Coinbase و Bitstamp دو مورد از قدیمی ترین و مورد توجه ترین مبادلات رمزنگاری هستند. هر دو بیش از 5 سال است که تجارت می کنند و به طور کامل در ایالات متحده (Coinbase) یا اتحادیه اروپا (Bitstamp) مجوز دارند.

در این مقایسه Coinbase vs Bitstamp ، ما به مزایا و معایب تجارت در هر یک خواهیم پرداخت.

Coinbase vs Bitstamp: اطلاعات اصلی

تجربه ی کاربر

Coinbase یک سایت عالی برای کسانی است که تازه شروع به سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه کرده اند. استفاده از رابط کاربری آسان و به اندازه PayPal یا سایت بانکی آنلاین شما بصری است. شما می توانید USD را با انتقال ACH از بانک خود ، انتقال بانکی یا کارت اعتباری / بدهی واریز کنید (اما موفق باشید که می توانید یک صادر کننده کارت را پیدا کنید که مانع تراکنش نشود!) البته ، اگر قبلاً مالک Bitcoin ، Ethereum یا Litecoin هستید ، می توانید آن ها را مستقیماً به Coinbase منتقل کنید.

شما می توانید مستقیماً BTC ، ETH یا LTC را خریداری کنید یا می توانید وجه خود را به کیف پول USD خود منتقل کنید و بعداً رمز ارز را خریداری کنید. Coinbase همچنین یک تبادل ارز رمزنگاری شده کامل به نام GDAX را اجرا می کند که عملکرد آن مشابه سایر مبادلات ارز رمزنگاری شده اصلی مانند Poloniex یا Bittrex است. GDAX از شما می خواهد دارایی قابل توجهی داشته باشید (>5 میلیون دلار سرمایه گذاری اختیاری) برای دسترسی به معاملات حاشیه ای و سایر ویژگی های پیشرفته ، بنابراین به سمت سرمایه گذاران نهادی است.

مهر بیت شناخته شده ترین صرافی ارز رمزنگاری شده اروپا و همچنین یکی از قدیمی ترین صرافی های رمزنگاری بصورت آنلاین است. رابط کاربری نسبت به Coinbase تا حدودی بصری ندارد ، اما به طور کلی قطعاً به همان اندازه کاربردی است. صفحه های تجارت ممکن است برای یک مبتدی کاملاً فنی به نظر برسد و تا حدی ترسناک باشد.

تأیید صحت در Bitstamp بیشتر دردسر ساز است زیرا به تصویر جلو و عقب شناسنامه دولتی شما (گذرنامه یا گواهینامه رانندگی) و بیانیه بانک / تاسیسات نیاز دارند. یک تصویر سریع تلفن از شناسه و یک پی دی اف از صورتحساب بانکی شما این کار را خواهد کرد ، اما بسیاری از سرمایه گذاران با ایده اشتراک اطلاعات شخصی بسیار زیاد با مبادله خود راحت نیستند.

دادگاه افکار عمومی

Coinbase به طور کلی یکی از امن ترین و مطمئن ترین مبادلات رمزنگاری در نظر گرفته می شود. یک آزمایش ساده از googling “قابل اعتماد ترین مبادلات رمزنگاری“نشان می دهد که Coinbase به طور مداوم در میان 1 یا 2 برتر در میان همه صرافی ها قرار دارد.

Bitstamp در فضای ارزهای رمزنگاری شده نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته و مطبوعات خوبی را در زمان انتشار دریافت کرده است اولین مبادله رمزنگاری دارای مجوز ملی در جهان شد. از آنجا که اتحادیه اروپا یک برنامه “گذرنامه” برای شرکت های خدمات مالی دارد ، با مجوز در لوکزامبورگ Bitstamp در سراسر اتحادیه اروپا مجوز گرفت. از آن زمان Bitstamp اعتبار بسیاری به عنوان گزینه امن برای سرمایه گذاران اروپایی کسب کرده است ، دقیقاً مانند Coinbase در ایالات متحده.

