آدام برگشت کیست?

برای علاقه مندان به رمزنگاری ، مقاله سفید بیت کوین به عنوان یک افسانه در آمده است. در آن ، Satoshi Nakamoto مفهوم بلاکچین را تشریح کرد و انقلابی در نحوه ذخیره سازی داده ها و داده ها ایجاد کرد. در حالی که هویت ساتوشی مبهم است ، در مقاله سفید نام دیگری از یک شخص کاملا واقعی ذکر شده است: آدام برگشت. Satoshi از Back و پروتکل Hashcash Back اختراع شده به عنوان تأثیرات اولیه بر اثبات الگوریتم کار Bitcoin استفاده می کند.

adam بازگشت توییتر

Back دانشمند رایانه ای و رمزنگاری مشهور انگلیسی است. از سال 2014 ، وی مدیرعامل Blockstream ، یک شرکت پیشرو در توسعه بیت کوین است که بسیاری از تیم توسعه Bitcoin Core را به کار می گیرد. هم از نظر تاریخی و هم در حال حاضر ، Back شخصیت مهمی در رمزنگاری است ، اما اکثر مردم اطلاعات زیادی در مورد او ندارند. در این مقاله معرفی مختصری از Adam Back و نقشی که او در فضای ارزهای رمزپایه ایفا کرده است ، آورده شده است.

روزهای نخست

اوایل کار آدام بک ، در دهه 1990 ، روی تقاطع رمزنگاری و علوم رایانه متمرکز بود. برگشت دکترا گرفت. در علوم کامپیوتر از دانشگاه اکستر. کارهای اولیه او در زمینه حفظ حریم خصوصی و رمزگذاری در حالی بود که در شرکتی به نام Zero Knowledge Systems کار می کرد. در حالی که در آنجا بود ، Back به عنوان مشاور نوکیا در مورد امکان استفاده از پول نقد الکترونیکی برای تلفن های همراه کار می کرد.

در سال 1997 ، Back ایده را توسعه داد و کد Hashcash را نوشت. Hashcash یکی از کاربردهای اولیه اثبات کار است که ارسال میلیون ها ایمیل را برای هرزنامه نویسان دشوار می کند. پروتکل Hashcash به فرستنده نیاز داشت تا قبل از ارسال ، یک عنوان معتبر برای پیام ایمیل محاسبه کند. این محاسبه اثبات کار ساده بود و برای رایانه فرستنده به کمتر از یک دقیقه زمان نیاز داشت ، برای مزاحمت کسی کافی نیست. با این حال ، برای اسپمرهایی که به ارسال میلیون ها ایمیل متکی بودند ، Hashcash هرزنامه را از نظر محاسباتی بسیار گران تر کرد.

محققان در دهه 1990 و اوایل سال 2000 در مورد ارز دیجیتال نظیر به نظیر نیز فکر می کردند. در آن زمان ، نیک سابو پیشنهاد Bit Gold و Back راه حل B-money خود را ارائه داد ، هر دو از تلاش های محاسباتی برای جلوگیری از هزینه های مضاعف استفاده کردند. با این حال ، هیچ یک از آنها نتوانستند به طور موثر به مشکل تورم بپردازند ، به ویژه در سیستمی که به کاربران برای ایجاد بلوک های جدید و سکه های جدید پاداش می دهد.

صحبت با ساتوشی & ذکر شده در مقاله سفید بیت کوین

مطمئناً ، کسی (یا گروهی از افراد) به زودی چالش تنظیم میزان عرضه و دفعات انتشار سکه را در مقاله سفید بیت کوین درک می کند. نام Back در کاغذ سفید به عنوان خالق Hashcash و تأثیر بر تفکر ناکاموتو ظاهر شد. ناکاموتو در سال 2009 برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هاشکش و افکار وی در مورد اینکه آیا پروتکل می تواند در مقیاس بسیار بزرگتر و پیچیده ای اعمال شود ، با آدام بازگشت..

اثبات hashcash کار

Back هرگز شک نکرد که ناکاموتو یک اسم مستعار است و هرگز شخصاً با ناکاموتو ملاقات نکرد. اگرچه Back همراه با پیشرفت Bitcoin همراه بود ، اما در کد منبع بیت کوین سهیم نبود. هنوز هم ، نام او در مقاله سفید آمده است و او در میان گروه کوچکی از افرادی بود که در واقع با ناکاموتو ارتباط برقرار کرده اند.

