هر سه ماه یا حدود ، پیروان رمزنگاری با شور و شوق رتبه بندی رمز ارزهای ویس را در سراسر توییتر ، موضوعات Reddit و گروه های بلاک چین فیس بوک گچ می کنند. اغلب آنها برای توجیه دیدگاه خاص خود در مورد اینکه چرا سکه x می مکد یا اینکه دلیل تو y از بقیه بهتر است ، از آن استفاده می کنند. با این حال ، به دلایلی که در زیر شرح می دهیم ، هیچ دلیلی وجود ندارد که شما این رتبه بندی ها را دنبال کنید. البته به جز سرگرمی شما.

اما اول…

رتبه بندی ارز رمزنگاری ویس چیست؟?

رتبه بندی ارز رمزنگاری ویس ارزهای رمزنگاری شده مختلف را درجه بندی کنید در مقیاس A تا F با توجه به خطر ، پاداش ، فن آوری و پذیرش آنها. مانند نمرات مدارس ، A بهترین رتبه است در حالی که F بدترین رتبه است.

مجری طرح ، ویس رتبه بندی ، از سال 1971 رتبه بندی سرمایه گذاری های مالی سنتی (سهام ، صندوق های سرمایه گذاری مشترک) و م institutionsسسات (بانک ها ، اتحادیه های اعتباری) را ارزیابی کرده است. اکنون ، این شرکت به ارزهای رمزپایه تقسیم شده است. تیم Weiss Ratings به داشتن اسپانسر و عدم پذیرش تبلیغات از طرف صادرکنندگان افتخار می کند.

رتبه بندی چگونه کار می کند?

رتبه بندی ها به دو دسته تقسیم می شوند که به نوبه خود دارای دو قسمت مجزا هستند:

  1. فناوری / فرزندخواندگی: “پتانسیل بلند مدت هر ارز رمزنگاری شده”
  2. خطر / پاداش: “کوتاه مدت تر … براساس الگوهای قیمت بازار”

ویس ابتدا نمرات فناوری ، پذیرش ، ریسک و پاداش را به طور جداگانه با استفاده از مدل های اختصاصی پنهان محاسبه می کند. از آنجا ، آنها به هر عدد وزن می دهند و آنها را با هم ترکیب می کنند تا نمرات حروف را برای دسته های فوق تنظیم کنند. سرانجام ، تیم امتیاز کلی سکه را بر اساس امتیاز همه مدل ها تولید می کند.

ویس هر هفته رتبه های ارز رمزنگاری شده را دوباره محاسبه می کند. از زمان نوشتن این مقاله ، این ده پول رمزپایه برتر هستند:

رتبه بندی ارز رمزنگاری ویس (4/2/19)

رتبه بندی ارز رمزنگاری ویس (4/2/19) منبع

چرا باید از رتبه بندی رمز ارز ویس چشم پوشی کنید

سیستم رتبه بندی بسیار مبهم است

تیم ویس در مورد روشهایی که برای محاسبه نمره هر گروه استفاده می کنند ، تا حدودی مخفی است. اگرچه ، آنها توصیف می کنند که چه عواملی در هر دسته موثر هستند ، اما وزن آنها را مشخص نمی کنند یا در محاسبه کلی استفاده نمی کنند.

بیایید نگاهی به متن مستقیماً در رتبه بندی Cryptocurrency ویس بیندازیم سایت اینترنتی:

“هر یک از این مدل ها از نظر نحوه تعامل سیستمی با سه مدل دیگر به طور مناسب وزن شده ، مقایسه و سپس ارزیابی می شوند. نتیجه نهایی فرآیند تحلیلی رتبه بندی رمز ارز ویس است. “

واقعاً زیاد توضیح نمی دهد ، اینطور است؟ اگرچه ، تیم ویس ادعا می کند که آنها همچنان عینی باقی مانده اند ، اما نمی توان با روش شناسی آنها را فهمید.

دسته های غیر مرتبط را با هم ترکیب می کند

فن آوری و پذیرش با هم در مورد کره بادام زمینی و پیاز همراه هستند. تقسیم این دو دسته به یک درجه منطقی نیست.

