چارلی شرم BitInstant را در اوایل سال 2011 تأسیس کرد ، یک پلت فرم برای تبادل دلار به بیت کوین که اکنون از بین رفته است. BitInstant تا سال 2013 فعالیت داشت و بیش از 700000 مکان را جمع آوری کرد و از شخصیت های برجسته ارز رمزنگاری شده مانند راجر ور (125000 دلار) و گروهی از سرمایه گذاران به رهبری مدیریت سرمایه Winklevoss (1.5 میلیون دلار) سرمایه گذاری کرد. قبل از خاموش شدن ، BitInstant تقریباً 30٪ از معاملات بیت کوین را پردازش می کرد.

در دسامبر 2014 ، شرم به جرم دو سال زندان محکوم شد ارسال غیر مستقیم 1 میلیون دلار در بیت کوین پلت فرم بازار سیاه اینترنت جاده ابریشم. شرم به دلیل نقش خود در آوردن بیت کوین به جریان اصلی ، تا حد زیادی یک پیشگام بیت کوین محسوب می شود. در عصری که با “مشاوران” بلاک چین فاقد صلاحیت روبرو است ، Shrem معامله واقعی است و به دلیل بینش خود در فضا به طور گسترده ای مورد توجه قرار می گیرد.

شرم همچنین بنیانگذار سازمان بنیاد بیت کوین و مدیر ارشد چشم انداز در Crypto.IQ.

ما فرصتی پیدا کردیم تا با شرم ارتباط برقرار کنیم و به خرد او در دنیای ارزهای رمزنگاری شده در سال 2018 ، شیدایی با ثبات Bitcoin و چالش دشوار تمرکززدایی واقعی دست بزنیم..

آیا می توانید یک تریلر فیلم دو دقیقه ای از زندگی خود برای ما تهیه کنید؟ چطور شد که درگیر بیت کوین شدید?

من در اوایل سال 2011 درگیر بیت کوین شدم. این مکان درست در زمان مناسب برای خواندن بیت کوین در یک اتاق گفتگوی IRC بود و من هم به این طریق درگیر شدم. در آن روزها هیچ راهی واقعی برای خرید یا فروش بیت کوین وجود نداشت. تقریباً هیچ راهی وجود نداشت تا اینکه من یک شرکت به نام BitInstant تاسیس کردم و ما به یکی از بزرگترین شرکتها در فضا تبدیل شدیم. یکی از اولین مواردی که خرید و فروش بیت کوین را برای مردم آسان می کند.

چقدر درگیر شبکه Morpheus هستید?

در واقع من با آنها درگیر شده ام. این یکی از پروژه هایی است که من وقت و منابع زیادی را صرف آن کرده و با تیم صحبت کرده ام. من حداقل هر چند روز یک بار با تیم صحبت کرده ام. من دیروز با آنها صحبت کردم ، آنها را در بالای پروژه نگه داشتم ، به آنها کمک کردم ، به آنها مشاوره دادم ، مواردی از این دست. من خیلی دوست دارم پروجک بزنم.

موضع شما در مورد Ethereum Classic در مقابل Ethereum چیست؟ کل بحث بعد از هک DAO?

واقعاً ساده است. Ethereum سهم بیشتری در بازار دارد ، بنابراین ، این یک زنجیره قوی تر است. نسبت به زمان وقوع DAO تغییرناپذیر است. Ethereum هنوز در روزهای ابتدایی خود است که DAO اتفاق افتاده است ، بنابراین بسیاری از معدنچیان توانستند تغییرناپذیری آن را از بین ببرند و زنجیر را دوباره بچرخانند و آنجاست که Ethereum Classic از آنجا پدید آمد. من طرفدار بزرگ تغییر ناپذیری هستم و این واقعیت که Ethereum دیگر نیست یک چیز است ، اما از طرف دیگر ، Ethereum زنجیره ای قوی تر و مطمئن تر از Ethereum Classic است زیرا سهم بازار بسیار بیشتری دارد. به نوعی مانند دادن و گرفتن است.

