وقتی مردم به توسعه بیت کوین فکر می کنند ، معمولاً داوطلبان توزیع شده در سراسر جهان را که با یک علاقه مشترک همکاری می کنند ، تصویر می کنند. با این حال ، برای چندین سال اکنون بسیاری از توسعه توسط شرکت خصوصی انجام شده است جریان بلوک. Blockstream یک شرکت توسعه و زیرساخت بلاکچین است که بیشتر در بیت کوین متمرکز است.

Blockstream در سال 2014 توسط دکتر آدام بك ، خالق HashCash (كه در الگوریتم استخراج Bitcoin استفاده می شود) و دیگر توسعه دهندگان بیت کوین ، تأسیس شد ، مجموعه ای از فناوری ها و محصولات تجاری را برای اکوسیستم Bitcoin توسعه داده است..

ما قصد داریم نگاهی به این پیشرفت های مختلف و معنی آنها برای آینده بیت کوین بیندازیم.

هسته فناوری

عناصر

Elements یک پروتکل بلاکچین منبع باز است که افراد می توانند از آن به عنوان بلاکچین مستقل یا زنجیره جانبی استفاده کنند. Sidechains اساساً بلاک چین های جداگانه ای هستند که به موازات بلاکچین اصلی مانند بیت کوین عمل می کنند. هدف از این کار واگذاری ویژگی هایی به زنجیره جانبی مانند قابلیت های پیچیده تر قرارداد هوشمند یا توان عملیاتی بالاتر است که شما آماده ادغام در بلاک چین اصلی نیستید.

Elements سه مزیت اصلی را به همراه دارد: دارایی های صادر شده ، معاملات محرمانه و قابلیت همکاری معاملات. دارایی های صادر شده اجازه می دهد چندین دارایی دیجیتال متمایز صادر و مورد معامله قرار گیرد. به عنوان مثال ، شما می توانید بیت کوین ، اتر و یک ارز فیات توکن دار داشته باشید که همگی در بلاکچین Elements فعالیت می کنند.

معاملات محرمانه یک ویژگی حریم خصوصی است که مبلغ معامله و همچنین دارایی دیجیتال را پنهان می کند. با پنهان کردن هویت دارایی دیجیتال ، تمایز بین ارز فیات Bitcoin ، Ether و tokenized غیرممکن است. جنبه قابل همکاری Elements بسیار امیدوارکننده است. این به کاربران امکان می دهد از طریق چیزی به نام میخ دو طرفه دارایی های خود را با بلاکچین های دیگر و بین آنها معامله کنند.

Blockstream از پایگاه کد Bitcoin برای توسعه عناصر استفاده کرد. از آنجا که هنوز بسیار شبیه است ، Elements یک زمین بازی عالی برای آزمایش بیشتر فن آوری های پیشرفته ارائه می دهد که ممکن است روزی خود به بیت کوین راه پیدا کنند. به عنوان مثال ، تیم در نظر دارد قبل از اینکه تیم Bitcoin Core آن را در بیت کوین اجرا کند ، امضای Schnorr را بر روی Elements مستقر کند. امضای Schnorr پیشنهاد شده است که جایگزین طرح امضای ECDSA فعلی است که در بیت کوین استفاده می شود و باعث افزایش توان عملیاتی و ایجاد زمینه برای ارتقا various مختلف حریم خصوصی می شود..

محدودیت عناصر

Elements از استخراج یا اثبات کار (PoW) مانند بیت کوین استفاده نمی کند بلکه در عوض از یک طرح فدراسیون امضا استفاده می کند. این اساساً اثبات مدل اقتدار است که به موجب آن از احزاب به عنوان b یاد می شودامضا کننده های قفل بلوک ها را ایجاد و امضا کنید. با وجود این مدل اجماع متفاوت ، Blockstream اظهار داشت که از تبانی بین امضا کنندگان بلوک جلوگیری می شود ، زیرا همه آنها وجوه قفل شده در شبکه را دارند.

ج-صاعقه

احتمالاً نام شبکه رعد و برق را شنیده اید. این یک پروتکل لایه دوم است ، که تراکنش ها و تراکنش های خرد با سرعت بسیار بالا و کم هزینه را فراهم می کند و امنیت آن بلاکچین Bitcoin را پشتیبانی می کند. این شبکه از شکلی از قراردادهای هوشمند به نام کانال های پرداخت استفاده می کند.

در حال حاضر سه نسخه اصلی از شبکه Lightning وجود دارد: یعنی Lightning Labs’s Daemon ، ACINQ’s Eclair و Blockstream’s c-Lightning.

ج-صاعقه, برخلاف Daemon ، توسط Blockstream بیش از هر چیز دیگری برای استفاده در سطح سازمانی به بازار عرضه شده است. در آوریل 2018 ، کریستین دکر ، محقق Blockstream ، به روز رسانی Lightning را با نام eltoo منتشر کرد. این نوید می دهد شبکه را ایمن تر کرده و نوع جدیدی از قراردادهای هوشمند خارج از زنجیره به نام کارخانه های کانال را ارائه می دهد. c-Lightning در حال حاضر در مرحله بتا است و ما از هیچ تاریخی برای زمان پخش کامل آن مطلع نیستیم.

