شروع کار با استخراج بیت کوین برای بسیاری از افراد می تواند فرایند دشواری باشد. به عنوان مثال ، شما باید مواردی مانند الگوریتم خاص مورد استفاده توسط ارز رمزنگاری شده Proof-of-Work را که می خواهید استخراج کنید ، در نظر بگیرید. علاوه بر این ، سخت افزار استخراج بیت کوین می تواند هزاران یا حتی ده ها هزار دلار هزینه داشته باشد. با وجود همه این چالش ها ، ممکن است ایده خوبی باشد که به روش های جایگزین برای دستیابی به سود ارزهای رمزپایه نگاه کنیم ، اما آیا استخراج ابری در طولانی مدت گزینه قانونی و سودآورتری است؟ در این مقاله ، ما این دو گزینه ممکن را با یکدیگر مقایسه خواهیم کرد تا بتوانید آگاهانه تر تصمیم بگیرید.

هزینه های سخت افزار استخراج بیت کوین

همانطور که در این پست بحث شد ، سخت افزار استخراج بیت کوین به طور کلی نیاز به یک تعهد مالی قابل توجه از طرف ماینرها دارد. اول ، مهم است که هزینه دکل های استخراج را در نظر بگیریم. این نه تنها به ارز رمزنگاری شده ای که شما قصد استخراج آن را دارید بستگی دارد بلکه همچنین به میزان گسترده و قدرتمند بودن عملیات استخراج شما بستگی دارد..

ابتدا ، بیایید هزینه های سخت افزار را در نظر بگیریم. به عنوان مثال اگر می خواهید BTC را استخراج کنید ، به احتمال زیاد به یک دکل استخراج ASIC نیاز خواهید داشت. اینها معمولاً در مقایسه با سکوهای GPU و CPU بسیار گران ترند. سکوهای استخراج ASIC علی رغم پتانسیل استخراج با سرعت هش بسیار سریعتر ، اغلب به دلیل این واقعیت که امکان استفاده مجدد از آنها وجود ندارد ، مورد بررسی دقیق قرار می گیرند. این بدان معناست که اگر یک پروژه ارز رمزنگاری شده تغییراتی در الگوریتم های هش آنها ایجاد کند ، ماینرهای ASIC باید تجهیزات جدیدی را خریداری کنند. این می تواند منجر به برخی هزینه های قابل توجه شود که به راحتی می تواند درآمد را نفی کند و حتی منجر به ضرر خالص سرمایه گذاری شود.

در مقابل ، در صورت بروز تغییرات الگوریتم ، تجهیزات معدن GPU و CPU به طور کلی می توانند دوباره مورد استفاده قرار گیرند. علاوه بر این ، این دکل ها معمولاً بسیار کمتر از نمونه های ASIC خود هستند. علاوه بر این ، پروژه های بیشتری به جای پذیرش ASIC ، به سمت مقاومت در برابر ASIC ادامه دارند. برای اکثر کارگران معدن ، این به معنای کاهش کلی هزینه های پیش پرداخت و همیشگی است.

اگرچه داشتن یک دکل استخراج ممکن است اولین قدم خوب برای دیدن اینکه آیا واقعاً می توانید سودآور باشید ، بسیاری از افراد با دکل های بیشتر کار می کنند تا اثر چند برابر داشته باشند. با این حال ، حتی با افزایش قیمت ، شروع با چندین دکل باید با احتیاط انجام شود زیرا احتمالاً هر دکل اضافی به تعداد ماههایی که برای بازگشت سرمایه اولیه شما طول می کشد ، افزوده خواهد شد.

البته عوامل دیگری مانند هزینه قبض برق باید در نظر گرفته شود. اینها از نظر منطقه جغرافیایی متفاوت هستند ، تعیین دقیق مقدار مقدار پول برای نگهداری عملیات دکل های سخت افزاری دشوار است..

استخراج سخت افزار

هزینه های استخراج ابر فناوری اطلاعات

در مقایسه با استخراج سخت افزار ، محاسبه هزینه های استخراج فناوری اطلاعات ابری بسیار ساده تر است. اکثر شرکت ها با یک مدل اشتراک ماهانه کار می کنند که با توجه به ارز رمزپایه ای که می خواهید استخراج کنید و سرعت هش نرخ تعیین می شود همانطور که در سایت های معروف مانند Genesis Mining و هاش فلر.

