به عنوان یکی از چهار بانک بزرگ ایالات متحده شناخته می شود, سیتی گروپ از زمان تأسیس در سال 1998 موفقیت های زیادی کسب کرده است. این به عنوان یک بازیگر مهم در اقتصاد مبتنی بر فیات خدمت می کند اما می تواند در آینده نزدیک به یکی از بزرگترین کاتالیزورهای استفاده از رمزنگاری تبدیل شود. بله ، این شرکت در مورد امکان بلاکچین و ارز رمزنگاری شده محتاط بوده است. با این حال ، ما در سال های اخیر با راه اندازی بلاک چین و سیتیکوین شاهد تغییراتی بوده ایم.

بیایید حرکت Citigroup را در زمینه فناوری بلاکچین ، تلاش های آن برای مبارزه با جرایم مرتبط با رمزنگاری و ایجاد مشارکت های استراتژیک فناوری بلاکچین بررسی کنیم. ما همچنین سعی خواهیم کرد که درک کنیم که این ممکن است برای آینده بخش مالی به طور کلی به چه معنا باشد.

ممنوعیت های رمزنگاری Citi

در فوریه 2018, سیتی بانک ممنوع است همه مشتریان آمریکایی خود از استفاده از کارت های اعتباری برای خرید ارزهای رمزپایه. سیتی نیز در این اقدام تنها نبود. بانک های بزرگ دیگری مانند JPMorgan Chase و Bank of America در آن زمان اعلامیه های مشابهی ارائه دادند.

در ژوئن 2018 ، ولز فارگو نیز ممنوعیت ایجاد کرد. از نقطه نظر نهایی ، این حرکت منطقی است. هر بانکی باید در نظر بگیرد که در صورت کاهش قیمت رمزنگاری ، مشتریانش ممکن است نتوانند با پرداخت فیات پرداخت کنند.

حتی اگر کاربران آمریکایی همچنان می توانند از کارت های نقدی استفاده کنند ، مشتریان از مکان های دیگر حتی با محدودیت های سنگین تری روبرو هستند. به عنوان مثال ، در Q1 2018 ، سیتی بانک هند استفاده از کارت های اعتباری را ممنوع کرد و کارت های بدهی برای خرید ارز رمزنگاری شده.

در فوریه 2018 ، سیتی مشتریان را از خرید رمزنگاری با کارت های اعتباری منع کرد.

در فوریه 2018 ، سیتی مشتریان را از خرید رمزنگاری با کارت های اعتباری منع کرد.

تغییر سیاست احتمالی?

با وجود ممنوعیت تبلیغات مربوط به ارزهای رمزنگاری شده توسط شرکت های بزرگی مانند فیس بوک ، شرکت های بخش بانکی محدودیت ها را کاهش نداده اند. حتی اگر سیاست های بانک در مورد خرید رمزنگاری تغییر نکرده باشد ، Citi چندین حرکت به سمت پذیرش بلاکچین و ارزهای رمزپایه انجام داده است.

بنابراین … آیا این به معنای تغییر سیاست رمزنگاری احتمالی است؟ گرچه این امکان در آینده وجود دارد ، اما فعلاً بعید به نظر می رسد.

پروژه Citicoin و Citi Blockchain: محصول کجاست?

اخبار مربوط به ابتکار بلاکچین Citi و پروژه Citicoin ابتدا در تمام مدت منتشر شد در جولای 2015. در آن زمان ، گزارش شد که Citi 3 بلاکچین مختلف و ارز رمزنگاری شده خود را توسعه داده است. در آن زمان ، به نظر می رسید که این یک نشانه امیدوار کننده برای تصویب ارزهای رمزپایه اصلی است. تنها مسئله این است که از آن زمان به روزرسانی های زیادی در مورد این پروژه انجام نشده است.

پیشرفت Citi در عرضه یک محصول بلاک چین Citi کند بوده است. این به ویژه هنگامی مشهود است که بسیاری از پروژه ها (اگر نگوییم اکثر آنها) در این فضا نه تنها ارزهای دیجیتالی جدید بلکه بلاکچین های موجود در دسترس خود را در کمتر از یک سال پس از اتمام ICO خود راه اندازی کرده اند..

وقتی نوبت به تأمین مالی می رسد ، Citi یک مزیت عمده نسبت به بیشتر پروژه های جدید دارد. آنقدر سرمایه دارد (71.45 میلیارد در سال 2017) که ICO خیلی لازم نیست.

Flashforward به سال 2018 و ما سرانجام شاهد نشانه های امیدوار کننده تری هستیم که نشان می دهد تلاش های Citi در این فضا ممکن است از مراحل اولیه نمونه اولیه عبور کنند. با این وجود هنوز چند مانع برای راه اندازی یک محصول در این فضا وجود دارد.

سیتی همچنان به عنوان یکی از سودآورترین بانک های جهان رتبه بندی می کند.

سیتی همچنان به عنوان یکی از سودآورترین بانک های جهان رتبه بندی می کند.

مقررات تأثیر در پذیرش شرکت

Citigroup و سایر شرکت های بزرگ خدمات مالی که می خواهند در این فضا موفق باشند باید اطمینان حاصل کنند که کاملاً با مقررات موجود دولت مطابقت دارند. در گذشته ، بانک ها مجبور به پرداخت صدها میلیون (و حتی گاهی میلیاردها) در جریمه نقض قوانین. در بسیاری از موارد ، این اتفاق می افتد که بانکی مانع فعالیت های پولشویی نشود.