هیچ رمزنگاری کاملاً غیرمتمرکز نیست. بسیاری از رمزنگاری ها در مسیر عدم تمرکز قرار دارند ، بیت کوین در این مسیر دورترین است. برخی از رمزنگاری ها مانند Ripples می گویند ، “مسیر را بخور. ما حتی نمی خواهیم غیرمتمرکز شویم “بدون اینکه واقعاً این حرف را بزنیم. این مانند رسیدن به روشنگری در بودیسم است. در واقع هرگز به آن دست نمی یابید. شما فقط همیشه در مسیر دستیابی به آن ، یعنی سفر هستید.

آیا در مورد مبادله غیرمتمرکز که اکنون شروع به مسدود کردن آدرس های IP نیویورک می کند ، چیزی شنیده اید?

IDAX و IDEX و Forkdelta ، همه آنها چنگالهای EtherDelta هستند ، فقط زیبا تر هستند. من می فهمم چرا ، و آنها را سرزنش نمی کنم. سخت است.

این سخت است زیرا وقتی خود را غیرمتمرکز معرفی می کنید ، سعی می کنید این جذابیت “هیچ کس نمی تواند ما را تعطیل کند” را بدست آورید ، اما اگر بتوانید به هوس هرکسی خم شوید ، آن پیشنهاد ارزش اصلی را از بین می برد غیرمتمرکز بودن به نظر شما کدام ارزهای رمزپایه در مقیاس عدم تمرکز دورترین هستند یا بهترین پیش بینی را برای رسیدن به آنجا دارند?

بیت کوین ، بدیهی است. Litecoin وجود دارد که چنگال اصلی بیت کوین بود. مونرو قطعاً در آن لیست است. غیر از این ، کاردانو قطعاً در آن لیستی است که من دارم ، من با EOS مسخره می کنم و مشکلاتم را دارم ، اما آنها در اوایل زندگی خود هستند و می فهمند که این چیست. این گواهی تفویضی مدل دولتی ، اگر از ابتدا توزیع خوبی داشته باشد ، قطعاً در مسیر تمرکززدایی است. استلار قطعاً در آن مسیر است.

بقیه آنها یا در بالای اتریوم بنا می شوند یا این ایده های آزمایشی مختلف حاکمیت مختلف را انجام می دهند که در طولانی مدت واقعاً کارساز نخواهد بود. برخی از آنها کاملاً صحیح نیستند ، مانند OMG و NEO. من یک رابطه بسیار گرم و سرد با DASH دارم. یک روز ، من آن را دوست دارم. یک روز ، این کار را نمی کنم ، بنابراین واقعاً مطمئن نیستم. من استیم را خیلی دوست دارم. من فقط لیست هایی را که دوست دارم را مرور می کنم و آنها را نام می برم.

بسیاری از این پروژه ها برایشان سخت است که از هزار و چند نشانه مختلفی که اکنون وجود دارد ، استفاده کنند.

یک وب سایت عالی وجود دارد که نشان می دهد هزینه تصاحب یک زنجیره چقدر هزینه دارد و اکثر این زنجیره ها واقعاً ارزان هستند. این crypto51.app است.

رمزنگاری 51

یک عکس از https://www.crypto51.app/ در تاریخ 26 اکتبر 2018

بیایید یک آزمایش فکری انجام دهیم. فکر می کنید جهان در برابر یک بیت کوین 1 000 000 دلاری چه عکس العملی نشان می دهد و اگر بیت کوین 100 دلاری اگر در یک قیمت بیفتد ، یک سال واکنش نشان خواهد داد?

بیت کوین 100 دلاری؟ بسیاری از افرادی که می گویند قصد خرید آن را دارند ، در واقع آن را نخرند. دنیای جالبی خواهد بود. بیت کوین و ارز رمزنگاری شده هنوز هم یک آزمایش هستند. مردم فراموش می کنند که این یک آزمایش است. آزمایش هر چیزی است که ما در آن یاد می گیریم. کاری که قبلاً انجام نشده است ، ما اولین کسانی هستیم که این کار را انجام می دهیم.