قیمت قراردادهای 2 ساله استخراج ETH با Genesis Mining در حال حاضر از 1520 دلار با 40 MH / s تا 12،960 دلار با 360 MH / s متفاوت است.

HashFlare قراردادهای یک ساله استخراج ETH را با قیمت 1.80 دلار در 100 KH / s ارائه می دهد.

اطمینان حاصل کنید که بررسی ها را بخوانید و ROI پیش بینی شده را در هر سرویس استخراج ابری بررسی کنید. واقعیت این است که خدمات بسیاری با سودآوری بسیار کم و حتی برخی از آنها کلاهبرداری شناخته شده وجود دارد. خوشبختانه ، چند راهنما در دسترس است بهترین روشها برای شناسایی کلاهبرداری بالقوه استخراج ابر.

هاش فلر

بازگشت سرمایه سخت افزار

حتی اگر راهی برای گفتن مسلما وجود ندارد که حتی برای سرمایه گذاری در تجهیزات استخراج سخت افزار یا استخراج ابری ، چه مدت زمان لازم است ، انجام تحقیقات در مورد چارچوب های زمانی تخمینی هنوز حیاتی است. طبق گفته بیشتر کارگران معدن ، انتظار داشتن سود در طی 3 تا 6 ماه دشوار است. اگرچه 10-15 ماه برای بسیاری واقع بینانه است. بسیاری از موارد بستگی به قیمت رمزنگاری ، هزینه برق و نوع دکل استخراج شما دارد. نیچهاش یک ماشین حساب خوب برای تعیین این موضوع فراهم می کند.

IT Cloud Mining ROI

بر اساس اطلاعات از انجمن های Reddit, بررسی ها, و ماشین حساب ROI, واضح است که می بینیم استخراج ابر آنقدرها محبوب و سودآور نیست. به عنوان مثال ، از تاریخ 30 مه 2018 ، HashFlare Scrypt و SHA-256 برای رسیدن به ROI در BTC در حال حاضر 3828 و 3،983 روز (یا کمی بیش از 10 سال) زمان لازم دارند طبق این ماشین حساب از Coinstaker. بازده معادن Genesis برای ETH حتی در حدود 25992 روز (70 سال به بالا) نیز بازده بازگشت سرمایه دارد. در هر دو مورد ، توجیه ابر استخراج نسبت به استخراج سخت افزار دشوار است.

مشکلی که در داشتن اشتراك برای استخراج ابری وجود دارد این است كه ادامه پرداخت ماهیانه حتی در بازارهای خرس نیز دشوار است. اگر شاهد یک گاو نر بزرگ مانند دسامبر 2017 باشیم ، این آمار می تواند بهبود یابد. با این حال ، پیش بینی زمان شروع و پایان بازار گاو نر بسیار دشوار است.

این را با استفاده از سخت افزار استخراج بیت کوین مقایسه کنید و انتخاب کمی واضح تر است. دلیل این امر این است که ، حتی اگر بازار ناکافی باشد ، بیشتر هزینه ها پیش پرداخت هستند و تکرار نمی شوند. مطمئناً ، هزینه هایی مانند قبض های برقی وجود دارد که باید با استخراج سخت افزار در نظر بگیرید ، اما چندین مکان در سراسر جهان وجود دارد که در آن مصرف انرژی بسیار ارزان است و استخراج سخت افزار قانونی است ، و آن را کاملاً سودآورتر از استخراج ابری حتی در بازارهای خرس می کند.

استخراج فناوری اطلاعات ابر

نتیجه

علی رغم هزینه های بالای بالا ، اتفاق نظر این است که سخت افزار استخراج بیت کوین سودآوری بیشتری نسبت به استخراج ابری دارد. احتمالاً بزرگترین مزیت استخراج ابری سهولت استفاده در کل آن است زیرا به نصب سخت افزاری دشوار نیاز ندارد و از هزینه های برق غیرقابل پیش بینی احتمالی جلوگیری می کند. با این حال ، بیشتر افراد ارز رمزنگاری شده موافقت می کنند که اگر نمی توانید یک عملیات استخراج سخت افزار را شروع کنید ، احتمالاً بهتر است به جای رفتن به مسیر استخراج ابری ، از طریق تجارت سود کسب کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me