مدیر عامل Bluzelle ، پاول بینز ، با پایگاه داده ابر غیرمتمرکز صحبت می کند

در Neo DevCon امسال ، ما خوشحال شدیم که با پاول بینز ، مدیر عامل Bluzelle نشسته ایم. مصاحبه در زمانی رخ داد که Bluzelle تازه از ICO خود خارج می شد و در صرافی های بزرگ لیست می شد.

بیشتر گفتگوها به جزئیات این فن آوری جدید اختصاص داشت ، به خصوص جایگاهی که در یک اکوسیستم بلوک زای جوان ، سیستم عامل های غیرمتمرکز مبتنی بر ابر پر می کند..

مصاحبه

CoinCentral: اگر بتوانید سریع از سیستم عامل خود خلاص شوید ، چگونه آن را توصیف می کنید?

پاول بینز: آسانترین چیز برای فراموش کردن این است که مقدار زیادی داده در تمام برنامه ها و محصولات مصرف می شود. با تمام این داده ها که رد و بدل می شود ، اینترنت فعلی فقط زیرساختی برای محافظت از امنیت ، مقیاس پذیری و قابلیت اطمینان خود ندارد. Bluzelle یک سرویس پایگاه داده غیرمتمرکز است. این اینترنت غیرمتمرکز است که در صورت استفاده از اصول بلاکچین می توانید بسیاری از مسائل امنیتی و مقیاس بندی را حل کنید.

آیا این در حوزه رایانش ابری غیرمتمرکز نیز هست یا این متفاوت است?

این یک درجه بالا می برد. محاسبات ابری ، چه اوراکل و چه آمازون ، همچنان متمرکز هستند. هنوز نقاط اصلی شکست وجود دارد ، آنها همه آن را کنترل می کنند. از طریق یک سرویس پایگاه داده غیرمتمرکز ، کاری که ما انجام می دهیم این است که تجهیزات بلا استفاده شما مانند رایانه ها و سرورها را می گیریم و آنها را به واحد ذخیره سازی تبدیل می کنیم. از آنجا که مانند بیت کوین غیر متمرکز است ، هیچ کس نمی تواند شبکه را تصاحب کرده و داده ها را بدزدد.

چرا یک پایگاه داده ابر غیرمتمرکز به جای یک پایگاه داده متمرکز?

وقتی متمرکز است ، می توانید نقاط خرابی واحدی داشته باشید. بیایید نقض داده هایی را که سال گذشته با امتیازدهی اعتباری Equifax رخ داده است ، در نظر بگیریم. اگر یک نقطه مرکزی وجود داشته باشد ، این یک منطقه است که یک هکر یا کسی می تواند وارد شود و برای گرفتن همه چیز وارد آن شود. متناوباً ، اگر آن را پایین بیاورند ، کل سیستم خراب می شود. این همان چیزی است که سرورهای AWS سال گذشته خراب شدند و نیمی از اینترنت ، از جمله Netflix ، دیگر کار نکرد. اگر غیرمتمرکز باشید ، هیچ چیز کنترل نمی شود. شخصی برای تلاش برای تصاحب آن مجبور است به مکان های مختلفی نفوذ کند.

تعداد زیادی سیستم عامل محاسبات غیرمتمرکز مانند iExec RLC ، SOMN ، Golem ، ETC وجود دارد. Bluzelle چگونه خود را از این موارد جدا می کند?

