Bluzelle چیست?

Bluzelle می خواهد استاندارد جدیدی برای ذخیره و مدیریت داده ها تعیین کند. از آنجایی که زنجیره بلوک در حال ایجاد آجر برای زیرساخت جدید و غیرمتمرکز آنلاین است ، فناوری متمرکز برای پشتیبانی از این تجربه عصر جدید کافی نیست. حداقل Bluzelle چنین فكری می كند و تیم آن در تلاش است تا به پیشرفت این آینده كمك كند.

آنها تصور می کنند که پایگاه داده غیرمتمرکز Bluzelle استاندارد جدیدی را برای اینترنت جدید تعیین می کند. با Bluzelle ، توسعه دهندگان و مصرف کنندگان می توانند داده های مربوط به برنامه های خود را در شبکه توزیع شده آن ذخیره کنند و مدل انعطاف پذیر و ایمن تری نسبت به سرویس های فعلی ارائه دهند. اگرچه هدف آن ذخیره سازی اطلاعات است ، اما در واقع با Siacoin یا Filecoin رقابت نمی کند ، اگرچه فکر کردن در نگاه اول آسان است. از نظر تئوری ، Bluzelle در کنار برنامه هایی مانند Sia ، Substratum ، iExec و Golem برای ایجاد اینترنت نسل بعدی کار خواهد کرد.Bluzelle در مقابل اوراکل

Bluzelle چگونه کار می کند?

اکوسیستم Bluzelle در هسته اصلی خود ، مشتریانی را که مایل به اجاره فضای پایگاه داده هستند ، به ارائه دهندگان با منابع محاسباتی اضافی برای ارائه این فضای ذخیره سازی متصل می کند. با استفاده از این ذخیره سازی داده ها ، DApp و توسعه دهندگان برنامه می توانند با دسترسی به داده های قابل اعتماد در مواقع لزوم و ذخیره اطلاعات خود در یک بستر امن ، محصولات خود را بهینه کنند. ارائه دهندگان می توانند به نوبه خود BLZ و BNT (دو نشان موجود در شبکه Bluzelle) را برای تأمین این فضای ذخیره دریافت کنند.

bluzelle در مقابل داده های قدیمی

ساختار شبکه و همچنین عملکرد آن در واقع کاملاً ساده است. اساساً ، از ازدحام (گره های شبکه) ، سیستم رتبه بندی و حاکمیت برای مدیریت این دسته ها و یک سیستم پرداخت دو عاملی تشکیل شده است..

گله، خیل

مانند گره های بلاکچین سنتی ، انبوه Bluzelle ستون فقرات کل سیستم عامل است. پروتکل swarm شبکه ای از گره ها است که وظیفه ذخیره سازی داده ها را بر عهده دارند. تک متون شناسه ای است که برای نشان دادن کل چارچوب ازدحام یا به عنوان پروژه استفاده می شود کاغذ سفید توضیح می دهد ، “این یک گروه نمادین از همه ازدحام است.”

متاسور مجازی, از طرف دیگر ، مستعمره ای از است دسته های برگ, انبوه گروههایی که بدن مجازی مجازی را تشکیل می دهند. هر دسته برگ قطعه ای از داده های مشترک با متاسوارم مجازی را ذخیره می کند. هر زمان که مصرف کننده داده ای را به شبکه ارائه می دهد ، آن داده تقسیم شده و به صورت قطعه (خرد) بین هر دسته برگ ذخیره می شود. Sharding تضمین می کند که داده ها هم تکرار می شوند و هم محافظت می شوند تا اگر یک گره به طور گسترده در گروه از بین رفت ، داده ها از بین نرود. وقتی مصرف کننده بخواهد داده های خود را بازیابی کند ، کلید خصوصی را ارائه می دهد که با هش مقدار آن داده مطابقت دارد و شبکه داده ها را برمی گرداند. از آنجا که تمام اطلاعات Bluzelle رمزگذاری شده است ، هیچ کس – حتی گروهها – نمی توانند بدون کلید خصوصی آن به داده دسترسی پیدا کنند.