مشارکت در حریم خصوصی

گذشته از این دو تمرکز اصلی ، اعضای تیم Blockstream به طور فعال در توسعه کد Bitcoin Core مشارکت دارند و پروتکل های مختلف بهبود را ارائه می دهند.

تیم تحقیقاتی Blockstream در تولید ضد گلوله مشارکت داشته است. این روشی برای فشرده سازی اندازه معاملات محرمانه و عملی ساختن آنها برای ادغام در هر ارز رمزپایه است. تیم Monero قبلاً از ضد گلوله استفاده کرده است و بسیاری از افراد در اکوسیستم بیت کوین آن را بهترین و آسانترین راه برای افزایش حریم خصوصی بلاک چین در کوتاه مدت می دانند. اندرو پولسترا ، محقق Blockstream نیز مفهومی را به نام Scriptless Scripts منتشر کرده است. این مفهوم نوید افزایش حریم خصوصی قراردادهای هوشمند را می دهد ، بنابراین توسعه دهندگان می توانند از آن برای افزایش بی هویتی تمام کاربران در شبکه رعد و برق استفاده کنند..

برنامه ها و محصولات

شبکه ماهواره ای

کار Blocksteam فراتر از نرم افزار و کد است. در سال 2017 ، این شرکت راه اندازی شبکه ماهواره ای خود را آغاز کرد ، شبکه ای که اکنون کل کره زمین را پوشش می دهد. قبل از این وجود ، شبکه بیت کوین به عملکرد زیرساخت اینترنت متکی بود. در صورت خرابی اتصال به اینترنت در منطقه شما ، اتصال گره خود به بلاکچین بیت کوین غیرممکن است. شبکه ماهواره ای این مشکل را حل می کند و امکان استفاده 24 ساعته 7 روزانه از بلاکچین بیت کوین را برای همه فراهم می کند.

برای اتصال به شبکه ، یک اپراتور گره فقط به آنتن ماهواره و گیرنده USB نیاز دارد. در کل ، هزینه این هزینه باید کمتر از 100 دلار باشد. برای کسانی که در مناطق دور افتاده و دارای دسترسی متناوب به اینترنت هستند ، این شبکه باید قابلیت اطمینان بیشتری داشته باشد.

مایع

کاربرد اصلی Elements ، بلاک چین بسیار مایع Blockstream است. Blockstream برای تسهیل حرکت سریع و خصوصی نقدینگی بین موسسات ، Liquid را طراحی کرد. معاملات محرمانه این حریم خصوصی را تضمین می کند.

به جای اینکه موسسات دارایی های رمزنگاری شده خود را روی بلاکچین های جداگانه جابجا کنند ، آنها می توانند از بلاکچین مایع برای انتقال خصوصی سریعتر و بیشتر استفاده کنند. علاوه بر این ، این نظریه این است که با حذف نیاز به انتقال بیت کوین در بلاکچین بیت کوین ، فضا آزاد می شود و هزینه ها برای سایر کاربران بیت کوین کاهش می یابد. با توجه به محدودیت وزن فعلی 4 مگابایت در بیت کوین ، برنامه هایی مانند Liquid برای جلوگیری از مسدود شدن زنجیره اهمیت بیشتری پیدا می کنند.

مایع

Blockstream’s Liquid Blockchain امیدوار است که سرعت نقدینگی بین مبادلات را افزایش دهد

از آنجا که Liquid مبتنی بر Elements است ، از چندین دارایی رمزنگاری شده و همچنین ارزهای فیات توکنیزه شده در یک زنجیره خود پشتیبانی می کند. علاوه بر این ، Blockstream می گوید که از اوراق بهادار رمزگذار نیز پشتیبانی می کند.

خوراک داده

Blockstream با همکاری ICE برای ایجاد خوراک داده ارز رمزنگاری شده همکاری کرده است. این یک محصول تجاری است و Blockstream هدف آن را معامله گران و م institutionsسسات تجاری قرار داده است. خوراک داده ها داده های معاملات ارز رمزنگاری شده در زمان واقعی و تاریخی را جمع آوری و ارائه می کند. در حال حاضر ، کاربران به داده های 15 ارز رمزپایه مجزا و 17 ارز فیات دسترسی دارند.

ICE شرکتی در پشت صرافی مورد انتظار Bakkt است و در حال حاضر صاحب بورس اوراق بهادار نیویورک و همچنین 11 صرافی دیگر در سراسر جهان است..

جمع بندی افکار

از سال 2014 ، Blockstream در صنعت بیت کوین به یک روح بزرگ تبدیل شده است. در حال حاضر ، هدف آن مشخصاً تبدیل شدن به یک بازیگر اصلی در هر دو زیرساخت فناوری و مالی بیت کوین است.

تأسیس شده توسط دانشگاهیان و توسعه دهندگان ، تعجب آور نیست که Blockstream نقشی فعال در توسعه کد بازی می کند. این تیم تمرکز روشنی بر بهبود حریم خصوصی ، و همچنین قابلیت انعطاف پذیری دارد. چیزی که نه فقط در بیت کوین بلکه در بیشتر دارایی های رمزنگاری عمده دیگر به آن احتیاج دارد.

سال 2019 باید یک سال بزرگ برای این شرکت باشد. ما به خصوص به پیشرفت اجرای c-Lightning در شبکه Lightning Network و موفقیت Liquid علاقه مند هستیم.