شروع Blockstream

ایده Blockstream ، شرکت انتفاعی فعلی Back ، در سال 2013 مطرح شد. بازگشت معتقد بود که در زمینه زیرساخت های بیت کوین پیشرفت کافی برای آماده سازی آن برای استفاده شرکت وجود ندارد. همچنین پشتیبانی تجاری زیادی برای انجام چنین کاری در سطح پروتکل وجود ندارد.

Blockstream در سال 2014 با هدایت رید هافمن (بنیانگذار LinkedIn ، سرمایه گذار اولیه در فیس بوک ، Airbnb) دور 21 میلیارد دلار بودجه تأمین کرد. Blockstream در دور 2015 تأمین مالی سری A خود ، 55 میلیون دلار اضافی به رهبری میلیاردر هنگ کنگی لی کا شینگ جمع آوری کرد.

طی چندین سال گذشته ، Blockstream به عنوان یک توسعه دهنده پیشرو در Bitcoin Core شتاب بیشتری کسب کرده است. آنها چندین توسعه دهنده Bitcoin Core را در تیم داخلی Blockstream استخدام کرده اند. این شرکت در کانادا مستقر است ، اما این تیم در سراسر جهان توزیع شده است. آدام بک به عنوان مدیر عامل شرکت فعالیت می کند و او در مالت زندگی می کند.

Blockstream در توسعه شبکه Lightning مشارکت داشت. آنها همچنین در حال توسعه راه حل نقدینگی خود با هدف مبادلات معروف به شبکه مایع هستند. علاوه بر این ، Blockstream ماهواره ای را اداره می کند که بلاکچین بیت کوین را به زمین در سراسر جهان منتقل می کند.

قدرت بسیار زیاد?

نظرات در مورد Blockstream و بنابراین Adam Back در جامعه بیت کوین متفاوت است. از یک طرف ، Blockstream طرفداران پرشور و وفاداری بسیاری از عملیات استخراج چین است. از طرف دیگر ، Reddit و سایر کاربران شبکه های اجتماعی چند نکته خوب در مورد این شرکت برای گفتن ندارند. این بیماری بیشتر ناشی از بحث در مورد اندازه بلوک بیت کوین و تلاش برای افزایش مقیاس پذیری بیت کوین است.

رئیس سابق بنیاد بیت کوین ، گاوین آندرسن ، در مورد افزایش اندازه بلوک چندین بار در طول چند سال گذشته استدلال کرد. او حتی تا آنجا پیش رفت که نسخه متن باز بیت کوین را در جایی که اندازه بلوک افزایش می یابد ، ایجاد کند. در حالی که بسیاری از جامعه با افزایش اندازه به عنوان پاسخ به مقیاس پذیری موافق هستند ، چندین توسعه دهنده Bitcoin Core ، از جمله کارمندان Blockstream ، با اشاره به نگرانی منابع محاسبات با بلوک های بزرگ ، در برابر اجرای این تغییر مقاومت کرده اند..

برخی اظهار داشتند که Blockstream استخدام بسیاری از توسعه دهندگان Core به شرکت قدرت بیش از حد زیادی داده است. منتقدان ادعا می کنند که بیت کوین اکنون یک نهاد متمرکز است که توسط تیم توسعه Blockstream کنترل می شود. این ادعا جدی است و در صورت صحت یک نگرانی اساسی است.

Blockstream بدون شک تأثیرگذار است ، اما احتمالاً ادعاهای تصاحب کامل اغراق آمیز است. اخیرا تجزیه و تحلیل از WhaleCalls دریافت که تنها 12٪ تا 20٪ تغییرات در کد منبع بیت کوین از طریق توسعه دهندگان Blockstream است. گرچه این مهم است ، اما دقیقاً تصرف نیست. همانطور که گفته شد ، Blockstream دوست دارد وزن خود را دور بیندازد و ارزش این را دارد که برای پیشرفت های بیشتر مراقب شرکت و Adam Back باشید.

نتیجه

آدام بک سابقه طولانی با بیت کوین دارد که تماماً به پروتکل هایی برمی گردد که در دهه 1990 نوشت. او نفوذی بر ناکاموتو داشت و امروز نیز به عنوان رهبر Blockstream همچنان در جامعه بیت کوین تأثیرگذار است. اگرچه بسیاری از انتقادها از او و Blockstream ناعادلانه بوده است ، اما هنوز هم منطقی است که بگوییم شرکت او نقش زیادی در توسعه بیت کوین دارد. با چنین قدرتی مسئولیت بزرگ – و عصبانیت اینترنتی همراه است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me