در طول تاریخ ، ایده های پیشرفته فنی زیادی وجود داشته است که تصویب صفر را بدست آورده است (تلویزیون های 3 بعدی). و یک لیست بی پایان از ایده های فنی ساده وجود دارد که باعث جلب نظر گسترده (Tinder) شده است. در ارز رمزنگاری شده نیز همین امر وجود دارد.

خوشبختانه ، درجه ریسک / پاداش کار ترکیبی از فاکتورهای نیمه مشابه را کمی بهتر انجام می دهد. در حالی که ریسک نوسانات قیمت ارز رمزپایه را اندازه گیری می کند ، پاداش بازده تاریخی را در مقایسه با معیارهای خاص اندازه گیری می کند. این استراتژی هنوز هم دارای مسائل خاص خود است.

تقریباً همه ارزهای رمزپایه در حال حاضر دارای درجه D + یا ریسک / پاداش پایین تر هستند. این نمرات ضعیف نشان می دهد که نرخ ارز رمزنگاری ویس احتمالاً خطرات سرمایه گذاری را بالاتر از پاداش بالقوه ارزیابی می کند.

بعضی از نمرات معنی نمی دهند

برای ساده نگه داشتن همه چیز ، بیایید این بررسی را به 20 سکه برتر محدود کنیم. اگرچه ، مطمئناً نمونه های بیشتری وجود دارد.

از ابتدا ، EOS دارای درجه Tech / Adoption A ، همان Bitcoin است. EOS ، پروژه ای که داشته است بسیاری از آسیب پذیری های مهم, قانون اساسی که 21 تولیدکننده بلوک را قادر می سازد معاملات را معکوس و عادلانه کنند 6 درصد رأی دادن به حسابها در اکوسیستم دارای نمره Tech / Adoption با بیت کوین است.

آمار رأی گیری EOS (4/2/19)

آمار رأی گیری EOS (4/2/19)

برای یادآوری ، فاکتورهای متشکل از درجه فنی / تصویب شامل تمرکززدایی ، قابلیت های حاکمیت ، امنیت شبکه در دنیای واقعی و تمرکززدایی (یک بار دیگر) است. اگر این نمرات منطقی باشد ، می توانید قاضی شوید.

در سمت ریسک / پاداش ، Ethereum یک درجه D دریافت می کند ، فقط چند قدم بالاتر از یک پروژه مرده. عجیب است که ارزهای رمزنگاری شده مانند Binance Coin (B-) ، Holo (C-) و OmiseGo (D) دارای درجه ریسک / پاداش بهتری هستند ، زیرا همه آنها به موفقیت Ethereum بستگی دارند.

ویس اذعان می کند که درجه ریسک / پاداش بر کوتاه مدت تمرکز دارد ، اما به نظر می رسد ذکر Binance Coin به عنوان یکی از معدود سکه های درجه B به دلیل عملکرد خوب آن در این ماه FOMO محور باشد.

بیت کوین در حال حاضر در رتبه 3 قرار دارد (نه # 1)

این یکی نیازی به توضیح ندارد. هیچ دلیلی وجود ندارد که ارز رمزنگاری شده با بالاترین میزان پذیرش ، قوی ترین امنیت تا به امروز و طولانی ترین تاریخ نباید شماره یک باشد.

قانون شماره یک

هر درجه ارز رمزنگاری شده ، بازبینی و … را با یک دانه نمک در نظر بگیرید. ریشه یابی تعصب از آنها غیرممکن است و شما هرگز نمی دانید انگیزه های نویسنده واقعا چیست. نسبت به هر آنچه می خوانید تردید داشته باشید و هرگونه اطلاعاتی را که به عنوان واقعیت ارائه شده است ، دوباره بررسی کنید.

ممکن است در مورد رتبه بندی رمز ارز ویس نظر متفاوتی داشته باشید. خوبه. حتی اگر با امتیازات و روش آنها موافق باشید ، نباید تنها منبع رمزنگاری شما باشد. بهترین استراتژی های سرمایه گذاری شامل خواندن چندین منبع از نویسندگان با نظرات مختلف است.

در پایان ، بهترین منبع خودتان هستید. بنابراین ، مثل همیشه ، منطقی ترین توصیه ای که می توانیم بکنیم این است که همیشه تحقیقات خود را انجام دهید (DYOR).