Casper یک نسخه پیش بینی شده برای شبکه Ethereum است و یک پروتکل Proof of Stake (PoS) است که بلوک های blockchain Ethereum را نهایی می کند (The End of Mining: Ethereum’s Move to Proof-of-Stake)

کاسپر ، پسر ارواح

تا حدی ، کاسپر پسر GHOST ، یا حریص ترین سنگین مشاهده شده فرعی است. این پروتکل در سال 2013 به اکوسیستم Ethereum معرفی شد و با تمرکز مبارزه می کند. شبکه های زنجیره بلوک سریع بلوک های قدیمی را ایجاد می کنند ، همچنین به عنوان بلوک های یتیم شناخته می شوند. Ethereum از آنها به عنوان “عموها” یاد می کند تا آنها را از بلوک والدین و فرزند متمایز کند.

شبح 1

بلوک های عمو معتبر تأیید می شوند ، اما شبکه به دلیل تسلط بیشتر بر روی زنجیره ، آنها را کنار می گذارد. اگر فقط سریعترین ، قدرتمندترین استخراج کنندگان همیشه با ایجاد طولانی ترین زنجیره برنده شوند ، مرکزیت به شبکه می رسد. در نتیجه ، Ethereum تصمیم می گیرد تا به ایجاد عموها پاداش دهد تا گره های بیشتر از قدرتمندترین ها در ساخت این زنجیره حرف بزنند. برای جزئیات بیشتر در مورد پروتکل GHOST ، به این توضیحات مراجعه کنید: پروتکل GHOST برای Ethereum چیست?

پروتکل های اجماعی که شبانه دست به دست می شوند

بلاکچین ها یک سوابق تغییر ناپذیر از حقیقت را مستند می کنند ، بنابراین افزودن یک بلاک جدید با حداقل پتانسیل برای shenanigans از اهمیت بالایی برخوردار است. پروتکل های اجماع تعیین می کند که چگونه زنجیره بلوک اضافه می کند. اثبات کار (PoW) و اثبات سهام (PoS) رایج ترین پروتکل های اجماع هستند. در PoW ، ماینرها با حل یک معمای محاسباتی بلوک هایی را به یک زنجیره اضافه می کنند که در یک مسابقه مقابل سایر ماینرها برنده می شود.

استخراج کنندگان با سخت افزار سریع تر و قدرتمندتر از یک مزیت برخوردار هستند. این عدم تمرکز شبکه و آسیب پذیری های امنیتی باز مورد سو استفاده قرار می گیرد. PoS از مفاهیم تئوری بازی برای ایجاد انگیزه برای رفتار خوب و به حداقل رساندن رفتار بد استفاده می کند. به جای رقابت معدنچیان با یکدیگر ، PoS اعتبارسنجانی را فراهم می کند که سپرده (سهم) را برای اختیارات پیشنهاد می کنند تا بلوک هایی را اضافه کنند. اگر اعتبار دهنده رفتار نادرستی از خود نشان دهد ، مجازات به وجود می آید و سپرده وی کاهش می یابد.

PoW در عمل مقدار زیادی برق مصرف می کند. همچنین ، ماینرها می خواهند قوی ترین سخت افزار ممکن را خریداری کنند تا شانس خود را برای برنده شدن در مسابقه به حداکثر برسانند. پیاده سازی PoS باعث کاهش یا بالقوه کاهش هزینه های سخت افزاری و انرژی محدود کننده می شود.

شیفت از قبرستان

پروتکل Casper یک الگوریتم PoS برای Ethereum است. یک اعتبارسنج سهام خود را در یک قرارداد هوشمند واریز می کند. سپس وی گره ای را برای شرکت در الگوریتم اجماع برای پیشنهاد بلوک های جدید به زنجیره اجرا می کند. این شبکه را فعال نگه می دارد. Casper the Friendly Finality Gadget (CFFG) بلوک های زنجیره را نهایی می کند. اعتبارسنج ها برای رفتار صحیح پاداش دریافت می کنند ، اما سیستم سپرده های اعتبارسنج را بد می کند.

شبح 2

کسپر با تشخیص تخلفات ، دانستن اینکه کدام اعتبار سنجی قوانین را نقض کرده و مجازات این متخلفان ، پاسخگویی ارائه می دهد. همچنین یک فرایند ایمن برای ورود اعتبارسنجهای جدید به سیستم و اعتبار سنج های موجود برای خروج از سیستم فراهم می کند. دفاع های امنیتی جدایی ناپذیر از کاسپر است.

کاسپر به عنوان یک ماژول مستقل وجود دارد و در بالای سازوکار پیشنهاد زندگی می کند. برای Ethereum ، سازوکار پیشنهادی فعلی PoW است. اولین تکرار Casper در بالای سازوکار اجماع PoW موجود در Ethereum قرار خواهد گرفت. این کار آن را به یک سیستم ترکیبی PoW / PoS تبدیل خواهد کرد. سازوکار اساسی PoW خود را قادر می سازد تا در آینده به چیز دیگری ارتقا یابد. نوعی از روش دورگرد ممکن است جایگزین م componentلفه PoW شود.