اینها واقعاً مثالهای خوبی هستند. بسیاری از این پروژه های بلاکچین مانند ارزهای رمزپایه در حال ساخت یک اینترنت غیرمتمرکز ، یک اکوسیستم هستند. اگر به Ethereum نگاه کردید ، بگذارید بگوییم این سیستم عامل جدید Windows یا Apple iOS است. این سیستم عامل است. اگر به گولم نگاه کنید ، این فوق رایانه است زیرا برای ارائه مورد نیاز است. اگر به FileCoin یا Storj نگاه کنید ، این ذخیره سازی پرونده است ، بنابراین این Dropbox جدید است. چه چیزی در آن اکوسیستم از دست رفته است؟ یک پایگاه داده همیشه مورد نیاز است. در جایی که اوراکل در اینترنت سنتی آنها را انجام می داد ، ما می خواهیم خلا gap موجود در اینترنت غیرمتمرکز را پر کنیم. تمام آن نکاتی که شما آوردید ، این یک تکمیل یک اکوسیستم کامل است و همه همزمان کار می کنند و همکاری می کنند.

اینها همه بلوک های ساختمانی هستند و Bluzelle بنیان بسیار مهمی را بر این بلوک های ساختمانی بنا نهاده است?

من فکر می کنم یکی از مواردی که مردم در زنجیره بلوک یا غیرمتمرکز در این دنیای رمزنگاری فراموش می کنند ، تمرکز بسیاری از مردم بر روی برنامه های مصرف کننده دیوانه است. برای من ، این مانند قرار دادن اتومبیل های برقی در جاده است ، اما ما هنوز هم خطوط را رنگ آمیزی می کنیم و ماسه را زمین می گذاریم و چراغ های راهنمایی را نصب می کنیم. به همین دلیل تمام شرکتی که نام بردید اکوسیستم زیرساخت هستند.

به جلو ، کل چشم انداز برای بلاکچین اخلال در صنایع فعلی و ساده سازی ناکارآمدی ها است. به خصوص ، چه صنایعی و چه مواردی از dApp استفاده می کنند ، آیا از Bluzelle سود می برید?

این سخت است زیرا هر محصول به یک پایگاه داده احتیاج دارد. برای ذخیره اطلاعات مشتری ، مالی ، هر چه باشد. برخی از موارد فعلی که می بینیم بازارهای پیش بینی شده در بلاکچین است. بازار هدف اولیه ما همه پروژه های بلاکچین خواهد بود. بازارهای پیش بینی ، آنها داده های زیادی را می گیرند و باید آنها را در جایی ذخیره کنند. آنها نمی توانند آن را در یک بلاکچین ذخیره کنند ، بنابراین سلام ، Bluzelle لایه پایگاه داده ای است که آن را انجام می دهد. اگر به پروتکل های مبادله غیرمتمرکز برای دارایی های رمزنگاری نگاه کنید ، آنها سازندگان زیادی در بازار دارند و کتابهایی را سفارش می دهند که انجام شده است. ارزش افزوده این است که پروتکل های مبادله بدانند که Bluzelle سفارشات آن دسته از سازندگان بازار را به ترتیب عملکرد مناسب حفظ خواهد کرد. آنها می توانند سریع آن را بگیرند و همه چیز را به روش مناسب سازماندهی کنند. در طولانی مدت ، باید مانند هر برنامه تلفن همراه یا وب باشد. شخصی درحال ساخت یک بازی ویدیویی یا MailChimp یا Instagram بعدی است. تمام آن داده های موقعیت مکانی هنگام نشان دادن ما و سایر اطلاعات ، که باید در جایی ذخیره شوند. این باید در یک مکان غیرمتمرکز باشد ، بنابراین هیچ کس نمی تواند آن را هک کند و از آن استفاده کند.

چرا دو علامت؟ چه فایده ای دارد و چرا تصمیم گرفتید چنین کاری انجام دهید?

تجزیه و تحلیل آن یک فرآیند طولانی بود. شما می خواهید یک رمز ERC-20 انجام دهید زیرا این کار به راحتی قابل تعویض است و همه آن را درک می کنند و راهی برای جمع آوری کمک مالی است. مشکل این است که اگر از آن برای پایگاه داده استفاده می کنید ، باید برخی از داده ها را ارسال کنید یا آنها را بگیرید. هر وقت این کار را انجام می دهید یا برایش نامه می نویسید ، باید به توافق برسیم که شما مالک آن هستید ، این داده های شماست و شما آن را در سرویس پایگاه داده ما می نویسید. اگر می خواستیم در Ethereum تأیید کنیم که …

شما به دستور بلاکچین Ethereum هستید و همانطور که در مورد بچه گربه های رمزنگاری دیده ایم ، گاهی اوقات در رحمت توپ های دیجیتال هستید.

