killer؟ موفق ترین پروژه های رایانه ای توزیع شده تاکنون

فناوری Blockchain در طول زمان خود بسیار مورد توجه قرار گرفته است. عمدتا ، از اواخر سال گذشته بیت کوین کار خود را آغاز کرد و همه ناگهان خواستار عمل بودند. در میان طوفان ICO با پر استفاده ترین موارد استفاده ، وجود داشته است بحث زیاد آیا بلاکچین “راه حلی است که به دنبال یک مشکل است”؟ با این حال ، خود محاسبات توزیع شده در قلب نحوه فعالیت بلاکچین است و شبکه های محاسباتی توزیع شده را به یکی از برنامه های قاتل مسلم بلاکچین تبدیل می کند..

دلیل چنین سطح بالایی از اعتماد به نفس در این گفته این است که دنیای فناوری تا جایی پیشرفت کرده است که ما به قدرت محاسباتی بیشتر و بیشتری نیاز داریم. تا حدی ، ما قبلاً این قدرت را بدون شبکه محاسباتی توزیع شده داریم ، اما راهی برای مهار آن وجود ندارد. سناریوهای مختلفی وجود دارد که مدل فعلی مراکز داده متمرکز از کار می افتد ، از جمله:

 • یک شرکت توسعه هوش مصنوعی ، که نیاز به قدرت محاسباتی بیشتری دارد تا مقدار زیادی از داده های برنامه یادگیری ماشین را که ایجاد می کند ، خرد کند
 • یک فیلمساز ، می خواهد از یک تصویر 2 بعدی خلق CGI را ارائه دهد
 • یک شرکت باسابقه که برای دیجیتالی کردن تمام پرونده های کاغذی خود با قدمت چند دهه پیش نیاز به ذخیره سازی ابری دارد

در حال حاضر راه حل هایی برای همه این سناریوها وجود دارد ، اما به طور کلی با چالش های زیادی همراه است. قدرت محاسبات ابری به دلیل سرعت سریع توسعه هوش مصنوعی در حال رسیدن به نقطه اوج عرضه و تقاضا است. ارائه گرافیکی ساده و کند است. ارائه دهندگان ذخیره سازی ابر در حال ساخت مراکز داده بیشتر و بیشتری هستند ، اما توسعه آنها تهدید می کند که توانایی شبکه های انرژی را برای تأمین انرژی مورد نیاز برای راه اندازی آنها پشت سر بگذارد.

نحوه توزیع رایانه کمک می کند

محاسبات توزیع شده با استفاده از بلاکچین برای کسب درآمد از منابع رایانه موجود ، راه حلی برای این مشکلات ارائه می دهد. به این ترتیب ، شبکه های توزیع شده رایانه دور هم جمع می شوند تا منابع را بدون ایجاد سخت افزار جدید و گران تر برای مقابله با تقاضا بین کسانی که آنها را دارند و به آنها نیاز دارند ، مبادله کنند..

طی سال های 2017 و 2018 ، مجموعه ای از پروژه های بلاکچین قول داده اند که از مزایای شبکه های محاسباتی توزیع شده بهره مند شوند. همانطور که سال را تمام می کنیم ، کدام یک در بالای توده قرار دارند؟ در اینجا ، ما برترین پروژه های موجود در بسته محاسباتی توزیع شده را با توجه به رتبه بندی بازار بررسی می کنیم.

پروژه های محاسبات توزیع شده با رتبه برتر

گولم

 • تیکر: GNT
 • موارد استفاده کنید: قدرت محاسبات غیرمتمرکز برای یادگیری ماشین AI ، آزمایش علمی و ارائه

گولم با داشتن یک طوفان یک ساله در سال 2018 در راس این لیست است. این پروژه پس از پایان ICO در سال 2016 مورد انتقاد جامعه قرار گرفت و به نظر می رسید پیشرفت متوقف شده است. با این حال ، تیم اصلی شبکه Golem را در ماه آوریل راه اندازی کرد و منجر به افزایش ارزش شد. اکنون کاربران می توانند نسخه بتا برنامه Golem را برای خود بارگیری کنند و با اجاره دادن ظرفیت اضافی محاسبات خود ، رمزهای GNT را بدست آورند..

در اوایل ماه فوریه ، این پروژه یکی از شش پروژه راه اندازی صندوق سرمایه اتریوم بود که سرمایه گذاری را به سمت پروژه های جدیدتر هدایت می کرد که به پیشرفت اکوسیستم اتریوم کمک می کنند..

MaidSafe

 • تیکر: MAID
 • موارد استفاده کنید: قدرت محاسبه و ذخیره سازی غیرمتمرکز

MaidSafe در یک مسابقه توزیع شده یک نوع محاسبات توزیع شده بسیار کند و ثابت است. این در سال 2006 تاسیس شد ، ICO را در سال 2014 به پایان رساند و هنوز هیچ تاریخی برای انتشار نسخه بتا وجود ندارد. این بازه های زمانی – دوره های رمزنگاری – برای سرمایه گذار سریع ثروتمند شدن بسیار مناسب است. اما با توجه به زاویه متفاوت ، محصولی که دوازده سال از ساخت آن می گذرد ، جذابیت هایی دارد.