این صدای خنده آور چه بود?

از منظر امنیتی ، این واقعیت نیز درست است که اگر مهاجمان سازوکار پیشنهاد بلوک را در زیر آن سازش دهند یا خراب کنند ، کاسپر ناتوان است. تا زمانی که کاسپر همچنان ورودی های معتبر و منطقی از سازوکار پیشنهاد دریافت می کند ، به عملکرد طبیعی خود ادامه می دهد.

امنیت PoS بر اساس مفاهیم نظری پاداش و مجازات بازی است.

به همین ترتیب ، امنیت از اندازه سپرده های اعتبارسنجی که به سیستم می سپارند ناشی می شود. ریسک برابر با پاداش است. اگر یک تأییدکننده غیر صادق فرصتی برای سرقت 5 اتر ببیند ، اما این هزینه 100 اتر از سپرده خود را دارد ، رفتار صادقانه ایجاد می شود. برعکس ، اگر یک اعتبارسنج غیر صادق فرصتی برای سرقت 100 اتر ببیند ، اما فقط 5 اتر از سپرده خود بریزد ، او احتمالاً فقط آن را به عنوان هزینه انجام تجارت می بیند.

زنگ زنجیر

کاسپر به عنوان یک مکانیسم شبکه باید از یکپارچگی بلاکچین اطمینان حاصل کند و همیشه باید در کار باشد.

“ایمنی قابل پاسخگویی” و “سرزندگی قابل قبول” دو ویژگی اساسی کاسپر را تعریف می کنند. ایمنی پاسخگو از نهایی شدن دو ایست بازرسی متضاد جلوگیری می کند مگر اینکه حداقل 1/3 اعتبارسنج ها قوانین را نقض کنند. سرزندگی قابل قبول تضمین می کند که اگر حداقل 2/3 اعتبارسنج ها پروتکل را رعایت کنند ، همیشه می توان یک ایست بازرسی جدید را بدون نقض هیچ قانونی توسط هیچ معتبر بررسی کرد.

در طراحی های استاندارد PoW ، طولانی ترین زنجیره همیشه قطعی است. کاسپر پیچیده تر است و موارد لبه ای وجود دارد که ساده رفتن با طولانی ترین زنجیر مضر است. در نتیجه ، کاسپر منطق پیچیده تری را پیاده می کند که به گره های ریشه درخت ایستگاه های بازرسی نگاه می کند و طولانی ترین جلسه زنجیره ای را با این معیارها انتخاب می کند.

سوت زدن از حیاط Blockchain

کاسپر به تئوری بازی بستگی دارد و توسعه پروتکل به شدت به تحقیق و ریاضیات بستگی دارد. این یک سیستم پیچیده از بسیاری از جزئیات است. در تاریخ 15 نوامبر 2017 ، ویتالیک بوترین و ویرجیل گریفیت جزئیات فنی مربوط به سیستم را در مقاله ای تحت عنوان “Casper The Friendly Finality Gadget” منتشر کردند که می توانید در اینجا مشاهده کنید: Casper The Friendly Finality Gadget

سندی بدون تاریخ و ظاهراً زودتر با استفاده از همین عنوان اما حاوی محتوای کاملاً متفاوت و صرفاً توسط ویتالیک بوترین تألیف شده در وب سایت خود ویتالیک قرار دارد. این سند برخی دیگر از سو explo استفاده های امنیتی را که Casper می تواند کاهش دهد را شامل می شود و می توانید در اینجا پیدا کنید: Casper The Friendly Finality Gadget

شبح 3

مقدمه ای بر کاسپر نوشته شده توسط ولاد زامفیر در اول اوت 2015 در وبلاگ Ethereum منتشر شد: معرفی کاسپر “شبح دوستانه”

آیا شما آخرین کلمات دارید?

الگوریتم اجماع PoW موفق شد. بلوک ها به زنجیره وارد می شوند و کاربران به دقت به زنجیره حاصل اعتماد می کنند. با این حال ، این روند کند است ، مقدار زیادی برق مصرف می کند ، و برای رقابت در معدن کاران باید در سخت افزار قدرتمند سرمایه گذاری کنند. رویکرد Casper’s PoS از تئوری بازی برای کاهش این مشکلات و اطمینان از امنیت استفاده می کند.

شبح 4

کاسپر ممکن است در شب با دست اندازهایی روبرو شود ، اما با انعطاف پذیری مکانیسم همپوشانی مدولار ، رفع مشکلات و پیشرفت های کدگذاری ساده می شوند. حداقل ، کاسپر تفکر ابتکاری مبتنی بر تحقیقات و ریاضیات را ارائه می دهد و احتمالاً ایده هایی برای نوآوری بیشتر ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me