درست. بنابراین ، بگذارید فقط بگوییم شما یک توسعه دهنده هستید. آیا می خواهید 30 ثانیه تا یک دقیقه صبر کنید تا داده های خود را برای انجام محصول خود دریافت کنید؟ نه. با داشتن یک رمز داخلی ، می توانید با ERC-20 خود وارد سیستم شوید. وقتی وارد شدید ، به رمز داخلی Bluzelle تبدیل می شود و همه روش های محصولات خود را به این ترتیب انجام می دهید.

آیا Bluzelle در نقشه راه خود دارد که به سمت بلاکچین خود حرکت کند یا اینکه شما یک نکته داخلی نمی بینید زیرا رمز داخلی خود را دارید که رمز سودمند خواهد بود?

در آینده نزدیک نیست بیایید محصول را بیرون بیاوریم ، اما من فکر می کنم در طولانی مدت با پیشرفت تکنولوژی و ما در مورد اصول اساسی فکر می کنیم و اساساً تقریباً بلاکچین اختصاصی خود را برای آن در نظر گرفته ایم ، پس این منطقی تر خواهد بود. ما با همه مشاوران خود در مورد دو نشانه و استفاده از کانالهای دولتی یا مشکلی در این زمینه صحبت کردیم. ما با این دو ، داخلی و خارجی شروع می کنیم ، و می توانیم بعداً مرحله را حذف کنیم.

شما دو پروژه رمز زیاد نمی بینید ، اما ممکن است به دو پروژه نیاز داشته باشید زیرا واقعاً به شما کمک می کند تمام تاخیرها و همه مشکلات ناشی از آن را قطع کنید.

نکته اصلی این است که اگر شما یک توسعه دهنده هستید ، این یک امنیت ، غیرمتمرکز است ، مواردی از این دست ، محصول بهتر است. اگر می گوییم این سرعت به اندازه ابر نیست ، بنابراین این امر باعث ایجاد مشکلاتی برای یک توسعه دهنده می شود.

دستهای امنیتی را پایین آورده اید ، این غیر قابل انکار است. وقتی این معاملات را به تأخیر می اندازید ، مردم شروع به سال می کنند که اگر کندتر است چرا از آن استفاده می کنند.

شما داده های خود را سریع می خواهید زیرا در حال ساخت یک محصول هستید. این همیشه شماره یک بود.

شما در ونکوور شروع کردید. آیا مقر خود را به سنگاپور منتقل کرده اید یا فقط یک دفتر تبلیغاتی است?

نه ، سنگاپور مقر اصلی آن شد و ونکوور بیشتر مرکز RND است.

چرا به سنگاپور نقل مکان کرد?

ما این شرکت را در سال 2014 تأسیس کردیم و این کار برای بریدن دندان هایمان در بسیاری از پروژه های بلاکچین بود. در آن بازه زمانی ، آمریکای شمالی و کانادا نظارتی داشتند و ما نمی دانستیم کجا می رود. همه به نوعی کند و متمرکز بر بانک بودند. ما مثل همه بودیم ، سعی می کردیم بفهمیم برنامه های واقعی اینجا چیست. به نظر می رسید Enterprise مکانی برای انجام بلاکچین است. بانک ها کند بودند و ما فکر کردیم که چگونه آسیا این فناوری ها را به کار می گیرد و یک نسل را رد می کند. به ویژه سنگاپور یکی از چهار مرکز مالی در جهان است. آنها همچنین به فین تک فشار می آوردند. ما فکر کردیم اگر این کار مفید است ، آنجا کار خواهد کرد. اگر در آنجا کار نکند ، هیچ کجا کار نخواهد کرد. این چیزی است که اتفاق افتاده است.