پشتیبانی مشتری

Coinbase در مقایسه با اکثر صرافی های رمزنگاری شهرت زیادی در خدمات مشتری دارد. آنها اخیراً اضافه کردند پشتیبانی مشتری تلفنی, که اولین اقدام برای مبادلات عمده رمزنگاری و گامی بزرگ در جهت رساندن صنعت رمزنگاری به سمت استانداردهای تجاری عادی است.

مهر بیت همچنین خدمات عالی مشتری برای مبادله رمزنگاری دارد. در حالی که Bitstamp شکایات مشتری دارد که شما می توانید مانند هر صرافی رمزنگاری به صورت آنلاین پیدا کنید ، لازم به ذکر است که چندین بار این شکایات وجود دارد مستقیم جواب داد توسط پشتیبانی از Bitstamp. بیشتر شکایات مربوط به بسته شدن حساب ها پس از واریزهایی است که به طور غیرمعمولی برای آن کاربران زیاد بوده است و در همه موارد ، به نظر می رسد که کاربران بازپرداخت کامل دریافت کرده اند.

تاریخچه شرکت و انطباق با مقررات

Coinbase در سال 2012 در سانفرانسیسکو تاسیس شد و از شرکت های سرمایه گذاری خطرناک Union Square Ventures و Andreessen Horowitz حمایت جدی می کند. از آنجا که Coinbase به مدت 5 سال در تجارت بوده است و مطابق با تمام مقررات ایالات متحده برای موسسات مالی است, به طور کلی یک گزینه مطمئن برای سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه در نظر گرفته می شود.

Bitstamp در سال 2011 تاسیس شد و توسط Pantera Capital ، صندوق پیشرو VC ارز رمزپایه پشتیبانی می شود. Bitstamp متحمل می شود حسابرسی های سالانه توسط یکی از موسسات حسابرسی “چهار بزرگ”, و به طور کلی در مورد انطباق و عملکرد آنها شفاف است – همیشه ویژگی خوبی است که باید ببینید وقتی مبادله رمزنگاری را برای تجارت انجام می دهید.

امن و امان

Coinbase در 5 سال فعالیت خود هرگز هک نشده است. رعایت می کند اقدامات امنیتی قوی و اکثریت قریب به دارایی ارزهای رمزنگاری شده خود را در سردخانه نگهداری می کند ، وجوه آنها را از هک محافظت می کند. لازم به ذکر است ، GDAX تجربه “تصادف ناگهانی”در ماه ژوئن که قیمت اتریوم به 0.10 دلار کاهش یافت ، هزاران دلار برای بسیاری از معامله گران هزینه کرد. GDAX تشخیص داد که تمام معاملات نهایی هستند ، زیرا این امر به دلیل سفارش بزرگ فروش و نه هرگونه نقص فنی از طرف آنها بوده است.

مهر بیت دارای سابقه شطرنجی بیشتری در مورد امنیت حساب است ، اما سابقه خوبی در طول 2 سال گذشته دارد. در 4 ژانویه 2015 رنج برد نقض امنیتی که منجر به از دست دادن 19،000 BTC ، در آن زمان ارزش حدود 5.1 میلیون دلار شد. این حادثه لطمه بزرگی به شهرت Bitstamp وارد کرد ، اما این شرکت کار درستی انجام داد و ضرر خود را متحمل شد – هیچ مشتری Bitstamp در این هک پول از دست نداد. Bitstamp از آن زمان هیچ مشکل امنیتی عمده ای نداشته است.

هزینه ها

اگر به دنبال خرید BTC ، ETH یا LTC در سایت اصلی Coinbase هستید ، Coinbase برای خریدهای ارزهای رمزپایه ای که با حساب های بانکی یا کیف پول های Coinbase USD یا 1.99٪ برای خریدهای انجام شده با کارت های اعتباری یا بدهی انجام می شود ، هزینه 1.49٪ را پرداخت می کند. هنگامی که توکن های موردنظر خود را خریداری کردید ، می توانید آنها را به آدرسهای دیگر BTC / ETH / LTC به صورت رایگان انتقال دهید ، اگرچه هزینه های معامله شبکه را پرداخت خواهید کرد.