اگر به تعریف “آزمایش” نگاه کنید: آزمایش یک روش علمی است که برای کشف ، آزمایش فرضیه یا نشان دادن یک واقعیت شناخته شده انجام می شود. این همان بیت کوین است. ما در حال انجام روشی هستیم که بتوانیم یک کشف یا آزمایش یک فرضیه را انجام دهیم. آزمایشات ناموفق است ، از بین می رود و ما باید بسیار مراقب این موارد باشیم. طرف دیگر آزمایش همچنان موفقیت آمیز است و بسیار خوب نیز انجام می شود ، در این صورت یک میلیون دلار بیت کوین مشاهده خواهید کرد و همه واقعاً خوشحال خواهند شد.

احساس رایج حداکثر گرایان بیت کوین این است که اگر اثبات شود که شبکه Lightning Network و سایر اقدامات مقیاس پذیری موثر هستند ، اکثریت قریب به اتفاق موارد استفاده از altcoin از بین می رود. آیا این یک احتمال واقع بینانه است؟?

کاملاً نه ، زیرا این بدان معناست که ارز رمزپایه فقط مبتنی بر علم و فناوری است. شاید 50٪ آن باشد ، اما 50٪ دیگر آن اقتصاد اجتماعی است. این رفتار انسان است ، نحوه رفتار و واکنش ما نسبت به موارد مختلف در جامعه رمزنگاری ها. این چگونه کار می کند دلیلی وجود دارد که مردم هنوز از Litecoin استفاده می کنند. یک دلیل وجود دارد که مردم هنوز از همه این موارد دیگر استفاده می کنند زیرا بسیاری از مردم به این رمزهای رمز دیگر متوسل می شوند. مردم آنها را دوست دارند.

ما با برخی از رمزنگاری ها ، افراد ، توسعه دهندگان ارتباط خاصی داریم. واقعیت های بسیاری وجود دارد که جا می افتد. رعد و برق یک انحصار است. رعد و برق وارد می شود و قطعاً سهم بزرگی از بازار را به خود اختصاص خواهد داد و بسیاری از تحولات را در پیش خواهد داشت. بنابراین ، نمی توانم صبر کنم تا واقعاً به آنجا برسم.

نظر شما در مورد ارزهای رمزنگاری شده که به عنوان غیرمتمرکز ارتقا می یابند ، درصورتی که نزدیک به کاملاً متمرکز شدن باشند ، یا اکثر توکن ها در قالب تیم موسس

این یک مشکل بزرگ است. بسیاری از رمزنگاری ها متمرکزتر می شوند. تمام این چیزهای پایدار بیت کوین فقط مرکزیت است که در یک اتفاق خوب پیچیده شده است. شما باید مراقب آن چیزها باشید. Stablecoins ، تنها سکه پایداری که واقعاً غیرمتمرکز است Bitcoin است. و سپس شما مانند سازنده DAI نگاه می کنید. غیر از این ، Coinbase ، Paxos ، Circle ، دلار جوزا. تمام پولهای ثابت آنها ، فقط پول متمرکز است که در بلاکچین Ethereum لباس پوشیده است.

شما اخیراً در توییتر ویدیویی در مورد Stablecoins منتشر کرده اید که در مورد چگونگی هر ارز رمزنگاری شده در مقیاس بین کاملاً غیرمتمرکز تا متمرکز صحبت کرده اید. آیا می توانید کمی بیشتر در مورد جنبه پایدار کوین (Bitcoin) آن توضیح دهید?

هر Bitcoin پایدار ، به جز سازنده DAI که من از آن مطلع هستم ، همه آنها به سیستم حقوقی متکی هستند تا میخ رمز رمز را حفظ کنند. این یک واسطه غیر قابل اعتماد را وارد بلاکچین می کند. شما به سیستم حقوقی اعتماد می کنید ، به آن طرف متکی هستید. من یک مثال خوب هستم من نمی توانم از این نظر در Coinbase یا Circle یا Gemini پیروی کنم. Tether برای من معنی ندارد. حلقه کن ، می توانی همه این دلارهای Circle را به من بدهی ، این به معنای گه نیست. من نمی توانم از آن استفاده کنم من نمی توانم آن را بازخرید کنم ، نمی توانم هزینه کنم ، نمی توانم کاری انجام دهم. مسخره نیست زیرا نمی توانم از انطباق پیروی کنم.