بنابراین ، فقط انگیزه های بیشتر و دلیل بیشتری برای حضور در آن بازار وجود دارد?

آره. اینطور نبود که دولت چیزهایی به ما بدهد ، آنها نمی دادند. فقط این بود که آنها سریعتر فرزندخواندگی می کنند. ما دیده ایم که کره ، ژاپن ، چین چگونه همه رمزنگاری ، بلاکچین ، رونق ، رونق ، رونق هستند.

آمریکا نمی خواهد از این صنعت عقب بماند. کنگره باید کاری انجام دهد. آنها حداقل باید به آن بپردازند. ما از نظر هر نوع جهت گیری ملموس برای چگونگی استفاده دولت از این امر بسیار کم دیده ایم.

اگر نگاه کنید به آنچه در کره اتفاق می افتد ، در داخل ، دولت تقسیم شده است. من فکر می کنم چند هفته پیش این وزارت دادگستری بود که می خواست ارزهای رمزنگاری شده را تعطیل کند. سپس نسخه آنها از کاخ سفید ، آنها گفتند نه ، نه نه ، باید صبر کنیم و ببینیم. بسیاری از مردم کره در حال خرید رمزنگاری هستند و آنها طوماری را امضا کردند. میلیون ها نفر هستند که گفتند نه ، آنها نمی توانند. مردم در واقع این را می خواهند ، بنابراین نمی توانند فقط بروند و آن را ببندند.

غربی ها ممکن است مقررات چین را بسیار سختگیرانه و بسیار محدود در بازار آزاد ببینند ، اما آنها می گفتند که چگونه مردم هنوز از طریق VPN به مبادلات دسترسی پیدا می کنند و این مقررات را دوست دارند زیرا امیدوار است که اقتصاد قوی تری در مورد رمزنگاری ایجاد کند. در مورد ما ، یک چارچوب نظارتی آزاد با SEC وجود دارد که شما باید این موارد را به عنوان اوراق بهادار ثبت کنید. علاوه بر این ، دولت ما هیچ قانون رسمی را روی میز نگذاشته است. ما به عنوان سرمایه گذاران غربی بسیار ناامید شده ایم. بدون این که دولت بیرون بیاید و کاری انجام دهد ، همیشه در نزد افکار عمومی مشروعیت پیدا می کند. مردم فکر می کنند که بیت کوین یک طرح Ponzi است.

افرادی مانند وارن بافت و دیگران این حرف را می زنند زیرا آنها مجبورند این حرف را بزنند. در مورد آن فکر کنید سهامداران آنها به Berkshire Hathaway می آیند و این بانک ها به مدیران عامل آنها می روند و می گویند بیت کوین به عنوان یک دارایی دیوانه می شود و از آنها می پرسد که چرا هنوز در آن حضور ندارند. آنها نمی توانند بگویند که توپ را انداخته اند ، اما باید بگویند که این یک کلاهبرداری است. این تنها دفاع آنهاست.

هنگامی که این تعداد زیادی از این صنایع مالی برای مبارزه با زندگی خود در برابر رمزنگاری وجود داشته باشد و صنایع مختلفی از dApps گرفته تا قراردادهای هوشمند داشته باشید ، خواهید دید که بسیاری از مشاغل منحل شده اند زیرا آنها کارها را قطع می کنند.

اما اگر به آن فكر كنید ، بسیاری از این پروژه هایی كه هم اكنون در حال تأمین بودجه هستند ، مانند خود ما و دیگران ، دو سال پیش در اختیار همه این بانك ها و بیمه ها قرار گرفتند و همه آنها كاهش یافتند. آن وقت بود که گفتیم اکنون می توانیم خودمان آن را بسازیم زیرا سرمایه در آنجاست.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me