بله ، بانک ها برای چندین دهه در اقتصاد فیات مجبور به پرداخت این جریمه ها شده اند. بنابراین تعجب آور نیست که یکی از بزرگترین ترس بانک ها این است که با اجازه دادن به کاربران برای ارسال و دریافت رمزنگاری ، پیروی از سیاست های AML (مبارزه با پولشویی) دشوارتر می شود. این یک توضیح ممکن را برای چرایی Citi و دیگران فراهم می کند ، که در بیشتر موارد ، در پذیرفتن رمزنگاری کند بوده اند.

تماس با کارشناسان رمزنگاری

حتی اگر انطباق با AML مسئله بزرگی را برای حل ایجاد کند ، به نظر می رسد سیتی گروپ در استخدام خود به سمت آینده است. به عنوان مثال ، در آوریل 2018 ، این شرکت منتشر کرد ارسال شغل در LinkedIn برای دو موقعیت نظارتی این شامل یک معاون ارشد رئیس جمهور و یک مدیر ارشد مطابقت با AML – خطر نوظهور است. برخی از مدارک تحصیلی شامل “دانش ارز رمزنگاری شده و نظارت بر بیت کوین” بود. علاوه بر این ، در آگهی استخدام ، “مجوز حرفه ای بیت کوین” (BPC) به عنوان یک امتیاز مثبت برای هر دو نقش ذکر شده است.

این می تواند تلاشی برای اطمینان از اجرای Citigroup ممنوعیت های رمزنگاری موجود خود باشد. این همچنین می تواند به این معنی باشد که این شرکت در تلاش است تا اطمینان حاصل کند که فن آوری های پرداخت آینده خود (در حال توسعه) استانداردهای نظارتی دولت را برآورده می کنند.

در آوریل 2018 ، سیتی یک پست شغلی در LinkedIn منتشر کرد که به دنبال دو نقش متمرکز بر مقررات نظارتی بلاکچین و ارزهای رمزنگاری شده بود.

در آوریل 2018 ، سیتی یک پست شغلی در LinkedIn منتشر کرد که به دنبال دو نقش متمرکز بر مقررات نظارتی بلاکچین و ارزهای رمزنگاری شده بود. از آگوست 2018 ، این آگهی استخدام خاص منقضی شده است.

مشارکت های استراتژیک: Nasdaq / Citi Blockchain ، IBM LedgerConnect

در ماه مه 2017, نزدک و سیتی اعلام همکاری کردند برای اجرای “راه حل پرداخت که پردازش پرداخت مستقیم را امکان پذیر می کند و با استفاده از دفتر توزیع شده برای ضبط و انتقال دستورالعمل های پرداخت ، آشتی را به طور خودکار انجام می دهد”.

بله ، معاملات سیتی در بلاکچین Nasdaq’s تنها بخش کوچکی از حجم بازار معاملات تجاری را تشکیل می دهند. هنوز ، این دستاورد یک نقطه عطف مهم برای ادغام بلاکچین Citi در دنیای واقعی است. علاوه بر این ، این حرکت با سریعتر و ارزان تر کردن روند تأیید معامله ، به نفع هر دو طرف است.

در ژوئیه 2018 ، اعلام شد که Citigroup و Barclays در یک دوره آزمایشی شرکت خواهند کرد LedgerConnect, یک برنامه جدید زنجیره بلوک IBM. این برنامه به گونه ای طراحی شده است که به بانک ها یک بستر برای مقابله با انطباق با AML / KYC و همچنین مدیریت وثیقه وام را می دهد.

حتی اگر LedgerConnect از دیدگاه فناوری امیدوار کننده باشد ، بانک هایی مانند Citi قبل از استفاده از آن باید حداقل تا اوایل سال 2019 صبر کنند. این به این دلیل است که ابتدا یک کمیته نظارت شامل چندین بانک مرکزی و بانک فدرال رزرو نیویورک باید آن را تصویب کند.

تصمیم سیتی برای ایجاد راه حل های بلاکچین خاص خود و همکاری با سایر شرکت هایی که روی فناوری های مشابه کار می کنند ، می تواند منجر به اجرای گسترده تر دنیای واقعی در طیف وسیعی از خدمات شود.

نتیجه

بلاک چین Citi ، Citicoin و سایر پروژه های مشابه دیگر از شرکت های تاسیس شده FinTech قابل تأمل هستند. بسیاری از پروژه های بلاکچین سعی در برهم زدن Citi و سایر موسسات مالی سنتی دارند. همانطور که در چندین مورد در گذشته دیده شده است ، شرکت های بزرگ در صنایع مختلف به دلیل عدم تمایل به پذیرش مدل های جدید تجاری و نوآوری های تکنولوژیکی کاهش یافته اند.

به همین دلیل است که Citi و همچنین سایر شرکتهای تاسیس شده باید به دنبال تقویت نوآوری باشند. حتی اگر Citi در اجرای کامل بلاکچین در مقیاس کند عمل کرده است ، توانایی انجام این کار را دارد. این فقط یک مسئله استفاده صحیح از منابع عظیم آن و ایجاد مشارکت استراتژیک برای تکامل با تغییرات بازار است.