GDAX از مدل سازنده گیرنده برای پرداخت هزینه استفاده می کند. اگر می خواهید سفارشی جدید در صرافی انجام دهید ، انجام آن رایگان است ، اما تکمیل سفارشی که قبلاً در این کتاب ها ذکر شده است ، بسته به اینکه حجم تجارت اخیر شما چقدر بوده است ، بین 0.3٪ و 0.1٪ هزینه برای شما دارد..

اگر مقیم اتحادیه اروپا باشید ، هزینه های Bitstamp کاملاً منطقی است. شما می توانید یورو را از طریق انتقال SEPA با صفر کارمزد و تنها 0.90 یورو برای برداشت واریز کنید. سیم های بین المللی نیز تنها با 0.05٪ هزینه ودیعه و 0.09٪ هزینه برداشت کم هستند. همچنین ، واریز یا برداشت مستقیم ارز رمزنگاری شده رایگان است. فقط با کارت اعتباری سپرده گذاری نکنید! هزینه ها از 8٪ شروع می شود ، و حتی اگر بیش از 5000 دلار واریز کنید ، هزینه هنوز 5٪ است.

اگر در یک معامله “گیرنده” باشید ، هزینه های معاملات با GDAX قابل مقایسه است. متأسفانه ، برای ثبت سفارش یا “سازنده” بودن تخفیفی وجود ندارد ، بنابراین در Bitstamp ساختار هزینه تا حدودی بدتر است. این واقعیت که همه هزینه های سازنده در GDAX 0٪ است نقدینگی را تشویق می کند ، بنابراین شما به طور بالقوه می توانید با اسپرد پیشنهاد یا درخواست گسترده تر برای همان جفت معاملاتی در Bitstamp معامله کنید.

ارزهای رمزپایه موجود

Coinbase فروش و تجارت BTC ، ETH و LTC را با برنامه هایی برای پشتیبانی Bitcoin Cash (BCH) در اول ژانویه ارائه می دهد. از آنجا که فقط 4 ارز رمزپایه ارائه می دهد ، اگر به آلتکوین های عجیب و غریب بیشتری علاقه دارید ، احتمالاً مبادله ای برای شما نخواهد بود. با این اوصاف ، آنها در مورد افزودن سکه های بیشتر در آینده بحث کرده و آنچه را که ممکن است باشد پیش نمایش کردند لیست اضافات احتمالی.

Bitstamp طیف مشابه ارزهای رمزپایه را با جفت معاملات BTC ، ETH ، LTC و XRP ارائه می دهد. پشتیبانی از ETH ، LTC ، XRP همه در سال 2017 اضافه شده است و Bitstamp می گوید آنها مایلند جفت های جدید بیشتری را به جلو اضافه کنند.

با توجه به اینکه Bitstamp به مدت شش سال فقط BTC معامله کرد و اکنون سه ارز جدید در سال 2017 به آن اضافه کرده است ، به نظر می رسد انگیزه ای برای افزایش پشتیبانی از altcoins بیشتر در سال 2018 و بعد از آن وجود دارد. Bitstamp نیز اخیراً شروع شده است تسهیل برداشت های بیت کوین کش, هرچند جفتهای معاملاتی به تأخیر افتاده است که علت آن اقدامات اخیر نظارتی چین بود.

Coinbase vs Bitstamp: افکار نهایی

Coinbase و مهر بیت هر دو مبادلات ردیف بالایی در دنیای ارزهای رمزنگاری شده هستند و احتمالاً به این نتیجه می رسد که آیا به دنبال سرمایه گذاری در دلار یا یورو هستید.

اگر دلار آمریکا باشد ، هر یک از مبادلات گزینه خوبی است اما از آنجا که مقر آن در ایالات متحده است ، استفاده از Coinbase راحت تر خواهید بود. اگر با یورو از حساب بانکی اروپا کمک می کنید ، گزینه انتقال SEPA با Bitstamp آسانترین مسیر خواهد بود.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me