این واقعاً نکته خوبی است و دشوار است. چگونه می توانید چشم انداز پایدار کوین را متحول کنید؟ من فکر می کنم این Tether است که بیشترین سهم بازار را در اختیار دارد ، حداقل در ذهن افرادی که تجارت می کنند. فکر می کنید وقتی 10 تا 15 پول ثابت وجود دارد که تقریباً برابر با آنها در نظر گرفته می شود ، آینده چگونه خواهد بود?

آنها قطعاً سهم بازار را از Tether می گیرند. خواهیم دید که چگونه کار می کنند. من فکر می کنم مردم اکنون در حال کار بر روی پول های ثابت غیرمتمرکز هستند که بهتر هستند و با دارایی های دیگر مرتبط هستند. دارایی وثیقه دار آنها پشتیبانی نمی کند که مانند یک واسطه به آنها اعتماد نمی کند.

اگر یک ثبات ثابت غیرمتمرکز وجود داشته باشد که بر اساس هر دارایی که همیشه نسبتاً پایدار باشد ، ارزش خود را حفظ کند ، چه می شود که استفاده بهتری از پول دیجیتال داشته باشید ، بگذارید بگوییم بیت کوین?

نه. آنچه شما می توانید انجام دهید ایجاد یک پایدار بیت کوین است که با مقدار مشخصی بیت کوین پشتیبانی می شود. واقعاً عالی خواهد بود این همان سازنده DAI است. ارزش DAI 1 دلار است زیرا هر DAI قرارداد هوشمند خاص خود را دارد و در این قرارداد هوشمند کافی اتر است که ارزش 150٪ دارایی را داشته باشد. اگر 100 دلار DAI دارید ، 150 دلار Ether وجود دارد.

این بازار خرس در مقایسه با بازارهای خرس گذشته چگونه است؟ به طور خاص ، یکی از سال 2014 شروع می شود. تفاوت های سال 2014 تا 2018 چیست?

در سال 2014 یا 2015 این س wasال مطرح شد که آیا بیت کوین زنده خواهد ماند؟ فکر نمی کنم این واقعا یک سوال باشد در آن زمان ، این ترس از زنده ماندن این همه چیز بود. در غیر این صورت ، تقریباً همینطور است.

فکر می کنید ارز رمزنگاری شده چگونه جریان اصلی تری پیدا می کند؟ چه موانعی وجود دارد که کل صنعت برای غلبه بر آنها قبل از اینکه همه از بیت کوین برای معاملات استفاده کنند ، وجود دارد یا حتی این واقعیتی است که ما می توانیم منتظر آنها باشیم?

این موارد پیشرفت می کنند و بهتر می شوند و یاد می گیرند. این آزمایشی است که به مرور از خودش می آموزد.

در حال حاضر از کدام پروژه ها بیشتر هیجان زده اید?

در حال حاضر برای World Crypto Con بیشترین هیجان را دارم. من برای کنفرانس هفته آینده در وگاس هیجان زده هستم.

اگر بخواهید صحبت کنید ، هفته آینده یک سخنرانی اصلی در World Crypto Con ارائه خواهید کرد. آیا می توانید به ما نگاهی بیندازید که در مورد چه چیزی صحبت خواهید کرد?

من هنوز واقعاً نمی دانم. من به نوعی آن را بال می زنم. من فقط روی صحنه می روم و شروع به صحبت می کنم و می بینم چه چیزی از دهان من بیرون می آید. من همچنین برای مسابقات پوکر هیجان زده ام.

خوب به نظر می رسد ، آنجا را می بینیم چارلی! برای ارتباط با چارلی ، او را دنبال کنید توییتر.

جهانی رمزنگاری جهانی

برای دیدن چارلی شرم و دیگر رهبران صنعت مانند چارلی لی و بروک پیرس ، و همچنین برخی از رویدادهای سرگرم کننده دیگر مانند مسابقات پوکر مشهور رمزنگاری و نمایش با استیو آوکی ، در 31 اکتبر به Crypto Con World در لاس وگاس بیایید تا 2 نوامبر. برای تخفیف 50 درصدی بلیط از کد COINCENTRAL استفاده کنید اینجا.

* یادداشت سردبیر: مقاله فوق یک مقاله با حمایت مالی است. CoinCentral از World Crypto Con 2018 حمایت مالی می کند.