انبوه bluzelle

آخرین یادداشت مهم برخلاف بلاکچین سنتی ، همه گروه ها یک نسخه از هر داده در شبکه را در اختیار ندارند. در عوض ، آنها در یک سطح محلی که در آن هر گروه مجازی مسئول اجماع و داده های خود هستند ، به اجماع می رسند. به عنوان مثال ، اگر مولی و استیو هر دو داده را به شبکه متصل كنند ، ممكن است مولی در دسته های 1،2 و 3 در دسته های مجازی A ذخیره شود ، در حالی كه استیو در دسته های 4 ، 5 و 6 در دسته های مجازی B ذخیره می شود. بنابراین ، فقط گروههای موجود در ازدحام مجازی A مسئول رسیدن به اجماع برای داده های مولی هستند و همین امر در مورد گروههای مجازی B برای استیو نیز صدق می کند. این اطمینان می دهد که شبکه می تواند به درستی مقیاس بندی شود تا اطمینان حاصل شود که داده ها می توانند با پردازش موثرتری پردازش و تحویل شوند.

کارما و حکومت

برای اینکه بازیگران بد را تحت کنترل قرار دهد ، Bluzelle برای همه اپراتورهای گره خود یک شاخص Karma ارائه می دهد. اگر اپراتور به هر دلیلی رفتار ضعیفی داشته باشد ، شاخص کارما کاهش یافته و این رفتار را منعکس می کند. کسانی که کارمای کمتری دارند مجازات ، محدودیت یا مسئولیت کمتری دریافت می کنند و از آنجا که افراد مجاز به اجرای بیش از یک گره هستند ، کارما برای هر گره ای که اجرا می کنند اعمال می شود.

اپراتورهای گره با کارمای بالا (در 5٪ برتر ازدحام مجازی شده خود) این فرصت را دارند که رهبران گروه خود شوند. رهبران به عنوان رئیس نمایندگی برای بقیه اعضای بدن عمل می کنند ، و آنها از طریق یک فرایند دموکراتیک انتخاب می شوند که شامل اپراتورهای هر دسته برگ در دسته جمع مجازی است.

نشانه ها

Bluzelle دارای دو نشانه ، نشانه ERC20 BLZ و رمز شبکه BNT است. شاید داشتن دو مورد زائد به نظر برسد اما منطق آن کاملاً منطقی است. رمز BLZ ، Bluzelle را به شبکه Ethereum متصل می کند و دو پروتکل را از بین می برد. به همین دلیل ، تیم Bluzelle به دلیل مشکلات تراکم Ethereum (با نگاهی به شما CryptoKitties) نمی خواستند از رمز ERC20 برای پرداخت در شبکه خود استفاده کنند. بنابراین BNT برای پرداخت در شبکه Bluzelle استفاده می شود و می توانید با استفاده از Bluzelle Token Gateway آنها را با BLZ مبادله کنید.

دروازه رمز bluzelle

علاوه بر شاخص کارما ، ارائه دهندگان / اپراتورهای گره موظفند BLZ را متناسب با تعداد گره هایی که در شبکه اجرا می کنند ، در معرض خطر قرار دهند. کسانی که دارای شهرت بالاتری هستند می توانند هزینه های بیشتری را برای خدمات خود دریافت کنند ، اما در نتیجه لازم است BLZ بیشتری را در نظر بگیرند. BLZ staking اساساً به عنوان وثیقه خدمات به کار می رود ، در صورتی که اگر یک اپراتور واقعاً عمل کند ، ممکن است سهام خود را از دست بدهند.

تیم Bluzelle و What’s to Come

تیم اصلی Bluzelle با بیش از 30 سال تجربه فن آوری و مدیریت ترکیبی کامل می شود. مدیر عامل آن ، پاول بینز ، به عنوان مدیر مالی و GM در شرکت هایی مانند دیزنی کار کرده و CTO Neeja Murarka نیز مهندسی و سیستم های رایانه ای را برای IBM ، Google ، Hewlett Packard ، Lufthansa و Thales Avionics کار کرده است..نقشه راه bluzelle

علاوه بر این ، این تیم به ایجاد راه حل های بلاکچین برای نهادهایی مانند Microsoft ، Zag Bank ، HSBC و KPMG کمک کرده است..