اول ، احتمال کمی وجود دارد که تیم توسعه دهنده پس از تلاش زیاد ، آن را کنار بگذارد. دوم ، این شانس وجود دارد که اگر تیم نهایی آن را به بازار عرضه نکند ، محصول نهایی واقعاً آنچه را که وعده داده است ، ارائه دهد..

به همین دلایل ، MaidSafe رتبه بالای خود را حفظ می کند. در حالی که محصول زنده هنوز به زودی باقی مانده است ، این شرکت مقاله اجماع PARSEC خود را در اوایل سال جاری منتشر کرد. این نسخه ارزش سکه های SAFE را در دوره ای افزایش داد که بیت کوین با قیمت بسیار خوبی 6 هزار دلار معامله می شد.

هولوچین

 • تیکر: داغ
 • از موارد استفاده کنید: محاسبات و ذخیره سازی غیرمتمرکز برای dApps

یکی از جدیدترین سکه های موجود در بلوک محاسباتی توزیع شده ، Holochain خود را از این جهت متمایز می کند که در واقع به معنای سنتی در بلاک چین نیست. ایده این است که هر کاربر از یک dApp گره خود را اجرا خواهد کرد ، اعم از تلفن هوشمند یا رایانه خانگی و اساساً زنجیره خاص خود را داشته باشد. این زنجیره به آنها امکان می دهد تا با بقیه شبکه Holo ارتباط برقرار کنند. در همان زمان ، آنها می توانند آفلاین شوند و زنجیره آنها به کار خود ادامه خواهد داد.

Holochain علی رغم اینکه یک سکه جدید است ، تقریباً به اندازه MaidSafe وجود داشته است. این شرکت پس از انعقاد موفقیت آمیز ICO ، نسخه بتا را در اوایل سال جاری راه اندازی کرد. تمرکز این شرکت هم اکنون میزبان هکاتون های مختلف در سراسر جهان است و توسعه دهندگان را ترغیب می کند تا dApp ها را در شبکه Holochain ایجاد کنند..

استورج

 • تیکر: STORJ
 • از موارد استفاده کنید: ذخیره سازی پرونده غیرمتمرکز

Storj اصلی ترین راه حل ذخیره سازی پرونده غیرمتمرکز است. این پروژه امسال چند اعلامیه ارائه داده است. در ماه آگوست ، این یک برنامه شریک را راه اندازی کرد تا اگر کاربرانشان داده ها را با Storj ذخیره می کنند ، توسعه دهندگان منبع باز می توانند درآمد کسب کنند.

Storj قرار است در ژانویه 2019 به بازار عرضه شود ، بنابراین اگرچه در حال حاضر 100 سکه برتر را نمی شکند ، اما این می تواند تغییر کند. به خصوص از آن زمان گزارش هایی که اخیراً پدید آمده اند که آمازون همچنین می تواند به زودی فضای ذخیره سازی رایانه توزیع شده را برای مشتریان خود اجرا کند.

iExec

 • تیکر: RLC
 • از موارد استفاده کنید: محاسبات ابری غیرمتمرکز برای dApps

iExec اخیراً محیط اجرای قابل اعتماد خود را راه اندازی کرده است ، که اولین دفتر توزیع شده ای است که از Intel’s Secure Guard Extensions (SGX) برای ایمن سازی کد برنامه در سیستم عامل استفاده می کند. استفاده از SGX به این معنی است که dApp هایی که روی سیستم عامل iExec اجرا می شوند کاملاً خصوصی هستند و به غیر از کاربران نهایی ، هیچ کس نمی تواند آنها را بررسی کند..

در تقویت بیشتر برای پذیرش جریان اصلی ، این شرکت همچنین اخیراً همکاری با IBM را اعلام کرد. استفاده از ابر IBM شرکت ها را قادر می سازد تا حتی حساس ترین حجم کار خود را روی سخت افزار مشترک انجام دهند.

شایسته ذکر

Filecoin یکی دیگر از پروژه های ذخیره سازی غیرمتمرکز پرونده است و با جمع آوری 257 میلیون دلار یکی از بزرگترین ICO ها در تاریخ بود. با این حال ، تا زمانی که این شرکت شبکه اصلی خود را راه اندازی نکند ، در حال حاضر هیچ معامله ای با رمز وجود ندارد. از این رو ، آن را در لیست اصلی ما قرار نداد. تنها راه خرید Filecoin از طریق معاملات آتی Filecoin است.

IOTA یکی از بزرگترین پروژه های محاسبات غیرمتمرکز است. با این حال ، از آنجا که برای تسهیل معاملات بین دستگاه های اینترنت اشیا و نه خود رایانه ها طراحی شده است ، لیست اصلی ما نیز نبود.

هر یک از این پروژه ها یا همه اینها حتی در بازار خرس های کنونی نیز کاملاً قابل مشاهده هستند. آمازون و IBM هر دو شرکتی هستند که در زمینه محاسبات توزیع شده آزمایش می کنند ، که یک شاخص قدرتمند برای ادامه کار در اینجا است. به عنوان مورد استفاده از بلاکچین ، محاسبات توزیع شده مفهومی جذاب است که نباید آن را دست کم بگیرید.

تصویر ویژه با مجوز از Pixabay

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map