برای سال 2018 ، بیشتر نقشه های نقشه Bluzelle شامل به کارگیری ویژگی های اصلی ، از جمله توسعه زیرساخت های ازدحام آن و سازوکار اجماع و ایجاد دروازه رمز Bluzelle است. در آگوست سال جاری میلادی ، تیم امیدوار است که بتواند افزونه ها / ادغام های IDE ، قراردادهای هوشمند و برنامه های تلفن همراه و وب را برای باز کردن سرویس به کاربران ایجاد کند..

رقابت

همانطور که قبلا ذکر شد ، در نگاه اول ، پروتکل های ذخیره سازی پرونده مانند Siacoin و Filecoin در اینجا به نظر می رسد رقیب آشکاری است ، اما آنها واقعاً مشابه نیستند ، هدف متفاوت است. از آنجا که هر دو کاربران DApp را هدف قرار می دهند ، ممکن است iExec به ذهن خطور کند ، اما iExec راه حل های رایانش ابری را برای DApp ها ارائه می دهد ، نه لزوماً ذخیره داده.

هیچ رقیب فعلی بلاکچین وجود ندارد. به نظر می رسد تنها برنامه ای که می خواهد همان شاهکار Bluzelle را انجام دهد روان بودن, اما فروش توکن آن تا مارس نیست. تاکنون ، پروتکل های ذخیره سازی داده های قدیمی ، مانند اوراکل استاندارد صنعت ، تنها رقابت هستند.

تاریخچه تجارت Bluzelle

فروش توکن Bluzelle در ژانویه به پایان رسید و هنوز در بازار کاملاً تازه است. همانطور که جدید است ، به سرعت در ردیف ها افزایش می یابد ، در حال حاضر دارای رتبه 136 در Coin Market Cap است.

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”؛

var scripts = document.getElementsByTagName (“اسکریپت”)؛

var embedder = اسکریپت [scripts.length – 1]؛

(تابع (){

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname)؛

if (appName == ””) {appName = ”محلی”؛}

var s = document.createElement (“اسکریپت”)؛

s.type = “متن / جاوا اسکریپت”؛

s.async = درست ؛

var theUrl = baseUrl + ’serve / v3 / coin / chart؟ fsym = BLZ&tsyms = USD ، EUR ، CNY ، GBP ’؛

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf (“؟”) >= 0؟ “&”:”؟ “) +” app = “+ appName؛

embedder.parentNode.appendChild (s)؛

}) ()؛

Bluzelle را از کجا بخریم

Binance اولین صرافی بود که Bluzelle را لیست کرد و با توجه به اینکه یکی از محبوب ترین صرافی های جهان است ، بیشترین حجم معاملات خود را شامل می شود. می توانید آن را برای ETH ، BTC یا BNB در آنجا بخرید ، یا می توانید برای ETH از Gate.io و IDEX بخرید.

Bluzelle را در کجا نگهداری کنید

BLZ یک رمز ERC20 است ، بنابراین هر کیف پول سازگار با Ethereum این کار را انجام می دهد. برای ذخیره BLZ می توانید از MyEtherWallet یا MyCrypto استفاده کنید ، یا می توانید آن را با استفاده از Ledger Nano S یا Trezor مدیریت کنید. همچنین می توانید Meta Mask یا Parity را نیز بررسی کنید.

افکار نهایی

Bluzelle با ارائه خود به عنوان پایگاه داده غیرمتمرکز برای جایگزینی ذخیره سازی داده های قدیمی برای جنبش غیر متمرکز ، آهنگ جدیدی را روی ساز جدید اجرا می کند. مانند سایر سیستم عامل های محاسبات و ذخیره سازی در حوزه بلاکچین ، این تلاش برای ارائه چارچوب غیرمتمرکز مناسب برای ظهور برنامه ها و برنامه های غیرمتمرکز است..

همانند iExec ، مخاطبان هدف آن DApp ها و توسعه دهندگان آنها هستند. به همین ترتیب ، لزوماً نیازی به شکستن پایگاه های داده قدیمی نیست – فقط باید استانداردی برای صنعت بلاکچین تعیین کند. و امیدواریم که بهترین ها برای Bluzelle پیش رود ، زیرا اینترنت غیر متمرکز که در کنار پروژه های دیگر ایجاد می کند چیزی است که همه ما می توانیم از آن پشت سر بگذاریم.

منابع اضافی

سایت اینترنتی

کاغذ سفید (فنی)

متوسط